Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Wybory w Grecji, ale złoty nie ma wyboru

Wybory w Grecji, ale złoty nie ma wyboru

2012-05-15 Popołudniowy komentarz do rynku złotego X-Trade Brokers
We wtorek stało się to na co zanosiło się już od kilku dni. Greccy politycy nie porozumieli się ws. utworzenia nowego rządu. W konsekwencji zostaną rozpisane nowe wybory parlamentarne. Odbędą się one w pierwszej połowie czerwca.
WIG20 na grudniowych dołkach

WIG20 na grudniowych dołkach

2012-05-15 Komentarz giełdowy Domu Kredytowego Notus
Wtorkowa sesja przyniosła kolejny wyraźny spadek cen: akcji na warszawskim parkiecie oraz polskiej waluty. Indeks największych i najbardziej płynnych spółek GPW wyzerował swoje tegoroczne zyski i zniżkując nawet do 2108,25 pkt znalazł się najniższym poziomie od grudnia.

Nastroje mogą się poprawić

Nastroje mogą się poprawić

2012-05-15 Komentarz giełdowy DM BOŚ
Początek sesji zapowiadał chęć odreagowania po wczorajszym prawie dwuprocentowym tąpnięciu WIG20. Dziś miał się odbyć szczyt ostatniej szansy na utworzenie rządu w Grecji, a cześć obserwatorów spekulowała, że rozmowy te zostały zakończone sukcesem jeszcze w niedzielę, ...
Grecja sparaliżowała rynki

Grecja sparaliżowała rynki

2012-05-15 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Taki komentarz być może będzie bardziej właściwy w momencie, kiedy Grecja rzeczywiście wypadnie z Eurolandu – w kontekście eskalacji problemów na europejskim rynku międzybankowym - niemniej zyskujące na popularności określenie „Grexit 2012”, staje się coraz bardziej prawdopodobnym scenariuszem.
Rynki finansowe zakładnikami Grecji

Rynki finansowe zakładnikami Grecji

2012-05-15 Raport popołudniowy FMCM
A jednak nowe wybory: Przebieg dzisiejszej sesji zarówno na giełdach jak i walutach potwierdziła po raz kolejny, że rynki finansowe pozostają zakładnikami Grecji. Poranny optymizm wspierany lepszymi danymi z niemieckiej gospodarki nie był w stanie skutecznie wyciągnąć notowań eurodolara na wyższe poziomy.
Rynki globalne decydują o notowaniach złotego

Rynki globalne decydują o notowaniach złotego

2012-05-15 Komentarz do rynku złotego X-Trade Brokers
Utrzymujące się obawy o przyszłość Grecji, w tym o dalsze jej funkcjonowanie w strefie euro, w dalszym ciągu ciążom złotemu. Po porannym umocnieniu w reakcji na obserwowane rano odbicie na europejskich giełdach i EUR/USD, efektem czego było cofnięcie kursu EUR/PLN do 4,3022 zł, a USD/PLN do 3,3427 zł, obecnie wrócił on do poziomów z wczorajszego zamknięcia.
Debata o wzroście coraz istotniejsza

Debata o wzroście coraz istotniejsza

2012-05-15 Dzienny raport forex FxPro
Nigdy jeszcze nie poświęcano tyle uwagi danym o wzroście gospodarczym w krajach Europy, co teraz, kiedy prezydent Francji Hollande został zaprzysiężony a Europa protestuje przeciw środkom oszczędnościowym. Dobra wiadomość, to ta, że każdy znajdzie coś dla siebie.
W Grecji bez przełomu, inwestorzy patrzą na dane

W Grecji bez przełomu, inwestorzy patrzą na dane

2012-05-15 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Poniedziałkowe, prowadzone pod przewodnictwem prezydenta Grecji, rozmowy ostatniej szansy ws. utworzenia koalicyjnego rządu, nie przyniosły rezultatów. Mają one jednak być kontynuowane we wtorek, gdy prezydent spotka się z liderami 6 z 7 partii, które w ostatnich wyborach dostały się do parlamentu, namawiając ich do stworzenia rządu ekspertów.
Impas polityczny w Grecji trwa

Impas polityczny w Grecji trwa

2012-05-15 Codzienny Puls Rynku IDMSA
Jak na razie sytuacja polityczna w Grecji pozostaje niestabilna. Kiepskie perspektywy dotyczące możliwości utworzenia rządu koalicyjnego ważą na nastrojach rynkowych. Choć prezydent Grecji ma czas do czwartku na uformowanie koalicji, to jednak wygląda na to, że rynki nie wierzą w możliwość stworzenia rządu.
Eurodolar testuje ponad 10- letnią linię trendu

Eurodolar testuje ponad 10- letnią linię trendu

2012-05-15 Komentarz poranny TMS Brokers
W trakcie sesji azjatyckiej eurodolar odnotował kolejne minimum (1,2813) w trwającym od początku maja trendzie spadkowym. Tym samym kurs EUR/USD dotarł do linii trendu wzrostowego poprowadzonej przez dołki z 2010 roku i początku bieżącego roku. Co więcej na wykresie cen logarytmicznych eurodolar testuje linię trendu zapoczątkowanego jeszcze w 2001 roku.
W Grecji trwają rozmowy ostatniej szansy

