Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Wyprzedaż euro na początek dnia

Wyprzedaż euro na początek dnia

2015-10-15 Rynki o poranku
Rozpoczęcie dzisiejszego dnia na rynku walutowym przynosi znaczne osłabienie euro na szerokim rynku, które zawdzięcza wyprzedaż wystąpieniu Ewalda Nowotnego, członka Rady Prezesów Europejskiego Banku Centralnego.
Dalej do podwyżki stóp w USA

Dalej do podwyżki stóp w USA

2015-10-15 Poranny Szkic walutowy AFS
Publikacje z USA przybliżają scenariusz podwyżki stóp Fed dyskontowany przez rynek, czyli dopiero w 2016 r. Dynamika ożywienia słabnie i taka tendencja będzie się utrzymywać. Dolar traci w reakcji na nowy impuls, tylko nie wiadomo, jak długo mocniejsze euro tolerował będzie EBC. Dziś ultra ważne w kontekście polityki pieniężnej dane o inflacji CPI z USA.

Tracąc resztki nadziei

Tracąc resztki nadziei

2015-10-15 Komentarz poranny TMS Brokers
Trudno oczekiwać, że ktokolwiek wczoraj jeszcze miał złudzenie, że Fed może podnieść stopy procentowe w październiku, a mimo wszystko rozczarowujące dane o sprzedaży detalicznej i PPI przyniosły świeżą presję sprzedaży USD. Oznaki słabnięcia gospodarki uderzyły w Wall Street, choć na azjatyckiej sesji odżywają nadzieje na fiskalny bodziec ze strony chińskich władz.
PLN umocnił się do dolara

PLN umocnił się do dolara

2015-10-15 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Czwartkowy, poranny handel na rynku walutowym przynosi stabilizację kwotowań PLN po wczorajszym umocnieniu wobec większości zagranicznych dewiz. Złoty wyceniany jest przez rynek następująco:4,2250 PLN za euro, 3,6801 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,8778 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 5,6939 PLN w relacji do funta szterlinga.
Ciekawy obraz na złotym

Ciekawy obraz na złotym

2015-10-15 Raport poranny FMCM
Kurs w górę: W tej sekcji raportu mamy na myśli główną parę walutową, czyli EUR/USD. Istotnie, poszła mocno w górę. Dziś rano, przed 7:30, mamy tu 1,1480-85. To przejaw silnego ruchu, którego nie można już bagatelizować.
Europejski przemysł, amerykańska sprzedaż

Europejski przemysł, amerykańska sprzedaż

2015-10-14 Raport popołudniowy FMCM
Po danych: Dynamika produkcji przemysłowej w Strefie Euro wyniosła w sierpniu, jak to dziś podano, -0,5 proc. w relacji miesięcznej (zgodnie z prognozą) oraz +0,9 proc. r/r. W tym drugim ujęciu było to znacznie gorzej niż przewidywano, założeniem był bowiem wynik +1,8 proc. r/r. Co więcej, rezultat lipcowy obniżono z +1,9 proc. r/r do +1,7 proc. r/r w ramach rewizji.
Przesadzone oczekiwania rynku

Przesadzone oczekiwania rynku

2015-10-14 Komentarz walutowy XTB
Opublikowane dzisiaj dane dotyczące produkcji przemysłowej w strefie euro potwierdzają to, czego można było spodziewać się już wcześniej na podstawie zamówień przemysłowych w Niemczech lub PPI we Francji, Włoszech i Hiszpanii.
Czas, by pomyśleć dwa razy

Czas, by pomyśleć dwa razy

2015-10-14 Komentarz poranny TMS Brokers
Pierwsza fala odejścia od ryzyka przetoczyła się przez rynki finansowe za przewodnictwem rynku akcji, choć trzeba nadmienić, że Wall Street z poświęceniem broniło się przed kapitulacją. To jeszcze nie moment, by stwierdzać, że mamy do czynienia z totalnym odwrotem, ale teraz inwestorzy będą się zastanawiać dwa razy, nim powiększą pozycje w ryzykownych aktywach.
Kolejne rozczarowujące dane z Chin

Kolejne rozczarowujące dane z Chin

2015-10-14 Rynki o poranku
Podczas dzisiejszej sesji azjatyckiej poznaliśmy dane dotyczące poziomu inflacji w Państwie Środka. Odczyt rozczarował. Inflacja konsumencka we wrześniu w ujęciu rocznym wyniosła 1,6% przy oczekiwanym wzroście o 1,8% oraz poprzedniej wartości 2%.
Spadek inflacji w Chinach przybliża obniżkę stóp

Spadek inflacji w Chinach przybliża obniżkę stóp

2015-10-14 Poranny Szkic walutowy AFS
Po inflacji w strefie euro, również w Wielkiej Brytanii i Chinach dynamika cen obniżyła się we wrześniu, co może zapowiadać rozczarowujący wynik także w USA (publikacja jutro). Przybliża się tym samych scenariusz obniżki stóp procentowych w Chinach, a oddala perspektywa monetarnego zacieśnienia w krajach anglosaskich.
Zmagania dolara, euro i złotego

