Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy
Stabilny start tygodnia na PLN, inwestorzy analizują dane dot. NFP
2015-10-05 Komentarz do rynku złotego DM BOŚPoczątek nowego tygodnia handlu na rynku walutowym przynosi stabilizację kwotowań złotego po piątkowej podwyższonej zmienności związanej z publikacją danych dot. NFP. Rynek wycenia PLN następująco: 4,2495 PLN za euro, 3,7789 PLN wobec dolara amerykańskiego, 5,7478 PLN względem funta szterlinga oraz 3,8934 PLN w relacji do franka szwajcarskiego.
Na początek znów PMI
2015-10-05 Raport poranny FMCMDo usług! A właściwie – dla usług. Chodzi o PMI dla usług, bo taki wskaźnik dziś poznamy w różnych odsłonach lokalnych. Będzie więc on opublikowany m.in. dla Francji (9:50), Niemiec (9:55) i Strefy Euro (o 10:00), a także dla Wielkiej Brytanii.
Kto przekona Fischera?
2015-10-02 Komentarz ekonomiczny Saxo BankInwestorzy będę mieli pełne ręce roboty tuż przed weekendem. Pracowitą końcówkę tygodnia zafundowała rynkom Ameryka: o 14.30 pojawi się hit dnia, czyli wskaźnik zatrudnienia w sektorze pozarolniczym we wrześniu - non-farm payrolls (NFP). Inwestorzy czekali na niego już od września, czyli od ostatniego posiedzenia Fed.
Przed payrollami najciekawiej w Australii oraz Japonii
2015-10-02 Komentarz walutowy XTBDzisiaj rynek oczekuje przede wszystkim danych dotyczących zmiany zatrudnienia w sektorze pozarolniczym w Stanach Zjednoczonych, będzie to ostatnia publikacja tego typu przed październikowym posiedzeniem Fed, w nocy poznaliśmy także ważne dane z Australii oraz Japonii.
Pod lupą rynek pracy w USA
2015-10-02 Poranny Szkic walutowy AFSChoć może się to wydawać pewnego rodzaju paradoksem, bowiem powszechnie przyjmuje się, że zacieśnienie polityki pieniężnej to negatywny sygnał dla rynków, wszyscy gracze liczący na uspokojenie sytuacji powinni kibicować dobrym wynikom amerykańskiej gospodarki, która podwyżkę stóp przybliży.
Dzień z rynkiem pracy USA
2015-10-02 Rynki o porankuPodczas dzisiejszej sesji uwaga inwestorów będzie skupiona oczywiście na danych z rynku pracy Stanów Zjednoczonych, które poznamy o godzinie 14:30. W ostatnich latach jest to tradycyjnie najważniejszy odczyt w globalnym kalendarium makroekonomiczny, a obecnie ma podwójne znaczenie ze względu na zbliżające się podwyżki stóp procentowych.
PLN nie reaguje na indeks PMI, inwestorzy czekają na NFP
2015-10-02 Komentarz do rynku złotego DM BOŚPiątkowy, poranny handel na rynku walutowym przynosi utrzymanie stabilizacji na złotym, który wyhamował trend deprecjacyjny. Polska waluta wyceniana jest przez rynek następująco: 4,2452 PLN za euro, 3,8008 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,8832 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 5,7522 PLN w relacji do funta szterlinga.
Piątek, czyli payrollsy
2015-10-02 Raport poranny FMCMW którą stronę podąży główna para walutowa, czyli eurodolar? W dłuższym horyzoncie czasowym obstawiamy, że będzie to raczej kierunek południowy, a to w imię przybliżającej się wizji wyższych stóp procentowych w USA (a tak czy inaczej – przybliża się ona, nawet gdyby nie miał to być grudzień, tylko dopiero początek roku 2016).
Powrót do ryzykownych aktywów
2015-10-01 Komentarz walutowy XTBDzisiaj w Chinach rozpoczął się złoty tydzień, więc najważniejsze indeksy giełdowe pozostaną zamknięte do przyszłego czwartku. Taka sytuacja może sprzyjać odreagowaniu na indeksach giełdowych oraz walutom ze szczególną ekspozycją na Chiny, na przykład dolarowi australijskiemu.
Dzień z indeksami PMI
2015-10-01 Rynki o porankuW dzisiejszym kalendarzu makroekonomicznym dominują odczyty indeksów PMI z największych europejskich gospodarek, jednak początkowo skupmy się na wydarzeniach z sesji azjatyckiej. Tam również poznaliśmy wyniki indeksu PMI, tym razem dla chińskiego przemysłu, które po raz pierwszy od maja tego roku pozytywnie zaskoczyły.
