Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Duże ryzyko przyciąga kapitał

Duże ryzyko przyciąga kapitał

2009-12-01 Komentarz poranny DM IDMSA
W poniedziałek WIG20 kontynuował odbicie rozpoczęte po piątkowej porannej panice. Mimo pewnych problemów w trakcie sesji, ostatecznie byki odnotowały przyzwoity, 1,5% wzrost, niestety nie poparty zwiększonym obrotem.
Bank Japonii ugiął się pod presją rządu

Bank Japonii ugiął się pod presją rządu

2009-12-01 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Jednym z ważniejszych wydarzeń ostatnich dni na rynku walutowym były kolejne rekordy jena. Japońska waluta najpierw umacniała się wobec dolara razem z euro i frankiem, a gdy te traciły po rewelacjach z Dubaju – jen nadal zyskiwał. Stąd ta nieoczekiwana zmiana w działaniach abnku centralnego, który uruchomił nowy program płynnościowy.

Niepewność co do kierunku

Niepewność co do kierunku

2009-12-01 Raport popołudniowy FMCM
Niezdecydowanie inwestorów… Wczorajsza sesja nie wniosła praktycznie nic nowego do ogólnego obrazu na głównej parze walutowej. Kurs EUR/USD w dalszym ciągu utrzymuje się w okolicy poziomu 1,50, a w nocy został on nawet czasowo przebity.
Solidny wzrost przy mizernych obrotach

Solidny wzrost przy mizernych obrotach

2009-11-30 Podsumowanie dnia Gold Finance
Rynki próbowały dziś otrząsnąć się po „przygodzie” z Dubai World, ale z różnym skutkiem. W Azji mieliśmy do czynienia z małą euforią, w Europie było znacznie gorzej. Za wyjątkiem Warszawy i Budapesztu, gdzie przez większą część dnia indeksy całkiem przyzwoicie zyskiwały. W Warszawie jednak obroty były dramatycznie niskie, najniższe od początku października.
Dane z Polski bez wpływu na rynek złotego

Dane z Polski bez wpływu na rynek złotego

2009-11-30 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
Za nami stosunkowo spokojna sesja na rynku walutowym – eurodolar zniżkował dziś lekko z okolic poziomu 1,5080 do 1,5030. Ruch ten miał miejsce na fali niewielkich spadków na europejskich parkietach i przy braku istotnych danych makroekonomicznych z głównych gospodarek światowych.
Dane o PKB z Polski zaskoczyły mocno pozytywnie

Dane o PKB z Polski zaskoczyły mocno pozytywnie

2009-11-30 Raport popołudniowy FMCM
Neutralny dzień dla EUR/USD: Opublikowane dzisiaj dane makro miały niewielki wpływ na zachowanie kursu głównej pary walutowej. Rano napłynęły informacje o wstępnych szacunkach dotyczących inflacji CPI w Strefie Euro, które wskazały na mocniejszy od oczekiwań odczyt 0,6% r/r (spodziewano się 0,4%).
PKB w III kw. Wyższy niż oczekiwano

PKB w III kw. Wyższy niż oczekiwano

2009-11-30 Komentarz specjalny Money Expert
Przedstawione w poniedziałek o godz. 10 przez Główny Urząd Statystyczny dane dotyczące tempa wzrostu gospodarczego Polski za III kwartał okazały się być lepsze niż prognozowano. Niewyrównany sezonowo PKB wzrósł realnie w III kwartale rok do roku o 1,7%.
Lepiej wokół Dubaju, ale wracają obawy o interwencje BC

Lepiej wokół Dubaju, ale wracają obawy o interwencje BC

2009-11-30 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
W ostatnim czasie sytuacja zmienia się w kalejdoskopie. Na razie na wygranej zdają się być ci, którzy zminimalizowali wpływ kryzysu w Dubaju na globalną gospodarkę i wykorzystali mocne tąpnięcie na rynkach w końcówce ubiegłego tygodnia do zwiększenia zaangażowania w kierunku zgodnym z dominującym trendem.
Przypadek Dubaju obnażył niepoprawny optymizm rynków

Przypadek Dubaju obnażył niepoprawny optymizm rynków

2009-11-30 Komentarz Wealth Solutions
Od kilku miesięcy należę do niepoprawnej mniejszości i upieram się, że pogłoski o „śmierci” kryzysu są zdecydowane przedwczesne. Zbyt dużo cytowanych wcześniej twardych faktów przeczy żywotnym nadziejom na łatwe i stabilne ożywienie z walnie eksponowaną koncepcją recesji typu V.
Trwa dobra passa Lotosu

Trwa dobra passa Lotosu

2009-11-30 Komentarz X-Trade Brokers
Inwestorzy na warszawskim parkiecie rozpoczęli tydzień w dobrych nastrojach. Piątkowa wyprzedaż aktywów rynków wschodzących okazała się być okazją do zakupu przecenionych akcji. Widać, że problemy związane z Dubai World jedynie przejściowo wstrząsnęły rynkami finansowymi.
Dane o PKB z Polski lepsze od oczekiwań

