Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Czerwień na azjatyckich parkietach

Czerwień na azjatyckich parkietach

2015-07-08 Rynki o poranku
Azjatyckie akcje zostały sprowadzone na niższe poziomy przez silne spadki na chińskiej giełdzie, gdzie indeks Shanghai Composite, spada o prawie -6%. Tym samym w zaledwie 4 tygodnie jego wartość obniżyła się o ponad -33%.
Ta ostatnia niedziela?

Ta ostatnia niedziela?

2015-07-08 Komentarz poranny TMS Brokers
Grecja otrzymała szanse na przedstawienie propozycji reform, która może zostać zatwierdzona do końca tygodnia, otrzymując w zamian nowy pakiet pomocowy. Rynki wchodzą w kolejny okres wyczekiwania, ale apetyt na ryzyko pozostaje mocno przytłumiony przez powiew pesymizmu z chińskiego rynku akcji.

Coraz bliżej Grexitu

Coraz bliżej Grexitu

2015-07-08 Poranny Szkic walutowy AFS
Coraz mniejsza nadzieja na utrzymanie Grecji w strefie euro. Szczyt ostatniej szansy w niedzielę, jednak wśród polityków dominuje pesymizm. Europejskie instytucje przygotowują się na Grexit. Złoty słabnie, również w reakcji na dramatyczne spadki cen na giełdzie w Chinach. Potencjał deprecjacji powoli się wyczerpuje. Pod koniec tygodnia EUR/PLN znajdzie się poniżej poziomu 4,20.
PLN lekko w dół, rynek oczekuje podwyższenia prognoz dot. PKB

PLN lekko w dół, rynek oczekuje podwyższenia prognoz dot. PKB

2015-07-08 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Środowy, poranny handel na rynku walutowym przynosi kontynuację trendu spadkowego na polskiej walucie. Złoty wyceniany jest przez inwestorów następująco: 4,2115 PLN za euro, 3,8287 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,0514 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 5,9324 PLN w relacji do funta szterlinga.
Kontynuując greckie zmagania

Kontynuując greckie zmagania

2015-07-08 Raport poranny FMCM
Główna para: Jak to sugerowaliśmy wczoraj wieczorem, para EUR/USD zdążyła do godzin porannych skorygować swe notowania – ale tylko "nieco", bo do okolic 1,10. Wczoraj Grecy nie przedstawili nowych propozycji reform, na które są w stanie się zgodzić, mają to zrobić dziś.
Nie mają propozycji?

Nie mają propozycji?

2015-07-07 Raport popołudniowy FMCM
Dopiero jutro? Zaczyna się zebranie przywódców politycznych Strefy Euro, przy czym można się właśnie dowiedzieć, że Grecy nie przywieźli na nie swoich oficjalnych, konkretnych propozycji reform. Nowy minister finansów Cakalotos nie przedstawił bowiem takich koncepcji na wcześniejszym spotkaniu Eurogrupy, które zaczęło się o 13:00. Greckie pomysły mają zostać zaprezentowane dopiero jutro.
Przedsmak Grexitu

Przedsmak Grexitu

2015-07-07 Komentarz giełdowy DM BOŚ
Dzisiejsza sesja zaczęła się od umiarkowanego wzrostu, ale tym niewielkim plusem cieszyliśmy się zaledwie 2 godziny. Potem wykres się osuwał, a po 15:30 dosłownie się zawalił. Była to reakcja na mocną przecenę po otwarciu w USA z Grexitem w tle. Wyprzedaż ogarnęła cały indeks WIG20 za wyjątkiem PGNiG, które wzrosło 2,7 proc.
Wielki short

Wielki short

2015-07-07 Popołudniowy komentarz giełdowy XTB
Chińskie parkiety pierwsze zaczęły nurkowanie. Było na tyle poważne, że chińskie władze (w tym Ludowy Bank Chin) podjęły się szeregu działań mających na celu zahamowanie paniki na giełdach w Państwie Środka.
Męczący maraton negocjacji

Męczący maraton negocjacji

2015-07-07 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Wtorkowe spotkania na szczycie ws. Grecji nie wniosły wiele nowego, gdyż kolejne greckie propozycje mają zostać wysłane przez rząd w Atenach w środę. Wtedy też grecki premier ma wystąpić przed Parlamentem Europejskim. Tylko, czy nie będzie to już próba obrony przed tym, co może okazać się dość prawdopodobne, czyli scenariuszem Grexitu?
Inwestorzy tracą cierpliwość w temacie Grecji

Inwestorzy tracą cierpliwość w temacie Grecji

2015-07-07 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Grecja: Nowym ministrem finansów został wczoraj Euclid Tsakalotos – dotychczasowy szef grupy negocjatorów z wierzycielami. Europejski Bank Centralny nie zwiększył limitów w ramach linii ratunkowej (ELA), która pośrednio finansuje greckie banki.
Rynki wstrzymują oddech

