Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Co oznacza mocny ZEW

Co oznacza mocny ZEW

2013-02-20 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
W poniedziałkowym komentarzu pisaliśmy, iż po niewielkiej korekcie indeksy europejskie znalazły się w kluczowym miejscu i dane z Niemiec mogą przesądzić o dalszym rozwoju sytuacji. Wczorajszy odczyt ZEW pomógł w zdecydowanym odbiciu od wsparć.
Hollande ratuje Grecję

Hollande ratuje Grecję

2013-02-20 Komentarz ekonomiczny Saxo Bank
Wtorkowa sesja zapowiadała na rynkach walut dalsze wyczekiwanie inwestorów, jednakże pod koniec dnia kurs EURUSD nieoczekiwanie wystrzelił w górę, wybijając się tym samym z kilkudniowej konsolidacji. Gdyby nie fakt, że byki przystąpiły do działania około godziny 15, ...

Polska gospodarka minęła dołek spowolnienia

Polska gospodarka minęła dołek spowolnienia

2013-02-20 Poranny Szkic Walutowy AFS
Lepsze niż konsensus dane o produkcji przemysłowej potwierdzają, że polska gospodarka minęła dołek spowolnienia. W kolejnych miesiącach należy się spodziewać kolejnych pozytywnych niespodzianek, co będzie sprzyjać aprecjacji złotego wobec najważniejszych walut. Perspektywy ożywienia utwierdzają poprawiające się nastroje wśród niemieckich inwestorów.
Co zmienią odczyty z amerykańskiego rynku nieruchomości?

Co zmienią odczyty z amerykańskiego rynku nieruchomości?

2013-02-20 Raport poranny FMCM
Eurodolar lekko w górę: Główna para walutowa lekko wzrosła i obecnie jest wyceniana na 1,3422. Stało się tak po wczorajszych dobrych danych z niemieckiej gospodarki. Otóż indeks instytutu ZEW bardzo zaskoczył i wzrósł do poziomu 31,5 pkt. z 6,9 pkt. w styczniu, ...
Produkcja pomogła złotemu, uwaga kieruje się na marcową RPP

Produkcja pomogła złotemu, uwaga kieruje się na marcową RPP

2013-02-20 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Poranny handel na złotym przynosi kontynuacje nieznacznego umocnienia polskiej waluty zapoczątkowanego po publikacji wczorajszych danych makro. Złoty wyceniany jest przez rynek następująco: 4,1670 PLN za euro, 3,1079 PLN wobec dolara amerykańskiego oraz 3,3758 PLN względem franka szwajcarskiego.
Brak reakcji na lepsze dane

Brak reakcji na lepsze dane

2013-02-19 Komentarz giełdowy DM BOŚ
Dzisiejsza sesja w Warszawie wypadła gorzej od zachodnioeuropejskich rynków. Giełdy w Paryżu, Frankurcie i Londynie poszły znacząco w górę, podczas gdy WIG20 zakończył notowania właściwie bez zmiany. Zignorowane zostały nie tylko dobre nastroje w Europie, ale także lepsze od oczekiwań dane dotyczące produkcji przemysłowej w styczniu w Polsce.
Optymiści wciąż górą

Optymiści wciąż górą

2013-02-19 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Sytuacja techniczna na parze EUR/USD nadal pozostaje nierozstrzygnięta. Wprawdzie dzisiaj otrzymaliśmy dość dobre dane z Niemiec – indeks ZEW bazujący na oczekiwaniach analityków, wzrósł w lutym aż do 48,2 pkt. wobec oczekiwanych 31,5 pkt.
Sprawdź jak zareagował złoty na dzisiejszy odczyt

Sprawdź jak zareagował złoty na dzisiejszy odczyt

2013-02-19 Raport popołudniowy FMCM
Eurodolar w trendzie bocznym: Od kilku dni główna para walutowa porusza się w trendzie bocznym i konsoliduje w okolicach 1,3360. Widoczny jest brak zdecydowania inwestorów co do dalszego kierunku zmian na eurodolarze. Dzisiejsza sesja również nie przyniosła przełomu w tej sprawie, ...
Pozytywne dane z Niemiec i Polski

Pozytywne dane z Niemiec i Polski

2013-02-19 Komentarz do rynku złotego X-Trade Brokers
Dziś zmienność na parach ze złotym jest już większa niż wczoraj, kiedy to odpoczywali inwestorzy ze Stanów Zjednoczonych. Na takie zachowanie rynku miały dziś wpływ głównie dwie publikacje danych makroekonomicznych, które były w centrum uwagi.
W oczekiwaniu na dane z Niemiec

W oczekiwaniu na dane z Niemiec

2013-02-19 Codzienny Puls Rynku IDMSA
Dwa ważne wydarzenia miały miejsce podczas sesji azjatyckiej. Opublikowane zostały notatki z ostatniego posiedzenia Banku Japonii i Banku Rezerw Australii. Protokół ze styczniowego spotkania BoJ, na którym ustalono nowy cel inflacyjny ujawnił, że było dwóch przeciwników takiego działania.
Co pokaże niemiecki ZEW?

Co pokaże niemiecki ZEW?