W Grecji trwają rozmowy ostatniej szansy

2012-05-15 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Wczoraj wieczorem na spotkaniu z liderami Nowej Demokracji, PASOK i Demokratycznej Lewicy (DIMAR), prezydent Karolos Papoulias zaproponował powołanie kolejnego rządu ekspertów (w ostatnich miesiącach na takiej zasadzie rządził Lukas Papademos).
Grecy debatują, złoty traci

Grecy debatują, złoty traci

2012-05-15 Poranny Szkic Walutowy AFS
Przecena złotego na początku obecnego tygodnia zdecydowanie przybrała na sile. Stracił on po ok. 6 gr względem euro i dolara. Kursy EUR/PLN i USD/PLN we wtorek rano są, odpowiednio, na poziomach 4,3170 i 3,3650, czyli bardzo blisko poziomów z początku bieżącego roku.
Rozmowy ostatniej szansy

Rozmowy ostatniej szansy

2012-05-15 Raport poranny FMCM
Dziś sporo źródeł impulsów: Wczorajsza sesja amerykańska przyniosła wyhamowanie spadków na eurodolarze. Emocje związane z formułowaniem rządu w Grecji, niepokój panujący na rynku długu nieco opadły co pozwoliło popytowej stronie rynku na chwilę oddechu.
Dynamiczne redukowanie pozycji na rynku złotego

Dynamiczne redukowanie pozycji na rynku złotego

2012-05-15 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Podczas porannego, wtorkowego handlu złoty stabilizuje się blisko maksimów ustanowionych podczas sesji azjatyckiej. Polska waluta wyceniana jest na: 4,32 PLN za euro, 3,37 PLN względem dolara amerykańskiego oraz 3,597 PLN wobec franka szwajcarskiego.
Strach trzęsie rynkami

Strach trzęsie rynkami

2012-05-14 Raport popołudniowy FMCM
Euro coraz słabsze: Poniedziałkowe notowania na rynku walutowym jak i giełdowym raziły inwestorów mocną czerwienią. Od pierwszych transakcji podczas sesji europejskiej główne indeksy schodziły na coraz niższe poziomy. W ślad za nimi zmierzał także eurodolar. Wspólna waluta była dziś mocno wyprzedawana przez uczestników rynku.
Sytuacja polityczna w Grecji kreuje sytuację na rynkach

Sytuacja polityczna w Grecji kreuje sytuację na rynkach

2012-05-14 Codzienny Puls Rynku IDMSA
Od poczatku minionego tygodnia na rynki trafiały informacje , które były negaywnie odbierane przez inwestorów. Pogorszenie nastrojów nastąpiło już po wyniku wyborów we Francji, gdyż wzrosły obawy o kontynuowanie cięć fiskalnych w ramach wprowadzania oszczędności w tym kraju.
Rynki najsłabsze od stycznia

Rynki najsłabsze od stycznia

2012-05-14 Komentarz giełdowy Domu Kredytowego Notus
Otwarcie nowego tygodnia handlu na globalnych parkietach, w tym także na GPW, jest kompletnie nieudane. W poniedziałek ceny akcji na świecie mocno idą w dół, co związane jest przede wszystkim z klinczem na greckiej scenie politycznej, ale także z sobotnią decyzją banku centralnego Chin o obniżeniu poziomu stopy rezerw obowiązkowych dla banków.
Ryzyko polityczne znów na pierwszym planie

Ryzyko polityczne znów na pierwszym planie

2012-05-14 Komentarz poranny TMS Brokers
Eurodolar kontynuuje trend spadkowy. W pierwszy dzień tygodnia, po godzinie 9:00 kurs EUR/USD konsoliduje się przy poziomie 1,2880. Na fali obaw o kryzys polityczny w Grecji, od początku maja euro osłabiło się w stosunku do dolara o prawie 400 pipsów.
Czy Europa może wejść na ścieżkę zmian już na jesieni?

Czy Europa może wejść na ścieżkę zmian już na jesieni?

2012-05-14 Komentarz Saxo Bank
Sytuacja polityczna w Unii jest wysoce niepewna. W fotelu lidera, choć nie z własnej woli, zasiadają Niemcy. Nie tylko wszystkie decyzje wymagają akceptacji Merkel, ale i Niemcy obsadzili praktycznie wszystkie najważniejsze stanowiska w Europie: prezesury EBC i funduszy ratunkowych EFSF, a już niedługo jeden z niemieckich polityków może zostać przewodniczącym eurogrupy.
Stera euro w centrum zainteresowania

Stera euro w centrum zainteresowania

2012-05-14 Komentarz ekonomiczny Saxo Bank
W trakcie weekendu chiński bank centralny (PBoC) ogłosił zamiar obniżenia wskaźnika rezerwy obowiązkowej (reserve requirement ratio – RRR) największych instytucji finansowych o 0,5 proc. do 20 proc. To trzecie cięcie rezerwy od maksimum osiągniętego w roku 2011 na poziomie 21,5 proc.