Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Czy odczyty makro pomogą bykom czy niedźwiedziom?

Czy odczyty makro pomogą bykom czy niedźwiedziom?

2013-04-23 Raport poranny FMCM
Inwestorzy czekają na dane: Dzisiejsza sesja zapowiada się bardzo ciekawie przed nami wiele figur makroekonomicznych. Poznamy dziś wstępne odczyty indeksów PMI dla przemysłu i usług dla największych gospodarek europejskich , Strefy Euro jako całości, a także USA.
Rośnie zadłużenie Unii Europejskiej

Rośnie zadłużenie Unii Europejskiej

2013-04-23 Komentarz ekonomiczny Saxo Bank
Poniedziałkowa sesja dla euro miała zdecydowanie niedźwiedzi charakter. Negatywne informacje napływające z Eurostrefy sprawiły, że inwestorzy woleli lokować swój kapitał w innych, bezpieczniejszych walutach.

Kluczowe dane z Europy

Kluczowe dane z Europy

2013-04-23 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Marcowe indeksy PMI ze Starego Kontynentu wyraźnie rozczarowały. Przyznał to nawet prezes EBC, który wcześniej utrzymywał, iż lepsze warunki na rynkach finansowych przełożą się na ożywienie gospodarcze.
Eurodolar w kleszczach polityki monetarnej

Eurodolar w kleszczach polityki monetarnej

2013-04-23 Komentarz poranny TMS Brokers
Poniedziałki na rynkach finansowych zdążyły przyzwyczaić, że nie obfitują w publikacje danych. Jedyny istotny raport o sprzedaży domów na rynku wtórnym w USA (4,92 mln w marcu, prog. 5,01 mln, poprz. 4,95 mln) wskazał na spowolnienie tempa odbicia sektora nieruchomości, jednak nie była to zaskakująca informacja na tle dotychczasowych danych z największej gospodarki świata.
Rząd obniża prognozę PKB na 2013 r.

Rząd obniża prognozę PKB na 2013 r.

2013-04-23 Poranny Szkic Walutowy AFS
Początek tygodnia przyniósł negatywne informacje z polskiej gospodarki. Obniżona została ścieżka wzrostu gospodarczego, a deficyt sektora finansów publiczny okazał się wyższy niż zakładano. Dziś ostatnie w tym miesiącu ważne dane z Polski. Słabszy odczyt sprzedaży detalicznej przybliży scenariusz obniżki stóp procentowych jeszcze w tej połowie roku.
Ważne dane dla ECB i RPP

Ważne dane dla ECB i RPP

2013-04-23 Komentarz poranny TMS Brokers
Od początku tygodnia notowania głównej pary walutowej pozostają względnie stabilne. Przed rozpoczęciem sesji europejskiej kurs EUR/USD znajduje się na 1,3040. Po wczorajszym osłabieniu większości walut z rynków wschodzących notowania złotego wobec euro dotarły pod górne ograniczenie trendu bocznego, w którym poruszają się od prawie dwóch tygodni.
Indeksy PMI, dane z GUS i aukcja polskiego długu

Indeksy PMI, dane z GUS i aukcja polskiego długu

2013-04-23 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Wtorkowa sesja na rynku złotego rozpoczyna się lekkim osłabieniem polskiej waluty w ślad za zniżką kwotowań eurodolara. Złoty wyceniany jest przez rynek następująco: 4,1105 PLN za euro, 3,1506 PLN wobec dolara amerykańskiego oraz 3,3693 PLN względem franka szwajcarskiego. Rentowności polskiego długu znalazły się poniżej 3,4% i aktualnie wynoszą 3,381% w przypadku obligacji 10-letnich.
Czekając na sowite dywidendy

Czekając na sowite dywidendy

2013-04-22 Komentarz giełdowy DM BOŚ
Po fatalnym minionym tygodniu, inwestorzy mieli prawo spodziewać się pewnego uspokojenia, a najlepiej odreagowania wcześniejszych spadków. Rzeczywiście dzisiaj o poranku atmosfera sprzyjała lekkim wzrostom, na co wpływ miał komunikat po spotkaniu państw G20, które nie zganiły Japonii za masowy dodruk pieniądza.
Rośnie awersja do ryzyka

Rośnie awersja do ryzyka

2013-04-22 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Wypowiedzi kolejnych członków Europejskiego Banku Centralnego, którzy „teoretyzują” na temat możliwości cięcia stóp procentowych nie pomogły dzisiaj euro. Zwłaszcza, że rynek zaczyna mieć coraz więcej obaw przed jutrzejszą publikacją wstępnych danych PMI za kwiecień.
PKB niższy niż zakładano

PKB niższy niż zakładano

2013-04-22 Komentarz do rynku złotego X-Trade Brokers
Pierwszy dzień tygodnia przynosi osłabienie złotego względem wszystkich głównych walut. Na złotego wpływa cofnięcie na rynku EURUSD oraz rewizja danych GUSu. W poniedziałek Główny Urząd Statystyczny opublikował zrewidowane dane odnośnie polskiego PKB w czwartym kwartale 2012 roku.
Obligacje nie pomagają złotemu. Nasza waluta słabnie

