Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Eurodolar wraca na południe

Eurodolar wraca na południe

2015-07-22 Raport popołudniowy FMCM
Poniżej 1,09: Wygląda na to, że po południu sprawdza się to, co rano sugerowaliśmy na dzisiejszy dzień. Owszem, trzeba przyznać, że przez dobrych kilka godzin rynek utrzymywał eurodolara w okolicach 1,0930-50, walcząc o utrzymanie tych relatywnie wysokich poziomów – ale później trend spadkowy dał o sobie znać. Wykres elegancko zawrócił w stornę 1,09 i nawet niżej (1,0880).
Zasłużona korekta

Zasłużona korekta

2015-07-22 Poranny komentarz walutowy
Najsilniejszą walutą w ostatnich dniach był bezsprzecznie amerykański dolar, który zyskiwał w oczekiwaniu na podwyżkę stóp procentowych przez FED. Jednak jak to często bywa, szybka i wyraźna aprecjacja została dość gwałtownie zatrzymana, a pretekstem do wyprzedaży dolara okazały się niekorzystne wiadomości napływające z amerykańskiej gospodarki.

Technologiczne rozczarowanie

Technologiczne rozczarowanie

2015-07-22 Rynki o poranku
Wczoraj po zakończeniu sesji w Stanach Zjednoczonych swoje wyniki zaprezentowały spółki takie jak Apple, Microsoft i Yahoo. Wszystkie spółki należą do najważniejszych komponentów technologicznego indeksu NASDAQ, a dodatkowo Apple pozostaje największą pod względem kapitalizacji spółką na świecie.
Nie można wiecznie stać w miejscu

Nie można wiecznie stać w miejscu

2015-07-22 Komentarz poranny TMS Brokers
Dzień bez informacji nadających kierunek został wykorzystany do realizacji zysków po imponującym rajdzie dolara z ostatnich dni, jednak trendy na rynku walutowym zostają bez zmian, gdyż ich fundamentalne zaplecze wciąż obowiązuje. Dziś kalendarium nieco się ożywi.
Grecja z wyższym ratingiem. Węgry kończą łagodzenie.

Grecja z wyższym ratingiem. Węgry kończą łagodzenie.

2015-07-22 Poranny Szkic Walutowy AFS
Wyraźne pogorszenie nastrojów przedsiębiorców i konsumentów w Chinach może oznaczać wznowienie napięć na rynkach finansowych oraz spowolnienie gospodarki. W długim terminie jest to niekorzystny impuls dla rynków wschodzących i towarowych.
Co dalej z eurodolarem?

Co dalej z eurodolarem?

2015-07-22 Raport poranny FMCM
Na wykresie: Wstępnie można zakładać, że nasza hipoteza, iż wczorajszy ruch ku górze był jedynie korektą w ogólnym trendzie spadkowym EUR/USD – właśnie się potwierdza. Maksima z wczoraj i z nocy to ok. 1,0960-70, teraz mamy 1,0930-35. Wydaje się, że po wczorajszej wysokiej, białej świecy, naturalny będzie powrót niżej – chyba że jakiś nieoczekiwany impuls fundamentalny odmieni sytuację.
PLN relatywnie stabilny, inwestorzy patrzą na dane z USA

PLN relatywnie stabilny, inwestorzy patrzą na dane z USA

2015-07-22 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Środowy, poranny handel na rynku walutowym przynosi stabilizację kwotowań złotego, pomimo najmocniejszej od miesiąca korekty na wycenie dolara amerykańskiego. Polska waluta wyceniana jest przez inwestorów następująco: 4,1322 PLN za euro, 3,7773 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,9392 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 5,8750 PLN w relacji do funta szterlinga.
Stabilność na rynku walutowym

Stabilność na rynku walutowym

2015-07-21 Rynki o poranku
Uspokojenie sytuacji związanej z Grecją spowodowało względnie stabilny początek tygodnia na rynku walutowym. W poniedziałek rząd w Atenach otrzymał od Unii Europejskiej pożyczkę pomostową w wysokości około 7 miliardów euro, tym samym mógł spłacić zobowiązania wobec Europejskiego Banku ...
Witając letni zastój

Witając letni zastój

2015-07-21 Komentarz poranny TMS Brokers
Poniedziałek zgodnie z oczekiwaniami nie przyniósł przełomu na żadnym rynku i dziś prawdopodobnie będzie podobnie. Kalendarium jest prawie puste z jedynie zwracającą uwagę decyzją banku centralnego Węgier w sprawie stóp procentowych.
Grecja przestała straszyć. Stabilny handel na walutach.

Grecja przestała straszyć. Stabilny handel na walutach.

