Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Ważne będą dane jutrzejsze

Ważne będą dane jutrzejsze

2015-08-06 Raport poranny FMCM
Dziś o 8:00 poznamy odczyt dynamiki niemieckich zamówień w przemyśle (za czerwiec). W maju dynamika ta była ujemna: -0,2 proc. m/m, -1,3 proc. r/r. O 13:30 ukaże się amerykański raport Challengera na temat planowanej liczby zwolnień, a o 14:30 – jak co tydzień – informacja o liczbie nowych wniosków o zasiłek w USA.
Coraz bliżej konsensusu ws. podwyżki stóp w USA

Coraz bliżej konsensusu ws. podwyżki stóp w USA

2015-08-05 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
W lipcu wskaźnik cen w Szwajcarii spadł bardziej niż oczekiwano osiągając rekordowo niskie wartości. W ujęciu rocznym deflacja była najniższa od 1959 r. osiągając poziom -1,3 proc. r/r (konsensus oczekiwań wynosił -1,2 proc. r/r), a dynamika miesięczna była najniższa od 2011 r. (spadek wyniósł -0,6 proc.m/m wobec szacowanych -0,5 proc. m/m).

Dolar z nadzieją na wrzesień

Dolar z nadzieją na wrzesień

2015-08-05 Komentarz walutowy XTB
Wczorajsza wypowiedź szefa Fed z Atlanty (Lockharta) postawiła trochę jasności nad kwestią podwyżek stóp procentowych w USA. Kwestia terminu (wrzesień czy grudzień) przez ostatni czas była główną zagowzdką inwestorów, gdyż dane makro nie odzwierciedlały naturalnych okoliczności, które powinny towarzyszyć procesowi podwyżek stóp procentowych.
Lockhart zawiesza wysoko poprzeczkę

Lockhart zawiesza wysoko poprzeczkę

2015-08-05 Komentarz poranny TMS Brokers
Dolar amerykański wrócił do gry ze wsparciem ze strony Fed. Wrześniowa podwyżka stóp procentowych stała się bardziej prawdopodobna, choć rynek nie wchodzi w USD za wszystko i czeka na dane z rynku pracy. Szybsza normalizacja Fed to zła wiadomość dla walut rynków wschodzących i złoty odczuwa obawy inwestorów.
50:50 dla podwyżki stóp w USA we wrześniu

50:50 dla podwyżki stóp w USA we wrześniu

2015-08-05 Rynki o poranku
W środowy poranek amerykańska waluta kontynuuje rozpoczętą wczoraj aprecjację względem pozostałych walut z grona G10, a to wszystko za sprawą wypowiedzi Dennisa Lockharta – szefa FED z Atlanty.
Wizja podwyżki stóp w USA szkodzi walutom emerging markets

Wizja podwyżki stóp w USA szkodzi walutom emerging markets

2015-08-05 Poranny Szkic Walutowy AFS
Złoty nieoczekiwanie osłabił się wczoraj wyraźnie w relacji do podstawowych walut na płytkim, wakacyjnym rynku, na który nie napłynęły żadne, istotne informacje z gospodarek, ale pojawiła się ważna wypowiedź członka Fed D. Lockharta.
Perspektywa podwyżek stóp przez FED szkodzi PLN

Perspektywa podwyżek stóp przez FED szkodzi PLN

2015-08-05 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Poranny, środowy handel na rynku walutowym przynosi utrzymanie presji na walutach EM oraz złotym. Polska waluta wyceniana jest przez rynek następująco: 4,1825 PLN za euro, 3,8491 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,9344 PLN wobec franka szwajcarskiego oraz 5,9808 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 2,978% w przypadku obligacji 10-letnich.
Gwałtowne zmiany

Gwałtowne zmiany

2015-08-05 Raport poranny FMCM
Duży ruch: Rynek forex niekiedy zaskakuje gwałtownymi zmianami w sytuacjach, które pozornie nie powinny dawać ku temu podtekstów. Lub może inaczej: jakieś fundamenty są prawie zawsze, ale nie zawsze są oczywiste czy też spodziewane.
Spokojny finał dnia na EUR/USD

Spokojny finał dnia na EUR/USD

2015-08-04 Raport popołudniowy FMCM
Co z zamówieniami w USA za czerwiec? Słychać niewiele. Oto bowiem okazało się, że poznaliśmy dziś jedynie odczyt dotyczący zamówień w przemyśle. Owszem, dynamika +1,8 proc. m/m przebiła prognozę na poziomie +1,4 proc., ale to ostatecznie tylko jeden odczyt, w szczególności nie było wiadomości o zamówieniach na dobra trwałego użytku.
Szalony skok kangura

Szalony skok kangura

2015-08-04 Komentarz walutowy XTB
Wydarzeniem poranka niewątpliwie okazały się ruchy na parach z dolarem australijskim. Umocnienie AUD nastąpiło po lepszych danych o sprzedaży detalicznej, oraz po ogłoszeniu decyzji o poziomie stóp procentowych w Australii.
dolar australijski królem poranka

dolar australijski królem poranka

2015-08-04 Rynki o poranku
Australijska waluta jest dziś wspierana zarówno przez odczyt danych dotyczących sprzedaży detalicznej, jak i przez zmianę tonu wypowiedzi odnośnie kursu tej waluty, którą poznaliśmy po decyzji w sprawie stóp procentowych.
RBA mówi dość deprecjacji AUD?

