Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Świetny Conference Board już w cenach

Świetny Conference Board już w cenach

2012-02-29 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
W lutym nastroje amerykańskich gospodarstw domowych uległy wyraźnej poprawie, jednak nastroje na rynkach akcji poprawiły się już wcześniej i dobre dane nie stanowią już argumentu za zwyżką cen akcji. Nieco większe cofnięcie obserwowaliśmy na rynku ropy, choć dziś rano surowiec ten ponownie drożeje.
Nieoczekiwany zwrot

Nieoczekiwany zwrot

2012-02-28 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Amerykanom najwyraźniej kombinacja drożejącej ropy i wysokich cen akcji nie przeszkadza. Wczorajsze otwarcie na Wall Street zmieniło obraz rynku tak jakby problemu nie było. Inwestorzy mogą liczyć na Bena Bernanke i dobre dane, które mogłyby jeszcze choć chwilę podtrzymać wzrosty. Dziś publikacja indeksu Conference Board.

Aukcja EBC, dane w cieniu ropy

Aukcja EBC, dane w cieniu ropy

2012-02-27 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Ubiegły tydzień przyniósł kombinację drożejącego euro, rosnących cen ropy i ciągle wysokich cen akcji w USA. To elementy, które pasują do siebie jedynie w scenariuszu silnego ożywienia, gdy surowce drożeją wobec coraz lepszych perspektyw popytu.
Pesymistyczne prognozy Komisji

Pesymistyczne prognozy Komisji

2012-02-24 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Recesja we Włoszech, Grecji, Portugalii i Hiszpanii, a w konsekwencji w całej strefie euro – taki obraz wyłania się z najnowszych prognoz Komisji Europejskiej. Jak to się ma do niemieckiego Ifo będącego najwyżej od 7 miesięcy oraz do tegorocznych maksimów na parze EURUSD?
Europejskie indeksy rozczarowały

Europejskie indeksy rozczarowały

2012-02-23 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Tylko minimalna poprawa koniunktury w przemyśle strefy euro i wyraźne pogorszenie w usługach – taki obraz rysują opublikowane wczoraj wstępne wskaźniki PMI za luty – najważniejsze miary koniunktury w zachodniej Europie. W kombinacji z innymi czynnikami może być do pretekst do zasłużonej większej korekty na rynkach akcji i na rynku złotego.
Surowce mocno drożeją

Surowce mocno drożeją

2012-02-22 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Powtarza się scenariusz sprzed roku, kiedy pierwszy kwartał przyniósł wyraźny wzrost cen surowców. Wczoraj wyraźnie drożały najważniejsze z nich – ropa, złoto i miedź. Odsunięcie widma bankructwa Grecji zmniejszyło obawy o ucieczkę w kierunku dolara (która zaszkodziłaby notowaniom surowców).
Pomoc w cieniu raportu

Pomoc w cieniu raportu

2012-02-21 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Po trzynastu godzinach negocjacji Grecy dostali tzw. drugi pakiet pomocy, co ma pozwolić im na uniknięcie bankructwa. Według oficjalnych kalkulacji, relacja dług/PKB na koniec 2020 roku ma wynieść 120,5%. Nieoficjalny raport Trojki wskazuje jednak na szereg ryzyk, w wyniku których relacja dług/PKB na koniec może nadal znajdować się w pobliżu obecnych 160%.
Pomoc dla Grecji, Chiny i indeksy PMI

Pomoc dla Grecji, Chiny i indeksy PMI

2012-02-20 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Optymistyczny początek tygodnia w dużym stopniu zawdzięczamy weekendowej decyzji chińskich władz o obniżeniu stopy rezerw o 50 bp. Znaczenie tego ruchu ocenimy jednak dopiero w czwartek, kiedy poznamy kluczowe dane z chińskiej gospodarki.
Dane nie pozwoliły na korektę, ropa coraz wyżej

Dane nie pozwoliły na korektę, ropa coraz wyżej

2012-02-17 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Publikowane w czwartek świetne dane z amerykańskiej gospodarki zatrzymały wyprzedaż na rynkach akcji. Doniesienia, iż Niemcy chcą w poniedziałek zatwierdzenia całego pakietu dla Grecji sugerują zaś, że ta bomba jeszcze tym razem może nie wybuchnąć. Głębsza korekta stanęła zatem pod znakiem zapytania.
Rośnie ryzyko pogłębienia korekty na giełdach

Rośnie ryzyko pogłębienia korekty na giełdach

2012-02-16 Raport Home Broker
Widać coraz wyraźniej, że rynki ryzykownych aktywów po solidnych styczniowych zwyżkach potrzebują odreagowania, by ewentualnie dalej piąć się. W środę na fali lepszych od oczekiwanych danych o niemieckim i francuskim PKB w IV kwartale byliśmy świadkami próby podniesienia notowań do tegorocznych szczytów, ale ostatecznie spełzła na niczym.
Dane dobre, ale…

