Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy
Zastrzyk energii od Moody's
2017-09-05 Raport poranny FMCMWątek eurodolarowy: Wahania na głównej parze walutowej nie były dziś dramatycznie duże. W minimach ok. 1,1880, w maksimach 1,1920 – tak można to podsumować. Cóż, nie było handlu w USA, nie było też zbyt wiele danych makro, jakkolwiek można wspomnieć o dobrym odczycie indeksu Sentix dla Eurolandu. Oto bowiem uzyskano 28,2 pkt, gdy oczekiwano spadku z 27,7 pkt do 27,4 pkt. Na tym euro zyskało.
Koreańskie déja vu
2017-09-04 Komentarz wieczorny TMS BrokersZmienność na rynku walutowym w trakcie poniedziałkowej sesji pozostawiała wiele do życzenia. Powodem powyższego stanu rzeczy były obchody amerykańskiego oraz kanadyjskiego Święta Pracy, które wyraźnie ograniczyły siłę przetasowań sentymentu po udanej próbie nuklearnej w wykonaniu północnokoreańskich władz.
Dynamiczny wzrost cen złota jako tzw. bezpiecznej przystani
2017-09-04 Komentarz surowcowy DM BOŚOstatnie sesje na rynku złota były wyjątkowo emocjonujące. Notowania tego kruszcu przekroczyły poziom 1300 USD za uncję i kontynuowały zwyżkę, docierając na koniec poprzedniego tygodnia do okolic 1330 USD za uncję.
Dzień Świstaka
2017-09-04 Komentarz poranny TMS BrokersJuż to gdzieś widzieliśmy. Doniesienia o teście rakietowym Korei Płn. straszą rynki; jen i złoto zyskują, a tracą waluty ryzykowne; kilka godzin później sytuacja się odwraca; a za tydzień czeka nas pewnie to samo. Poza tym ECB zepsuł rynek euro, a raport z rynku pracy USA okazał się nieprzydatny dla USD.
Delikatny wzrost wartości złotego na początku tygodnia
2017-09-04 Komentarz do rynku złotego DM BOŚPoczątek poniedziałkowej sesji na rynku polskiego złotego jest spokojny. Notowania indeksu BOSSAPLN poruszają się delikatnie w górę, oscylując w okolicach poziomu 93,50-93,60 pkt. Zwyżka notowań rodzimej waluty jest jednak niewielka, a dominująca w poprzednim tygodniu presja podażowa jest widoczna na wykresie BOSSAPLN także dzisiaj rano.
Dziś tylko Sentix
2017-09-04 Raport poranny FMCMJutro będzie ciekawiej: Dziś w programie mamy właściwie tylko indeks Sentix dla Strefy Euro – syntetyczny miernik nastrojów panujących wśród inwestorów. Odczyt ukaże się o 10:30. Znacznie ciekawszy będzie dzień jutrzejszy, tj. wtorek 5 września. W programie m.in. indeksy PMI dla usług Chin, Niemiec, Francji, Eurolandu czy Wielkiej Brytanii.
Kim Dzong Un znów podniósł ciśnienie inwestorom
2017-09-04 Poranny raport DM BOŚ z rynku walutKOREA PÓŁNOCNA: Reżim poinformował w niedzielę o udanej próbie podziemnej z bombą wodorową, która może być montowana na międzykontynentalnych pociskach balistycznych. W odpowiedzi USA wezwały do całkowitej blokady handlowej Korei Północnej.
Istotny piątek
2017-09-01 Raport poranny FMCMDane i wykresy: We wtorek korpus świecy dziennej na wykresie eurodolara był bardzo wąski. Dolny knot świecy był krótki, a górny – bardzo długi. Taki obraz to jeden z typów świecy doji i sam w sobie sugeruje zmianę trendu, czyli w tym wypadku nadejście silniejszego dolara. Rzeczywiście, po zakreśleniu szczytów rzędu 1,2060-70 notowania pary poszły w dół.
Przeciek kontrolowany
2017-09-01 Komentarz poranny TMS BrokersEuro wkroczyło w okres plotek i spekulacji przed przyszłotygodniowym posiedzeniem ECB, co może być źródłem korekty, choć długoterminowo pozycja waluty jest niezagrożona. Dolar poszukuje wsparcia do odbicia w trzech filarach: danych makro, ryzyku politycznym i polityce monetarnej. Dziś raport NFP, który więcej znaczy dla pozycji inwestorów, niż może odmienić myślenie Fed.
Konsolidacja na PLN, rynek czeka na dane z USA
2017-09-01 Komentarz do rynku złotego DM BOŚPiątkowy, poranny handel na rynku walutowym przynosi nieco mocniejszego złotego po wczorajszym podbiciu zmienności na EUR/USD. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,2439 PLN za euro, 3,5687 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,7162 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,6102 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 3,296% w przypadku obligacji 10-letnich.
