Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Korekta przesadnej reakcji na wyniki wyborów

Korekta przesadnej reakcji na wyniki wyborów

2012-05-08 Poranny Szkic Walutowy AFS
Początek obecnego tygodnia na rynkach finansowych miał dwa oblicza – bardziej i mniej racjonalnego handlu, w efekcie których bilans bliski jest zeru. Po zbyt drastycznej przecenie eurodolara, który otworzył się ponad 70-pipsową luką spadkową, ...
Grecy wybrali… nowe wybory

Grecy wybrali… nowe wybory

2012-05-08 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Od strachu do euforii – tak wyglądała wczorajsza reakcja na wyniki wyborów w Grecji i Francji i jak to często w takich sytuacjach bywa miała mało wspólnego z racjonalnym podejściem do nowo zastanej rzeczywistości.

Koalicyjny impas w Grecji

Koalicyjny impas w Grecji

2012-05-08 Raport poranny FMCM
Eurodolar nadal balansuje na granicy: Wczorajsze podniesienie poziomu niepewności na rynkach finansowych zostało zniwelowane podczas sesji europejskiej oraz amerykańskiej. Emocje związane z wynikiem wyborów we Francji i Grecji systematycznie opuszczały inwestorów na czym korzystała wspólna waluta.
Inwestorzy na złotym i polskim długu czekają na decyzję RPP

Inwestorzy na złotym i polskim długu czekają na decyzję RPP

2012-05-08 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Podczas wtorkowego, porannego handlu złoty nieznacznie zyskuje kontynuując ruch zapoczątkowany podczas wczorajszej sesji amerykańskiej. Polska waluta wyceniana jest następująco: 4,1720 PLN za euro, 3,20 PLN wobec dolara amerykańskiego oraz 3,47 PLN względem franka szwajcarskiego.
Nowy prezydent Francji rynkom niestraszny

Nowy prezydent Francji rynkom niestraszny

2012-05-07 Komentarz giełdowy DM BOŚ
Wydawało się, że dzisiejsza sesja będzie pierwszą z większą aktywnością po dłuższym majowym weekendzie. Tak się jednak nie stało za sprawą święta w Wielkiej Brytanii i w konsekwencji braku zleceń z Londynu. GPW podporządkowała się więc nastrojom zewnętrznym przy skromnej aktywności krajowych inwestorów.
EUR/USD – lekko w górę, ale nie na długo

EUR/USD – lekko w górę, ale nie na długo

2012-05-07 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Nieco lepsze dane z godz. 12:00 o dynamice nowych zamówień w niemieckim przemyśle w marcu (2,2 proc. m/m wobec oczekiwanych 0,5 proc. m/m) stały się pretekstem do wybicia notowań ponad poziom 1,3030.
Próba podreperowania popsutego sentymentu

Próba podreperowania popsutego sentymentu

2012-05-07 Raport popołudniowy FMCM
Problemy z powrotem na wyższe poziomy: Od początku dzisiejszej sesji eurodolar starał się odrabiać spadki jakie ta para doświadczyła podczas handlu azjatyckiego. Głównym motorem przeceny euro były wyniki wyborów we Francji oraz w Grecji.
Rynki akcyjne zareagowały spadkami na wyniki wyborów

Rynki akcyjne zareagowały spadkami na wyniki wyborów

2012-05-07 Komentarz giełdowy Domu Kredytowego Notus
Nowy tydzień na warszawskiej giełdzie rozpoczął się od spadków. Inwestorzy dokonujący transakcji na GPW, podobnie zresztą jak ich koledzy po fachu operujący na globalnych parkietach, zareagowali wyprzedażą akcji na negatywny z punktu widzenia światowych rynków finansowych wynik niedzielnych wyborów: parlamentarnych w Grecji i prezydenckich we Francji.
Wyborczy pat w Grecji szkodzi złotemu

Wyborczy pat w Grecji szkodzi złotemu

2012-05-07 Komentarz do rynku złotego X-Trade Brokers
Wyniki wyborów parlamentarnych w Grecji zostały z obawami przyjęte przez rynki finansowe. Przegrana sił popierających reformy wywołuje obawy nie tylko o to, czy Grecja pozostanie w strefie euro (wg analityków Citigroup ryzyko wyjścia ze strefy euro wzrosło do 50-75% z 50%), ...
Dolar australijski szybko traci zwolenników

Dolar australijski szybko traci zwolenników

2012-05-07 Dzienny raport forex FxPro
Miniony tydzień był bardzo trudny dla inwestorów liczących na wzrost kursu dolara australijskiego. Po podejściu do poziomu 1.05 końcem zeszłego miesiąca, AUD spadł w ciągu nocy do prawie 1, 01, rekordowo niskiego poziomu w tym roku. Podkreślaliśmy już, że na walutę negatywnie wpłynęła kombinacja krajowych i międzynarodowych czynników.
Pogorszenie nastrojów po wyborach w Grecji i Francji

