Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Załamanie cen kruszców

Załamanie cen kruszców

2013-04-15 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Stało się to, co przewidywaliśmy od dłuższego czasu. Wobec coraz bardziej wątpliwych fundamentów inwestorzy w ostatnim czasie z coraz większym sceptycyzmem podchodzili do inwestycji w kruszce, czego przejawem były choćby topniejące ilości złota w największym funduszu ETF. Do tej pory złoto i srebro broniły się jednak jeszcze na ważnych wsparciach.
Odczyt inflacji CPI przybliży obniżkę stóp?

Odczyt inflacji CPI przybliży obniżkę stóp?

2013-04-15 Poranny Szkic Walutowy AFS
Łagodnieją wypowiedzi członków Rady Polityki Pieniężnej. Każdy odczyt inflacji CPI za marzec poniżej 1,1 proc. przybliży wizję obniżki stóp w Polsce na przełomie II i III kw. br. Może tym samym osłabić złotego. Słabsze dane z Chin nie sprzyjają wzrostowi popytu na ryzykowniejsze aktywa.

Zła wiadomość to dobra wiadomość

Zła wiadomość to dobra wiadomość

2013-04-15 Komentarz walutowy Alior Bank
Dwie największe gospodarki świata z końcem pierwszego kwartału wykazują oznaki utraty wcześniejszego rozpędu. Opublikowane dziś w nocy dane na temat dynamiki PKB Chin wskazały na nieoczekiwane spowolnienie do 7,7% r/r z 7,9% w ostatnim kwartale 2012 r., podczas gdy konsensus prognoz kształtował się na poziomie 8%.
Cypr ciągle potrzebuje wsparcia

Cypr ciągle potrzebuje wsparcia

2013-04-15 Komentarz ekonomiczny Saxo Bank
Sesja przed weekendem na głównych europejskich parkietach zdominowana była przez niedźwiedzie nastroje, spowodowane pesymistycznymi informacjami napływającymi z eurostrefy. Debata w kontekście kolejnych problemów na Cyprze i konieczności dalszej pomocy dla tego peryferyjnego kraju, podkopuje zaufanie inwestorów do polityków, ...
Na eurodolarze wciąż wahanie

Na eurodolarze wciąż wahanie

2013-04-15 Raport poranny FMCM
W obie strony: Tradycyjnie na rynkach wyróżnia się dwie strony: byki i niedźwiedzie. Pierwszych cieszy, gdy wykres wędruje na północ, drugich – gdy jego wartości spadają. Na eurodolarze sytuacja od dobrych kilku dni jest niepewna.
Stabilizacja złotego, inflacja CPI w centrum uwagi

Stabilizacja złotego, inflacja CPI w centrum uwagi

2013-04-15 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Początek nowego tygodnia handlu na złotym przynosi osłabienie polskiej waluty. Złoty wyceniany jest przez rynek następująco: 4,1070 PLN za euro, 3,1402 PLN wobec dolara amerykańskiego oraz 3,3782 PLN względem franka szwajcarskiego. Rentowności polskiego długu wynoszą 3,584% w przypadku obligacji 10-letnich.
Pozytywny tydzień dla polskich inwestorów

Pozytywny tydzień dla polskich inwestorów

2013-04-12 Tygodniowy komentarz do rynku złotego X-Trade Brokers
Mijający tydzień był dla inwestorów w Polsce wyjątkowo udany. Rekordowo niskie rentowności obligacji skarbowych, umocnienie złotego w stosunku do głównych walut i zdecydowane odbicie na polskiej giełdzie świadczą o wyraźnej poprawie nastrojów na rodzimym rynku.
Makro-mieszanka z USA

Makro-mieszanka z USA

2013-04-12 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Po wczorajszych lepszych danych nt. cotygodniowego bezrobocia, dzisiaj inwestorzy otrzymali gorsze dane odnośnie sprzedaży detalicznej (spadła w marcu o 0,4 proc. m/m), oraz nastrojów konsumenckich Uniwersytetu Michigan (nieoczekiwana zniżka w połowie kwietnia do 72,3 pkt.).
Cięcia w USA odcisnęły piętno na sprzedaży

Cięcia w USA odcisnęły piętno na sprzedaży

2013-04-12 Komentarz tygodniowy TMS Brokers
W tym tygodniu eurodolar testował 200-dniową średnią kroczącą w okolicach 1,3140. Atak na ten poziom oporu odbywał się przy wykupieniu rynku – wskaźnik RSI(14) dla interwału godzinowego wynosił wtedy 77 pkt. Obecnie kurs znajduje się w pobliżu 1,3080.
Tydzień ataku na 1,31

Tydzień ataku na 1,31

2013-04-12 Raport popołudniowy FMCM
Raport z posiedzenia FOMC pojawił się wcześniej: Rankiem 8 kwietnia dochodziliśmy na wykresie eurodolara do poziomu 1,30. Był to skutek gwałtownego skoku, który nastąpił w końcówce wcześniejszego tygodnia. Głównym odczytem poniedziałkowym był ten, który dotyczył produkcji przemysłowej w Niemczech. Otrzymano +0,5 proc. m/m.
Spotkanie Eurogrupy

