Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

PLN słabszy po FED

PLN słabszy po FED

2015-07-30 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Czwartkowy, poranny handel na rynku walutowym przynosi próbę stabilizacji złotego po wczorajszych lekkich spadkach. Polska waluta wyceniana jest przez rynek następująco: 4,1250 PLN za euro, 3,7608 PLN wobec dolara amerykańskiego,3,8805 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 5,8625 PLN w relacji do funta szterlinga.
A jednak tendencja spadkowa?

A jednak tendencja spadkowa?

2015-07-30 Raport poranny FMCM
Po FOMC: Ostatnich kilka dni postawiło pod znakiem zapytania tendencję spadkową na głównej parze walutowej – i to nawet, gdyby linię trendu poprowadzić po wysokich szczytach z 10 i 13 lipca. Fakt, że notowano wyjścia ponad 1,11 – i że nawet po tymczasowym powrocie gracze jeszcze nie byli zdecydowani co do aprecjacji dolara – zwracał na siebie uwagę.

Wzrost niepewności na rynkach

Wzrost niepewności na rynkach

2015-07-28 Komentarz rynkowy HFT Brokers
Rozwój wydarzeń na chińskiej giełdzie budzi coraz większy niepokój wśród inwestorów, których obawy o kondycję gospodarki Państwa Środka z każdym dniem rosną. Wczorajsza sesja, podczas której spadki osiągnęły poziom 8,5%, wymusiła na chińskich władzach podjęcie zdecydowanych działań, które mają na celu zatrzymanie fali wyprzedaży na giełdzie.
Chiński strach na rynkach

Chiński strach na rynkach

2015-07-28 Komentarz walutowy XTB
Jeśli ktokolwiek liczył na uspokojenie sytuacji rynkowej po greckim zamieszaniu, ten bardzo mocno się mylił. Grecja może okazać się jedynie błahym problemem w obliczu tego, co mogą spowodować narastające problemy w Chinach.
Przyjaciele i wrogowie euro

Przyjaciele i wrogowie euro

2015-07-28 Komentarz poranny TMS Brokers
Zmienność jest wrogiem apetytu na ryzyko, ale ostatnio stała się przyjacielem euro. Giełda w Chinach dołuje kolejny dzień, ale spadki o 2 proc. wyglądają jak mała czkawka w porównaniu z poniedziałkowym załamaniem. Niewiele wydarzeń jest zaplanowanych do czasu środowego FOMC, co jest złe dla płynności, ale dobre dla zmienności.
Obawy o kondycję Chin pogarszają nastroje na giełdach

Obawy o kondycję Chin pogarszają nastroje na giełdach

2015-07-28 Poranny Szkic Walutowy AFS
Złoty zyskuje w ślad za umacniającym się euro, ale w średnim terminie ma solidniejsze podstawy do aprecjacji niż wspólna waluta. Słabość giełd wobec nawrotu spadków cen akcji w Chinach to podstawowa charakterystyka rynków początku tygodnia. W oczekiwaniu na Fed duża zmienność kursów może się utrzymywać.
W tle powraca wątek grecki?

W tle powraca wątek grecki?

2015-07-28 Raport poranny FMCM
Główna para: Istotnie, zdaje się, że w tle powoli wraca kwestia grecka, a to może być czynnikiem hamującym wzrosty eurodolara i generującym powrót na południe. Tym bardziej tak będzie, jeśli jutrzejsze nastawienie FOMC będzie jastrzębie, tzn. sugerujące, że faktycznie w USA dojdzie w tym roku (we wrześniu czy choćby w grudniu) do podwyżek stóp.
PLN mocniejszy wobec CHF oraz USD, rynek czeka na FED

PLN mocniejszy wobec CHF oraz USD, rynek czeka na FED

2015-07-28 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Wtorkowy, poranny handel na rynku walutowym przynosi próbę stabilizacji kwotowań złotego po wczorajszym wyraźnym umocnieniu w relacji do dolara oraz franka szwajcarskiego. Polska waluta wyceniana jest przez rynek następująco: 4,1217 PLN za euro, 3,7154 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,8624 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 5,7872 PLN w relacji do funta szterlinga.
7 proc. w sferze marzeń?

7 proc. w sferze marzeń?

2015-07-24 Komentarz poranny TMS Brokers
Wstępny lipcowy odczyt indeksu PMI dla sektora przemysłowego w Chinach spadł do poziomu 48,2 pkt. pomimo, że konsensus zakładał wzrost z 49,4 pkt. do 49,7 pkt. Tym samym nastroje wśród menedżerów logistyki są najsłabsze od kwietnia ubiegłego roku.
Dane z USA nie pozwalają na poważniejsze osłabienie dolara

Dane z USA nie pozwalają na poważniejsze osłabienie dolara

2015-07-24 Poranny Szkic Walutowy AFS
Słaby odczyt indeksu PMI z Chin psuje z rana nastroje na rynkach wschodzących, choć złoty pozostaje względnie stabilny. Może lekko stracić przed końcem miesiąca. Na EUR/USD będzie kolejna próba przebicia się powyżej 1,10. Wczoraj skutecznie powstrzymana przez publikację świetnych danych z rynku pracy.
Dzień z PMI