Dane o PKB z Polski lepsze od oczekiwań

2009-11-30 Komentarz poranny TMS Brokers
Dzisiejsza sesja na rynku złotego przyniosła odreagowanie w notowaniach polskiej waluty. Kurs EUR/PLN zniżkował nawet chwilowo pod poziom 4,1300, a USD/PLN zszedł w okolice 2,7400. Złoty odrabia straty, podążając za zwyżkującym ponownie eurodolarem.
Polska pozostaje zieloną wyspą

Polska pozostaje zieloną wyspą

2009-11-30 Przedpołudniowy komentarz do rynku złotego X-Trade Brokers
Polska w dalszym ciągu pozostaje zieloną wyspą na czerwonym morzu pogrążonych w recesji europejskich gospodarek. Głównym motorem napędowym wzrostu gospodarczego jest eksport. W III kwartale br. polska gospodarka rozwijała się w tempie 1,7 proc. rok do roku (dane niewyrównane sezonowo), ...
Mocne odrabianie strat

Mocne odrabianie strat

2009-11-30 Komentarz dzienny Money Expert
Ostatnia w zeszłym tygodniu sesja na globalnych rynkach akcyjno-towarowych zakończyła się spadkami. Inwestorzy tak jak w czwartek skracali swoje pozycje w bardziej ryzykownych aktywach z racji ogromnych obaw o rozwój sytuacji w Dubaju.
Dubai już nie straszy, Czarny Piątek wręcz przeciwnie

Dubai już nie straszy, Czarny Piątek wręcz przeciwnie

2009-11-30 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Końcówka poprzedniego tygodnia upłynęła pod znakiem zaniepokojenia wywołanego kłopotami Dubai World. Początek tego tygodnia również będzie stał pod tym samym znakiem. Inwestorzy powinni odetchnąć z ulgą po deklaracji Zjednoczonych Emiratów Arabskich, że zostanie zapewnione wsparcie bankom mogących mieć problemy w związku z wstrzymaniem spłaty obligacji przez Dubai World.
Emirat Dubaju przyciągał uwagę inwestorów

Emirat Dubaju przyciągał uwagę inwestorów

2009-11-30 Poranny Szkic Walutowy AFS
Emirat Dubaju przyciągał uwagę inwestorów od środowego popołudnia, kiedy to ogłoszono, że ma zamiar ubiegać się o restrukturyzację zadłużenia funduszu Dubai World, wynoszącego 59 mld USD. W czwartek w Europie, a w piątek w Stanach Zjednoczonych na rynkach kapitałowych obserwowaliśmy spadki notowań, ...
Sporo zamieszania pod koniec tygodnia

Sporo zamieszania pod koniec tygodnia

2009-11-30 Raport poranny FMCM
Euro odrobiło straty… Ostatnie dni na głównej parze walutowej przyniosły niespotykaną od dawna zmienność. Najpierw inwestorom udało się pokonać barierę 1,50, ale później kurs szybko wrócił do poziomu 1,48. Jednak tutaj również zbyt długo nie pozostał, bo m.in. dzięki lepszym od oczekiwań danym o dynamice produkcji przemysłowej w Japonii (w skali r/r) dziś rano znajdujemy się ponownie powyżej 1,50.
Złoty odrobił straty po porannym trzęsieniu ziemi

Złoty odrobił straty po porannym trzęsieniu ziemi

2009-11-27 Popołudniowy komentarz do rynku złotego X-Trade Brokers
Piątkowy handel na rynku walutowym rozpoczął się od trzęsienia ziemi. Złoty tracił rano 6 gr do dolara i 4 gr do euro. W odróżnieniu jednak od filmów Hitchcocka, później nie było jeszcze gorzej. Wręcz przeciwnie. Było coraz lepiej. O godzinie 18-tej dolar drożał o 0,1 gr (2,7669 zł), a euro taniało 1,5 gr (4,1392 zł).
Znaleźli się chętni na przecenione akcje

Znaleźli się chętni na przecenione akcje

2009-11-27 Podsumowanie dnia Gold Finance
Paniczną reakcję części inwestorów z początku dzisiejszej sesji wyraźnie wykorzystali ci, którzy wierzą we wzrosty, Świętego Mikołaja i dobrą passę na rynkach, przynajmniej do końca roku. Może uznali, że po kolejnej spadkowej korekcie czas na większe odbicie i ponowny atak na szczyt.
Uspokojenie na rynku walutowym

Uspokojenie na rynku walutowym

2009-11-27 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
Dzisiejsza sesja przebiegała pod znakiem lekkiego odreagowania dynamicznych ruchów w notowaniach walut, jakie mogliśmy obserwować od wczorajszego popołudnia. Eurodolar po zniżce do poziomu 1,4830, zwyżkował z powrotem ponad 1,4900.
Tąpnięcie i próba odrabiania strat

Tąpnięcie i próba odrabiania strat

2009-11-27 Komentarz X-Trade Brokers
Piątkowe notowania rozpoczęły się od gwałtownej wyprzedaży złotego, który o godzinie 9-tej tracił 6 gr do dolara i 4 gr do euro. Podobne tąpnięcie było udziałem również innych walut regionu. W ten gwałtowny sposób inwestorzy zareagowali na silne umocnienie dolara oraz wywołany słabym otwarciem europejskich parkietów wzrost awersji do ryzyka.