Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Japońskie pieniądze to za mało

Japońskie pieniądze to za mało

2013-04-19 Tygodniowy komentarz do rynku złotego X-Trade Brokers
Miniony tydzień przyniósł stabilizację notowań złotego. Należy uznać to za bardzo korzystną sytuację z punktu widzenia polskiej waluty, gdyż okoliczności zdecydowanie nie były sprzyjające – tak zewnętrzne, jak i krajowe. Kurs złotego podtrzymuje magia japońskich pieniędzy. Na dłuższą metę to może jednak nie wystarczyć.
Pierwszy dzień szczytu G20

Pierwszy dzień szczytu G20

2013-04-19 Codzienny Puls Rynku IDMSA
Najważniejszym wydarzeniem dzisiejszego dnia jest szczyt G20. Ministrowie finansów będą podejmowali działania zmierzające do zmniejszenia zadłużenia poszczególnych gospodarek. Kolejnym ważnym tematem rozmów będą skutki agresywnej polityki monetarnej największych banków centralnych.

Chiński ból głowy

Chiński ból głowy

2013-04-19 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Tego teoretycznie dzisiaj nikt nie zauważył – indeks wskaźników wyprzedzających dla Chin pozostał w marcu w okolicach 9-miesięcznego minimum na 258,3 pkt., a kolejna instytucja obniżyła prognozy tegorocznego wzrostu PKB.
Inwestorzy skupują funta

Inwestorzy skupują funta

2013-04-19 Komentarz ekonomiczny Saxo Bank
Czwartkowa sesja okazała się zdecydowanie bycza dla brytyjskiego funta. Na fali umiarkowanie dobrych wyników sprzedaży detalicznej, która wyniosła – 0,5% wobec prognozowanych – 0,6% w ujęciu rocznym, para GBPUSD poszybowała w górę o niemal 100 pipsów.
Rekordowo tanie obligacje. Czy będą sprzyjały złotemu?

Rekordowo tanie obligacje. Czy będą sprzyjały złotemu?

2013-04-19 Raport poranny FMCM
Eurodolar lekko w górę: Dzisiejsza sesja na głównej parze walutowej rozpoczyna się od niewielkiego wzrostu kursu. Obecnie para EUR/USD jest wyceniana na 1,3075. Na gruncie analizy technicznej sytuacja na wykresie nadal jest niejasna.
Konsolidacji ciąg dalszy

Konsolidacji ciąg dalszy

2013-04-19 Komentarz walutowy Alior Bank
Czwartek był spokojnym dniem na rynku walutowym, wpisując się w obraz dla całego tygodnia. Na rynku krajowym eurozłoty kolejny dzień utrzymywał przedział wahań 4,10-4,12, praktycznie bez reakcji przyjmując raport o marcowej dynamice produkcji przemysłowej.
Wyniki nie pomagają nastrojom

Wyniki nie pomagają nastrojom

2013-04-19 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Od początku tygodnia na rynkach finansowych jest nerwowo. Wyprzedaż na rynku metali szlachetnych przełożyła się na pogorszenie koniunktury na rynkach akcji, w mniejszym stopniu na rynek walut. Nie pomagają też wyniki amerykańskich spółek, które zdają się nie uzasadniać obecnych wycen. Naturalnie nie pozostaje to bez wpływu na GPW, WIG20 jest najniższej od początku września ubiegłego roku.
Kolejne dane przybliżają obniżkę stóp

Kolejne dane przybliżają obniżkę stóp

2013-04-19 Poranny Szkic Walutowy AFS
Kolejne dane makroekonomiczne z Polski przybliżają perspektywę obniżki stóp przez Radę Polityki Pieniężnej. Złoty pozostaje jednak mocny za sprawą dalszego wzrostu zainteresowania polskimi obligacjami. Rentowność 10-letnich obligacji osiągnęła wczoraj nowe, historyczne minimum.
Drugi miesiąc z rzędu produkcja przemysłowa Polski była ujemna.
Złoty wciąż stabilny

Złoty wciąż stabilny

2013-04-19 Komentarz poranny TMS Brokers
Eurodolar porusza się wzdłuż linii krótkoterminowego trendu, rozpoczętego na początku kwietnia. Obecnie kurs EUR/USD znajduje się na 1,3070. Po wczorajszej lekko podwyższonej zmienności notowania złotego wobec euro ponownie zawęziły przedział wahań. Obecnie Kurs EUR/PLN znajduje się na 4,1120, a USD/PLN na 3,1470.
Konsolidacja na koniec tygodnia

Konsolidacja na koniec tygodnia

2013-04-19 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Piątkowy, poranny handel na rynku złotego przynosi stabilizację kwotowań polskiej waluty w zakresie wczorajszej zmienności wczorajszej sesji amerykańskiej. Złoty wyceniany jest przez rynek następująco: 4,1133 PLN za euro, 3,1457 PLN wobec dolara amerykańskiego oraz 3,3796 PLN względem franka szwajcarskiego.
Jak właściwie interpretować słowa Weidmanna?

