Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Po jednej stronie Williams, po drugiej Kashkari

Po jednej stronie Williams, po drugiej Kashkari

2017-04-12 Raport poranny FMCM
Gołąb i jastrząb: John Williams, szef Fed w San Francisco, wypowiedział się wczoraj w sposób dość jastrzębi, twierdząc, że Fed powinien ogółem wykonać w tym roku trzy lub cztery podwyżki stóp procentowych, a równocześnie zacząć w dalszej części roku ograniczać swój rozdęty budżet, tj. sprzedawać skupione uprzednio aktywa.
Chiny, przemysł Eurolandu i inne tematy

Chiny, przemysł Eurolandu i inne tematy

2017-04-11 Raport wieczorny FMCM
Rozgrywanie Chin? Donald Trump zamieścił na Twitterze komentarze, w których niedwuznacznie sugerował, że USA tak czy inaczej poradzą sobie z Koreą Północną, ale dla Chin, także z perspektywy gospodarczej, lepiej będzie, jeżeli się do tego przedsięwzięcia przyłączą.

Gwałtowna reakcja na koniec sesji

Gwałtowna reakcja na koniec sesji

2017-04-11 Komentarz giełdowy DM BOŚ
Początek sesji zapowiadał się w miarę neutralnie ze wskazaniem na niedźwiedzie. WIG20 otworzył się 3 pkt. poniżej wczorajszego zamknięcia, ale po godzinie wyszedł ponad kreskę. Niemal przez całą sesję nic się nie działo. Obroty były poniżej umiarkowane, już niemal świąteczne. Zmiana nastąpiła tuż przed 16-tą.
Jen zyskuje dzięki napiętej sytuacji geopolitycznej

Jen zyskuje dzięki napiętej sytuacji geopolitycznej

2017-04-11 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Poniższy diagram pokazuje stopy zwrotu dla jena od 6 kwietnia (wtedy, wieczorem zaczęły pojawiać się pierwsze spekulacje o konieczności rozwiązania militarnego w Syrii) do dzisiaj – widać wyraźnie, że zaostrzenie sytuacji na Bliskim Wschodzie, ...
PLN bez większych zmian, rynek śledzi wydarzenia geopolityczne

PLN bez większych zmian, rynek śledzi wydarzenia geopolityczne

2017-04-11 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Wtorkowy, poranny handel na rynku walutowym nie przynosi większych zmian na wycenie po wczorajszej, lekkiej korekcie. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,2339 PLN za euro, 3,9979 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,9629 PKN względem franka szwajcarskiego oraz 4,9671 PLN w relacji do funta szterlinga.
ZEW z Niemiec

ZEW z Niemiec

2017-04-11 Raport poranny FMCM
W kalendarium: Dziś o godzinie 10:30 poznamy odczyt inflacji konsumenckiej dla Wielkiej Brytanii: w trzech zresztą wersjach (CPI, RPI, PPI), przy czym będzie chodziło o marzec. EUR/GBP jest obecnie na 0,8520, można przypomnieć, że jeszcze 29 marca wykraczał ponad 0,87 – zatem wtedy funt był słabszy niż teraz. Dolar-funt rezyduje przy 0,8050.
Jak bardzo zejdziemy na głównej parze?

Jak bardzo zejdziemy na głównej parze?

2017-04-10 Raport wieczorny FMCM
Kwestia trendu: Ujmując rzecz technicznie, mamy na eurodolarze taki trend wzrostowy: po minimach dziennych z 3 stycznia (1,0345) i 2 marca (1,05). Właśnie w piątek 7 kwietnia oraz dziś ta linia była testowana. Fakt faktem, że po południu mamy 1,06 i chwilami nawet nieco więcej. To sugerowałoby, że linia się obroni – i że w kolejnych dniach dolar się osłabi.
PLN bez większych zmian, inwestorzy czekają na CPI

PLN bez większych zmian, inwestorzy czekają na CPI

2017-04-10 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Początek nowego tygodnia handlu na rynku walutowym przynosi nam nieznacznie mocniejszego PLN, niemniej ruch ten w dalszym ciągu mieści się w ramach ostatnich kilkusesyjnych konsolidacji. Polska waluta wyceniana jest przez rynek następująco: 4,2219 PLN za euro, 3,9890 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,9488 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,9324 PLN w relacji do funta szterlinga.
Rosną szanse na złamanie poziomu 1,06 przez EUR/USD?

Rosną szanse na złamanie poziomu 1,06 przez EUR/USD?

2017-04-07 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Jeszcze trzy podwyżki stóp procentowych w tym roku są możliwe, o ile pojawią się sygnały zapowiadające większą presję inflacyjną, uważa umiarkowany członek FED, John Williams (bez prawa głosu w FOMC w tym roku). Jego bazowy scenariusz zakłada jednak jeszcze dwa ruchy.
Geopolityka kolejnym powodem do pesymizmu

Geopolityka kolejnym powodem do pesymizmu

2017-04-07 Komentarz poranny TMS Brokers
Wzrost napięcia geopolitycznego w rejonie Bliskiego Wschodu po nocnych atakach rakietowych przeprowadzonych przez Stany Zjednoczone na cele w Syrii zdominował rynki. Jest to kolejna cegiełka mogąca przeważyć szalę na stronę głębszego cofnięcia na globalnych giełdach.
PLN bez większych zmian, rynek śledzi notowania CZK

