Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy
Regres sektora przemysłowego
2012-07-03 Poranny Szkic Walutowy AFSPoczątek tygodnia przyniósł korektę piątkowej zwyżki eurodolara, który obecnie oscyluje wokół poziomu 1,26. Ruch ten nie korelował z rynkiem długu, gdzie rentowności obligacji hiszpańskich i włoskich dalej obniżały się (dziś rano są to poziomy, odpowiednio, 6,375 oraz 5,735 proc.) ani z rynkami kapitałowymi, które w przeważającej części notowały zwyżki.
Orkiestra wciąż gra, ale Titanic już tonie
2012-07-03 Poranny komentarz rynkowy X-Trade BrokersTytuł komentarza najlepiej obrazuje to co obecnie można obserwować na rynkach finansowych. W poniedziałek inwestorzy w dalszym ciągu żyli zeszłotygodniowymi ustaleniami europejskich przywódców, nie zważając zupełnie uwagi na pojawiające się wątpliwości wokół tych ustaleń.
Optymizm utrzymany
2012-07-03 Raport poranny FMCMEurodolar znów powyżej poziomu 1,26: Wczorajsze słabe dane z amerykańskiej gospodarki nie zaszkodził za bardzo ogólnemu sentymentowi rynkowemu jak i notowaniom wspólnej waluty. Również słowa członka zarządu Europejskiego Banku Centralnego, Jorega Asmussena ws. porzucenia przez Greków prób renegocjacji warunków pomocy nie przyciągnęły uwagi uczestników rynku.
Inwestorzy czekają już na jutrzejsze RPP i EBC
2012-07-03 Komentarz do rynku złotego DM BOŚPodczas porannego, wtorkowego handlu notowania złotego oscylują blisko poziomów wyznaczonych podczas wczorajszej sesji amerykańskiej. Polska waluta wyceniana jest przez rynek następująco: 4,211 PLN za euro, 3,341 PLN wobec dolara amerykańskiego oraz 3,50 względem franka szwajcarskiego.
Otrzeźwienie po piątkowej euforii
2012-07-02 Komentarz giełdowy DM BOŚPo wywołanej przez szczyt UE i kończącej minione półrocze euforii, dzisiaj przyszedł czas na otrzeźwienie. Na krajowym parkiecie rzeczywiście mieliśmy z nim do czynienia, ale w strefie euro inwestorzy niekoniecznie chcieli realizować wcześniejsze zyski.
Dolar znów w górę, szkodzą obawy o wzrost gospodarczy
2012-07-02 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walutInformacje nt. możliwego veta ze strony Finlandii w kwestii możliwości wykorzystania środków z europejskiego mechanizmu stabilizacyjnego ESM do interwencyjnych zakupów obligacji na rynku wtórnym (taką możliwość założono na szczycie UE), a także żądania ze strony Holandii, aby możliwość skorzystania ze wsparcia ESM była za każdym razem osobno rozpatrywana, ...
Blokada działań ESM podkopuje nastroje
2012-07-02 Raport poranny FMCMFinlandia i Holandia przeciw skupowi obligacji: Pierwsze takty dzisiejszej sesji europejskiej na eurodolarze przebiegały spokojnie. Po piątkowych dynamicznych wzrostach pod poziom 1,27 kurs na otwarciu nowego tygodnia nieco się cofnął i oscylował wokół poziomu 1,2650.
EURUSD blisko czerwcowego szczytu
2012-07-02 Codzienny Puls Rynku IDMSAKońcówka minionego tygodnia doprowadziła do istotnej poprawy nastrojów na rynku światowych. Informacje, jakie napłynęły ze szczytu Unii Europejskiej zostały ocenione pozytywnie. Przede wszystkim ciepło przyjęto doniesienia na temat możliwości bezpośredniego dokapitalizowania banków z Europejskiego Mechanizmu Stabilizacyjnego.
Czekanie na ECB może podtrzymać dobre nastroje na rynkach
2012-07-02 Poranny komentarz rynkowy X-Trade BrokersUbiegłotygodniowy szczyt przywódców Unii Europejskiej (UE) niespodziewanie zakończył się małym sukcesem Hiszpanii i Włoch. Politycy zdecydowali, że europejskie fundusze ratunkowe mogą zostać wykorzystany do stabilizacji sytuacji na rynkach obligacji, a także do bezpośredniego dokapitalizowania banków.
Przełom, czy blef?
2012-07-02 Poranny raport DM BOŚ z rynku walutRynki zareagowały entuzjastycznie na wyniki unijnego szczytu, głównie dlatego, iż przed jego rozpoczęciem europejscy politycy skutecznie stłumili oczekiwania z nim związane. Nie oznacza to jednak, iż mamy założyć różowe okulary i twierdzić, że euro- kryzys właśnie się zakończył.