2015-07-21 Poranny Szkic Walutowy AFS
Silna przecena złota oraz spadki cen ropy naftowej to warunki sprzyjające amerykańskiej walucie, która utrzymuje wobec euro najwyższą wartość od 2 miesięcy. W najbliższych dnia raczej wiele już nie zyska. Stabilniejszy handel na walutach po wyeliminowaniu negatywnego czynnika związanego z Grecją. Złoty nieznacznie słabszy. EUR/PLN z lekkim potencjałem wzrostowym.
PLN nieco słabszy, rynek patrzy na FED

PLN nieco słabszy, rynek patrzy na FED

2015-07-21 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Wtorkowy, poranny handel na rynku walutowym przynosi stabilizację kwotowań PLN, po wczorajszym lekkim spadku. Polska waluta wyceniana jest przez rynek następująco: 4,1200 PLN za euro, 3,8102 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,9483 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 5,9303 PLN w relacji do funta szterlinga.
Dolar nie ustępuje pola

Dolar nie ustępuje pola

2015-07-21 Raport poranny FMCM
Podobnie jak wczoraj: Tak, podobnie jak wczoraj, dzisiejsza sesja na głównej parze zaczyna się w okolicach 1,0820-30. To pokazuje, że wczorajszy popołudniowy powrót na nieco wyższe poziomy był chybiony i mimo wszystko wciąż silny jest sentyment pro-dolarowy.
GPW słabsza od otoczenia

GPW słabsza od otoczenia

2015-07-20 Komentarz giełdowy DM BOŚ
Poniedziałkowe notowania na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie zapowiadały się spokojnie. Po neutralnym rozdaniu na Wall Street w piątek i mocnym ataku popytu w Warszawie na sesji czwartkowej można było oczekiwać sesji spokojnego czekania na kolejny impuls wzrostowy. W istocie, sesja przyniosła zarówno impuls wzrostowy, jak i spadkowy.
9 dzień wzrostów w Europie

9 dzień wzrostów w Europie

2015-07-20 Popołudniowy komentarz giełdowy
Europejskie parkiety zaliczają dzisiaj 9 z rzędu wzrostową sesję, co kolejny raz zawdzięczamy pozytywnym informacjom płynącym z Grecji. W USA z kolei mamy doczynienia z niewielkimi wzrostami z indeksem Nasdaq na czele, który zyskuje dzięki IPO PayPala.
Korekta na EUR/PLN

Korekta na EUR/PLN

2015-07-20 Raport popołudniowy FMCM
Sesja na eurodolarze, czyli głównej parze walutowej, okazała się raczej leniwa. Można się tego zresztą było spodziewać, a to z uwagi na niemal puste kalendarium oraz brak ważniejszych wydarzeń politycznych. Owszem, Grecy dostali pieniądze na spłatę najbardziej palących transz długów, ale w gruncie rzeczy nie było w tym nic niespodziewanego.
Nowy tydzień rozpoczyna się dla byków

Nowy tydzień rozpoczyna się dla byków

2015-07-20 Rynki po południu
Niemiecki DAX rośnie dziś o +1,02%, CAC40 o +0,76%, a brytyjski FTSE100 o +0,19%. W USA najwięcej zyskuje Nasdaq, rosnąc o +0,18%. Za nim podąża S&P500 +0,11% oraz DJIA +0,07%. Nasz krajowy WIG20 spada jednak o -1,45%. Indeksowi skupiającemu 20 największych spółek ciąży najbardziej bank Pekao, który zniżkuje o -3,55%.
Greckie banki zostaną otwarte

Greckie banki zostaną otwarte

2015-07-20 Rynki o poranku
Greckie banki zostaną otwarte po raz pierwszy od 29 czerwca, czyli od momentu podjęcia decyzji o zamknięciu banków oraz giełdy w celu powstrzymania procesu odpływu kapitału. W dalszym ciągu obowiązywać będą kontrole kapitałowe w postaci ograniczenia poziomu wypłat z bankomatów, oraz płatności kartą kredytową, jednak zostaną one nieco złagodzone.
Złoto dla zuchwałych

Złoto dla zuchwałych

2015-07-20 Poranny komentarz walutowy
Zeszłotygodniowym spadkom cen złota nie można było się dziwić – uspokojenie sytuacji wokół Grecji, powrót siły dolara oraz stabilizacja chińskich rynków w zupełności wystarczyły by inwestorzy powrócili do sprzedawania złota. Jednak tak gwałtownego ruchu jak dziś o poranku z pewnością nikt nie mógł się spodziewać.
Powrót do regularnych poniedziałków

Powrót do regularnych poniedziałków

2015-07-20 Komentarz poranny TMS Brokers
Z zadowoleniem można przyjąć start tygodnia, kiedy nie trzeba się przekopywać przez szereg zaskakujących informacji z weekendu a kursy walutowe otwierają się na poziomach zbliżonych do piątkowego zamknięcia. Rynek wraca do regularnych poniedziałków, w których danych jest jak na lekarstwo, zatem i zmienność powinna być niska.
W czwartek wstępne PMI

W czwartek wstępne PMI

2015-07-20 Raport poranny FMCM
Na eurodolarze: W kontekście tego, jak podsumowaliśmy miniony tydzień na rynku EUR/USD, pisząc m.in. o relatywnie jastrzębim nastawieniu Fed, nieszczególnie radosnej atmosferze wokół greckiego porozumienia czy o kłopotach chińskiej giełdy, nie dziwi fakt, że dziś główna para walutowa startuje w okolicach 1,0820-30.