Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy
Mieszane nastroje na złotym
2012-06-25 Komentarz do rynku złotego DM BOŚPoczątek nowego tygodnia przynosi neutralne otwarcie na rynku złotego, którego notowania oscylują blisko wartości z piątkowego zamknięcia. Polska waluta wyceniana jest przez rynek następująco: 4,267 PLN za euro, 3,406 PLN wobec dolara amerykańskiego oraz 3,555 PLN względem franka szwajcarskiego.
ciemne chmury nie ominą złotego
2012-06-22 Tygodniowy komentarz do rynku złotego X-Trade BrokersZa nami tydzień osłabienia złotego. Mimo iż polska waluta straciła bardzo niewiele, taki kierunek na pozór może wydawać się dziwny mając na uwadze fakt, iż w poniedziałek rynki rozpoczęły pracę od dobrych informacji z Grecji. Na greckiej polityce nie kończą się jednak problemy ani Europy, ani globalnej gospodarki.
Tydzień niespełnionych oczekiwań
2012-06-22 Raport tygodniowy FMCMPoczątek tygodnia było mało optymistyczny. Liczono na to, że optymistycznym akcentem staną się wieści z Grecji, gdzie zaczęły rysować się szanse na sformowanie koalicyjnego rządu. W istocie rząd taki powstał dwa dni później – 20 czerwca – kiedy to na stanowisko premiera został zaprzysiężony Antonis Samaras (lider zwycięskiej partii Nowa Demokracja, uchodzącej za konserwatywną).
Fed nie dał powodów do wzrostów
2012-06-22 Komentarz popołudniowy TMS BrokersW ubiegłym tygodniu eurodolar poruszał się w łagodnym kanale spadkowym. Tydzień rozpoczął się od ogłoszenia wyników wyborów parlamentarnych w Grecji. Na fali pozytywnych dla rynków finansowych rozstrzygnięć politycznych kurs EUR/USD ustanowił tygodniowe maksimum na poziomie 1,2747. Był to zarazem najwyższy poziom od prawie miesiąca.
Trzeci dzień spadków na GPW
2012-06-22 Komentarz giełdowy Domu Kredytowego NotusPiątkowa sesja jest trzecią z rzędu spadkową dla największych i najbardziej płynnych spółek GPW, a co za tym idzie także dla całego szerokiego warszawskiego rynku akcyjnego. Skala przeceny tak jak w poprzednich dniach nie jest jednak zbyt wielka.
Apetyt na ryzyko znów spada
2012-06-22 Codzienny Puls Rynku IDMSAInwestorzy przestali się łudzić, że agresywne działania ze strony banków centralnych nadejdą szybko. Kryzys zadłużeniowy w strefie euro pogłębia się, a kondycja światowej gospodarki ulega pogorszeniu. To sprawia, że apetyt na ryzykowne aktywa znów zaczyna spadać po krótkiej chwili lepszego klimatu inwestycyjnego na rynkach.
Słabe dane makro kładą się cieniem na sentymencie rynkowym
2012-06-22 Poranny Szkic Walutowy AFSPotrzeby kapitałowe hiszpańskiego sektora bankowego wynoszą 51-62 mld euro w scenariuszu pesymistycznym, a w scenariuszu bazowym tylko 16-25 mld euro. Takie rewelacje płyną ze stress testów opublikowanych wczoraj przez firmy konsultingowe Roland Berger i Oliver Wyman.
Dane z Niemiec ponownie rozczarują
2012-06-22 Komentarz poranny TMS BrokersPrzez całą sesję giełdową w Stanach Zjednoczonych dolar umacniał się w stosunku do euro. Notowania głównej pary walutowej spadły o 130 pipsów i kurs EUR/USD osiągnął minimum na poziomie 1,2530. Natomiast w pierwszej godzinie handlu na europejskich giełdach notowania znajdują się przy 1,2540.
Moody’s tnie ratingi, w USA korekta
2012-06-22 Raport poranny FMCMCzwartkowe poranne nastroje nie były dobre, traciły indeksy i spadał eurodolar. Sytuacja uległa jednak poprawie i trwała mniej więcej do rozpoczęcia handlu w USA. Później na rynkach panowali już tylko sprzedający.
Powrót do rzeczywistości
2012-06-22 Komentarz do rynku złotego X-Trade BrokersWiększa część czerwca upłynęła rynkom na wyczekiwaniu na decyzję greckich wyborców i decyzję amerykańskiego Fed. Rynki z obydwoma wydarzeniami wiązały nadzieje i o ile w przypadku Grecji zostały one w dużym stopniu spełnione, w przypadku Fed były po prostu nierealne.
