Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Mniejsza sprzedaż bez wpływu na złotego

Mniejsza sprzedaż bez wpływu na złotego

2012-05-25 Komentarz do rynku złotego X-Trade Brokers
Sprzedaż detaliczna, podobnie jak wcześniej produkcja przemysłowa, mocno wyhamowała w Polsce. W kwietniu roczna dynamika sprzedaży obniżyła się do 5,5% z 10,7% R/R. Taki wynik zaskoczył rynek. Mediana prognoz kształtowała się na poziomie 9,45% R/R. Zaskoczył też nas, chociaż oczekiwaliśmy wzrostu jedynie o 8,1% R/R.
Eurodolar walczy o powrót ponad 1,26

Eurodolar walczy o powrót ponad 1,26

2012-05-25 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
Eurodolar zbliżył się nad ranem do wczorajszych dołków usytuowanych poniżej 1,2520 będących jednocześnie blisko dwuletnimi minimiami, jednak nie zdołał ich sforsować. Rano przebity został opór 1,2550 stojący na drodze do poziomu 1,26. Zakończenie tygodnia poniżej okrągłej bariery będzie silnym sygnałem zwiastującym dalsze spadki kursu EUR/USD.

Szansa na korektę rośnie

Szansa na korektę rośnie

2012-05-25 Codzienny Puls Rynku IDMSA
Podczas czwartkowej sesji nastroje na rynkach pozostawały zmienne na skutek utrzymującej się niepewności na rynkach. Pomimo dość pozytywnego początku handlu w Europie nastroje szybko uległy pogorszeniu po publikacji kiepskich danych na temat wskaźników aktywności w sektorze przemysłowym w Europie oraz indeksu nastrojów konsumentów instytutu Ifo.
Najgorszy tydzień dla euro od początku roku

Najgorszy tydzień dla euro od początku roku

2012-05-25 Poranny Szkic Walutowy AFS
W mijającym tygodniu pełnym nerwowych reakcji inwestorów najmocniej w oczy rzuca się silna przecena euro wobec 15 spośród 16 pozostałych głównych walut. W najpopularniejszej relacji do dolara unijna waluta traci w tym tygodniu już 2 proc., a od początku maja jest to niemal 6 proc.
Europa w recesji nawet bez „pomocy” Grecji

Europa w recesji nawet bez „pomocy” Grecji

2012-05-25 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
To prawda, iż temat Grecji był początkowo ignorowany. Jednak na chwilę obecną na rynkach zdaje się panować przekonanie, iż od Greków zależą losy świata. Jednak nawet bez uwzględniania Grecji sytuacji Grecji sytuacja w Europie jest bardzo trudne, a wczorajsze dane były tego przypomnieniem. Łagodna reakcja rynków nie oznacza, iż najgorsze jest za nami.
Przymiarka do korekty?

Przymiarka do korekty?

2012-05-25 Raport poranny FMCM
Eurodolar znów blisko minimów: Wczorajsze gorsze dane makroekonomiczne ze Strefy Euro oraz Niemiec nie przeszkodziły uczestnikom rynku eurodolara w podjęciu próby powrotu ponad poziom 1,26. Mimo, że kilkukrotny test nie przyniósł efektów i w czasie sesji amerykańskiej notowania spadły do okolic ostatnich minimów to z tego zachowania można wnioskować, że rynek ma już nieco dość spadków.
Złoty stabilizuje się w wąskim zakresie

Złoty stabilizuje się w wąskim zakresie

2012-05-25 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
W trakcie porannego, piątkowego handlu złoty stabilizuje się po wcześniejszej próbie ok. 3 groszowego umocnienia. Polska waluta wyceniana jest przez rynek następująco: 4,362 PLN za euro, 3,476 PLN względem dolara amerykańskiego 3,624 PLN wobec franka szwajcarskiego.
Kto zyska na tańszej ropie?

Kto zyska na tańszej ropie?

2012-05-25 Analiza Wealth Solutions
W środę surowce uległy znacznej przecenie w związku z nowymi spekulacjami wokół opuszczenia przez Grecję strefy euro. Od nieszczęśliwych wyborów 6 maja cena ropy Brent spadła ze 113 do 105 dolarów za baryłkę, a ropa WTI staniała aż o 9 dolarów, spadając nawet momentami poniżej 90 dolarów za baryłkę.
Mario Draghi dołuje oczekiwania na LTRO-3?

Mario Draghi dołuje oczekiwania na LTRO-3?