Czy radość z ustaleń szczytu UE uda się utrzymać na dłużej?
2012-07-02 Poranny Szkic Walutowy AFSFinał pierwszego półrocza na rynkach finansowych był wyjątkowo entuzjastyczny. Reakcja na ustalenia szczytów liderów UE nosiła wszelkie miana euforii. Inwestorzy nadzwyczajnie pozytywnie zareagowali na postanowienia, ...
Indeks ISM potwierdzi słabnięcie gospodarki USA
2012-07-02 Komentarz poranny TMS BrokersPo dynamicznej zwyżce z ostatniego dnia ubiegłego tygodnia i zarysowaniu formacji podwójnego szczytu, w trakcie sesji azjatyckiej eurodolar spadł o około 70 pipsów. Notowania powróciły do przebitej linii trendu spadkowego i obecnie znajdują się przy poziomie 1,2630.
I po Euro
2012-07-02 Komentarz ekonomiczny Saxo BankOstatni dzień zeszłego tygodnia pokazał, jak zmienne i nieprzewidywalne potrafią być rynki finansowe. Wystarczyła jedna informacja ze szczytu państw strefy euro o uwolnieniu funduszy EFSM dla Włoch i Hiszpanii, żeby inwestorów ogarnął zakupowy szał.
W tym tygodniu znów końcówka będzie interesująca
2012-07-02 Raport poranny FMCMEurodolar koryguje piątkowe wzrosty: Nowy tydzień na eurodolarze otworzył się niewielką pro-wzrostową luką. Był to jeszcze efekt piątkowych dynamicznych wzrostów. Bykom jednak nie udało się podtrzymać tego ruchu, co w efekcie przyniosło spadki i domknięcie luki.
Europa łapie oddech
2012-06-29 Komentarz giełdowy DM BOŚPiątkowe notowania na Giełdzie Papierów Wartościowych odbywały się w kontekście informacji, jakie napłynęły na rynki ze szczytu Unii Europejskiej. Na kilka godzin przed otwarciem giełd w Europie przedstawiciele państw odpowiedzialnych za przyszłość strefy euro poinformowali, iż w ramach funduszy stabilizujących unię walutową znajdą się działania, ...
europejscy politycy pomogli złotemu
2012-06-29 Tygodniowy komentarz do rynku złotego X-Trade BrokersW ostatnim tygodniu czerwca złoty umocnił się w relacji do głównych waluty, zachowując się relatywnie silniej niż to wynikałoby z rynkowego kontekstu. Moment zawahania przyszedł tylko w czwartek, gdy na fali gorszy nastrojów tuż przed szczytem Unii Europejskiej, stracił on wyraźnie na wartości. Jednak już w piątek straty te zostały odrobione z nawiązką.
Rozemocjonowany rynek
2012-06-29 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walutMimo pewnych obaw związanych z wynikami unijnego szczytu, na które zwróciliśmy uwagę dzisiaj rano, inwestorzy poddali się ogólnej „propagandzie” traktującej spotkanie polityków, jako przełomowe.
Każde ustalenia zmieniające dotychczasowy porządek rzeczy powinny być precyzyjnie dopracowane, a na to nadejdzie dopiero czas.
Każde ustalenia zmieniające dotychczasowy porządek rzeczy powinny być precyzyjnie dopracowane, a na to nadejdzie dopiero czas.
Długie oczekiwanie z dynamiczną końcówką
2012-06-29 Raport tygodniowy FMCMPoczątkowe emocje: Utrzymujące się obawy o sytuację hiszpańskiego sektora bankowego, pomimo przyznania Madrytowi pomowcy w wysokości do 100 mld EUR oraz strach przed coraz większą skalą spowolnienia gospodarczego na świecie spowodował, że ostatni tydzień czerwca inwestorzy rozpoczęli w nie najlepszych nastrojach.
Politycy wsparli nastroje
2012-06-29 Komentarz tygodniowy TMS BrokersUbiegły tydzień upłynął pod znakiem wyczekiwań na szczyt przywódców Unii Europejskiej. W pierwszej części tygodnia na rynku panowała bardzo niska zmienność. Zakres wahań nie przekraczał 100 pipsów. Sytuacja się jednak zmieniła, gdy głos zabrali wysoko postawieni przedstawiciele unijni.
Szczyt europejski przyniósł zadowolenie
2012-06-29 Raport Home BrokerPiątkowe przedpołudnie na rynkach finansowych przebiegało pod znakiem reakcji na wieczorne korzystne ustalenia szczytu europejskiego. Szczególne zadowolenie budzą ustalenie warunków pomocy dla hiszpańskich banków, jak również wsparcie Europejskiego Banku Inwestycyjnego 10 mld euro, by dzięki temu wspierać wzrost gospodarczy.