Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Tydzień niskiej aktywności na złotym

Tydzień niskiej aktywności na złotym

2013-04-29 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Początek nowego tygodnia na rynku złotego przynosi stabilizację kwotowań w zakresie minimów osiągniętych w podczas piątkowej sesji. Inwestorzy wyceniają polską walutę następująco: 4,1527 PLN za euro, 3,1810 PLN wobec dolara amerykańskiego oraz 3,3784 PLN względem franka szwajcarskiego. Rentowności polskiego długu wynoszą 3,366% w przypadku obligacji 10-letnich.
Kolejne argumenty za cięciem stóp przez ECB

Kolejne argumenty za cięciem stóp przez ECB

2013-04-26 Komentarz tygodniowy TMS Brokers
Eurodolar pozostał w trendzie bocznym. Kurs EUR/USD poruszał się między 1,2950 a 1,3090. Uważamy, że przyszłym tygodniu niski odczyt inflacji w strefie euro oraz obniżka stóp przez ECB osłabią wspólną walutę. Kurs EUR/USD powinien zniżkować do 1,29.

Tydzień osłabienia złotego

Tydzień osłabienia złotego

2013-04-26 Raport tygodniowy FMCM
Eurodolar w dół: Poniedziałkowa sesja na głównej parze walutowej przebiegała względnie stabilnie, jednak w lekkim trendzie spadkowym. Pod koniec sesji para EUR/USD była wyceniana na 1,3026. Tego dnia (poza sprzedażą domów na rynku wtórnym w USA) nie mieliśmy również istotnych figur makroekonomicznych.
Jen może dalej zyskiwać

Jen może dalej zyskiwać

2013-04-26 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Publikacja słabszych danych nt. wzrostu gospodarczego w USA (2,5 proc. w I kwartale) w niewielkim stopniu wpłynęła na notowania EUR/USD – chociaż dzięki temu po raz drugi udało się obronić strefę wsparcia na 1,2990-1,3000, która dobrze sprawdziła się wczoraj po południu.
Słabe dane ciążą złotemu

Słabe dane ciążą złotemu

2013-04-26 Komentarz do rynku złotego X-Trade Brokers
Miniony tydzień przyniósł wyraźne osłabienie złotego wobec głównych walut. Polskiej waluty nie wspierały czynniki fundamentalne. Sprzedaż detaliczna spada wyraźnie w relacji rocznej a GUS zrewidował wzrost PKB za 2012r. Dodatkowo niepokój budzą dane płynące z gospodarki naszego zachodniego sąsiada.
Obiecujące dane z Wielkiej Brytanii

Obiecujące dane z Wielkiej Brytanii

2013-04-26 Komentarz ekonomiczny Saxo Bank
Czwartkowa sesja na rynkach walutowych upłynęła pod znakiem aprecjacji funta. Głównym czynnikiem zmian była przedpołudniowa publikacja brytyjskiego urzędu statystycznego dotycząca PKB, który wzrósł o 0.6% w ujęciu rocznym.
W centrum uwagi dane z USA i włoska polityka

W centrum uwagi dane z USA i włoska polityka

2013-04-26 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Proces formowania gabinetu przez premiera-elekta Enrico Lettę, może być trudniejszy, niż to się sądzi – pokażą to nadchodzące dni. Dzisiaj kluczowe będą dane z USA – o godz. 14:30 poznamy PKB za I kwartał (mediana oczekiwań wynosi 3 proc.), a o godz. 15:55 opublikowane zostaną dane nt. nastrojów ...
Co przyniosą dzisiejsze odczyty. Co ze złotym?

Co przyniosą dzisiejsze odczyty. Co ze złotym?

2013-04-26 Raport poranny FMCM
Dziś ważny odczyt z USA: Główna para walutowa po wczorajszym mocnym spadku w końcówce sesji kiedy to przebity został istotny psychologicznie i technicznie poziom 1,30, dziś od wczesnych godzin nocnych nieco odrabia straty. Obecnie kurs EUR/USD wynosi 1,3029.
Rośnie napięcie przed posiedzeniem EBC

Rośnie napięcie przed posiedzeniem EBC

2013-04-26 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Jednym z wydarzeń przyszłego tygodnia będzie posiedzenie EBC. Wobec słabych danych z europejskiej gospodarki presja na Bank ponownie rośnie, nie tylko ze strony rynku. Wczoraj w temacie polityki monetarnej wypowiadała się m.in. niemiecka kanclerz.
W centrum uwagi dane o amerykańskim PKB

W centrum uwagi dane o amerykańskim PKB

2013-04-26 Poranny Szkic Walutowy AFS
Przed dzisiejszą publikacją danych o PKB w USA rynek eurodolara utrzymuje się w równowadze. Pozytywna niespodzianka powinna spowodować ponowne rozbudzenie obaw o ograniczenie skali QE3, a co za tym idzie sprzyjać aprecjacji dolara. Wynik poniżej oczekiwań to utrzymanie notowań powyżej 1,3000.
Silna polaryzacja w RPP