Pogorszenie nastrojów po wyborach w Grecji i Francji

2012-05-07 Codzienny Puls Rynku IDMSA
Drugi tydzień maja przynosi istotne pogorszenie nastrojów rynkowych. To nie tylko kwestia słabszych danych z rynku pracy w USA, ale również wyników wyborów prezydenckich we Francji i parlamentarnych w Grecji. Po słabym środowym raporcie ADP, również piątkowe dane nasiliły obawy o trwałość ożywienia gospodarki amerykańskiej.
Wyniki wyborów osłabiają euro

Wyniki wyborów osłabiają euro

2012-05-07 Komentarz poranny TMS Brokers
Przez weekend awersja do ryzyka na rynkach finansowych zdecydowanie wzrosła- powodem tym razem niepewność związana z przyszłością jaką przyniesie nowa sytuacja polityczna w Europie. W reakcji na wyniki wyborów we Francji oraz Grecji euro osłabiło się w stosunku do dolara o ponad 100 pipsów.
Wyniki wyborów we Francji i Grecji

Wyniki wyborów we Francji i Grecji

2012-05-07 Poranny Szkic Walutowy AFS
Przetasowania na scenie politycznej we Francji i Grecji wprowadzają niepokój na rynki finansowe, gdyż rosną obawy, że jednolita polityka gospodarcza strefy euro oparta o obniżanie zadłużenia może wkrótce przestać być realizowana. Jednak czy na pewno wyniki niedzielnych wyborów są na tyle zaskakujące, aby wprowadzać tak duże wahania cen instrumentów finansowych.
Najgorsze obawy wracają na rynek

Najgorsze obawy wracają na rynek

2012-05-07 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
W ciągu kilku godzin – piątkowego popołudnia oraz poniedziałkowego otwarcia – sytuacja na rynkach zmieniła się w sposób diametralny. Tak naprawdę jednak nie wydarzyło się nic szokującego. Rynek dostrzegł zagrożenia, które dawały o sobie znać od pewnego czasu.
Wyniki wyborów podniosły awersję do ryzyka

Wyniki wyborów podniosły awersję do ryzyka

2012-05-07 Raport poranny FMCM
Powrót obaw o Grecję, Francja na nowej drodze: Weekend przyniósł nam spore zmiany na europejskiej scenie politycznej. Wybory prezydenckie we Francji oraz parlamentarne w Grecji odbiły się mocno na rynkach finansowych. Rynek eurodolara otworzył się mocną luką spadkową, by po chwili znaleźć się jeszcze niżej ustalając nowe minimum na 1,2960.
Wyniki wyborów w Europie wpływają negatywnie na złotego

Wyniki wyborów w Europie wpływają negatywnie na złotego

2012-05-07 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Początek nowego tygodnia przynosi wyraźne osłabienie notowań złotego na rynku. Polska waluta wyceniana jest na: 4,20 PLN za euro, 3,24 PLN wobec dolara amerykańskiego oraz 3,5 PLN względem franka szwajcarskiego. Rentowności polskiego pozostają stabilne i wynoszą aktualnie 5,289% w przypadku instrumentów 10-letnich.
Tydzień słabych danych po dwóch stronach Atlantyku

Tydzień słabych danych po dwóch stronach Atlantyku

2012-05-04 Komentarz tygodniowy TMS Brokers
W ubiegłym tygodniu euro osłabiło się w stosunku do dolara. We wtorek kurs EUR/USD ustanowił najwyższy poziom od miesiąca (1,3283), jednak zaraz potem nastroje pogorszyły się i eurodolar rozpoczął spadki.
Indeksy PMI zaszkodziły złotemu

Indeksy PMI zaszkodziły złotemu

2012-05-04 Komentarz do rynku złotego X-Trade Brokers
Złoty w piątek traci na wartości. O godzinie 13:25 kurs USD/PLN testował poziom 3,1836 zł, a EUR/PLN 4,18 zł. Osłabienie złotego koreluje ze spadkami na europejskich giełdach oraz przeceną EUR/USD, jakie mają miejsce po publikacji bardzo słabych europejskich indeksów PMI, ...
Co z towarami w II kwartale 2012?

Co z towarami w II kwartale 2012?

2012-05-04 Komentarz ekonomiczny Saxo Bank
W trakcie ostatnich sześciu miesięcy inwestorzy mieli kilka powodów, aby przestać wierzyć w nieprzerwane wzrosty cen złota i innych metali szlachetnych. Na początku II kwartału inwestorzy nadal nie mogą się pogodzić z poprawą sytuacji gospodarczej w Stanach Zjednoczonych, która obecnie nie pozwala wierzyć nawet w to, że Rezerwa Federalna utrzyma niskie stopy procentowe aż do 2014 r.
Czy dane z rynku pracy zawirują rynkiem?

Czy dane z rynku pracy zawirują rynkiem?

2012-05-04 Codzienny Puls Rynku IDMSA
Nastroje na rynkach uległy pogorszeniu po tym jak słabsze niż prognozowano dane z USA dały inwestorom kolejny powód do obaw o to, czy ożywienie w amerykańskiej gospodarce będzie trwałe, natomiast informacje ze strefy euro po raz kolejny rozczarowały i wznowiły obawy przed spowolnieniem gospodarczym w regionie.