Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Bank centralny Japonii obniżył stopy procentowe

Bank centralny Japonii obniżył stopy procentowe

2010-10-05 Poranny Szkic Walutowy AFS
Bank centralny Japonii zrobił to, czego nikt się nie spodziewał, a mianowicie obniżył stopy procentowe do zerowego poziomu. Stopa overnight obecnie kształtuje się w przedziale między 0 a 0,1 proc. wobec poprzedniej stawki 0,1 proc.
Inwestorzy obawiają się wyników kwartalnych spółek

Inwestorzy obawiają się wyników kwartalnych spółek

2010-10-05 Komentarz giełdowy Domu Kredytowego Notus
Tydzień na rynkach europejskich rozpoczał się mało udanie. Chęć do realizacji zysków wygrała na większości parkietów, a w tym procesie sprzedających wspierały dane makroekonomiczne z USA, mocniej od oczekiwań spadły zamówienia w amerykańskim przemyśle (-0,5%), ...

Czy korekta się zakończyła?

Czy korekta się zakończyła?

2010-10-05 Raport poranny FMCM
Korekta nie zmieniła układu sił na rynku: Wczorajsza korekta głównej pary walutowej nie była zbyt mocna. Kurs nadal znajduje się w pobliżu poziomu 1,37, czyli bardzo blisko maksimum. To oznacza, że podaż nie wyrządziła znacznych szkód i popyt w dalszym ciągu może myśleć o ustanowieniu kolejnych rekordów.
Azjatyckie zaskoczenia

Azjatyckie zaskoczenia

2010-10-05 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
W bieżącym tygodniu mamy aż cztery decyzje banków centralnych w krajach rozwiniętych. Naszym zdaniem te, które miały miejsce w trakcie dzisiejszej sesji azjatyckiej były znacznie ciekawsze, niż te zaplanowane na czwartek (EBC i Bank Anglii).
S&P500 broni linii szyi

S&P500 broni linii szyi

2010-10-05 Komentarz poranny DM IDMSA
Indeksy za Oceanem ponownie poddane były większemu wpływowi podaży. Po dynamicznych wrześniowych wzrostach wskaźniki muszą się troszkę schłodzić, emocje ostygnąć, dlatego realizacja zysków trwa dalej. Być może rynek czeka na końcówkę tygodnia, gdzie poza kwartalnymi wynikami spółek, poznamy także ważniejsze dane makro.
Spadki EUR/USD mogą się pogłębić

Spadki EUR/USD mogą się pogłębić

2010-10-04 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Wprawdzie wsparcie na 1,3650 w przypadku EUR/USD nie zostało dzisiaj złamane, to jednak po silnym spadku z rana, w kolejnych godzinach notowania pozostawały w okolicach 1,37, co tak naprawdę potwierdza rosnącą słabość rynku i może sugerować dalsze spadki tej pary walutowej.
Kurs EUR/USD w pobliżu istotnego wsparcia

Kurs EUR/USD w pobliżu istotnego wsparcia

2010-10-04 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
Poranną zniżkę kursu EUR/USD zatrzymała linia ostatniej dynamicznej fali wzrostowej, która obecnie znajduje się w pobliżu 1,3700. Bariera ta była w ostatnich godzinach testowana. Dopóki nie zostanie ona przebita, szybki powrót wartości euro do zwyżki względem dolara będzie jak najbardziej możliwy. Z kolei jej pokonanie otworzy drogę do spadku w kierunku kolejnego istotnego wsparcia 1,3530.
Słaby dzień na rynkach finansowych

Słaby dzień na rynkach finansowych

2010-10-04 Raport popołudniowy FMCM
Korekta głównej pary walutowej: Pierwsza sesja tygodnia przyniosła długo oczekiwaną korektę eurodolara. Jednak jak na razie podaż nie może cieszyć się ze zbyt wielkiej zdobyczy. Pomimo gorszych nastrojów na rynku kurs EUR/USD zdołał obronić poziom 1,37.
Kontynuacja wzrostów na EURUSD w październiku?

Kontynuacja wzrostów na EURUSD w październiku?

2010-10-04 Codzienny Puls Rynku IDMSA
Wrzesień był bardzo udanym miesiącem dla wspólnej europejskiej waluty. W ciągu tych 30 dni euro umocniło się do amerykańskiego dolara o ponad 8%. Czy w październiku będzie podobnie? Poprzedni ruch wzrostowy trwał niemal dwa miesiące, jednak tym razem wzrost był bardziej dynamiczny i zasięg ruchu wrześniowego już prawie osiągnął rozmiary tego czerwcowo-lipcowego.
Inwestorzy wciąż niezdecydowani

Inwestorzy wciąż niezdecydowani

2010-10-04 Komentarz giełdowy TMS Brokers
W piątek indeksy na Wall Street otworzyły się na plusach, jednak w dalszej części notowań lekko się skorygowały kończąc dzień nieznacznie powyżej poziomów poprzedniego zamknięcia. Ostatecznie indeks Dow Jones wzrósł o 0,39 proc., S&P 500 o 0,44 proc., natomiast technologiczny Nasdaq zyskał 0,09 proc.
Wracają stare obawy?