PLN bez większych zmian, rynek śledzi notowania CZK

2017-04-07 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Piątkowy, poranny handel na rynku walutowym nie przynosi większych zmian na wycenie złotego, pomimo lekkiego podbicia wersji do ryzyka po wydarzeniach w Syrii. Polska waluta kwotowana jest przez rynek następująco: 4,2318 PLN za euro, 3,9747 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,9557 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,9561 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 3,459% w przypadku obligacji 10-letnich.
Sytuacja dolara i euro w różnych kontekstach

Sytuacja dolara i euro w różnych kontekstach

2017-04-07 Raport poranny FMCM
Co widzimy? W ostatnich dniach, w szczególności wczoraj i przedwczoraj, pojawiło się kilka komunikatów czy też, ogólnie rzecz biorąc, wiadomości – które miały pewien wpływ na eurodolara. Inna rzecz, że w jakimś sensie doniesienia te wzajemnie się zniosły, a w każdym razie nie wynikła z nich żadna rewolucja na wykresie. Nadal krążymy w zakresie 1,0630-90 (mniej więcej).
Kolejny rekord wielkości zapasów ropy naftowej w USA

Kolejny rekord wielkości zapasów ropy naftowej w USA

2017-04-06 Komentarz surowcowy DM BOŚ
Notowania ropy naftowej rozpoczęły wczorajszą sesję od wzrostów, jednak ostatecznie zakończyły ją na minusie. Cena tego surowca w Stanach Zjednoczonych spadła wczoraj z powrotem poniżej poziomu 51 USD za baryłkę. Dzisiaj rano notowania delikatnie rosną, poruszając się w okolicach wspomnianego poziomu cenowego.
Ostatni bastion oblężony

Ostatni bastion oblężony

2017-04-06 Komentarz poranny TMS Brokers
Po wygranej Trumpa w wyborach prezydenckich impetu nabrała hossa na rynkach akcji, zyskiwał dolar, mocno rosły rentowności obligacji skarbowych USA. Ostatnim bastionem tych tendencji napędzanych przez (coraz bardziej rozmywające się) nadzieje na stymulację fiskalną i silne odbicie inflacji zostały indeksy giełdowe.
2 podwyżki i redukcja bilansu?

2 podwyżki i redukcja bilansu?

2017-04-06 Poranny Szkic walutowy AFS
Minutes Fed wskazują naszym zdaniem, że Fed podniesie stopy procentowe w czerwcu i wrześniu, a pod koniec roku zacznie zmniejszać sumę bilansową. Bez reakcji na dolarze. Rynek czeka na oświadczenia po spotkaniu prezydentów USA i Chin, publikację sprawozdania z posiedzenia EBC oraz jutrzejsze dane z rynku pracy.
Dziś jeszcze parę ciekawych rzeczy

Dziś jeszcze parę ciekawych rzeczy

2017-04-06 Raport poranny FMCM
Globalny rynek: Nad ranem poznaliśmy chiński indeks PMI dla usług – wyniósł 52,2 pkt, a więc poniżej prognozy ustawionej na poziomie 53,2 pkt. O 8:00 poznamy odczyt o dynamice zamówień w niemieckim przemyśle (za luty).
Wejście w nowy kwartał

Wejście w nowy kwartał

2017-04-05 Komentarz giełdowy DM BOŚ
Z perspektywy końca sesji, wyniku i przedłużenia zwyżek z dwóch poprzednich sesji, rozdanie jawi się jako pełen sukces byków. Przyglądając się dokładniej sesji można mieć nieco więcej wątpliwości. Środowe notowania na Giełdzie Papierów Wartościowych skończyły się trzecim dniem zwyżek WIG20. W pierwszych minutach notowania WIG20 zostały zdominowane przez konkurencję o rolę lidera pomiędzy spółkami JSW i KGHM.
Weidmann, RPP, PMI

Weidmann, RPP, PMI

2017-04-05 Raport wieczorny FMCM
Na wykresie: Indeks PMI dla usług w Niemczech wyniósł 55,6 pkt zgodnie z prognozą. Dla Eurolandu było 56 pkt, oczekiwano 56,5 pkt. W Wielkiej Brytanii zanotowano 55 pkt, to dobry wynik, bo rynkowy konsensus przewidywał 53,5 pkt.
Czekając, aż coś się wydarzy

Czekając, aż coś się wydarzy

2017-04-05 Komentarz poranny TMS Brokers
Awersja do ryzyka z początku tygodnia została zatrzyma we wtorek po południu, ale na razie nie widać pozytywnego odbicia, gdyż inwestorzy szukają kierunku i czekają na świeże impulsy. Debata prezydencka we Francji nie przyniosą nic interesującego dla europejskich aktywów.
Nieoczekiwany zastój w wydobyciu ropy naftowej

Nieoczekiwany zastój w wydobyciu ropy naftowej

2017-04-05 Komentarz giełdowy DM BOŚ
Notowania ropy naftowej rozpoczęły wczorajszą sesję od spadków, jednak to negatywne podejście inwestorów zmieniło się później, w wyniku czego cena ropy zakończyła wtorek na wyraźnym plusie. Notowania amerykańskiej ropy naftowej WTI odbiły się w górę od poziomu 50 USD za baryłkę i na koniec dnia dotarły do okolic 51 USD za baryłkę. Dzisiaj rano przewaga kupujących się utrzymuje.