2013-02-19 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Zmienność niemieckiego indeksu nastrojów wśród analityków jest w ostatnich miesiącach tak duża, co tak naprawdę umniejsza jego wartość prognostyczną względem odczytów IFO, czy PMI. Niemniej dzisiaj można spodziewać się większych wahań na rynku po godz. 11:00.
ZEW i dane o produkcji w Polsce

ZEW i dane o produkcji w Polsce

2013-02-19 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Dziś kolejny z dzień z relatywnie mało istotnymi danymi w kalendarzu. Nocne publikacje protokołów z posiedzenia BoJ i RBA nie przyniosły dużego zaskoczenia. Trudno oczekiwać także silnego wpływu indeksu ZEW na rynki, jego zmiana powinna być znacznie mniejsza niż przed miesiącem.
Włochy drugą Grecją?

Włochy drugą Grecją?

2013-02-19 Komentarz ekonomiczny Saxo Bank
Wczorajsza sesja na rynku forex, podobnie jak ta piątkowa, odznaczała się dużą zmiennością i gwałtownymi ruchami, pomimo dość ubogiego kalendarza ekonomicznego. Inwestorzy z reguły nie tolerują informacyjnej pustki i w takich sytuacjach sięgają po rozmaite poszlaki i doniesienia medialne, mniej lub bardziej wiarygodne.
Inwestorzy zza oceanu wracają do gry

Inwestorzy zza oceanu wracają do gry

2013-02-19 Raport poranny FMCM
Eurodolar od wczoraj zachowuje się w miarę stabilnie, a zmienność kursu nie jest duża. Sytuacja ta jest spowodowana brakiem Amerykanów na rynku, którzy wczoraj mieli dzień wolny. Na wykresie widoczny był stan oczekiwania. Dziś już jednak gracze zza Oceanu „wracają do gry”, ...
Złoty może znów stracić

Złoty może znów stracić

2013-02-19 Komentarz poranny TMS Brokers
Z powodu wczorajszego święta w Stanach Zjednoczonych oraz bardzo ubogiego w odczyty kalendarza makroekonomicznego na rynku walutowym nie zaszło wiele zmian. Kurs EUR/USD pozostaje przy 1,3350. Dziś najważniejszymi wydarzeniami będą odczyty indeksu ZEW oraz dynamiki produkcji przemysłowej za styczeń w Polsce.
Produkcja przemysłowa za styczeń w centrum uwagi

Produkcja przemysłowa za styczeń w centrum uwagi

2013-02-19 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Poranny handel na złotym przynosi stabilizacje kwotowań w zakresie wczorajszej zmienności. Polska waluta wyceniana jest przez rynek następująco: 4,1863 PLN za euro, 3,1324 PLN wobec dolara amerykańskiego oraz 3,3956 PLN względem franka szwajcarskiego. Rentowności polskiego długu utrzymują się powyżej poziomu 4,00% i aktualnie wynoszą 4,038% w przypadku obligacji 10-letnich.
Bez Amerykanów nie ma poważnego handlu

Bez Amerykanów nie ma poważnego handlu

2013-02-18 Komentarz giełdowy DM BOŚ
Na dzisiejszą sesją należy patrzeć przez pryzmat święta w USA, w wyniku którego Wall Street pozostawała dzisiaj zamknięta. Taki obrót sprawy z prawdopodobieństwem graniczącym z pewnością prowadzi do usypiającego handlu przy niewielkich obrotach i taki właśnie obraz rynku dało się dzisiaj zauważyć.
Draghi nie wniósł nic nowego

Draghi nie wniósł nic nowego

2013-02-18 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Dzisiejsze wystąpienie szefa Europejskiego Banku Centralnego przed komisją ds. gospodarczych i walutowych Parlamentu Europejskiego nie wniosło nic nowego do obrazu rynku. Mario Draghi nie poruszył tematu zbyt silnego euro w kontekście ryzyk dla gospodarek krajów Południa, nie rozwinął też zbytnio wątku ostatnich słabych danych nt. PKB w IV kwartale.
Ustabilizowanie sytuacji

Ustabilizowanie sytuacji

2013-02-18 Komentarz do rynku złotego X-Trade Brokers
Po piątkowym odczycie inflacyjnym, który doprowadził do osłabienia złotego, dziś obserwujemy stabilizację notowań wobec głównych walut. Mała zmienność nie tylko na polskim, ale także na światowym rynku wynika z braku inwestorów ze Stanów Zjednoczonych. W USA jest dziś Dzień Prezydenta i instytucje finansowe oraz giełda są zamknięte.
Bogaty tydzień wydarzeń makro. Złoty czeka na jutrzejszy odczyt...

Bogaty tydzień wydarzeń makro. Złoty czeka na jutrzejszy odczyt...

2013-02-18 Raport popołudniowy FMCM
Eurodolar bez emocji: Podczas dzisiejszej „sennej” sesji główna para walutowa oscylowała w okolicach 1,3350, a obecnie jesteśmy na poziomie 1,3360. Dziś jeszcze odbędzie się wystąpienie publiczne szefa ECB, które może zaowocować przeceną wspólnej waluty.