Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Europejskich problemów ciąg dalszy

Europejskich problemów ciąg dalszy

2010-06-02 Maj na globalnych rynkach walutowych wg XTB
Rozwiązania europejskich problemów nie widać i jest to problem nie tylko dla notowań euro. Poprzez wzajemne powiązania pomiędzy poszczególnymi rynkami te problemy wpływają m.in. na notowania takich par walutowych jak AUDUSD oraz USDPLN. Od tego, jak dalej rozwijać się będzie sytuacja w Europie zależą wszystkie ważniejsze pary walutowe.
Euro nadal traci wobec głównych walut

Euro nadal traci wobec głównych walut

2010-06-02 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Indeks aktywności w amerykańskim przemyśle odnotował niewielki spadek w kwietniu, ale nie był to spadek tak duży jak oczekiwano. W rezultacie dane z USA na chwilę poprawiły nastroje na rynkach akcji.

Obawy przed spowolnieniem gospodarek psują nastroje na giełdach

Obawy przed spowolnieniem gospodarek psują nastroje na giełdach

2010-06-01 Podsumowanie dnia Gold Finance
Gorsze niż się spodziewano odczyty wskaźników aktywności przemysłu w Chinach i strefie euro, sugerujące możliwość ponownego spowolnienia gospodarczego na świecie, spowodowały, że inwestorzy w Azji i Europie byli w nie najlepszych nastrojach i chętnie pozbywali się akcji.
Niewielka aktywność inwestorów na giełdach

Niewielka aktywność inwestorów na giełdach

2010-06-01 Komentarz giełdowy Domu Kredytowego Notus
Początek tygodnia na giełdach europejskich upłynął bardzo spokojnie. Brak sesji w USA, jak również brak publikacji makroekonomicznych zza Oceanu sprawił, że aktywność inwestorów w poniedziałek była mocno ograniczona.
Wskaźniki aktywności zwiastują problemy?

Wskaźniki aktywności zwiastują problemy?

2010-06-01 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Poniedziałek był dniem wolnym do pracy dla rynków w Wielkiej Brytanii i USA. Dziś jednak handel rusza na pełnych obrotach. Słabsze dane z Chin powodują, iż nastroje na otwarciu w Europie nie są najlepsze. Intensywny kalendarz oznacza jednak, iż do końca tygodnia wiele może się zmienić.
Giełdowy marazm w oczekiwaniu na Wall Street

Giełdowy marazm w oczekiwaniu na Wall Street

2010-05-31 Podsumowanie dnia Gold Finance
Europejscy inwestorzy postanowili wykorzystać świąteczną przerwę na Wall Street i handlowali akcjami jakby od niechcenia. Zmiany wartości i indeksów były bardzo niewielkie, a obroty symboliczne. Trochę to dziwne, bowiem od kilku tygodni wydawało się, że to wydarzenia na naszym kontynencie nadają ton na rynkach.
Krótki, intensywny tydzień

Krótki, intensywny tydzień

2010-05-31 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Tuż po przegłosowaniu cięć budżetowych przez hiszpański parlament agencja Fitch obniżyła rating Hiszpanii, przypominając o aktualności kłopotów z zadłużeniem. Europejskie problemy nadal będą ciążyć rynkom w trakcie skróconego dla wielu inwestorów tygodnia.
Europejskie giełdy nie zaraziły się amerykańską euforią

Europejskie giełdy nie zaraziły się amerykańską euforią

2010-05-28 Podsumowanie dnia Gold Finance
Inwestorzy w Europie ze stoickim spokojem przyjęli czwartkowe silne zwyżki na Wall Street. Nie podążyli śladem amerykańskich kolegów i czekali cierpliwie na rozwój wypadków. Jak się okazało, całkiem słusznie, bo również Amerykanie postanowili nie kontynuować zwyżki, przynajmniej na początku piątkowego handlu.
Sukces hiszpańskiego rządu?

Sukces hiszpańskiego rządu?

2010-05-28 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Hiszpański rząd wygrał głosowanie nad wprowadzeniem dodatkowych działań oszczędnościowych, które mają przynieść 15 mld EUR oszczędności. Głosowanie, które odbyło się wczoraj wczesnym popołudniem uznane zostało za jedną z przyczyn poprawy sytuacji na rynkach finansowych. Dane z USA nieco rozczarowały.
Byki dążą do wzrostów za wszelką cenę. Ale nie w Warszawie

Byki dążą do wzrostów za wszelką cenę. Ale nie w Warszawie

2010-05-27 Podsumowanie dnia Gold Finance
Dziś na europejskich parkietach, po krótkim okresie wahania, powróciły dobre nastroje podsycane nadziejami na bardziej trwałe odreagowanie ostatnich spadków. Trudno było bowiem dopatrzeć się jakichkolwiek fundamentalnych podstaw do poważniejszych zwyżek.
Drugi dzień wzrostów w Europie