Obligacje nie pomagają złotemu. Nasza waluta słabnie

2013-04-22 Raport popołudniowy FMCM
Eurodolar w dół: Dzisiejsza sesja na głównej parze walutowej przebiegała względnie stabilnie, jednak w lekkim trendzie spadkowym, co świadczy o spadku zainteresowaniu wspólną walutą. Obecnie para EUR/USD jest wyceniana na 1,3026.
Tak naprawdę czekamy do jutra

Tak naprawdę czekamy do jutra

2013-04-22 Raport poranny FMCM
Eurodolar poniżej 1,31: Początek poniedziałkowej sesji przynosi względną stabilizację wartości głównej pary walutowej. Obecnie para EUR/USD jest wyceniana na 1,3073. Dzisiejsze odczyty makroekonomiczne nie dostarczą wielu impulsów inwestorów.
Dane z Eurolandu osłabią wspólną walutę

Dane z Eurolandu osłabią wspólną walutę

2013-04-22 Komentarz poranny TMS Brokers
Od rana wspólna waluta traci na wartości. Obecnie kurs EUR/USD zniżkuje do 1,3050. Uważamy, że w tym tygodniu, na fali rozczarowujących danych z Eurolandu (PMI i Ifo) euro tracić będzie na wartości. Notowania polskiej waluty wobec euro utrzymują trend boczny rozpoczęty w pierwszej połowie kwietnia. Obecnie kurs EUR/PLN znajduje się na 4,10, a USD/PLN na 3,14.
Rekord w Tokio, 100 jenów za dolara

Rekord w Tokio, 100 jenów za dolara

2013-04-22 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Rynki w Azji zaczęły tydzień w dobrych nastrojach. Na nowe maksima wysunął się indeks Nikkei225, zaś para USDJPY znów testuje poziom 100,00. Jednak to, czy takie nastroje pozostaną na rynkach na dłużej zależeć będzie od danych i w nieco mniejszym stopniu od wyników spółek z Wall Street. W tym tygodniu czeka nas kilka ciekawych publikacji.
Złoty mocny, obligacje rekordowo drogie

Złoty mocny, obligacje rekordowo drogie

2013-04-22 Poranny Szkic Walutowy AFS
Niesłabnący popyt na polskie obligacje wspiera notowania złotego, który utrzymuje się blisko tegorocznych maksimów cenowych. Zagrożenie silniejszą korektą jest jednak wysokie. Jutro GUS opublikuje ostatnie w tym miesiącu dane z Polski. Większość rozczarowała, co przybliża scenariusz wznowienia cyklu obniżek stóp procentowych w czerwcu lub lipcu.
Bliski koniec politycznego pata we Włoszech

Bliski koniec politycznego pata we Włoszech

2013-04-22 Komentarz walutowy Alior Bank
Włoscy politycy potrzebowali aż sześciu głosowań, aby wyłonić nowego prezydenta, którym, z braku porozumienia co do innych kandydatów, został obecnie zasiadający na stanowisku Giorgio Napolitano. Reelekcja Napolitano jest bodajże pierwszym przypadkiem porozumienia centrolewicy i centroprawicowy, ...
Spokojny początek tygodnia na złotym

Spokojny początek tygodnia na złotym

2013-04-22 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Początek nowego tygodnia na rynku złotego przynosi stabilizację kwotowań polskiej waluty w obszarze 10-sesyjnej konsolidacji. Złoty wyceniany jest przez rynek następująco: 4,1023 PLN za euro, 3,1396 PLN wobec dolara amerykańskiego oraz 3,3664 PLN względem franka szwajcarskiego. Rentowności polskiego długu wynoszą aktualnie 3,414% w przypadku obligacji 10-letnich.
Dołek pogłębiony

Dołek pogłębiony

2013-04-19 Komentarz giełdowy DM BOŚ
Piątkowa sesja na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie przyniosła próbę uspokojenia po trzech dniach konsekwentnej przeceny, której efektem jest tygodniowy spadek WIG20 o 5 procent. Z punktu widzenia bliskiej historii rynku tak dynamiczny spadek indeksu na ma sobie równego na przestrzeni wielu miesięcy.
Kontynuacja passy słabych danych

Kontynuacja passy słabych danych

2013-04-19 Komentarz tygodniowy TMS Brokers
Eurodolar nie zdołał przebić poziomu 1,32 i mimo podwyższonej zmienności, tydzień skończył on praktycznie na tym samym poziomie na którym go zaczynał (1,31). O tym w którą stronę podążą notowania w kolejnych dniach zadecyduje wybicie z przedziału 1,30 – 1,32.
Ustawiczne próby byków

Ustawiczne próby byków

2013-04-19 Raport tygodniowy FMCM
EUR/USD powyżej 1,30: W poniedziałek (15 kwietnia) na głównej parze walutowej podjęte zostały kolejne próby przebicia poziomu 1,31 (w konsekwencji nieudane). Tego dnia rozczarował również indeks NY Empire State, który osunął się z 9,24 pkt do 3,05 pkt.