Zmagania dolara, euro i złotego

2015-10-14 Raport poranny FMCM
Ku 1,14? Rankiem eurodolar sytuuje się w okolicach 1,1390 – 1,14. Widać, że strona grająca na rzecz słabszego dolara nie odpuszcza, choć z drugiej strony okrągła "czternastka" broni się przed przebiciem. Tymczasem gdyby do niego doszło, to swobodnie cena mogłaby pójść nawet do 1,1460.
PLN w dół wraz z większością walut EM

PLN w dół wraz z większością walut EM

2015-10-14 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Środowy, poranny handel na rynku walutowym przynosi stabilizację kwotowań PLN po wczorajszej próbie osłabienia złotego. PLN wyceniany jest przez rynek następująco: 4,2326 PLN za euro, 3,7162 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,8781 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 5,6740 PLN w relacji do funta szterlinga.
Chiny nadal spowalniają

Chiny nadal spowalniają

2015-10-13 Rynki o poranku
W nocy polskiego czasu poznaliśmy dane o handlu zagranicznym Państwa Środka. Kolejne odczyty i kolejne rozczarowanie świadczące o wyraźnym spowolnieniu gospodarki Chin. Dane o imporcie były jeszcze gorsze niż oczekiwał rynek, zaś eksport spadał we wrześniu nieco mniej niż oczekiwano.
Chiny pokazują dobre dane o handlu. Bez zmian w retoryce Fed.

Chiny pokazują dobre dane o handlu. Bez zmian w retoryce Fed.

2015-10-13 Poranny Szkic walutowy AFS
Dobre dane handlowe z Chin pozwalają utrzymać pozytywne nastroje na tamtejszych parkietach i wynoszą eurodolara do najwyższego poziomu od 4 tygodni. W retoryce członków Fed bez większych zmian – nadal większość widzi podwyżkę stóp w tym roku, lecz rynek nie wierzy w taki scenariusz. Złoty nie wykazuje wewnętrznej siły, traci do europejskich walut, jest stabilny do dolara.
Pierwsze rysy na pozytywnym sentymencie

Pierwsze rysy na pozytywnym sentymencie

2015-10-13 Komentarz poranny TMS Brokers
Na nudnej poniedziałkowej sesji spadek cen ropy zainicjował realizację zysków na walutach surowcowych, co dziś rano zostało wsparte przez słabe dane z chińskiego handlu. Mimo to jeszcze za wcześnie, by zapowiadać całkowity odwrót po zeszłotygodniowym rajdzie ryzykownych aktywów, ale to może się zmienić, jeśli rynek akcji skapituluje.
PLN wyhamował wzrosty

PLN wyhamował wzrosty

2015-10-13 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Wtorkowy, poranny handel na rynku walutowym przynosi utrzymanie konsolidacji na parach związanych z PLN. Złoty wyceniany jest przez rynek następująco: 4,2248 PLN za euro, 3,7135 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,8535 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 5,6851 PLN w relacji do funta szterlinga.
Wtorek na parkietach walutowych

Wtorek na parkietach walutowych

2015-10-13 Raport poranny FMCM
Główna para: Prognozy importu i eksportu w Chinach opiewają na -6,3 proc. oraz -15 proc., a więc są dość pesymistyczne. Gdyby się potwierdziły, byłby to kolejny głos za tym, że Fed jednak nie podniesie stóp w tym roku. Można w tym kontekście zastanawiać się, w co grają ci przedstawiciele FOMC, którzy od czasu do czasu rzucają jastrzębie komentarze.
Leniwy poniedziałek, a co po nim?

Leniwy poniedziałek, a co po nim?

2015-10-12 Raport popołudniowy FMCM
Na głównej parze: EUR/USD sytuuje się obecnie, około godziny 17:00, mniej więcej przy 1,1360-80. W gruncie rzeczy w tych rejonach cena przebywała przez cały dzień, przy czym szczyt w pobliżu 1,1395 był wyższy niż maksimum piątkowe, co pokazuje, że byki próbują jeszcze działać na rzecz umocnienia euro kosztem dolara (choć, jak widać, finał nie następuje aż tak wysoko).
spokojny poniedziałek

spokojny poniedziałek

2015-10-12 Rynki po południu
Pierwsza sesja tego tygodnia upływa w bardzo spokojnej atmosferze, przede wszystkim za sprawą ubogiego kalendarza makro. Na europejskich parkietach giełdowych obserwujemy korektę notowań po bardzo udanym tygodniu, ale lekkie spadki w dniu dzisiejszym nie zmieniają faktu, że nastroje są dobre.
Funt będzie szukać dna?

Funt będzie szukać dna?

2015-10-12 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Kluczowe dla brytyjskiego funta dane poznamy już jutro. O godz. 10:30 opublikowane zostaną dane nt. inflacji konsumenckiej we wrześniu, oraz producenckiej i detalicznej. Kluczowa dla rynku będzie oczywiście ta pierwsza, podawana razem z danymi bazowymi (core), czyli wyłączającymi zmienne w postaci żywności i energii.