Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Impuls korekcyjny na PLN chwilowo zanegowany

Impuls korekcyjny na PLN chwilowo zanegowany

2017-06-19 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Początek nowego tygodnia handlu na rynku walutowym nie przynosi większych zmian na wycenie złotego wobec zagranicznych walut. PLN kwotowany jest przez inwestorów następująco: 4,2050 PLN za euro, 3,7576 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,8598 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,8051 PLN w relacji do funta szterlinga.
Po francuskich wyborach dziś niewiele w kalendarium

Po francuskich wyborach dziś niewiele w kalendarium

2017-06-19 Raport poranny FMCM
Co widzimy? Jeśli chodzi o wiadomości spoza ściśle pojętej gospodarki, to media żyją dziś rano informacją o ataku na meczet w Londynie, a w każdym razie – na wiernych wychodzących z modlitwy. Najprawdopodobniej był to rodzaj uderzenia odwetowego o charakterze antyislamskim.

19 czerwca startują oficjalne negocjacje ws. Brexitu

19 czerwca startują oficjalne negocjacje ws. Brexitu

2017-06-16 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Czwartkowe posiedzenie Banku Anglii wprowadziło nieco zamieszania – 3 głosy za podwyżką stóp o 25 p.b., oraz większa koncentracja na temacie wzrostu inflacji, sprawiły, że szacunki dotyczące możliwego wzrostu stóp o 25 p.b. w perspektywie do maja 2018 r. wzrosły do 50 proc. z 12 proc. przed spotkaniem.
FED wsparł dolara, ale co dalej?

FED wsparł dolara, ale co dalej?

2017-06-16 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
USA: W środę wieczorem FED zgodnie z oczekiwaniami podniósł stopy procentowe o 25 p.b. do przedziału 1,00-1,25 proc. W komunikacie podkreślono, że wcześniejsze spowolnienie w gospodarce powinno być przejściowe, a aktywność powinna nadal wzrastać w umiarkowanym tempie.
Dolar wstaje z kolan

Dolar wstaje z kolan

2017-06-16 Komentarz poranny TMS Brokers
Wynik posiedzenia Fed, czyli konsekwentne utrzymanie poprzednich prognoz optymalnego poziomu stóp procentowych, przedstawienie szczegółów planowanego rozpoczęcia procesu ograniczania sumy bilansowej oraz bagatelizowanie przez Yellen słabości inflacji podczas konferencji prasowej umocnił dolara.
Dolar po FOMC: tam i z powrotem

Dolar po FOMC: tam i z powrotem

2017-06-14 Komentarz wieczorny TMS Brokers
Amerykańska waluta w wieczór decyzji FED wchodziła potężnie przeceniona do pozostałych walut G-10 po fatalnych odczytach inflacji i sprzedaży detalicznej. Podwyżka kosztu pieniądza do przedziału 1-1,25 proc. a (przede wszystkim) konsekwentne utrzymanie poprzednich prognoz optymalnego poziomu stóp procentowych i przedstawienie szczegółów planowanego rozpoczęcia procesu ograniczania sumy bilansowej pozwoliły na kompletne odrobienie strat do euro.
Na wykresach stało się niewiele

Na wykresach stało się niewiele

2017-06-14 Raport wieczorny FMCM
A więc po sprawie: Rezerwa Federalna podniosła stopę funduszy federalnych do 1,00 – 1,25 proc. Był to ruch przewidywany, tak więc nie wywarł wielkiego wpływu na rynek. W komunikacie zasugerowano też, że Fed na razie utrzyma politykę reinwestowania odsetek ze skupionych obligacji, ale prawdopodobnie zacznie w tym roku normalizację bilansu.
Punkt zwrotny dla dolara

Punkt zwrotny dla dolara

2017-06-14 Komentarz poranny TMS Brokers
Fed podniesie dziś stopy procentowe do przedziału 1,0-1,25 proc. Oczekiwania na podwyżkę stóp procentowych w tym tygodniu są ekstremalnie wysokie – wycena takiego kroku to 95 proc. Byłoby zatem szokiem, gdyby nie zdecydowano się na zacieśnienie.
Presja podaży na rynku ropy naftowej utrzymana

Presja podaży na rynku ropy naftowej utrzymana

2017-06-14 Komentarz surowcowy DM BOŚ
Początek bieżącego tygodnia na rynku ropy naftowej jest okresem spadku zmienności i konsolidacji notowań tego surowca. Cena ropy WTI w Stanach Zjednoczonych porusza się obecnie tuż powyżej ważnego technicznego wsparcia, oscylując w ostatnich dniach w rejonie 45,50-46,00 USD za baryłkę.
Pewna podwyżka stóp. Ostrzejsza retoryka?

Pewna podwyżka stóp. Ostrzejsza retoryka?

