Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy
Negatywne dane z rynku nieruchomości w USA
2009-11-18 Raport popołudniowy FMCMSpore zamieszanie przez dane: Dzisiejsza sesja dała inwestorom sporo okazji do zarobienia. Przede wszystkim przedpołudnie stało pod znakiem stopniowej aprecjacji wspólnej waluty, dzięki czemu euro zanotowało wzrost o ponad 0,6 centa.
Giełdy w USA przed istotnymi oporami
2009-11-18 Komentarz poranny TMS BrokersWczorajszą sesję giełdy na Wall Street zakończyły w okolicach poziomów poprzedniego zamknięcia. Indeks Dow Jones wzrósł o 0,29%, S&P 500 o 0,09%, a technologiczny Nasdaq zyskał 0,27%. S&P 500 znajduje się tuż pod poziomie 1200 pkt, będącego 50-procentowym zniesieniem Fibonacciego całej fali spadkowej.
Dolarowy carry trade cd.
2009-11-18 Codzienny Puls Rynku IDMSACarry trade z wykorzystaniem dolara jako waluty finansującej trwa w najlepsze. Widać to przede wszystkim po zachowaniu się metali szlachetnych- złoto, srebro, miedź, platyna, pallad są w silnych trendach wzrostowych.
Złoty wciąż mocny
2009-11-18 Komentarz poranny TMS BrokersPoczątek dzisiejszej sesji na rynku złotego przebiega pod znakiem kontynuacji konsolidacji, widocznej od początku tygodnia. Przed godziną 10.00 notowania EUR/PLN zeszły w pobliże poziomu 4,0830. Polska waluta od początku zeszłego tygodnia znajduje się poza wpływem eurodolara, który wykazuje podwyższoną zmienność.
Optymizm wraca na rynki?
2009-11-18 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walutJuż wczoraj wieczorem inwestorzy zapomnieli o słabszych danych o produkcji przemysłowej w USA, a także ostrzeżeniach FED, jakoby miał monitorować sytuację w związku z osłabieniem się dolara w ostatnich miesiącach. Rynek zdaje sobie sprawę, iż tak naprawdę nie istnieją skuteczne narzędzia, które mogłyby w sztuczny sposób odwrócić niekorzystny trend dla amerykańskiej waluty.
Funt czeka na protokół z ostatniego posiedzenia BoE
2009-11-18 X-Trade Brokers Puls RynkuKurs GBP/USD od piętnastu godzin konsoliduje się w wąskim przedziale wokół poziomu 1,68 dolara. O godzinie 10:18 za funta trzeba było zapłacić 1,6815 dolara wobec 1,6801 wczoraj pod koniec dnia. Źródła tej kilkunastogodzinnej konsolidacji należy doszukiwać się w oczekiwaniu na dzisiejszą publikację protokołu z ostatniego posiedzenia Banku Anglii (godz. 10:30).
Japonia ponownie słabiej niż inne rynki
2009-11-18 Poranny komentarz rynkowy X-Trade BrokersWtorek na głównych rynkach był dniem dość spokojnym. Nieco słabsze dane o produkcji przemysłowej w USA nie spowodowały większej reakcji rynku, ale też uniemożliwiły giełdowym bykom marsz w górę po poniedziałkowym zamknięciu S&P500 pierwszy raz w tym roku powyżej poziomu 1100 pkt. Tymczasem coraz słabiej wygląda sytuacja na rynku japońskim.
Uspokojenie
2009-11-18 Komentarz dzienny Money ExpertWe wtorek globalni inwestorzy postanowili zrobić sobie krótką przerwę w trwającym ostatnio festiwalu zakupów bardziej ryzykownych aktywów oraz towarzyszącym mu procesie wyprzedaży dolara. Główny wskaźnik dla światowego rynku akcji, czyli MSCI AC World, po dotarciu w poniedziałek do najwyższego poziomu od 29 września ubiegłego roku, zniżkował o 0,46% do 299,32 pkt.
Większa chęć do umacniania dolara
2009-11-18 Raport poranny FMCMNocna korekta na EUR/USD: Wczorajsza wyprzedaż wspólnej waluty z sesji europejskiej po południu przybrała jeszcze na sile, przez co kurs EUR/USD zanotował minimum na poziomie 1,4807. Oznaczało to spadek wobec otwarcia o ponad 1,5 centa do dolara, a głównymi czynnikami stojącymi za takim ruchem były ostatnie wypowiedzi szefów banków centralnych w USA i Europie.
