Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Czy EBC będzie skupował obligacje?

Czy EBC będzie skupował obligacje?

2010-05-06 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Środa była kolejnym dniem masowej wyprzedaży euro i drugim dniem wyraźnej przeceny na rynkach akcji i rynkach walut wschodzących. Nie bez winy są agencje ratingowe, które utrzymując wcześniej zbyt wysokie ratingi przez zbyt długi okres, ...
Przecena na giełdach przybiera na sile

Przecena na giełdach przybiera na sile

2010-05-05 Podsumowanie dnia Gold Finance
Nastroje na rynkach pogarszają się w szybkim tempie. Skala przeceny w niektórych przypadkach robi się coraz bardziej poważna. Wtorkowy mocny spadek na Wall Street przez sporą część dnia nie robił na europejskich parkietach zbyt dużego wrażenia, jednak im bliżej zakończenia handlu, ...

Kwiecień na rynkach akcji – fundamenty są, ale korekta nie wykluczona

Kwiecień na rynkach akcji – fundamenty są, ale korekta nie wykluczona

2010-05-05 Komentarz X-Trade Brokers
Wyniki amerykańskich spółek, problemy fiskalne krajów z południowej Europy i chińska polityka monetarna to tematy, które dominują na rynkach akcji od początku tego roku. O problemach fiskalnych piszemy w głównej części miesięcznika (http://www.xtb.pl/strona.php?komentarz=14308).
Hiszpania na celowniku

Hiszpania na celowniku

2010-05-05 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Choć przyznanie Grecji tak dużego pakietu pomocowego (110 mld EUR) jest pewnego rodzaju kamieniem milowym, nie na długo uspokoiło ono rynki. Wczoraj uwaga inwestorów przesunęła się w kierunku Hiszpanii.
Azja zacieśnia politykę monetarną

Azja zacieśnia politykę monetarną

2010-05-04 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
W weekend Chiny zapowiedziały kolejną podwyżkę stopy rezerw obowiązkowych, zaś dziś w nocy kolejnej podwyżki stóp procentowych dokonał australijski bank centralny. Kolejne dobre dane z USA mogą sprawić, że rynek zacznie spekulować o możliwym ruchu Fed.
Po nerwowym kwietniu inwestorzy z niepewnością czekają na maj

Po nerwowym kwietniu inwestorzy z niepewnością czekają na maj

2010-04-30 Podsumowanie dnia Gold Finance
Zmienny kwiecień, niepewny maj, taka mogłaby być najbardziej lakoniczna diagnoza sytuacji z nieodległej przeszłości i prognoza na najbliższą przyszłość. Kończący się powoli sezon publikacji wyników amerykańskich firm wkrótce przestanie dostarczać bykom argumentów, ...
Pomoc dla Grecji coraz bliżej, euro może zyskiwać

Pomoc dla Grecji coraz bliżej, euro może zyskiwać

2010-04-30 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Financial Times doniósł w piątek, że Grecja zaakceptowała program reform mający przynieść oszczędności budżetowe w wysokości 24 mld euro. Program ten jest warunkiem udzielenia pomocy dla tego kraju przez Unię Europejską i Międzynarodowy Fundusz Walutowy. To kolejna pozytywna wiadomość, przybliżająca moment uruchomienia pakietu pomocy dla Grecji.
Mapa drogowa Grecji

Mapa drogowa Grecji

2010-04-30 Kwiecień na globalnych rynkach finansowych
Problemy fiskalne krajów z południa Europy nie są nowe. Od strony makroekonomicznej są podobne jak przed miesiącem. Jednak jeszcze przed miesiącem rynki wierzyły w łatwe rozwiązanie problemu. W kwietniu zaczęto obawiać się nie tylko bankructwa Grecji, ale także poważnych konsekwencji dla całej strefy euro.
Byki korzystają z braku złych informacji

Byki korzystają z braku złych informacji

2010-04-29 Podsumowanie dnia Gold Finance
Dziś na rynkach powiało optymizmem. Na razie wzrosty można traktować jedynie jako oddech po narastającym w ciągu ostatnich dni niepokoju o dalsze losy Grecji i innych państw europejskich najbardziej zagrożonych kryzysem.
Rynek łapie oddech, złoty odrabia część strat

Rynek łapie oddech, złoty odrabia część strat

2010-04-29 Popołudniowy komentarz do rynku złotego X-Trade Brokers
Po bardzo emocjonującym tygodniu, czwartek przynosi uspokojenie nastrojów zarówno na rynkach globalnych, jak i na rynku złotego. Rynek zdaje się nie tracić nadziei na rozwiązanie greckich kłopotów za pomocą pakietu pomocowego. Ryzyka jednak pozostają.
Trudna decyzja Niemiec