2017-06-14 Poranny Szkic walutowy AFS
Dziś decyzja Fed w sprawie stóp procentowych. Rynek nastawia się na podwyżkę z łagodnym komunikatem. Naszym zdaniem przekaz będzie jastrzębi, a bank przybliży perspektywę ograniczenia sumy bilansowej. W konsekwencji dolar przejściowo się umocni, a waluty gospodarek wschodzących stracą na wartości.
Od Chin i Japonii do Fed

Od Chin i Japonii do Fed

2017-06-14 Raport poranny FMCM
Ze świata: W bardzo wczesnych godzinach porannych (naszego czasu) napłynęły dane gospodarcze z Chin. Produkcja przemysłowa za maj zwiększyła się o 6,5 proc. r/r (oczekiwano 6,3 proc.), natomiast sprzedaż detaliczna o 10,7 proc. r/r (przewidywano 10,6 proc.). Inwestycje w aglomeracjach miejskich wzrosły o 8,6 proc., trochę gorzej niż prognozowano, bo zakładano +8,8 proc.
PLN w konsolidacji, inwestorzy czekają na FED

PLN w konsolidacji, inwestorzy czekają na FED

2017-06-14 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Poranny, środowy handel na rynku złotego nie przynosi większych zmian w oczekiwaniu na wieczorny FED. Polska waluta wyceniana jest przez inwestorów następująco: 4,1923 PLN za euro, 3,7370 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,8590 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,7644 PLN w relacji do funta szterlinga.
Sennie na giełdzie

Sennie na giełdzie

2017-06-13 Komentarz giełdowy DM BOŚ SA
Tydzień temu udało się Warszawie rozgonić czarne chmury i podnieść WIG20 znad przepaści. Wbrew zagranicy. Wczorajsza sesja zniosła nas znów nieco poniżej 2300 pkt, ale do wsparć mieliśmy zapas ponad 20-tu pkt. Dziś sytuacja nie zmieniła się. Indeks oscylował w okolicy okrągłego 2300 pkt.
Byle do lata!

Byle do lata!

2017-06-13 Komentarz poranny TMS Brokers
W ostatnich latach zarysował się wyraźny szablon sezonowy, w myśl którego amerykańska gospodarka wyraźnie słabnie na początku roku a potem nabiera impetu w miesiącach letnich. Warto zauważyć, że obliczany przez Bloomberga wskaźnik zaskoczenia danymi makro w ostatnim pięcioleciu pomiędzy połową czerwca a połową lipca każdorazowo notował wzrost a często w tym czasie ustanawiano także punkt zwrotny.
Zwiększona niepewność

Zwiększona niepewność

2017-06-13 Poranny Szkic walutowy AFS
Oczekiwany wzrost zmienności w okolicach posiedzenia Fed zaczyna się materializować. Wzrost obaw, wyższe ceny za ryzyko. Decyzja banku nie będzie zaskoczeniem. Komunikat i prognozy rozruszają rynki. Spodziewana słabsza postawa złotego w dalszej części miesiąca.
Spokojny początek tygodnia na PLN, rynek czeka na FED

Spokojny początek tygodnia na PLN, rynek czeka na FED

2017-06-13 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Wtorkowy, poranny handel na rynku złotego nie przynosi większych zmian na wycenie. Polska waluta wyceniana jest przez inwestorów następująco: 4,1905 PLN za euro, 3,7447 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,8625 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,7359 PLN w relacji do funta szterlinga.
Moody's i funt, euro i dolar

Moody's i funt, euro i dolar

2017-06-13 Raport poranny FMCM
Cóż to słychać na rynkach? EUR/GBP nadal jest wysoko, przy 0,8845-50, gdy piszemy te słowa we wtorek rano. Analogicznie z parą dolar-funt, która pozycjonuje się przy 0,79. To znaczy, że funt jest słaby, a dolar i euro mocne względem niego.
Trump, Draghi, May – tydzień nazwisk

Trump, Draghi, May – tydzień nazwisk

2017-06-10 Raport tygodniowy FMCM
Jaki obraz się wyłania? 3 stycznia tego roku notowano na eurodolarze minimum 1,0340. Jeśli weźmiemy pod uwagę następne minima – z 2 marca i okresu od 7 do 17 kwietnia (w pewnym przybliżeniu), to dostaniemy linię wzrostową. Obecnie biegnie w pobliżu 1,0750. W kwietniu trend się zaostrzył – i to silnie.
Przegląd wydarzeń następnego tygodnia

Przegląd wydarzeń następnego tygodnia

2017-06-09 Komentarz tygodniowy TMS Brokers
Przyszły tydzień nie zwalnia tempa pod kątem kluczowych wydarzeń. Największą uwagę przyciągnie decyzja Fed, gdzie podwyżka stóp procentowych jest niemal pewna, ale pod znakiem zapytania stoi kształt polityki w kolejnych kwartałach. Tłem będą decyzje SNB, BoE i BoJ, a także szereg odczytów dotyczących inflacji, sprzedaży detalicznej i rynku pracy.
Cena ropy naftowej wciąż pod presją spadkową

Cena ropy naftowej wciąż pod presją spadkową

2017-06-09 Komentarz giełdowy DM BOŚ
Po dynamicznym spadku notowań ropy naftowej w środę, wczoraj strona popytowa nieudolnie próbowała nadrobić część strat. Niemniej, czwartkowa sesja na rynku tego surowca zakończyła się na minusie: cena ropy naftowej w Stanach Zjednoczonych spadła o 0,3%, testując okolice 45,50 USD za baryłkę jako wsparcie.