Europejskie QE także w 2018?
2017-09-01 Poranny Szkic walutowy AFSWaluty ponownie w centrum uwagi rynków. Na wczorajszą słowną interwencję S. Mnuchina, który zdołał powstrzymać aprecjację dolara, dziś odpowiada były prezes EBC J.-C. Trichet stwierdzając, że słaby dolar jest najważniejszym problemem światowej gospodarki. Rynek wie swoje. I będzie grał swoje.
Chwila oddechu na USD/PLN
2017-08-31 Raport wieczorny FMCMJutro mamy cały pakiet ważnych danych. Po pierwsze, poznamy indeksy PMI dla przemysłu wielu krajów (takich jak Niemcy, Francja, USA, Polska czy Wielka Brytania) tudzież dla Strefy Euro; po drugie – ujrzymy oficjalne dane z rynku pracy USA. Chodzi o tzw. payrollsy. Dane te zawierać będą m.in. stopę bezrobocia i zmianę zatrudnienia.
Cel osiągnięty, piłka po stronie ECB
2017-08-30 Komentarz poranny TMS BrokersEurodolar znalazł się wczoraj najwyżej od 2015 i ponad 1,20. Bezpośredni cel dla zwyżek (dołek
z 2012 roku) został osiągnięty i kurs ostro się cofnął. Słabość dolara wynikała w pierwszym rzędzie
z mocno obniżającej się rentowności amerykańskich obligacji po kolejnej północnokoreańskiej próbie balistycznej.
z 2012 roku) został osiągnięty i kurs ostro się cofnął. Słabość dolara wynikała w pierwszym rzędzie
z mocno obniżającej się rentowności amerykańskich obligacji po kolejnej północnokoreańskiej próbie balistycznej.
Wrzesień przełomowy?
2017-08-30 Poranny Szkic walutowy AFSZłoty i waluty krajów wschodzących bez konsekwencji wywołanych wzrostem napięcia geopolitycznego na Dalekim Wschodzie. Odwrót byków na eurodolarze może zapowiadać zmianę dominującej tendencji. Koniec miesiąca i seria danych z gospodarek dobrą okazją do większych przetasowań w portfelach.
Podbicie zmienności na PLN
2017-08-30 Komentarz do rynku złotego DM BOŚPoranny, środowy handel na rynku walutowym nie przynosi większych zmian na wycenie PLN po wczorajszym odbiciu w popołudniowej fazie obrotu. Złoty kwotowany jest następująco: 4,2527 PLN za euro, 3,5528 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,7175 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,5935 PLN w relacji do funta szterlinga.
Rynki pod presją koreańskiej ruletki
2017-08-29 Komentarz wieczorny TMS BrokersPrzebieg wtorkowej sesji został zdominowany przez kolejny pokaz siły w wykonaniu północnokoreańskiego wodza, który obierając na swój cel wody po drugiej stronie wyspy Hokkaido istotnie przyczynił się do odpływu kapitału do mniej ryzykownych aktywów.
Rakieta wstrząsnęła giełdami
2017-08-29 Komentarz giełdowy DM BOŚW nocy, już po zamknięciu giełd w Azji, Korea Północna wystrzeliła rakietę w kierunku Japonii. Rakieta ta przeleciała na Hokkaido i rozpadła się nad Pacyfikiem. Incydent ten wstrząsnął polityków świata, a także giełdami.
Lepszy Conference Board nieco wsparł dolara
2017-08-29 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walutSierpniowy odczyt indeksu zaufania konsumentów pokazał wzrost do 122,9 pkt. z 120,0 pkt. po korekcie w lipcu. Wynik nieco przewyższył oczekiwania, co stało się pretekstem do obserwowanej w ostatnich godzinach próby odbicia mocno przecenionego wcześniej dolara.
Harvey uderzył w dolara
2017-08-29 Poranny raport DM BOŚ z rynku walutKOREA PÓŁNOCNA: Reżim wystrzelił w poniedziałek o godz. 22:58 polskiego czasu pocisk balistyczny, który przeleciał nad japońską wyspą Hokkaido, po czym rozpadł się na części i spadł do Oceanu Spokojnego w odległości 1180 km od Japonii.
Niebezpieczna gra
2017-08-29 Komentarz poranny TMS BrokersSenny handel w poniedziałek został wstrząśnięty na sam koniec dnia doniesieniami o kolejnym teście balistycznym Korei Północnej. Apetyt na ryzyko został podkopany uderzając w rynek akcji i waluty ryzykowne, a kapitał ściągał do „bezpiecznych przystani”. Kolejne godziny upłyną na śledzeniu odpowiedzi zachodnich mocarstw na działania Korei Północnej, gdyż w kalendarzu makro brakuje istotnych pozycji.