Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy
Niepokój powraca
2012-07-09 Codzienny Puls Rynku IDMSAUbiegły tydzień upłynął pod znakiem oczekiwania na działania ECB i dane z amerykańskiego rynku pracy. Wydarzeniem tego tygodnia będzie natomiast publikacja notatek z ostatniego posiedzenia FOMC, dane z Chin, a także rozpoczynający się sezon wyników kwartalnych spółek, który tradycyjnie otworzy Alcoa.
Decyzje ECB korzystne dla siły złotego
2012-07-09 Komentarz poranny TMS BrokersEuro gwałtownie osłabiło się w stosunku do dolara. Tydzień rozpoczął się od luki bessy, a kurs EUR/USD przebił dołek z początku czerwca i znalazł się na najniższym poziomie od czterech lat (1,2223). Obecnie notowania testują opór na 1,23.
Gospodarka światowa na hamulcu
2012-07-09 Poranny Szkic Walutowy AFSSłabsze od oczekiwań wyniki zatrudnienia w amerykańskiej gospodarce oraz hamująca inflacja w Chinach to najnowsze oznaki spowolnienia gospodarczego na świecie, które przekładają się na wzrost awersji do ryzyka na rynkach finansowych.
Nowy tydzień – te same problemy
2012-07-09 Komentarz ekonomiczny Saxo BankNiedzielne votum zaufania dla nowego premiera Grecji (178 z 300 deputowanych głosowało za) oznacza ostateczne potwierdzenie zwycięstwa obozu pro-unijnego i dalsze próby restrukturyzacji Grecji. Antoni Samaras w swoim expose przedstawił plan restrukturyzacji kraju zgodny z dotychczasowymi założeniami pakietów pomocowych.
Polska waluta wykazuje względną stabilność
2012-07-09 Komentarz do rynku złotego DM BOŚPoczątek nowego tygodnia przynosi spadkowe otwarcie na rynku złotego. Polska waluta wyceniana jest przez rynek następująco: 4,255 PLN za euro, 3,46 PLN wobec dolara amerykańskiego oraz 3,54 PLN względem franka szwajcarskiego. Rentowności polskiego długu nieznacznie wzrosły i wynoszą aktualnie 5,167% w przypadku instrumentów 10-letnich.
Niesnasek na starym kontynencie cd.
2012-07-09 Poranny komentarz rynkowy X-Trade BrokersZaledwie w tydzień po kolejnym „przełomowym” szczycie UE rentowności hiszpańskich 10-latek znów oscylują wokół 7%. Kiedy wydawało się, iż część postulowanych przez rynek rozwiązań została wprowadzona, brak zgody co do istotnych detali stawia pod znakiem zapytania wartość tego porozumienia.
Ropa bez szans na większe wzrosty
2012-07-09 Komentarz Wealth SolutionsPo dobrze przyjętym przez rynki szczycie przywódców UE silne wzrosty pojawiły się także na rynku surowców. To chwilowe odbicie czy szansa na odwrócenie trwającej od marca spadkowej tendencji?
Złoty stracił i może stracić więcej
2012-07-06 Tygodniowy komentarz do rynku złotego X-Trade BrokersPierwszy tydzień lipca był dla polskiej waluty średnio udany. Polska waluta dość wyraźnie straciła wobec dolara, choć utrzymała swoją wartość wobec euro. Z drugiej strony złoty zachowywał się znacznie lepiej niż wynikałoby np. z zależności z kursem EURUSD, a w trakcie tygodnia na parze EURPLN widzieliśmy poziomy najniższe od pierwszych dni maja.
Tydzień banków centralnych
2012-07-06 Komentarz tygodniowy TMS BrokersW ubiegłym tygodniu euro osłabiło się w stosunku do dolara. W pierwszej części tygodnia eurodolar poruszał się w wąskim kanale spadkowym. Zmienność z dnia na dzień była coraz niższa. Inwestorzy, bowiem wyczekiwali na dwa kluczowe wydarzenia, które zdecydowanie mogły zmienić rynkowe nastroje.
Banki centralne tematem tygodnia
2012-07-06 Raport tygodniowy FMCMPoczątek tygodnia praktycznie bez zmian: Pierwsze takty nowego tygodnia na eurodolarze przebiegły pod dyktando strony popytowej. Inwestorzy korzystali jeszcze z efektu ustaleń szczytu przywódców Unii Europejskiej. Do utrzymania pozytywnego klimaty inwestycyjnego przyłączyły się również dobre dane makroekonomiczne.