Jak właściwie interpretować słowa Weidmanna?

2013-04-18 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Opublikowany wczoraj po południu przez Wall Street Journal wywiad z szefem Bundesbanku wywołał sporo zamieszania na rynku – słowa Jensa Weidmanna odebrano jako sygnał, że Europejski Bank Centralny może skłaniać się w stronę cięcia stóp procentowych, ...
Irlandia w kryzysie?

Irlandia w kryzysie?

2013-04-18 Komentarz ekonomiczny Saxo Bank
Wczorajszy dzień dla europejskiej waluty był prawdziwą katastrofą. Zdecydowanie niedźwiedzie nastroje inwestorów przez cały dzień napędzane były przez negatywne informacje napływające z różnych stron Unii Europejskiej oraz medialne spekulacje, które z dnia na dzień wydają się być coraz bardziej realne.
Euro mocno potaniało

Euro mocno potaniało

2013-04-18 Codzienny Puls Rynku IDMSA
Środa nie była dobra dla euro. Mogliśmy wczoraj zobaczyć ponad 1% spadek na parze eurodolar. Tak duży ruch cenowy w ciągu jednego dnia mogliśmy obserwować ostatnio prawie rok temu. Głównym powodem tak dużego spadku były słowa szefa Bundesbanku Jensa Wiedemanna, który stwierdził że obniżka stóp procentowych w strefie euro jest możliwa, ...
Dolar mocno w górę. Czy to już koniec umocnienia złotego?

Dolar mocno w górę. Czy to już koniec umocnienia złotego?

2013-04-18 Raport poranny FMCM
Co dalej? Na głównej parze walutowej nieudany atak na ważny poziom 1,32 spowodował odwrót i spadek w okolice 1,30. Na chwile obecną eurodolar wyceniany jest na 1,3050. Z technicznego punktu widzenia nie przebicie wspomnianego wyżej oporu może wskazywać na zakończenie trwającego od początku kwietnia odbicia.
ECB coraz bliżej złagodzenia polityki

ECB coraz bliżej złagodzenia polityki

2013-04-18 Komentarz poranny TMS Brokers
Po wczorajszym silnym osłabieniu wspólnej waluty obecnie kurs EUR/USD znajduje się na poziomie 1,3050. Notowania polskiej waluty pozostają jednak bardzo stabilne. Kurs EUR/PLN cały czas znajduje się w wąskim przedziale wahań rozpoczętym jeszcze w zeszłym tygodniu. Obecnie kurs lekko zniżkuje do 4,11, natomiast USD/PLN do 3,15.
Rynki pod presją surowców i wyników spółek

Rynki pod presją surowców i wyników spółek

2013-04-18 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Dalsza przecena na rynku surowców (głównie miedzi) podczas handlu w Azji, plotki o obniżce ratingu dla Niemiec ze strony jednej z trzech dużych agencji, słabe wyniki spółek amerykańskich raportujących wczoraj po sesji oraz silne tąpnięcie na akcjach Apple nie dają nadziei na odbicie na rynkach w dniu dzisiejszym.
Szef Bundesbanku przystępuje do wojen walutowych?

Szef Bundesbanku przystępuje do wojen walutowych?

2013-04-18 Poranny Szkic Walutowy AFS
W środę spore poruszenie wywołał wywiad udzielony dla The Wall Street Journal przez Jensa Weidmanna, członka Rady Zarządzającej Europejskiego Banku Centralnego i jednocześnie szefa Bundesbanku. Weidmann zasygnalizował, ...
Bundesbank łagodnieje, dane z Polski dają nadzieję na ożywienie

Bundesbank łagodnieje, dane z Polski dają nadzieję na ożywienie

2013-04-18 Poranny Szkic Walutowy AFS
Drugi miesiąc z rzędu realne płace w Polsce rosną, a oczekiwania przedsiębiorców na nadchodzące kilka miesięcy poprawiają się. Daje to podstawy by sądzić, że od II kw. polska gospodarka będzie odbijać. Dziś ważne dane o produkcji przemysłowej za marzec.
Próba wybicia z konsolidacji, produkcja przemysłowa w kalendarzu

Próba wybicia z konsolidacji, produkcja przemysłowa w kalendarzu

2013-04-18 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Poranny handel na rynku złotego przynosi próbę kontynuacji osłabienia polskiej waluty zapoczątkowanego podczas wczorajszej sesji amerykańskiej. Złoty wyceniany jest przez rynek następująco: 4,1143 PLN za euro, 3,1533 PLN wobec dolara amerykańskiego oraz 3,3647 PLN względem franka szwajcarskiego.
Eurodolar mocno w górę

Eurodolar mocno w górę

2013-04-17 Codzienny Puls Rynku IDMSA
Wtorek należał do byków. Silne wzrosty mogliśmy wczoraj obserwować zarówno na amerykańskich parkietach jak i na parze eurodolar. Pozytywny sentyment mógł być konsekwencją popołudniowych danych z amerykańskiej gospodarki.