Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Oddala się obniżka stóp, złoty mocniejszy

Oddala się obniżka stóp, złoty mocniejszy

2013-06-25 Poranny Szkic Walutowy AFS
Wyraźne osłabienie złotego wywołało obawy niektórych członków RPP czy dalej można swobodnie obniżać stopy procentowe. Rynek w coraz mniejszym stopniu wycenia możliwość cięcia w lipcu. Z rana kursy jednak wyraźnie korygują. Również EUR/USD wchodzi w fazę odreagowania.
Złoty ustabilizował się w rejonie rocznych minimów, dług traci

Złoty ustabilizował się w rejonie rocznych minimów, dług traci

2013-06-25 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Poranny, wtorkowy handel na rynku złotego przynosi stabilizację polskiej waluty po wczorajszej próbie nieznacznego umocnienia. Złoty wyceniany jest przez inwestorów następująco: 4,3305 PLN za euro, 3,3046 PLN wobec dolara amerykańskiego oraz 3,5411 PLN względem franka szwajcarskiego.

Sesja wyciszenia

Sesja wyciszenia

2013-06-24 Komentarz giełdowy DM BOŚ
Miniony tydzień był dla GPW wyjątkowo nieudany i liczyć się należało z możliwością pewnego uspokojenia z początkiem tego tygodnia, szczególnie że zakończył się już handel na czerwcowej serii kontraktów. Do wyciszenia rzeczywiście doszło i można je było zaobserwować nawet mimo dalszych niepokojów na innych parkietach.
Spokojny początek tygodnia na rynku złotego

Spokojny początek tygodnia na rynku złotego

2013-06-24 Komentarz do rynku złotego X-Trade Brokers
W poniedziałek nie obserwujemy większej zmienności na polskim rynku walutowym. Kursy głównych par ze złotym znajdują się w rejonie piątkowego zamknięcia. Zeszłotygodniowe zamieszanie na rynkach, które zostało wywołane przez szefa Rezerwy Federalnej, Bena Bernanke, doprowadziło do znaczącego osłabienia złotego.
Puste kalendarium nie dostarczyło impulsów. Złoty nieco zyskuje

Puste kalendarium nie dostarczyło impulsów. Złoty nieco zyskuje

2013-06-24 Raport popołudniowy FMCM
Czy doszliśmy do granic umocnienia dolara? Dzisiejsza sesja na głównej parze walutowej przebiegała względnie spokojnie, brak było istotnych odczytów makroekonomicznych. Poznaliśmy jedynie odczyt indeksu Ifo z Niemiec, który wypadł zgodnie z prognozą (105,9 pkt) i nie wpłynął na nastroje inwestorów. Obecnie eurodolar jest wyceniany na 1,3085.
Nerwowy początek tygodnia

Nerwowy początek tygodnia

2013-06-24 Codzienny Puls Rynku IDMSA
Po środowej burzy jaką wywołał Ben Bernanke, mówiąc o ograniczeniach w dalszym zakupie aktywów, piątek upłynął dość spokojnie. Dodatkowym czynnikiem zmniejszającym nerwowość był brak istotnych danych makro.
Grecja nie daje o sobie zapomnieć

Grecja nie daje o sobie zapomnieć

2013-06-24 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Druga część minionego tygodnia była wyjątkowo dobra dla amerykańskiego dolara. Wystarczyły trzy sesje, aby wartość amerykańskiej waluty powróciła do poziomu z początku czerwca. US Dollar Index od środy do piątku wzrósł o ponad 2 pkt. (niecałe 3%), docierając do poziomu średniej 50-sesyjnej.
Dane z Niemiec na początek tygodnia

Dane z Niemiec na początek tygodnia

2013-06-24 Komentarz poranny TMS Brokers
Tydzień rozpoczyna się od kontynuacji aprecjacji amerykańskiego dolara, wyprzedaży obligacji oraz akcji. Od piątkowego zamknięcia dolar nieznacznie umacnia się wobec wszystkich walut z grona G-10. Kurs EUR/USD znajduje się na 1,3095.
Fed komplikuje zadanie EBC

Fed komplikuje zadanie EBC

2013-06-24 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Wystąpienie Bernanke z ubiegłej środy nie schodzi z ust inwestorów. Rynek powoli przyzwyczaja się do tego, że amerykański bank centralny po raz pierwszy od połowy 2006 roku zaostrzy politykę pieniężną.
W poszukiwaniu impulsów. Złoty wciąż słaby

W poszukiwaniu impulsów. Złoty wciąż słaby

2013-06-24 Raport poranny FMCM
Przystanek na 1,31: Ostatnie kilkanaście godzin na głównej parze walutowej upłynęło na wyhamowaniu spadków i ustabilizowaniu się kursu w okolicach 1,31. Podczas dzisiejszej sesji poznamy jedną istotną figurę makroekonomiczną, będzie to indeks instytutu Ifo z Niemiec za czerwiec.
Dalsza wyprzedaż ryzykownych aktywów