Wracają stare obawy?

2010-10-04 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Wygląda na to, że przez weekend inwestorzy mieli czas na przemyślenie kilku spraw i poniedziałkowy handel nie zaczyna się już od tak optymistycznego akcentu, jak w pierwszym dniu października (piątek). Przede wszystkim uznano, iż piątkowy odczyt ISM dla przemysłu, który spadł do 54,4 pkt., rodzi jednak pewne obawy, iż gospodarka nadal będzie tkwić w marazmie.
Realizacja zysków

Realizacja zysków

2010-10-04 Komentarz do rynku złotego X-Trade Brokers
Od osłabienia w relacji do głównych walut, będącego realizacją zeszłotygodniowych zysków, tydzień rozpoczął złoty. O godzinie 10:43 kurs USD/PLN testował poziom 2,8885 zł, a EUR/PLN 3,9557 zł. W kolejnych godzinach proces ten może jeszcze nieco się pogłębić. Nie powinno to jednak wpłynąć na zmianę dobrego sentymentu do polskiej waluty.
Odreagowanie w notowaniach eurodolara

Odreagowanie w notowaniach eurodolara

2010-10-04 Komentarz poranny TMS Brokers
Na początku dzisiejszej sesji złoty podlega lekkiemu osłabieniu, a notowania EUR/PLN zwyżkują w okolice poziomu 3,9450. Rośnie również kurs USD/PLN – notowania tej pary odbiły się od piątkowych minimów na poziomie 2,8500 i dziś rano wzrosły w pobliże 2,8700. Wartość dolara w górę ciągnie zniżkujący eurodolar.
Istotne rozstrzygnięcia na giełdach są blisko

Istotne rozstrzygnięcia na giełdach są blisko

2010-10-04 Komentarz giełdowy Domu Kredytowego Notus
Końcówka tygodnia na parkietach europejskich upłynęła pod znakiem niewielkich spadków. Publikowane dane makroekonomiczne ze strefy euro dotyczące sektora przemysłowego ze strefy euro, a później z USA okazały się zbliżone do prognoz, niemniej jednak w porównaniu z poprzednim miesiącem amerykański indeks ISM zanotował spadek, ...
Zielony październik za Oceanem

Zielony październik za Oceanem

2010-10-04 Komentarz poranny DM IDMSA
Piątkowe dobre dane z USA zaowocowały dobrym startem w nowy miesiąc. Po wiadomościach nt. wydatków i dochodów oraz po odczycie Indeksu Uniwersytetu Michigan, indeksy rozpoczęły wysoko i mimo, że optymizm zgasł, to w ciągu sesji tylko na chwile notowania były na czerwono.
Rynek pracy i banki centralne

Rynek pracy i banki centralne

2010-10-04 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Ubiegły tydzień znów upłynął pod znakiem słabości dolara, przez co w notowaniach EURUSD mamy już trzy kolejne tygodnie silnych wzrostów. Niewykluczone, że rynek posunął się nieco za daleko (lub przynajmniej za szybko), jednak na ostateczne rozstrzygnięcia w tym tygodniu przyjdzie nam poczekać do piątku, kiedy poznamy dane o zatrudnieniu w USA.
Czy przed nami kolejny tydzień wzrostów?

Czy przed nami kolejny tydzień wzrostów?

2010-10-04 Raport poranny FMCM
Eurodolar nadal bez korekty: Poniedziałkową sesję kurs głównej pary walutowej rozpoczyna od lekkiej korekty. Jednak w porównaniu z zasięgiem ostatniej fali wzrostowej lekki spadek nie ma znaczenia, dlatego w dalszym ciągu można spodziewać się dalszych prób podnoszenia kursu.
Niezaprzeczalna przewaga popytu na euro

Niezaprzeczalna przewaga popytu na euro

2010-10-01 Raport tygodniowy FMCM
Emocjonująca końcówka tygodnia: Początek tego tygodnia nie przyniósł inwestorom nowych danych makro. Dopiero ostatnie sesje miały bardziej nerwowy przebieg ze względu na zaskakujące odczyty danych.
Złoty pozostał mocny

Złoty pozostał mocny

2010-10-01 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Po porannym umocnieniu złotego wywołanym poprawą nastrojów na rynkach światowych – lepsze dane z USA i Chin zmniejszyły awersję do ryzyka i zachęciły do poszukiwania okazji na rynkach wschodzących – a także lepszymi danymi z kraju (indeks PMI wzrósł do najwyższego poziomu od listopada 2006 r.) – nasza waluta pozostała stabilna.
Udana sesja dla złotego

Udana sesja dla złotego

2010-10-01 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
Dzisiejszą sesję europejską kurs eurodolara rozpoczął od dynamicznego wzrostu powyżej poziomu 1,3700. Opór ten został dość łatwo sforsowany, natomiast po jego pokonaniu notowania głównej pary walutowej ustabilizowały się w okolicach poziomu 1,3730.