Rynki wstrzymują oddech

2015-07-07 Komentarz walutowy XTB
Katastrofy nie ma – przynajmniej na razie. Inwestorzy zareagowali negatywnie na wynik greckiego referendum, ale bez paniki. EBC utrzymał wsparcie dla greckich banków do momentu, aż politycy podejmą decyzję co dalej, a europejscy przywódcy powtarzają zgodnie, że teraz to oni czekają na greckie propozycje.
EBC zacieśnia warunki wsparcia greckich banków

EBC zacieśnia warunki wsparcia greckich banków

2015-07-07 Poranny Szkic walutowy AFS
EBC tym razem nie przychylił się do prośby Bank Grecji o zwiększenie limitu pożyczek w ramach programu ratowania płynności ELA, co uniemożliwiło otwarcie tamtejszych instytucji finansowych tak, jak oczekiwano. Wakacje zostały przedłużone do środy włącznie. Rynki w oczekiwaniu na dalszy rozwój wydarzeń.
Eurodolar raczej nisko

Eurodolar raczej nisko

2015-07-07 Raport poranny FMCM
Co dalej? Jeszcze w nocy i nad ranem eurodolar oscylował przy 1,1050-60, teraz jest wyraźnie niżej, schodząc do 1,1020. Dziś o 18:00 zbierze się grupa przywódców politycznych Strefy Euro, wcześniej natomiast (o godzinie 13:00) obradować będą szefowie resortów finansów krajów Strefy.
Kolejna faza negocjacji

Kolejna faza negocjacji

2015-07-07 Komentarz poranny TMS Brokers
Grecja i kredytodawcy wkraczają w kolejną fazę negocjacji i poza upływającym czasem jedyną istotną zmianą zdaje się być rezygnacja Varoufakisa ze stanowiska ministra finansów. Póki wszystkie opcje leżą na stole, rynek nie wykazuje przekonania, by ruszyć mocniej w którymkolwiek kierunku. Ale im dłuższy impas w negocjacjach, tym bliżej grexitu, co będzie stopniowo osłabiać EUR.
PLN wyhamował spadki, inwestorzy czekają co dalej z Grecją

PLN wyhamował spadki, inwestorzy czekają co dalej z Grecją

2015-07-07 Komentarz poranny DM BOŚ
Wtorkowy, poranny handel na rynku walutowym przynosi stabilizację kwotowań PLN po wczorajszym nerwowym otwarciu. Polska waluta wyceniana jest przez rynek następująco: 4,2000 PLN za euro, 3,8087 PLN względem dolara amerykańskiego, 4,0330 PLN wobec franka szwajcarskiego oraz 5,9248 PLN w relacji do funta szterlinga.
Wielka grecka zagadka

Wielka grecka zagadka

2015-07-06 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Naszym zdaniem: Odsetek głosujących za odrzuceniem programu reform był znaczący, co rodzi spore komplikacje w potencjalnych rozmowach z wierzycielami, a nawet politycznych scenariuszach dla Grecji.
Nowe poniedziałkowe rozdanie

Nowe poniedziałkowe rozdanie

2015-07-06 Komentarz walutowy XTB
Rynek żyje dziś głównie doniesieniami z Grecji. Grecy w referendum pokazali, że nadal silnie popierają kierunek polityczny wyznaczany przez premiera Tsiprasa, ponad 60% głosów daje mu bardzo silny mandat w negocjacjach i na pewno wpływa pozytywnie na komfort psychiczny greckiej strony.
OXI, czyli greckie NIE dla propozycji wierzycieli

OXI, czyli greckie NIE dla propozycji wierzycieli

2015-07-06 Poranny Szkic walutowy AFS
Reakcja rynków na wynik greckiego referendum na razie umiarkowana. Złoty odzyskuje siły po osłabieniu na niepłynnym rynku w nocy. W ciągu dnia prawdopodobny test wyższych cen (4,2150 na EUR/PLN), ale w perspektywie końca tygodnia rodzima waluta się umocni. Eurodolar wyjątkowo stabilny. Brak silniejszej presji na osłabienie euro.
Sukces Tsiprasa

Sukces Tsiprasa

2015-07-06 Rynki o poranku
Jeszcze przed weekendem wydawało się, że przewaga którejkolwiek ze stron w greckim referendum powinna być minimalna. Większość sondaży telefonicznych wskazywało na bardzo zbliżony rozkład głosów przeciwników i zwolenników kontynuowania twardych reform.
Nadal wszystko jest możliwe, nie tylko grexit

Nadal wszystko jest możliwe, nie tylko grexit

2015-07-06 Komentarz poranny TMS Brokers
Grecy za zamknięcie banków zdają się obwiniać UE i ECB, a nie swój rząd i w referendum opowiedzieli się za odrzuceniem propozycji porozumienia stosunkiem głosów 61:39. Wynik głosowania nie oznacza jeszcze grexitu, ale ryzyko jego wystąpienia wyraźnie wzrosło. Euro jest słabsze po weekendzie, ale straty nie są dramatyczne. Awersja do ryzyka wspiera jena, ale szkodzi złotemu.