Dane dobre, ale…

2012-02-16 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Kolejna porcja dobrych danych makro – tym razem z USA i Australii – nie wystarczyła do podtrzymania nastrojów, które jeszcze 24 godziny wcześniej (po obietnicach chińskich władz) były niemal euforyczne. Dotychczas dobre dane makro przekładały się na koniunkturę na rynkach akcji (szczególnie w USA) oraz na rynkach walut wschodzących, ...
Grecja, ZEW i chińskie obietnice

Grecja, ZEW i chińskie obietnice

2012-02-15 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Fatalne doniesienia z Grecji: nie dość, że rząd nie dopełnił wszystkich formalności przez co spotkanie euro grupy ws. pomocy zostało odwołane, to jeszcze gospodarka kurczy się szybciej niż przewidywano, nie dając obecnie nadziei na wyjście z kryzysu.
Cięcia ratingów mało kogo już obchodzą

Cięcia ratingów mało kogo już obchodzą

2012-02-14 Raport Home Broker
Obniżki ratingów dla europejskich krajów nie robią już praktycznie żądnego wrażenia na inwestorach. Cięcie przez Moody's ocen wiarygodności kredytowej i zagrożenie obniżenia ratingu Wielkiej Brytanii nie zmienia sytuacji na rynkach finansowych.
Moody’s tnie ratingi

Moody’s tnie ratingi

2012-02-14 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Wczoraj pisaliśmy, iż radość z greckiego „tak” była przedwczesna. Okazało się, iż agencja Moody’s wykorzystała lepsze nastroje na rynku aby przypomnieć inwestorom o problemach strefy euro. Agencja obniżyła ratingi 6 krajów strefy dodając, iż najwyższe oceny Francji i Wielkiej Brytanii są zagrożone.
Napływ kapitału nadal sprzyja ryzykownym aktywom

Napływ kapitału nadal sprzyja ryzykownym aktywom

2012-02-13 Raport Home Broker
W dalszym ciągu przepływy globalnego kapitału odgrywają bardzo istotne znaczenie dla koniunktury na rynkach ryzykownych aktywów. W tygodniu zakończonym 8 lutego w dalszym ciągu ogromnym wzięciem cieszyły się aktywa z rynków wschodzących.
Grecja powiedziała „tak”, ale co dalej?

Grecja powiedziała „tak”, ale co dalej?

2012-02-13 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Grecki parlament przyjął kolejny pakiet oszczędnościowy, co powinno zapewnić Grecji tzw. drugi pakiet oszczędnościowy i redukcję długu. To jednak nie koniec greckiej sagi. Wobec eskalacji protestów na greckich ulicach trudno nie zauważyć zbliżających się w tym kraju wyborów parlamentarnych.
Optymizm na giełdzie rośnie

Optymizm na giełdzie rośnie

2012-02-10 Raport Home Broker
Od rozczarowujących wiadomości gospodarczych rozpoczęła się ostatnia sesja tego tygodnia na rynkach finansowych. Indyjska produkcja przemysłowa zwiększyła się w grudniu o 1,8% w skali roku, wyraźniej mniej od oczekiwań i mniej niż miesiąc wcześniej. Niekorzystnie odebrano też osłabienie w chińskiej wymianie handlowej.
Eurogrupa bez decyzji ws. Grecji

Eurogrupa bez decyzji ws. Grecji

2012-02-10 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Ministrowie finansów strefy euro, którzy wczoraj spotkali się w Brukseli, żeby rozmawiać o drugim pakiecie ratunkowym dla Grecji, nie podjęli żadnej decyzji. To nie zaskakuje. Jeszcze przed spotkaniem Eurogrupy minister finansów Niemiec deklarował, że nie należy oczekiwać żadnych rozstrzygnięć.
W 2012 roku może upaść więcej firm

W 2012 roku może upaść więcej firm

2012-02-09 Raport Home Broker
Kolejne banki publikujące wyniki za IV kwartał wpisują się w tendencję słabszych od oczekiwanych wyników na poziomie odsetkowym i prowizyjnym. ING BSK wykazał blisko 480 mln zł wyniku odsetkowego, o 1% mniej od prognoz analityków, ale 14% więcej niż rok wcześniej.
Banki centralne i chińska niespodzianka

Banki centralne i chińska niespodzianka

2012-02-09 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Europejskie waluty zyskiwały w ostatnim czasie względem dolara dyskontując poprawę w danych makro w Europie, politykę Fed i ogólną poprawę nastrojów (widoczną choćby na rynku obligacji). Teraz pozostaje pytanie, co z tą nową sytuacją zrobią banki centralne, ...