Deflacja w Polsce do końca roku
2015-10-01 Poranny Szkic walutowy AFSNawrót deflacji w strefie euro wzmaga oczekiwania na rozszerzenie programu skupu obligacji w Europie utrzymując presję na osłabienie walutę. Z kolei pogłębienie spadku cen w Polsce oraz kolejny słaby odczyt indeksu PMI dla przemysłu są negatywnymi czynnikami dla złotego.
Świeży start
2015-10-01 Komentarz poranny TMS BrokersNowy kwartał to nowe możliwości i tak mogą myśleć zarządzający portfelami akcyjnymi, biorąc pod uwagę wynik za trzeci kwartał. Dziś zauważalne jest podtrzymanie wczorajszego apetytu na ryzyko zarówno na rynku akcji, jak i FX. Niezłe dane z Japonii i Chin pomagają.
PLN nieco słabszy, indeksy PMI w kalendarzu
2015-10-01 Komentarz do rynku złotego DM BOŚCzwartkowy, poranny handel na rynku walutowym przynosi próbę stabilizacji kwotowań złotego po wczorajszym wyraźnym spadku. Złoty wyceniany jest przez inwestorów następująco: 4,2417 PLN za euro, 3,8054 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,8979 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 5,7571 PLN w relacji do funta szterlinga.
PMI na talerzu
2015-10-01 Raport poranny FMCMDane już nadchodzą: Wskaźniki PMI, powstające w oparciu o ankiety przeprowadzane wśród menedżerów dużych firm, zawsze przyciągają uwagę – przynajmniej, jeśli dotyczą państw istotnych dla światowej gospodarki. Od dłuższego czasu oczy graczy giełdowych i forexowych nierzadko zwrócone są na Chiny. Otóż dziś nad ranem napłynęły tamtejsze PMI.
Miesiąc i kwartał dla podaży
2015-09-30 Komentarz giełdowy DM BOŚŚrodowe notowania na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie odbywały się w sprzyjającym dla byków kontekście. We wtorek popyt obronił wsparcia w strefie 2000 pkt., gdzie wyczerpała się sierpniowa wyprzedaż.
Wzrosty zapanowały na światowych giełdach
2015-09-30 Rynki po południuInwestorzy na parkietach giełdowych mogą wreszcie odetchnąć. Po serii spadków, wywołanych obawami o spowolnienie gospodarcze w skali globalnej, słabością rynków wschodzących powodujących awersje do ryzyka oraz w przypadku europejskich indeksów, afery związanej z koncernem Volkswagen, dzisiejsza sesja przyniosła znaczną poprawę nastrojów i odbicie.
Popołudniowe zmagania i podsumowania
2015-09-30 Raport popołudniowy FMCMEurodolarowe boje: Niemieckie dane o sprzedaży detalicznej za sierpień zawiodły (-0,4 proc. m/m, +2,5 proc. r/r, prognozowano +0,2 proc. m/m i +3,1 proc. r/r). W Eurolandzie stopa bezrobocia nieoczekiwanie wzrosła z 10,9 proc. do 11 proc., a dynamika PKB Wielkiej Brytanii wyniosła za II kw. +2,4 proc. r/r (zakładano +2,6 proc.).
Mocne otwarcie na europejskich parkietach
2015-09-30 Rynki o porankuPodczas wczorajszej sesji na niemieckim indeksie DAX udało się wybronić ważne wsparcia, co zaowocowało lekkim odbiciem. Dzisiejsza sesja rozpoczyna się już w bardzo dobrych nastrojach, a główne indeksy Zachodniej Europy rozpoczynają dzień od wzrostów w okolicy 2%.
Bliżej podwyżki stóp w USA i rozszerzenia QE w Europie
2015-09-30 Poranny Szkic walutowy AFSRozdźwięk perspektyw polityki pieniężnej w strefie euro i USA znów się powiększa. Deflacja w Europie przybliża scenariusz rozszerzenia programu QE, podczas gdy dobre wyniki amerykańskiej gospodarki podwyżkę stóp procentowych w tym roku. W długim terminie powinno to sprzyjać utrzymywaniu presji na umocnienie dolara i spadek wartości wspólnej waluty.
W jakim stylu odejdzie trzeci kwartał?
2015-09-30 Komentarz poranny TMS BrokersPo Panicznym Poniedziałku i Wtorku Odwrotu przyszedł czas na Kończącą Kwartał Środę, zatem możemy obserwować ruchy rynku trudne do wytłumaczenia w konwencjonalny sposób. FX dalej pozostaje zapatrzony w rynek akcji, a Azja oferuje dziś pozytywne wibracje.