Zapał byków został przygaszony
2009-11-17 Podsumowanie dnia Gold FinanceInwestorzy ochłonęli dziś po poniedziałkowych emocjach. Podaż jednak nie była
w stanie wykorzystać słabości byków i zdobyć wyraźnej przewagi. Widoczne było oczekiwanie na dane zza oceanu, ale ich pojawienie się niewiele wyjaśniło.
w stanie wykorzystać słabości byków i zdobyć wyraźnej przewagi. Widoczne było oczekiwanie na dane zza oceanu, ale ich pojawienie się niewiele wyjaśniło.
Sesja pod znakiem zniżki eurodolara
2009-11-17 Komentarz popołudniowy TMS BrokersW czasie dzisiejszej sesji obserwować mogliśmy lekkie osłabienie złotego, jakie miało miejsce pod wpływem spadków w notowaniach EUR/USD. Eurodolar zniżkował pod poziom 1,4900, ciągnięty w dół przez słabe dane z USA oraz niejednoznaczną interpretację wczorajszego wystapienia szefa Fed B. Bernanke.
Interpretacja słów szefa FED i słabsze dane makro z USA
2009-11-17 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walutWprawdzie w pierwszym momencie można było odnieść wrażenie, że wczorajsza konferencja szefa FED nie wniosła niczego nowego (o czym pisałem rano), to jednak uczestnicy rynku doszukali się słów świadczących o tym, iż bank centralny będzie monitorował sytuację w kontekście słabnącego dolara (choć to tak naprawdę puste deklaracje).
Dywergencja na rynku surowców
2009-11-17 Komentarz tygodniowy TMS BrokersMiniony tydzień na rynku surowców przebiegał interesująco ze względu na pojawiające się dywergencje pomiędzy różnymi towarami. Sytuacja ta jest również istotna z punktu widzenia notowań eurodolara, gdyż istnieje szansa, że któryś z rynków wyprzedza ruch na tej parze walutowej.
Wyraźna aprecjacja dolara
2009-11-17 Raport popołudniowy FMCMMieszane dane makro: Zdecydowana większość dzisiejszej sesji europejskiej stała pod znakiem umacniania się waluty amerykańskiej. Można to tłumaczyć z jednej strony chęcią zareagowania przez inwestorów europejskich na wczorajsze słowa Bena Bernanke, a z drugiej zamieszaniem spowodowanym przez dzisiejsze dane makro.
Stabilizacja na rynku złotego
2009-11-17 Komentarz poranny TMS BrokersDzisiejsza sesja na rynku złotego rozpoczęła się w dość stabilnych nastrojach. Notowania EUR/PLN pozostawały poniżej 4,1000, a kurs USD/PLN nie wychodził ponad poziom 2,7400. Około godz. 10.00 jednak wartość euro i dolara zdołała wzrosnąć ponad wspomniane poziomy.
Dolar wciąż w pobliżu minimów
2009-11-17 Codzienny Puls Rynku IDMSAPoczątek tygodnia charakteryzował się silnym wzrostem indeksów akcji. Zwyżkom przede wszystkim pomogły lepsze niż oczekiwano dane na temat sprzedaży detalicznej, a także ponowne zapewnienie szefa Fed, iż stopy procentowe pozostaną na niskim poziomie przez dłuższy okres czasu.
Dzisiaj dzień korekty na rynkach?
2009-11-17 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walutWtorkowy ranek przynosi widoczne umocnienie się dolara względem głównych walut i korektę cen surowców. Nieznacznie tracą też europejskie parkiety w tym warszawski. Tymczasem wczorajszy handel na Wall Street zakończył się zwyżkami, a członkowie FED w zasadzie nie powiedzieli nic nowego.
Bernanke o dolarze, PKB i bezrobociu
2009-11-17 Poranny komentarz rynkowy X-Trade BrokersSzef Fed Ben Bernake podczas wczorajszego wystąpienia w Nowojorskim Klubie Ekonomicznym, pierwszy raz od dłuższego czasu wyraźnie zaakcentował, że amerykańskie władze monetarne dostrzegają problem słabnącego dolara. Reakcja rynku walutowego była jednak tylko chwilowa.
Padły kolejne rekordy
2009-11-17 Komentarz dzienny Money ExpertPierwsza w tym tygodniu sesja na globalnych rynkach finansowych upłynęła pod hasłem bardzo silnego wzrostu wartości ryzykownych aktywów, czyli akcji i towarów oraz wyraźnej przeceny dolara. Na rynkach zapanowała wyśmienita atmosfera po pierwsze po tym jak w weekend po spotkaniu 21 liderów państw grupy APEC ...
Słowa Bernanke wahnęły kursami
2009-11-17 Raport poranny FMCMKurs nie utrzymał się ponad 1,50: Wczorajsza wieczorna wypowiedź przewodniczącego FED Bena Bernanke wywołała spory zamęt na rynku walutowym. Po jego pierwszych słowach, w których wspomniał o konieczności wspierania wartości dolara, kurs głównej pary spadł o ponad 1 centa.