Publikacje makro z szerokiego rynku zaszkodziły polskiej walucie
2012-06-22 Komentarz do rynku złotego DM BOŚPodczas porannego handlu złoty oscyluje blisko poziomów ustalonych podczas wczorajszej sesji amerykańskiej. Polska waluta wyceniana jest przez rynek następująco: 4,299 PLN za euro, 3,415 PLN wobec dolara amerykańskiego oraz 3,574 PLN względem franka szwajcarskiego.
Nie tylko Fed winny spadkom
2012-06-21 Komentarz giełdowy DM BOŚDzisiejsza sesja z góry zapowiadała się pod znakiem trawienia wczorajszej decyzji Federalnego Komitetu Otwartego Rynku odnośnie dalszego kształtu polityki monetarnej za oceanem. W znacznej mierze tak właśnie było, inwestorzy jednak dostali dodatkowe bodźce w postaci całej serii danych, z których w znacznej mierze wyłaniał się negatywny obraz.
Słabe dane z USA psują nastroje
2012-06-21 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walutDalsze spadki rentowności 10-letnich obligacji Hiszpanii (do 6,50 proc.) i Włoch (do 5,63 proc.) to za mało, aby podtrzymać dobre nastroje wokół euro. Inwestorzy zwyczajnie zaczynają się obawiać większego spowolnienia kluczowych gospodarek, co tym samym stworzy tylko jeszcze większe problemy dla europejskich peryferiów.
Stany Zjednoczone rozczarowane FOMC
2012-06-21 Raport popołudniowy FMCMPomimo faktu, że FED częściowo rozczarował inwestorów na rynkach światowych to podczas sesji europejskiej w czwartek mocnej wyprzedaży nie było, a indeksy giełdowe odnotowały nawet wzrosty. Sytuacja zupełnie odmiennie wyglądała jednak po drugiej stronie oceanu.
Rynki w chwilowym zawieszeniu
2012-06-21 Poranny raport DM BOŚ z rynku walutFED zafundował nam kolejnego „twista”, ale szanse na QE3 pozostały (choć raczej w perspektywie późnej jesieni). Dzisiejsze odczyty indeksów PMI były negatywne, ale tragedii nie ma. Europejski rynek długu był spokojny przez aukcją hiszpańskich obligacji – ta się udała, ale nie można powiedzieć, iż była zbyt dobra ze względu na wzrost rentowności.
Fed nie zdecydował się na agresywne działanie
2012-06-21 Codzienny Puls Rynku IDMSARezerwa Federalna zrealizowała w dniu wczorajszym minimum oczekiwań inwestorów decydując się jedynie na przedłużenie operacji Twist do końca roku przez co wartość programu zwiększy się o 267 mld dolarów. Fed zapewnił jednak, że jest gotowy do podjęcia w razie konieczności działań wspierających wzrost gospodarczy i sytuację na rynku pracy.
Fed nie zmienia nastawienia do QE3, ale rynki reagują spokojnie
2012-06-21 Poranny Szkic Walutowy AFSZakończenie posiedzenia FOMC było najbardziej oczekiwanym wydarzeniem tego tygodnia, gdyż w obliczu niepewnej sytuacji na borykającym się z kryzysem zadłużenia Południu Europy rynki oczekiwały zdecydowanych działań banków centralnych, w tym Rezerwy Federalnej.
Mieszane nastroje po posiedzeniu FOMC
2012-06-21 Komentarz do rynku złotego DM BOŚPodczas porannego handlu złoty oscyluje blisko poziomów wyznaczonych podczas końcówki wczorajszej sesji amerykańskiej. Polska waluta wyceniana jest przez rynek następująco: 4,23 PLN za euro, 3,34 PLN względem dolara amerykańskiego oraz 3,526 PLN wobec franka szwajcarskiego.
Dane z Eurolandu znów rozczarują
2012-06-21 Komentarz poranny TMS BrokersPo wczorajszej decyzji Rezerwy Federalnej o przedłużeniu operation twist, czyli programu wydłużania średniej zapadalności aktywów w portfelu Fed mogliśmy zaobserwować krótkotrwały wzrost zmienności. Zakres wahań kursu EUR/USD, który przez cały dzień stabilizował się przy 1,27, w ciągu godziny wzrósł do 100 pipsów.
Fed nie zaskoczył, dane z Chin słabe
2012-06-21 Poranny komentarz rynkowy X-Trade BrokersFed nie zaskoczył i zdecydował o przedłużeniu operacji Twist do końca roku, wylewając nieco zimnej wody na tych, którzy już teraz widzieli decyzję o kolejnym programie skupu obligacji (QE3). Zamknięcie tematu polityki Fed, słabsze dane makro, a także niechybny powrót tematu Hiszpanii powinny przełożyć się na pogorszenie nastrojów na rynkach w niedługim czasie.