Silna polaryzacja w RPP

2013-04-26 Komentarz walutowy Alior Bank
Narodowy Bank Polski opublikował protokół z kwietniowego posiedzenia Rady Polityki Pieniężnej, który nie przyniósł żadnych zaskoczeń. W ocenie Rady aktywność gospodarcza w pierwszym kwartale pozostawała słaba bez oznak ożywienia, jednak większość członków uważa, że kolejne kwartały powinny przynieść przyspieszenie wzrostu.
Gospodarka USA przyspiesza

Gospodarka USA przyspiesza

2013-04-26 Komentarz poranny TMS Brokers
Przed rozpoczęciem sesji europejskiej wspólna waluta lekko traci wobec amerykańskiego dolara. Obecnie kurs EUR/USD znajduje się na poziomie 1,3020. Nieznacznie osłabia się również polski zloty. Kurs EUR/PLN wzrasta do 4,1550, a USD/PLN do 3,19. Dziś najważniejszą uwagę powinna przykuć wstępna publikacja dynamiki PKB w USA za pierwszy kwartał bieżącego roku (14:30).
Złoty i dług tracą, amerykański PKB na celowniku

Złoty i dług tracą, amerykański PKB na celowniku

2013-04-26 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Piątkowy poranny handel na rynku złotego przynosi względną stabilizację polskiej waluty po trzech z rzędu spadkowych sesjach. Złoty wyceniany jest przez uczestników rynku następująco: 4,1543 PLN za euro, 3,1868 PLN wobec dolara amerykańskiego oraz 3,3757 PLN względem franka szwajcarskiego.
GPW prawie bez zmian, mieszane wyniki spółek zza oceanem

GPW prawie bez zmian, mieszane wyniki spółek zza oceanem

2013-04-25 Komentarz giełdowy DM BOŚ
W trakcie czwartkowej sesji warszawskie indeksy pozostawały w okolicach środowego zamknięcia. Przez większość handlu indeksu dwudziestu największych spółek pozostawał nieznacznie pod kreską podczas gdy indeksy małych i średnich spółek notowały umiarkowane wzrosty (zamknięcia sWIG80 +0,61%, mWIG40 +0,83%).
Rekomendacja wpłynęła na rynek?

Rekomendacja wpłynęła na rynek?

2013-04-25 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Trudno ocenić, czy upubliczniona rekomendacja banku Goldman Sachs, którego eksperci wskazują na możliwość cięcia stóp procentowych o 25 p.b. przez Europejski Bank Centralny już podczas posiedzenia zaplanowanego na 2 maja, stała się pretekstem do wyraźnego spadku europejskiej waluty względem pozostałych na przestrzeni ostatnich godzin, ...
Złoty znacząco słabnie w relacji do funta

Złoty znacząco słabnie w relacji do funta

2013-04-25 Komentarz do rynku złotego X-Trade Brokers
Czwartek nie przyniósł dużej ilości publikacji danych, ale te, które się pojawiły znacząco wpłynęły na notowania chociażby pary GBPPLN. Na pozostałych parach ze złotym obserwujemy dziś względny spokój, a bieżące notowania są blisko cen z wczorajszego zamknięcia.
Mocna końcówka dolara. Co na złotym?

Mocna końcówka dolara. Co na złotym?

2013-04-25 Raport popołudniowy FMCM
ECB bliżej kolejnej obniżki? Ostatnie słabe odczyty ze Strefy Euro, w tym w tym ostatnie dane z Niemiec, sprawiły, że wzrosły oczekiwania rynkowe na obniżkę stóp procentowych przez ECB. Taką informację mogliśmy dziś przeczytać w podsumowaniu ankiety przeprowadzonej przez agencję Reutera.
RPP w centrum uwagi, nastroje na szerokim rynku równie ważne

RPP w centrum uwagi, nastroje na szerokim rynku równie ważne

2013-04-25 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Początek bieżącego tygodnia przyniósł spadek zaufania do polskiej waluty. Wynikało to z ogólnego odwrotu inwestorów od walut Europy Środkowo-Wschodniej na fali rynkowego pesymizmu po słabych danych z niemieckiej gospodarki.
Słabe dane zignorowane przez rynek

Słabe dane zignorowane przez rynek

2013-04-25 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Słabe dane z Niemiec, słabe dane z USA, wszystko to bez zauważalnego wpływu na rynek. Ciągnący w górę rynki globalne japoński Nikkei sprawia, iż inwestorzy (przy aprobacie polityków) ciągle łudzą się, iż nowa fala dodruku pieniądza uratuje globalny wzrost.
Czy RPP ma w planach kolejne cięcia? Złoty na razie stabilny

Czy RPP ma w planach kolejne cięcia? Złoty na razie stabilny

2013-04-25 Raport poranny FMCM
Lekkie odbicie na eurodolarze
Wczoraj po kiepskich odczytach makroekonomicznych z Niemiec i USA kurs głównej pary walutowej spadł poniżej 1,30. Obecnie jednak jesteśmy świadkami lekkiego odbicia, w wyniku czego wartość eurodolara wynosi 1,3047.