Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Współczesne budownictwo traci udział w rynku

Współczesne budownictwo traci udział w rynku

2012-04-23 Raport Home Broker
Największą popularnością wśród nabywców mieszkań używanych cieszą się kamienice. Niewiele mniej osób kupiło relatywnie najtańszą wielką płytę. Jedynie co piąty nabywca wybrał segment najdroższy, czyli mieszkania współczesne.
Słabsze PMI z Europy psują nastroje

Słabsze PMI z Europy psują nastroje

2012-04-23 Codzienny Puls Rynku IDMSA
Najważniejszą publikacje dzisiejszego dnia były wskaźniki aktywności w sektorze przemysłowym i usług. W nocy poznaliśmy indeks PMI dla chińskiego przemysłu sporządzany przez Markit/HSBC, który według wstępnych danych w kwietniu odnotował wzrost do 49,1pkt.

Silne spowolnienie w strefie euro

Silne spowolnienie w strefie euro

2012-04-23 Komentarz poranny TMS Brokers
Po piątkowym umocnieniu wspólnej waluty eurodolar znalazł się powyżej poziomu 1,32, czyli najwyżej od prawie trzech tygodni. Natomiast w drugiej godzinie handlu na Starym kontynencie kurs EUR/USD znajduje się przy poziomie 1,3100.
Problematyczne delewarowanie banków

Problematyczne delewarowanie banków

2012-04-23 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Wyliczenia Międzynarodowego Funduszu Walutowego, jakoby europejskie banki mogły zostać zmuszone do sporego ograniczenia zewnętrznych operacji i upłynnienia części aktywów, mogą przełożyć się na dużą zmienność rynków finansowych w najbliższych miesiącach.
MFW dostanie 430 mld USD nowych środków

MFW dostanie 430 mld USD nowych środków

2012-04-23 Poranny Szkic Walutowy AFS
Państwa członkowskie Międzynarodowego Funduszu Walutowego w weekend zdeklarowały zwiększenie mocy pożyczkowych organizacji o 430 mld USD „w celu przeciwdziałania sytuacjom kryzysowym oraz ich regulacji”, co oznacza więcej niż podwojenie dotychczasowych środków.
Indeksy PMI przygrywką przed decyzją FOMC

Indeksy PMI przygrywką przed decyzją FOMC

2012-04-23 Raport poranny FMCM
Wybory we Francji mogą wpływać na nastroje: Piątkowa sesja na eurodolarze pozwoliła bykom na wyprowadzenie kursu do poziomu nowego szczytu na 1,3230. Lepszy nastrój panujący wśród amerykańskich inwestorów sprawił, że bardziej ryzykowne aktywa cieszyły się sporym wzięciem.
Rynek czeka na Bernanke

Rynek czeka na Bernanke

2012-04-23 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Chiński indeks PMI wzrósł nieco w kwietniu, jednak nie na tyle, aby uspokoić obawy o spowolnienie największej azjatyckiej gospodarki. Dziś opublikowane będą podobne indeksy dla Niemiec i Francji i z makroekonomicznego punktu widzenia jest to najważniejsza wiadomość tygodnia. Jednak rynek będzie czekał przede wszystkim na konferencję przewodniczącego Fed.
Złoty kontynuuje ruch w zakresie wąskiej 2-groszowej konsolidacji

Złoty kontynuuje ruch w zakresie wąskiej 2-groszowej konsolidacji

2012-04-23 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Początek nowego tygodnia na rynkach przynosi kontynuacje oscylowania złotego wewnątrz krótkoterminowej konsolidacji z zakresu 4,18 – 4,20 EURPLN. Polska waluta wyceniana jest przez rynek następująco: 4,184 PLN za euro, 3,17 PLN wobec dolara amerykańskiego oraz 3,48 PLN względem franka szwajcarskiego.
Złoty odporny na złe wiadomości?

Złoty odporny na złe wiadomości?

2012-04-20 Tygodniowy komentarz do rynku złotego X-Trade Brokers
W minionym tygodniu do inwestorów napływały głównie informacje, które dla złotego korzystne nie są: słabsze dane z USA mogą dawać podstawy do obaw o powtórkę spowolnienia wzrostu wzorem ubiegłego roku, zaś bardzo słaby raport o produkcji może oznaczać, ...
Tydzień zmagań z próbą rozstrzygnięcia na koniec

Tydzień zmagań z próbą rozstrzygnięcia na koniec

2012-04-20 Raport popołudniowy FMCM
1,30 poza zasięgiem sprzedających: Pierwsze godziny handlu na eurodolarze w nowym tygodniu należały do strony podażowej. Inwestorzy z Azji kontynuowali trend zapoczątkowany w jeszcze w zeszły piątek poprzez co kurs EUR/USD obniżył się do kluczowego wsparcia na 1,30.
Nadchodzi kolejna fala kryzysu?

Nadchodzi kolejna fala kryzysu?