Trudna decyzja Niemiec

2010-04-29 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Do niedawna można było jeszcze mówić o problemie greckim. Teraz dla wszystkich stało się chyba jasnym, iż mamy do czynienia z problemem globalnym, szczególnie dotkliwym dla całej strefy euro. Decyzje agencji S&P o obniżce ratingu dla Grecji i Portugalii wzbudziły panikę wśród inwestorów.
Giełdy czekają na przelew z Brukseli do Aten

Giełdy czekają na przelew z Brukseli do Aten

2010-04-28 Podsumowanie dnia Gold Finance
Rynki finansowe z coraz większą niecierpliwością czekają na jasne sygnały w sprawie pomocy dla Grecji. Atmosfera zrobiła się na tyle nerwowa, że na godzinę 16.30 zwołano konferencję prasowę po spotkaniu przedstawicieli Niemiec z szefami Międzynarodowego Funduszu Walutowego i Europejskiego Banku Centralnego.
S&P: Grecja (w końcu) śmieciowa

S&P: Grecja (w końcu) śmieciowa

2010-04-28 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Nastroje amerykańskich gospodarstw domowych poprawiły się dość wyraźnie drugi miesiąc z rzędu. Jednocześnie jednak nastroje na Wall Street zdecydowanie się pogarszały. Wszystko przez decyzje agencji ratingowej S&P, która obniżyła ocenę wiarygodności kredytowej Grecji i Portugalii.
Grecja i Goldman Sachs znów w roli głównej

Grecja i Goldman Sachs znów w roli głównej

2010-04-27 Podsumowanie dnia Gold Finance
Greckie kłopoty zdecydowanie pogorszyły nastroje na europejskich parkietach. Wciąż nie widać jasnej perspektywy ich rozwiązania. Niemcy deklarują pomoc, ale stawiają twarde warunki. Bank China informuje o znacznej redukcji swego zaangażowania w papiery dłużne krajów z grupy PIIGS.
Kalendarz wyborczy pogrąża południową Europę

Kalendarz wyborczy pogrąża południową Europę

2010-04-27 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
W poprzednich komentarzach wskazywaliśmy, iż pozytywna reakcja rynków na zwrócenie się Grecji o pomoc nie była do końca uzasadniona, gdyż fakt ten jest jednoznacznie negatywny. Rzeczywiście, łapanie oddechu na rynku greckiego długu nie trwało długo. Grecja potrzebuje 9 mld EUR do 19 maja i wszystko wskazuje na to, że dostanie je na ostatnią chwilę.
W Warszawie spore wzrosty, ale do rekordów daleko

W Warszawie spore wzrosty, ale do rekordów daleko

2010-04-26 Podsumowanie dnia Gold Finance
Doskonała atmosfera panująca w piątek na Wall Street i dziś na głównych parkietach europejskich stworzyła korzystne warunki dla inwestorów w Warszawie. Wciąż jednak możemy mówić jedynie o odrabianiu strat, podczas gdy w Nowym Jorku, Londynie i Frankfurcie indeksy ustanawiają nowe rekordy trwającej od wiosny ubiegłego roku fali wzrostów.
MFW koordynuje pomoc, Wall Street notuje nowe maksima

MFW koordynuje pomoc, Wall Street notuje nowe maksima

2010-04-26 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
W minionym tygodniu nieoczekiwanie punktem zwrotnym dla rynków okazała się publikacja Eurostatu na temat parametrów fiskalnych krajów Unii Europejskiej, która zmusiła Grecję do oficjalnego zgłoszenia potrzeby pomocy.
Byki powstrzymały przecenę dzięki bierności podaży

Byki powstrzymały przecenę dzięki bierności podaży

2010-04-23 Podsumowanie dnia Gold Finance
Uspokojenie nastrojów w trakcie piątkowej sesji możemy zawdzięczać przede wszystkim zaskakującej wolcie, jaką obserwowaliśmy w czwartek na Wall Street. Przejście z głębokiego spadku tamtejszych indeksów do sporego wzrostu mogło zrobić wrażenie.
Eurostat zapewnia nowe minima na EURUSD

Eurostat zapewnia nowe minima na EURUSD

2010-04-23 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Wczorajsza publikacja szacunków dotyczących finansów publicznych krajów strefy euro była zimnym prysznicem dla tych, którzy sądzili, że Grecja nie może już niczym (negatywnym) zaskoczyć. Gdyby nie wyjątkowa sytuacja polityczna, Grecja z pewnością byłaby zmuszona do ogłoszenia bankructwa.
Indeks największych spółek poniżej 2500 punktów

Indeks największych spółek poniżej 2500 punktów

2010-04-22 Podsumowanie dnia Gold Finance
Wisząca w powietrzu korekta znalazła dziś sprzyjające warunki do rozwoju. I tak nie najlepsze już nastroje popsuła „nowelizacja” wielkości deficytów budżetowych Grecji i Irlandii. Trudno jednak sądzić, że amerykańscy inwestorzy przejęli się tym aż tak bardzo, by tamtejsze indeksy traciły po ponad 1 proc. Mieli więc pewnie swoje powody, by pozbywać się akcji.