RBA mówi dość deprecjacji AUD?

2015-08-04 Komentarz poranny TMS Brokers
Dolar australijski we wtorek przewodzi odbiciu walut surowcowych po tym, jak RBA zgodnie z oczekiwaniami utrzymał stopy procentowe bez zmian, ale w komentarzu pominął odniesienie do koniecznej dalszej deprecjacji waluty. Dolar amerykański zmaga się z nieprzychylnymi danymi, oczekując kluczowego raportu w piątek. Złoty jest stabilny.
Sprzyjające warunki do podwyższenia stóp w USA

Sprzyjające warunki do podwyższenia stóp w USA

2015-08-04 Poranny Szkic Walutowy AFS
Stabilny, wakacyjny handel na rynkach. Dane z USA wystarczająco mocne, by przekonać Fed do podwyższenia stóp procentowych, być może już we wrześniu. Sesja zapowiada się spokojnie. Wydarzenie tygodnia w piątek – publikacja raportów z rynku pracy.
Wtorek i EUR/USD

Wtorek i EUR/USD

2015-08-04 Raport poranny FMCM
Brak rozstrzygnięcia: Wciąż nie ma klarownego rozstrzygnięcia na EUR/USD. Z jednej strony, opcja pro-dolarowa nie ma odwagi i argumentów, by ostro potwierdzić trend spadkowy (mierzony od 18 czerwca) i sprowadzić notowania choćby do okolic 1,0890 – 1,09.
Początek miesiąca w rytmie indeksów PMI

Początek miesiąca w rytmie indeksów PMI

2015-08-03 Poranny komentarz walutowy
Przed nami pierwsza sesja na światowych rynkach finansowych w nowym miesiącu. O poranku zmienność walut koszyka G10 była znikoma i po starcie sesji europejskiej stan ten się umacnia. Polska waluta ustabilizowała się i większy ruch nie jest notowany nawet po publikacji świetnego indeksu PMI.
Odczyty PMI na początek ciekawego tygodnia

Odczyty PMI na początek ciekawego tygodnia

2015-08-03 Rynki o poranku
Dzisiejsza sesja europejska rozpoczyna się w okolicy piątkowego zamknięcia, a głównym tematem dla naszych rynków będą odczyty PMI. W nocy identyczne dane poznaliśmy z Chin i ponownie byliśmy świadkami rozczarowania. Przemysłowy indeks PMI Caixin (wcześniej HSBC) spadł do poziomu 47,8 pkt. co oznacza dwuletnie minimum.
Oczekiwania wystawiane na próbę

Oczekiwania wystawiane na próbę

2015-08-03 Komentarz poranny TMS Brokers
Rozczarowujący rezultat indeksu kosztów zatrudnienia z USA wprowadził sporo zamieszania na rynek walutowy w piątek, choć niska wakacyjna płynność i przepływy związane z końcem miesiąca także miały niemały udział. Rynek USD wkracza w okres silnych wahań oczekiwań odnośnie terminu pierwszej podwyżki stóp procentowych Fed, który przynosi reperkusje dla całego rynku.
Niskie koszty pracy w USA. Słabość chińskiego przemysłu.

Niskie koszty pracy w USA. Słabość chińskiego przemysłu.

2015-08-03 Poranny Szkic Walutowy AFS
Reakcja na publikację indeksu kosztów pracy w USA (słaby odczyt) gwałtowna, ale krótkotrwała, trąci czysto spekulacyjnym charakterem. Tydzień pod znakiem wyczekiwania na piątkowe raporty z rynku pracy. Dziś dzień publikacji indeksów PMI i ISM. Chiński bardzo słabo. Polski nie powinien negatywnie zaskoczyć, co wesprze osłabionego nieco złotego.
Początek pod znakiem PMI

Początek pod znakiem PMI

2015-08-03 Raport poranny FMCM
Co z eurodolarem? PMI dla przemysłu to dziś najważniejsza seria odczytów. Mamy już dane z krajów odrobinę egzotycznych z perspektywy eurodolara – np. z Australii, Japonii, Chin czy Indii. Wskaźnik chiński miał wynieść 48,2 pkt, co i tak byłoby spadkiem – a zszedł do 47,8 pkt.
Wyhamowanie spadku PLN, PMI w kalendarzu

Wyhamowanie spadku PLN, PMI w kalendarzu

2015-08-03 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Początek nowego tygodnia handlu na rynku walutowym przynosi względną stabilizację kwotowań złotego przed danymi dot. indeksu PMI. Polska waluta wyceniana jest przez rynek następująco: 4,1420 PLN za euro, 3,7755 PLN wobec dolara amerykańskiego, 5,8929 PLN względem funta brytyjskiego oraz 3,9053 PLN w relacji do franka szwajcarskiego.