2012-04-20 Dzienny raport forex FxPro
Wczorajsza aukcja obligacji może i poszła wystarczająco dobrze, ale niestety w Europie dojrzewają inne problemy, które co gorsza coraz bardziej się pogłębiają. We Włoszech gospodarka zmienia kierunek prędzej niż oczekiwano, a dynamika fiskalna wygląda coraz bardziej skomplikowanie.
Zmienne nastroje utrzymują się

Zmienne nastroje utrzymują się

2012-04-20 Codzienny Puls Rynku IDMSA
Nastroje na rynkach finansowych pozostają zmienne. Sytuacja dość dynamicznie zmieniała się w zależności od napływających informacji. Po raz kolejny zaniepokoiły nieco dane z gospodarki amerykańskiej.
Rekordowo niska zmienność

Rekordowo niska zmienność

2012-04-20 Komentarz poranny TMS Brokers
Na eurodolarze wciąż panuje rekordowo niska zmienność - jej wskaźnik obliczany dla okresu tygodnia przybierał rano wartości nienotowane od wybuchu globalnego kryzysu finansowego.
Dziś stosunkowo większy ruch pojawił się po danych z niemieckiej gospodarki.
Dane o produkcji przekreślają podwyżkę stóp procentowych

Dane o produkcji przekreślają podwyżkę stóp procentowych

2012-04-20 Poranny Szkic Walutowy AFS
Opublikowane w czwartek marcowe dane o produkcji przemysłowej w Polsce wyraźnie negatywnie zaskoczyły i choć ich natychmiastowy wpływ na notowania złotego był minimalny, to jednak raport niesie ze sobą pewne implikacje dla polityki monetarnej NBP. W marcu produkcja przemysłowa wzrosła zaledwie o 0,7 proc. w ujęciu rocznym, podczas gdy oczekiwano wzrostu o 4,5 proc.
Sygnały ostrzegawcze z USA

Sygnały ostrzegawcze z USA

2012-04-20 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Po raz kolejny rynek dość lekko przyjął sygnały ostrzegawcze z amerykańskiej gospodarki. Tymczasem po wczorajszym dniu można powiedzieć, iż mamy komplet potrzebny do tego, aby wróżyć pewnego rodzaju powtórkę z wiosny ubiegłego roku. Przynajmniej jeśli chodzi o USA, bo dziś jeszcze poznamy niemiecki indeks Ifo, zaś w poniedziałek indeksy PMI dla strefy euro i Chin.
Złoty wybronił się od przeceny

Złoty wybronił się od przeceny

2012-04-20 Raport poranny FMCM
Eurodolar wciąż bez kierunku: Wczorajsza sesja amerykańska przyniosła poprawę sytuacji wspólnej waluty. Po zejściu do poziomów minimum kurs głównej pary zawrócił i dziś o poranku znajduje się blisko ostatnich szczytów. Na osłabienie amerykańskiej waluty przełożyły się słabsze dane makroekonomiczne, które jednak nie zaszkodziły amerykańskiej giełdzie.
Dane o produkcji w niewielkim stopniu zaszkodziły złotemu

Dane o produkcji w niewielkim stopniu zaszkodziły złotemu

2012-04-19 Popołudniowy komentarz do rynku złotego X-Trade Brokers
Spokojna reakcja Wall Street na serię niepokojących danych makroekonomicznych z USA uratowała złotego przed przeceną. Pod koniec aktywnego handlu odrobił on swoje wcześniejsze straty, jakie były reakcją na słabe dane makroekonomiczne z Polski i USA oraz pogorszenie nastrojów na europejskich giełdach.
Europejskich niepokojów ciąg dalszy

Europejskich niepokojów ciąg dalszy

2012-04-19 Komentarz giełdowy DM BOŚ
Najważniejszą informacją dzisiejszego dnia miał być wynik aukcji hiszpańskich obligacji, ale wcale tak się nie stało. Rynek niejako z niedowierzaniem patrzył na dobry rezultat sprzedaży obligacji w Madrycie i z niecierpliwością szukał pretekstu do spadków. Znalazł go w postaci plotek o możliwej obniżce ratingu Francji.
Produkcja w Polsce mocno hamuje

Produkcja w Polsce mocno hamuje

2012-04-19 Raport popołudniowy FMCM
Aukcja udana, ale kierunku nadal brak: Przebieg pierwszej polowy dzisiejszej sesji na eurodolarze uzależniony był od spekulacji na temat wyniku aukcji hiszpańskich obligacji. Przed opublikowaniem danych na ten temat kurs oscylował wokół poziomu 1,3120, a inwestorzy nie wykazywali się większą aktywnością.
Powraca niepokój

Powraca niepokój

2012-04-19 Codzienny Puls Rynku IDMSA
Podczas środowej sesji wśród inwestorów powrócił niepokój. Przede wszystkim znów powróciły obawy o Hiszpanię, o tym, jak bank centralny Hiszpanii opublikował informacje, że udział złych kredytów w hiszpańskich bankach jest najwyższy od 1994 roku.