Oczekując na payrollsy
2012-07-06 Codzienny Puls Rynku IDMSADecyzje Europejskiego Banku Centralnego i Banku Anglii były zgodne z oczekiwaniami rynkowymi. ECB zdecydował się na obniżkę stopy referencyjnej i stopy depozytowej o 25pb, natomiast BoE pozostawił koszt pieniądza na niezmienionym poziomie 0,5% i zwiększył program skupu aktywów o kolejne 50mld GBP.
Pierwszy piątek miesiąca
2012-07-06 Komentarz ekonomiczny Saxo BankPo dość spokojnym początku tygodnia głodni zmienności i ryzyka traderzy doczekali się w końcu dużych emocji w trakcie wczorajszej sesji. Dzień zdominowały decyzje i komunikaty banków centralnych, które mocno namieszały w notowaniach głównych par walutowych.
Euro pod presją decyzji banków centralnych
2012-07-06 Poranny Szkic Walutowy AFSWczorajszy dzień zdecydowanie można określić dniem banków centralnych. Do zaplanowanych posiedzeń Banku Anglii i Europejskiego Banku Centralnego nieoczekiwanie dołączył jeszcze Ludowy Bank Chin, który drugi raz w przeciągu miesiąca ściął stopy procentowe – jednoroczna stopa depozytowa została obniżona o 25 pb., do poziomu 3 proc., ...
Etap nadziei za nami
2012-07-06 Poranny komentarz rynkowy X-Trade BrokersEBC obniżył stopy, Bank Anglii dodrukuje pieniądz, nieoczekiwanie niższe stopy będziemy mieć też w Chinach. To naturalnie dobre wiadomości dla rynków, wiadomości na które część inwestorów czekała od tygodni.
Uwaga rynku przenosi się na USA
2012-07-06 Komentarz poranny TMS BrokersW reakcji na obniżkę stóp procentowych przez Europejski Bank Centralny euro osłabiło się w stosunku do dolara. Kurs EUR/USD osiągnął minimum przy 1,2360 – to najniższy poziom od ponad miesiąca. Oprócz ECB politykę monetarną złagodziły również Ludowy Bank Chin i Bank Anglii. Dziś inwestorzy czekają na dane z amerykańskiego rynku pracy.
Wzrost wartości dolara na rynku wywiera presję na złotego
2012-07-06 Komentarz do rynku złotego DM BOŚPodczas porannego, piątkowe handlu złoty nieznacznie traci, ciągle jednak pozostając blisko poziomów wyznaczonych podczas wczorajszej sesji amerykańskiej. Polska waluta wyceniana jest przez rynek następująco: 4,209 PLN za euro, 3,399 PLN wobec dolara amerykańskiego oraz 3,50 PLN względem franka szwajcarskiego.
Wzrok skierowany na USA
2012-07-06 Raport poranny FMCMDolar obchodzi dziś swoje święto: Dokładnie 227 lat temu Stany Zjednoczone ochrzciły „dolara” mianem swojej waluty narodowej. Od tamtego czasu siła i uznanie „zielonego” wciąż rosły, co pozwoliło mu wypracować sobie status waluty światowej.
Sesja spod znaku EBC
2012-07-05 Komentarz giełdowy DM BOŚDzisiejsza sesja miała z założenia wprowadzić większą aktywność na parkietach, która miała być pobudzona nie tylko decyzją EBC, ale również powrotem po świątecznej przerwie Amerykanów, którzy zajmowali pozycje przed jutrzejszym comiesięcznym raportem z rynku pracy. Atrakcji rzeczywiście nie brakowało, a tak naprawdę było ich aż nadto.
ECB nie ma pomysłu, co zrobić dalej
2012-07-05 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walutGłównym pretekstem do przeceny wspólnej waluty po publikacji decyzji Europejskiego Banku Centralnego o godz. 13:45 nie była obniżka głównej stopy o 25 p.b. do 0,75 proc. (gdyż była powszechnie oczekiwana), a nieco zaskakujący ruch polegający na ścięciu stopy depozytowej do zera.
EBC tnie stopy i nic więcej
2012-07-05 Raport popołudniowy FMCMEurodolar najniżej od miesiąca: Pierwsza część dzisiejszego handlu, podobnie jak poprzednie dni przebiegała pod znakiem oczekiwań na decyzję EBC. W tym czasie kurs eurodolara osuwał się stopniowo w kierunku poziomu 1,25, co sugerowało, że inwestorzy coraz bardziej obawiali się posunięć ze strony banki centralnego Strefy Euro.