Drugi dzień wzrostów w Europie

2010-05-27 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
Po dobrym początku sesji indeksy amerykańskie zakończyły ostatecznie dzień na minusach. Dow Jones zniżkował o 0,69%, a S&P 500 stracił 0,57%. Przed spadkami na koniec sesji nie uchroniły nawet dużo lepsze od oczekiwań kwietniowe dane o zamówieniach na dobra trwałego użytku oraz o sprzedaży nowych domów.
Rośnie sprzedaż domów w USA

Rośnie sprzedaż domów w USA

2010-05-27 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Kolejne lepsze dane z USA mogły nieco poprawić nastroje inwestorów, jednak na rynkach akcji nadal jest nerwowo. Względnie dobre nastroje na początku czwartkowego handlu w Europie zawdzięczamy odbiciu w Azji, m.in. w reakcji na wysiłki amerykańskiej administracji w celu przekonania Chin co do postawy Korei Płn.
Nastroje inwestorów zmieniają się jak w kalejdoskopie

Nastroje inwestorów zmieniają się jak w kalejdoskopie

2010-05-26 Podsumowanie dnia Gold Finance
Źródłem dzisiejszej zdecydowanej poprawy nastrojów na giełdach europejskich był imponujący byczy rajd, obserwowany w drugiej części wtorkowej sesji na Wall Street. Rozpoczął się on tuż po dotarciu tamtejszych indeksów do lutowego dołka, dając tym samym wyraźny sygnał, że poziom ten może być przez popyt zdecydowanie broniony.
Kolejny wzrost indeksu nastrojów

Kolejny wzrost indeksu nastrojów

2010-05-26 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Nastroje amerykańskich gospodarstw domowych uległy poprawie po raz trzeci z rzędu. To jednak nie lepsze dane, a odreagowanie po ustanowieniu nowych tegorocznych minimów stało się pretekstem do wzrostowego odbicia na rynkach akcji.
Giełdy przytłoczone potężną dawką pesymizmu

Giełdy przytłoczone potężną dawką pesymizmu

2010-05-25 Podsumowanie dnia Gold Finance
Spadkowe zakończenie poniedziałkowej sesji w Stanach Zjednoczonych, narastający konflikt w Korei, włoskie kłopoty budżetowe, problemy banków w Hiszpanii – to aż nadmiar negatywnych impulsów dla rynków akcji.
Szykuje się wojna koreańska?

Szykuje się wojna koreańska?

2010-05-25 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Lepsze dane z USA nie pomogły. Kontynuacja piątkowego odbicia na rynkach akcji trwała krótko, a impuls ze strony sprzedających był bardzo silny. Powody są dwa: obawy o kondycję sektora bankowego w Hiszpanii i napięcia na półwyspie koreańskim.
Podaż skutecznie powstrzymuje próby powrotu do wzrostów

Podaż skutecznie powstrzymuje próby powrotu do wzrostów

2010-05-24 Podsumowanie dnia Gold Finance
Bykom nie jest łatwo przerwać feralną dla nich passę. Ich usiłowania są skutecznie niweczone przez chętnych do pozbywania się akcji. Nastroje wciąż nie sprzyjają zwyżkom na giełdach. Poważniejsze odreagowanie ostatniej silnej fali spadków jest tylko kwestią czasu. O ile jednak niedźwiedzie nie potrzebują żadnych dodatkowych bodźców, to byki bez ich pojawienia się mają raczej niewielkie szanse.
Ile warte są piątkowe wzrosty?

Ile warte są piątkowe wzrosty?

2010-05-24 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Piątkowa sesja na Wall Street przyniosła wyraźne odreagowanie wcześniejszych spadków. Notowania euro względem dolara już wcześniej odbiły od nowych minimów. Nie wydarzyło się jednak nic, co mogłoby sugerować, iż rynkowe turbulencje dobiegły już końca.
Byki żyją nadzieją na zakończenie spadków

Byki żyją nadzieją na zakończenie spadków

2010-05-21 Podsumowanie dnia Gold Finance
Początek piątkowej sesji na większości europejskich parkietów, a w szczególności w Warszawie, był nad wyraz optymistyczny, jeśli wziąć pod uwagę skalę czwartkowych spadków na Wall Street. Taka sielanka jednak długo trwać nie mogła.
Dane wystraszyły inwestorów

Dane wystraszyły inwestorów

2010-05-21 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Na rynku walutowym mamy do czynienia z odreagowaniem, a być może nawet zwrotem sytuacji, a tymczasem na rynkach akcji przecena pogłębia się, m.in. w wyniku gorszych danych z USA. To dość nietypowa sytuacja, gdyż do tej pory przecena na Wall Street potęgowała presję na euro.