Dalsza wyprzedaż ryzykownych aktywów

2013-06-24 Poranny Szkic Walutowy AFS
Trwa wyprzedaż aktywów rynków wschodzących, towarów oraz obligacji skarbowych. Nadal mocno traci złoty, który jest najsłabszy od roku. Rentowności polskich 10-latek zwyżkują do poziomu nieobserwowanego od 6 miesięcy. Początek sesji w poniedziałek zapowiada kontynuację negatywnych tendencji z ubiegłego tygodnia.
Awersja do ryzyka utrzymana

Awersja do ryzyka utrzymana

2013-06-24 Komentarz walutowy Alior Bank
Klimat inwestycyjny na rynkach finansowych wciąż pozostaje nieprzychylny dla ryzykownych aktywów i co rusz podsycany jest kolejnymi negatywnymi informacjami. Do doniesień o przygotowaniach Fed do ograniczania programu skupu obligacji na przełomie weekendu powodów do wzrostu awersji do ryzyka dostarczają wieści z Grecji i Chin.
Paniczna ucieczka

Paniczna ucieczka

2013-06-21 Komentarz giełdowy DM BOŚ
Giełda Papierów Wartościowych oglądana przez pryzmat kondycji WIG20 ma za sobą jeden z najgorszych tygodniu w historii i najgorszy tydzień 2013 roku. Licząc piątek do piątku indeks stracił 9,9 procent.
Czarny czwartek zmienia oblicze rynku

Czarny czwartek zmienia oblicze rynku

2013-06-21 Raport tygodniowy FMCM
Zobacz co się wydarzyło w tym tygodniu na rynku walutowym: W poniedziałek (17 czerwca) sesja na głównej parze walutowej przebiegała w spokojnym, lekko zwyżkowym tonie. Na wykresie nie widać również było większej zmienności.
Mniejsza skala luzowania możliwa już w tym roku

Mniejsza skala luzowania możliwa już w tym roku

2013-06-21 Komentarz tygodniowy TMS Brokers
Najważniejszym wydarzeniem tego tygodnia była decyzja FOMC ws. stóp procentowych oraz konferencja prasowa z udziałem prezesa Fed Bena Bernanke. Poinformował on o tym, że lepsza sytuacja gospodarcza (podobna do tych z projekcji) wpłynie na decyzję o wygaszaniu QE3.
Panika na rynkach nie oszczędza złotego

Panika na rynkach nie oszczędza złotego

2013-06-21 Tygodniowy komentarz do rynku złotego X-Trade Brokers
Polska waluta nie cieszy się w ostatnim czasie zaufaniem inwestorów. Po odreagowaniu wyprzedaży sprzed trzech tygodni, inwestorzy powrócili do wyprzedawania polskiego złotego. Zarówno perspektywy gospodarcze naszego kraju, jak i czynniki zewnętrzne w najbliższym czasie nie powinny wspierać notowań złotego.
Rynki lekko odreagowują

Rynki lekko odreagowują

2013-06-21 Codzienny Puls Rynku IDMSA
Po dwóch dniach silnej przeceny rynki lekko odbijają. Przypomnijmy, iż w środę Ben Bernanke zapowiedział ograniczanie skupu aktywów przez FED jeszcze w tym roku. Na ten komunikat rynki zareagowały dużą przeceną.
Krajobraz po bitwie. Co dalej z rynkiem walut?

Krajobraz po bitwie. Co dalej z rynkiem walut?

2013-06-21 Raport poranny FMCM
Lekkie odreagowanie: Ostatnie godziny handlu upłynęły na lekkim odreagowaniu kursu po wczorajszych mocnych spadkach na niemal wszystkich rynkach, w tym na walutach. Obecnie para EUR/USD jest wyceniana na 1,3235 PLN.
Gdy kurz już opadnie

Gdy kurz już opadnie

2013-06-21 Komentarz walutowy Alior Bank
Czwartkowy handel na rynkach finansowych przebiegał pod dyktando dyskontowania wstrząsających doniesień z Fed. Perspektywa rychłego ograniczania ekspansji monetarnej stała się powodem do przeceny na rynkach akcji oraz długu.
Era wyższych stóp

Era wyższych stóp

2013-06-21 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Kontrakt na 6 miesięczny LIBOR w USD z datą wykonania 18 miesięcy był wczoraj notowany na poziomie 92 bp – najwyżej od kwietnia 2012. Rentowność 10-latki wynosiła 2,42%, 80 bp wyżej niż na początku maja i najwyżej od sierpnia 2011. A to dopiero początek. Rynki będą musiały się przyzwyczaić do wyższych stóp.