Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Słabsze dane bez wpływu na rynek

Słabsze dane bez wpływu na rynek

2010-09-16 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Opublikowane wczoraj słabsze dane makroekonomiczne nie miały większego wpływu na rynek. Mowa o spadku indeksu aktywności, czy gorszych danych o produkcji w USA oraz danych z rynku pracy Wielkiej Brytanii. Na parze EURUSD nie udało się pokonać oporu w okolicach 1,3030, zaś para USDJPY zachowała większość zwyżki odnotowanej po interwencji.
Euro zyskuje pomimo niekorzystnych danych

Euro zyskuje pomimo niekorzystnych danych

2010-09-15 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Z europejskiej gospodarki napłynęło kilka niekorzystnych informacji. Jednak pomimo to euro umocniło się znacząco wobec dolara. Lepsze dane z USA pomogły podtrzymać nastroje na rynkach akcji. Te informacje przysłoniła jednak interwencja dokonana przez Bank Japonii.

Amerykanie więcej kupują, giełdy idą w dół

Amerykanie więcej kupują, giełdy idą w dół

2010-09-14 Podsumowanie dnia Gold Finance
Lepsze niż się spodziewano dane o sprzedaży detalicznej za oceanem, która zwiększyła się o 0,4 proc., a bez uwzględnienia samochodów o 0,6 proc., nie poprawiły humorów inwestorom i nie spowodowały wzrostu giełdowych indeksów.
Basel ciągnie giełdy, euro w górę

Basel ciągnie giełdy, euro w górę

2010-09-14 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Poniedziałek przyniósł niemal taką zwyżkę notowań euro względem dolara, jak duży był spadek w miniony wtorek. Obydwa przypadki przynajmniej po części należy wiązać z sektorem bankowym. Ustalenia co do adekwatności kapitałowej zostały dobrze przyjęte także przez rynki akcji. Dziś dane o sprzedaży detalicznej z amerykańskiej gospodarki.
Zwycięstwo Santandera ożywiło warszawski parkiet

Zwycięstwo Santandera ożywiło warszawski parkiet

2010-09-13 Podsumowanie dnia Gold Finance
Inwestorzy w Warszawie emocjonowali się głównie transakcją między AIB i Santanderem, dotyczącą pakietu akcji BZ WBK, pośrednio wpływającą także na notowania PKO. Cena, jaką Hiszpanie zaproponowali, spowodowała skok notowań BZ WBK o niemal 10 proc. Jednak intensywny handel na naszym parkiecie wcale nie ograniczał się jedynie do walorów naszych dwóch banków.
Emocjonujący weekend

Emocjonujący weekend

2010-09-13 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Komitet Bazylejski ds. Nadzoru Finansowego przyjął porozumienie w sprawie nowych wymogów kapitałowych dla banków, dając jednocześnie im sporo czasu na ich wdrożenie. Inflacja w Chinach wzrosła w sierpniu, a dynamika sprzedaży i produkcji w tym samym miesiącu okazała się wyższa od prognoz.
Byki zrobiły sobie przerwę

Byki zrobiły sobie przerwę

2010-09-10 Podsumowanie dnia Gold Finance
Po kilku dniach wzrostów byki postanowiły trochę odpocząć. Niewielka korekta nie zmienia pozytywnego nastawienia rynków. Brak danych makroekonomicznych nie sprzyjał podejmowaniu bardziej energicznych działań.
Japonia ma nowy program, gorąco wokół Chin

Japonia ma nowy program, gorąco wokół Chin

2010-09-10 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Druga połowa bieżącego tygodnia upływa na globalnych rynkach pod znakiem niezdecydowania, co do dalszego kierunku, tak w przypadku głównych rynków akcji, jak i notowań głównych par walutowych. Wczoraj nie pomogły lepsze dane z USA, być może do większych ruchów przyczynią się tajemnicze przesunięcia chińskich danych.
Mniej wniosków o zasiłki, giełdowe indeksy w górę

Mniej wniosków o zasiłki, giełdowe indeksy w górę

2010-09-09 Podsumowanie dnia Gold Finance
Ani program stymulowania gospodarki, ogłoszony przez prezydenta Stanów Zjednoczonych, ani raport o stanie i perspektywach amerykańskiej gospodarki, opublikowany w środę przez Fed, nie były w stanie tak pobudzić inwestorów giełdowych do zakupów akcji, jak informacja o nieco mniejszej niż się spodziewano cotygodniowej liczbie wniosków o zasiłek dla bezrobotnych.
Byki zaszalały na warszawskim parkiecie

Byki zaszalały na warszawskim parkiecie

2010-09-08 Podsumowanie dnia Gold Finance
Wtorkowa sesja na Wall Street przebiegała w minorowych nastrojach. Dziś w Japonii indeks stracił prawie 2,2 proc. Humory w Niemczech i niemal całej Europie popsuły dane o spadku eksportu o 1,5 proc., zmniejszeniu się importu o 2,2 proc. i sięgającym zaledwie 0,1 proc. wzroście produkcji.
Akcje znów w niełasce, pożądane dolary, jeny i złoto