Dzień z PMI

2015-07-24 Rynki o poranku
Dzisiejsza sesja będzie stała pod znakiem odczytów indeksów PMI dla gospodarek europejskich i amerykańskiej. W kalendarzu odczyty z Francji, Niemiec, całej Strefy, oraz ze Stanów Zjednoczonych.
Spokojny koniec tygodnia na PLN

Spokojny koniec tygodnia na PLN

2015-07-24 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Piątkowy poranny handel na rynku walutowym przynosi kontynuację stabilizacji kwotowań złotego. Polska waluta wyceniana jest przez inwestorów następująco: 4,1171 PLN za euro, 3,7524 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,9000 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 5,8166 w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 2,961% w przypadku obligacji 10-letnich.
Trzy waluty – i co z nimi?

Trzy waluty – i co z nimi?

2015-07-24 Raport poranny FMCM
Główna para: Tradycyjnie interesować będą nas euro, dolar i polski złoty. Zaczynamy od głównej pary – tj. od EUR/USD. Kurs dziś rano przed siódmą to ok. 1,0970. To dość wysoki poziom. Owszem, prawdą jest, że notowania powróciły na południe z poziomów jeszcze wyższych (przekraczających 1,10), ale nadal nie można mówić o prostej aprecjacji dolara.
Amerykańska waluta osłabiona

Amerykańska waluta osłabiona

2015-07-23 Raport popołudniowy FMCM
Tymczasowo czy na stałe? Zakładamy, że jednak tymczasowo, aczkolwiek widać, że byki nie dają za wygraną. Pewnym impulsem mogło być przeforsowanie drugiego pakietu reform w Grecji, a poza tym po prostu realizacja zysków z testu wsparcia w pobliżu 1,0820. Test się nie powiódł i wypadało poprowadzić notowania wyżej, w ramach korekty.
Dolarowa burza

Dolarowa burza

2015-07-23 Komentarz walutowy XTB
Do najbardziej zaskakujących wydarzeń czwartkowego poranka należy mocna deprecjacja amerykańskiego dolara w stosunku do wszystkich walut G10 o poranku. Nie pomogły wyższa od rynkowego konsensusu sprzedaż domów na rynku wtórnym, ani rosnące stawki kontraktów FRA nominowanych w dolarze.
Obniżka stóp procentowych w Nowej Zelandii

Obniżka stóp procentowych w Nowej Zelandii

2015-07-23 Rynki o poranku
Zgodnie z oczekiwaniami inwestorów bank centralny w Nowej Zelandii zdecydował się na obniżenie stóp procentowych o 25 punktów bazowych, z poziomu 3,25% do 3%. Obniżka była w pełni spodziewana przez rynek, który od dawna już dyskontował potencjalny ruch banku na stopach procentowych.
Nabici w RBNZ

Nabici w RBNZ

2015-07-23 Komentarz poranny TMS Brokers
Bank Rezerwy Nowej Zelandii obciął główną stopę procentową o 25 pb, ale część rynku liczyła na więcej. Rozczarowanie inwestorów ciągnie NZD w górę i presja podażowa na kiwi może na pewien czas osłabnąć. Dziś uwaga przenosi się na sprzedaż detaliczną z Wielkiej Brytanii, gdzie będą poszukiwane argumenty dla normalizacji polityki pieniężnej.
Coraz bliżej podwyżek stóp funta

Coraz bliżej podwyżek stóp funta

2015-07-23 Poranny Szkic Walutowy AFS
Grecja przyjmuje drugi pakiet ustaw wymaganych przez wierzycieli czym kończy obawy o wystąpienie ze strefy euro. Bez reakcji na walutach. Złoty opiera się silnej wyprzedaży akcji na warszawskim parkiecie wspierany poprawą nastrojów na rynku obligacji.
Greckie głosowanie i PMI

Greckie głosowanie i PMI

2015-07-23 Raport poranny FMCM
Kurs w górę? Faktycznie, może się wydawać, że byki na eurodolarze nie odpuszczają, przynajmniej nie do końca. Przedwczorajsza korekta kontrująca dolara w imię droższego euro została wczoraj sama skorygowana, ale dziś rano znów mamy poziomy rzędu 1,0920-40.
Stabilizacja kwotowań PLN, pomimo wyprzedaży na rynku akcyjnym

Stabilizacja kwotowań PLN, pomimo wyprzedaży na rynku akcyjnym

2015-07-23 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Czwartkowy, poranny handel na rynku walutowym przynosi stabilizację kwotowań złotego po wczorajszym lekkim umocnieniu. Złoty wyceniany jest przez rynek następująco: 4,1155 PLN za euro, 3,7649 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,9209 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 5,8752 PLN w relacji do funta szterlinga.