2012-05-24 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Podczas wystąpienia na rzymskim uniwersytecie szef Europejskiego Banku Centralnego wezwał rządy, aby podjęły znaczące działania na rzecz przełamania obecnego kryzysu. Dodał też, iż potrzeba czasu, aby ocenić na ile dwa ostatnie przetargi LTRO były skuteczne.
Spora zmienność nastrojów

Spora zmienność nastrojów

2012-05-24 Raport popołudniowy FMCM
Eurodolara nadal pod poziomem 1,26: Czwartkową sesję europejską eurodolar rozpoczął od zejścia na nowe minima. Kurs pary EUR/USD dotarł do poziomu 1,2520 poprawiają tym samym wczorajszy wynik. W zejściu niedźwiedziom pomagały opublikowane przed południem dane makroekonomiczne.
Realia niemieckiego klimatu gospodarczego

Realia niemieckiego klimatu gospodarczego

2012-05-24 Dzienny raport forex FxPro
Europa cierpiała rano na niestrawność po wczorajszej sześciogodzinnej kolacji w Brukseli. Jednak biorąc pod uwagę dane, jakie połknęły rynki te dolegliwości nawet nie dziwią. Tak samo nie zaskakuje tradycyjne osłabienie wstępnych danych PMI dla Niemiec, Francji i strefy euro, jako całości.
Dane PMI źle wróżą globalnej gospodarce

Dane PMI źle wróżą globalnej gospodarce

2012-05-24 Codzienny Puls Rynku IDMSA
Opublikowane dzisiaj w nocy dane na temat indeksu aktywności dla chińskiego przemysłu, a także wstępne dane z Europy na temat wskaźników PMI martwią. Indeksy aktywności z sektora przemysłowego pogłębiły w maju spadki, tym samym oddalając się po raz kolejny od bariery 50pkt. oddzielającej spadek od wzrostu aktywności.
Europejscy przywódcy wciąż podzieleni

Europejscy przywódcy wciąż podzieleni

2012-05-24 Poranny Szkic Walutowy AFS
Po odreagowaniu cen aktywów ryzykownych z końca zeszłego i początku obecnego tygodnia nie ma już śladu. Wczoraj drugi dzień z rzędu silnie tracił eurodolar, pogłębiając lokalne minima (aktualnie wynosi ono 1,2545).
Europa w swoim stylu, czyli powoli

Europa w swoim stylu, czyli powoli

2012-05-24 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Europejscy przywódcy mają jedną zaletę: nie zaskakują. Zaletę z punktu widzenia analityków, choć niekoniecznie rynków finansowych. Na szczycie UE nie skorzystano z okazji, by złożyć greckiemu konkretną propozycję by Grecy „wybrali tak, jak trzeba”.
Euroobligacje bez poparcia

Euroobligacje bez poparcia

2012-05-24 Raport poranny FMCM
Czerwony kolor zdominował wczoraj rynki finansowe: Wczorajsza sesja kończyła się w nie najlepszych nastrojach. Ponad 2 procentowe spadki na głównych europejskich parkietach obrazowały sentyment jaki panował na rynkach przed nieformalnym szczytem przywódców krajów Unii Europejskiej.
Indeksy PMI wyznaczą kierunek

Indeksy PMI wyznaczą kierunek

2012-05-24 Komentarz poranny TMS Brokers
Po oczekiwanej korekcie, eurodolar kontynuuje trend spadkowy. Wczoraj notowania przebiły poziom dołka ze stycznia tego roku (połączony z 76,4 proc. Fibo trendu wzrostowego z lat 2010- 2011) i ustanowiły minimum na poziomie 1,2545- euro nie było tak słabe od lipca 2010 roku.
Szczyt bez przełomu, potencjalne interwencje stabilizują złotego

Szczyt bez przełomu, potencjalne interwencje stabilizują złotego

2012-05-24 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Podczas czwartkowego, porannego handlu złoty oscyluje blisko 4,36 EUR/PLN, stabilizując się po wcześniejszym dynamicznym spadku w wycenie. Rynek wycenia polską walutę następująco: 4,364 PLN za euro, 3,47 PLN wobec dolara amerykańskiego oraz 3,633 PLN względem franka szwajcarskiego.
Rynki powróciły do spadkowego trendu

Rynki powróciły do spadkowego trendu

2012-05-23 Komentarz giełdowy Domu Kredytowego Notus
Po trzech wzrostowych sesjach na warszawskiej giełdzie znów zagościły spadki będące wynikiem powrotu pesymizmu na globalne parkiety. Obserwowane w ostatnich dniach odreagowanie na GPW, w szczególności te poniedziałkowe, ...
Strach o Grecję wrócił, złoty traci na wartości

Strach o Grecję wrócił, złoty traci na wartości

2012-05-23 Komentarz do rynku złotego X-Trade Brokers
Wczoraj, szukając wytłumaczenia dla bardzo słabego zachowania złotego, co stało w kontrze do wzrostów na europejskich giełdach, doszliśmy do wniosku, że inwestorzy potraktowali poprawę nastrojów na giełdach tylko i wyłącznie w kategoriach zwykłego odreagowania.
Inwestorzy przesadzają z pesymizmem

Inwestorzy przesadzają z pesymizmem

2012-05-23 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Mimo, iż były premier Grecji dość szybko uściślił swoją wypowiedź, przyznając, iż Grecy nie maja planów wyjścia ze strefy euro, to jednak nastroje na rynkach pozostały złe. Tymczasem możemy wskazać kilka pozytywów – to dokapitalizowanie greckich banków kwotą 18 mld EUR ze środków EFSF, ...