Akcje znów w niełasce, pożądane dolary, jeny i złoto

2010-09-07 Podsumowanie dnia Gold Finance
Przyczyn dzisiejszego nieoczekiwanego pogorszenia się nastrojów na europejskich giełdach można upatrywać w informacji o konieczności podniesienia kapitałów europejskich banków, w związku z wprowadzeniem nowych regulacji dla instytucji finansowych, ostrzeżeniu chińskich władz, że produkcja przemysłowa w drugim półroczu będzie rosła znacznie mniej dynamicznie niż w pierwszym, ...
Wyraźna przecena euro

Wyraźna przecena euro

2010-09-07 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Sesja azjatycka nie rozczarowała. Choć RBA i BoJ nie zmieniły parametrów polityki monetarnej, na rynku widać już ożywienie, zwłaszcza na parach walutowych z euro. Kalendarz na wtorek jest praktycznie pusty, więc wydarzeniem będzie powrót na rynek Amerykanów po długim weekendzie.
Z Ameryką źle, bez niej jeszcze gorzej

Z Ameryką źle, bez niej jeszcze gorzej

2010-09-06 Podsumowanie dnia Gold Finance
Po krótkim epizodzie sprzed kilku tygodni, w trakcie którego cały giełdowy świat patrzył na to, co dzieje się na głównych parkietach europejskich, szczególnie na tym we Frankfurcie, mamy do czynienia z powrotem do prymatu Wall Street.
Czarne chmury zażegnane

Czarne chmury zażegnane

2010-09-06 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Wrzesień to statystycznie najgorszy miesiąc dla rynków akcji. Nic dziwnego więc, że przed tygodniem pełnym najważniejszych danych z amerykańskiej gospodarki inwestorzy obawiali się najgorszego scenariusza. Tymczasem dane generalnie nie były tak złe, jak oczekiwał rynek.
Z dużej chmury mały wzrost

Z dużej chmury mały wzrost

2010-09-03 Podsumowanie dnia Gold Finance
Nie pierwszy raz w ostatnich tygodniach mamy do czynienia z sytuacją, w której kluczowe dane, mające szansę zmienić losy koniunktury na giełdach, przynoszą bardzo umiarkowaną reakcję inwestorów. Tak było dziś, gdy wypatrywane z niecierpliwością informacje z amerykańskiego rynku pracy nie spowodowały wielkiego poruszenia, mimo że okazały się znacznie lepsze, niż się spodziewano.
Dane słabe, pytanie jak bardzo?

Dane słabe, pytanie jak bardzo?

2010-09-03 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Od dłuższego czasu amerykańskie publikacje danych makroekonomicznych przeważnie rozczarowują, stąd nic dziwnego, iż bieżący tydzień rozpoczął się od wyprzedaży na rynkach akcji przed serią kluczowych danych miesięcznych.
Słomiany zapał byków szybko się wyczerpał

Słomiany zapał byków szybko się wyczerpał

2010-09-02 Podsumowanie dnia Gold Finance
Środowa szarża byków okazała się jednorazowym wyskokiem. Na kontynuację nie starczyło im już siły, mimo że nie pojawiły się żadne informacje, które mogłyby spowodować radykalną zmianę nastawienia inwestorów do akcji.
Zaskakujący wzrost ISM

Zaskakujący wzrost ISM

2010-09-02 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Po nieco zaskakującym wzroście indeksu nastrojów Conference Board, wzrost wskaźnika aktywności w amerykańskim przemyśle zaskoczył jeszcze bardziej. Zignorowane zostały natomiast słabsze dane z rynku pracy, a to właśnie ten temat będzie dominował dziś i jutro.
Udany początek miesiąca

Udany początek miesiąca

2010-09-01 Popołudniowy komentarz do rynku złotego X-Trade Brokers
W środę polska waluta zyskał na wartości na fali zdecydowanej poprawy nastrojów na rynkach finansowych. Proces ten wsparł wzrost kursu EUR/USD powyżej 1,28 dolara z 1,2688 wczoraj na zamknięciu. O godzinie 16:55 kurs USD/PLN testował poziom 3,0935 zł, a EUR/PLN 3,9681 zł.
Azjatyckie powody umocnienia złotego

Azjatyckie powody umocnienia złotego

2010-09-01 Komentarz do rynku złotego X-Trade Brokers
Pod znakiem wyraźnego umocnienia złotego upływają środowe notowania na rynku walutowym. Większa w tym zasługa poprawy nastrojów na rynkach finansowych oraz umocnienia euro w relacji do dolara, niż doskonałych danych z polskiej gospodarki.