Spotkanie Eurogrupy

2013-04-12 Codzienny Puls Rynku IDMSA
W dniu dzisiejszym ważnym wydarzeniem będzie spotkanie tzw. Eurogrupy w Dublinie. Ministrowie finansów strefy euro dyskutować będą nad proponowaną już wcześniej unią bankową oraz dalszą pomocą najbardziej zadłużonym krajom m.in. Portugalii. Zastanawiający jest fakt, iż w harmonogramie dziennym obrad nie znalazła się Słowenia.
ECB optymistycznie o gospodarce UE

ECB optymistycznie o gospodarce UE

2013-04-12 Komentarz ekonomiczny Saxo Bank
Czwartkowa sesja okazała się niezwykle pozytywna dla europejskiej waluty, a inwestorzy zachęceni „optymistycznymi” danymi napływającymi z ECB chętnie ją nabywali. Powodów do zadowolenia dostarczył Raport Miesięczny, w którym to prognozuje się poprawę stanu gospodarki Unii Europejskiej w drugiej połowie roku, pomimo słabego startu na początku 2013.
Rusza sezon wyników na Wall Street

Rusza sezon wyników na Wall Street

2013-04-12 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Dziś wyniki za pierwszy kwartał opublikuje amerykański gigant JP Morgan, otwierając faktyczny sezon publikacji wyników finansowych. Co prawda, za oficjalny start sezonu uznaje się raport Alcoa i producent aluminium podał go już w poniedziałek, dopiero od dziś czeka nas intensywny napływ raportów na rynek.
W spokoju do weekendu

W spokoju do weekendu

2013-04-12 Komentarz walutowy Alior Bank
Mijający tydzień można uznać za dość spokojny i relatywnie ubogi w istotne wydarzenia. Wprawdzie na złotym zmienność była dużo wyższa niż ostatnio, jednak była to raczej konsekwencja wydarzeń z poprzedniego tygodnia (zapowiedź ultra-ekspansji Banku Japonii).
Temat ograniczenia QE3 nadal aktualny

Temat ograniczenia QE3 nadal aktualny

2013-04-12 Poranny Szkic Walutowy AFS
W centrum uwagi w piątek dane o sprzedaży detalicznej i nastrojach konsumentów w Stanach Zjednoczonych. Solidne odczyty powinny wesprzeć tracącego od kilku dni dolara. Spadek sprzedaży oraz pogorszenie sentymentu będzie sygnałem do ataku na 1,3140 na parze EUR/USD.
Korekta w notowaniach złotego

Korekta w notowaniach złotego

2013-04-12 Komentarz poranny TMS Brokers
Wspólna waluta ponownie umocniła się wobec dolara. Obecnie kurs EUR/USD znajduje się na 1,3150, czyli w strefie oporu wyznaczonej przez maksima z marca. Złoty nieco stracił na wartości. Obecnie kurs EUR/PLN znajduje się na 4,11, a USD/PLN na 3,1350. Dziś największą uwagę powinien przykuć odczyt dynamiki sprzedaży detalicznej w USA (14:30).
Rynek długu warunkuje zachowanie złotego

Rynek długu warunkuje zachowanie złotego

2013-04-12 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Piątkowy, poranny handel na rynku złotego przynosi stabilizację notowań polskiej waluty po wczorajszym nieznacznym osłabieniu. Inwestorzy wyceniają złotego następująco: 4,1110 PLN za euro, 3,1347 PLN za dolara amerykańskiego oraz 3,3708 PLN względem franka szwajcarskiego. Rentowności polskiego długu ustabilizowały się w okolicach 3,58% (10-YT).
 Lekka korekta na rynku Złotego

Lekka korekta na rynku Złotego

2013-04-11 Komentarz do rynku złotego X-Trade Brokers
Dzisiejszy kalendarz ekonomiczny nie obfituje w istotne publikacje ekonomiczne, w związku z tym jesteśmy świadkami spokojnej sesji zarówno na światowych parkietach, jak i rodzimym rynku. Po wczorajszym komunikacie RPP i kolejnym, piątym już dniu umacniania polskiej waluty, dziś przyszedł czas na lekką korektę złotego względem głównych walut.
Eurodolarowy paradoks

Eurodolarowy paradoks

2013-04-11 Raport popołudniowy FMCM
W górę i w dół: Wczesnym rankiem sugerowaliśmy, że na eurodolarze rozpoczął się proces (powolnego i nie do końca oczywistego) schodzenia ze zbudowanej przez kilka dni góry. Znakiem tego miałby być odwrót od 1,31. W ciągu dnia mogło się wydawać, że sugestia była zupełnie nietrafiona, jako że byki podjęły kolejną próbę wejścia wyżej – nawet na 1,3139.
RPP nie zaskoczyła

RPP nie zaskoczyła

2013-04-11 Codzienny Puls Rynku IDMSA
Środa dla polskiego rynku walutowego była ważnym dniem. Rada Polityki Pieniężnej po dwudniowych obradach zdecydowała się pozostawić stopy procentowe na niezmienionych poziomach. Z racji, że decyzja była możliwa do przewidzenia złoty umocnił się nieznacznie w stosunku do głównych walut.