Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Tydzień pod znakiem zmienności na rynku walutowym

Tydzień pod znakiem zmienności na rynku walutowym

2010-08-20 Komentarz tygodniowy TMS Brokers
Na przestrzeni mijającego tygodnia złoty zyskał na wartości względem euro, a notowania EUR/PLN zniżkowały z okolica 4,0100 aż do 3,9300. Pod koniec tygodnia kurs odbił o około 5 gr w górę, złoty zdołał jednak zachować część zysków.
Eurodolar przełamał wsparcie

Eurodolar przełamał wsparcie

2010-08-20 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
Praktycznie przez cały dobiegający końca tydzień kurs eurodolara przebywał w konsolidacji w przedziale 1,2740-1,2900. Dopiero dzisiejsza sesja przyniosła rozstrzygnięcie. Początkowo nic nie zapowiadało takiego scenariusza, gdyż kalendarz makroekonomiczny był wyjątkowo ubogi pod względem istotnych publikacji.

Byki spędzą weekend na liczeniu strat

Byki spędzą weekend na liczeniu strat

2010-08-20 Podsumowanie dnia Gold Finance
Mimo że w piątek nie pojawiły się żadne nowe niepokojące informacje makroekonomiczne, nastroje inwestorów były niemal równie złe, jak w czwartek, gdy ich nie brakowało. Widocznie ich dawka była wystarczająco mocna, by popsuć humory na dłużej.
Mocne sygnały techniczne na EUR/USD

Mocne sygnały techniczne na EUR/USD

2010-08-20 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Dzisiejsze słowa Axela Webera, który przyznał, iż byłoby „rozsądne”, aby bank centralny nie kończył operacji refinansujących banki komercyjne przed I kwartałem 2011 r., nasiliły obawy o stan gospodarki Eurolandu. Inwestorzy w końcu dostrzegli, iż strefa euro to tylko nie same Niemcy, które mają się coraz lepiej, ale także słabe peryferia.
Po chwili wytchnienia wróciły negatywne nastroje

Po chwili wytchnienia wróciły negatywne nastroje

2010-08-20 Raport tygodniowy FMCM
Sporo rozczarowań danymi: W tym tygodniu przeważały publikacje ze Stanów Zjednoczonych, które niestety w większości okazywały się słabsze od prognoz. Najbardziej rozczarowały dane z rynku pracy, gdzie liczba nowych bezrobotnych wzrosła do 500 tys., podczas gdy oczekiwano jej spadku do 476 tys.
Frank za ponad 3 złote

Frank za ponad 3 złote

2010-08-20 Popołudniowy komentarz do rynku złotego X-Trade Brokers
Miniony tydzień przynosi umocnienie złotego w relacji do euro oraz osłabienie względem dolara i franka. Biorąc pod uwagę zmiany w globalnym otoczeniu, a przede wszystkim dane z USA, taki rozwój sytuacji świadczy o dobrym postrzeganiu polskiej waluty.
Rosną obligacje, spadają akcje

Rosną obligacje, spadają akcje

2010-08-20 Codzienny Puls Rynku IDMSA
Opublikowane wczoraj dane makroekonomiczne miały wyjątkowo silny wpływ na rynek. Wyjątkowo silny ponieważ zazwyczaj tego typu dane nie wywołują aż takich reakcji. Rynek jednak nie ma specjalnie innych bodźców, a sentyment jest negatywny.
Poranna zwyżka EUR/PLN

Poranna zwyżka EUR/PLN

2010-08-20 Komentarz poranny TMS Brokers
Złoty rozpoczyna piątkową sesję na nieco wyższym poziomie niż wczoraj, a notowania EUR/PLN zwyżkują w okolice poziomu 3,9700. Obserwowane od wczorajszego popołudnia lekkie osłabienie polskiej waluty jest efektem pogorszenia nastrojów inwestycyjnych na globalnym rynku po rozczarowujących publikacjach z amerykańskiej gospodarki.
Słabe dane z USA pociągnęły giełdy w dół

Słabe dane z USA pociągnęły giełdy w dół

2010-08-20 Komentarz poranny TMS Brokers
Czwartkowa sesja na Wall Street przyniosła solidniejszą przecenę akcji pod wpływem napływu kiepskich danych z amerykańskiej gospodarki. Indeks Dow Jones spadł o 1,39 proc., S&P 500 o 1,69 proc., natomiast technologiczny Nasdaq stracił 1,66 proc. W pierwszej kolejności inwestorów rozczarował odczyt liczby nowo zarejestrowanych bezrobotnych.
Awersja do ryzyka szkodzi złotemu

Awersja do ryzyka szkodzi złotemu

2010-08-20 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Wczoraj Wall Street nie zdołała się wybronić przed spadkami i zakończyła handel na minusach. Nastroje pozostały dość minorowe, co nie pozwoliło dzisiaj rano na dobre otwarcie parkietów europejskich. Jak widać silny spadek indeksu Philly FED i dalszy wzrost tygodniowego bezrobocia został zauważony nawet przez tych, którzy do tej pory wykluczali negatywny scenariusz dla amerykańskiej gospodarki.
Złe dane dolały oliwy do ognia

Złe dane dolały oliwy do ognia

2010-08-20 Komentarz poranny DM IDMSA
W ostatnich dniach można było mieć pewne zastrzeżenia do stylu, w jakim WIG20 odskakiwał od wsparcia zlokalizowanego koło 2430 punktów. Ruch ten był powolny i bardzo spokojny, co kontrastowało z szybkim i wyrazistym spadkiem z początku ubiegłego tygodnia.
Kolejne niekorzystne informacje z USA

Kolejne niekorzystne informacje z USA

2010-08-20 Poranny Szkic Walutowy AFS
Kolejne niekorzystne informacje z USA sprawiają, że inwestorzy będą wciąż pozostawać zaniepokojeni kondycją największych gospodarek świata. Wczoraj o 14:30 amerykańskie Bureau of Labor Statistics opublikowało dane o liczbie nowych wniosków o zasiłek i ubezpieczenie dla bezrobotnych. Okazało się, że w poprzednim tygodniu rejestracji dokonało aż 500 tys. osób, czyli najwięcej od początku roku.
Sane najgorsze od roku

Sane najgorsze od roku

2010-08-20 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Dane z amerykańskiej gospodarki nie dają powodów do zadowolenia. Na rynku pracy nie tylko nie widać poprawy sytuacji, ale mamy wyraźne sygnały pogorszenia. Dodatkowo regionalne wskaźniki aktywności wskazują na niekorzystne tendencje w obszarze, który do tej pory trzymał się mocno. W tej sytuacji, wczorajszą przecenę na rynkach akcji należy uznać za umiarkowaną.
Powrót negatywnych nastrojów przez dane

Powrót negatywnych nastrojów przez dane

2010-08-20 Raport poranny FMCM
Amerykanie kupują dolara: Na rynku walutowym po raz kolejny mogliśmy obserwować ten sam scenariusz. Najpierw w sesji europejskiej wspólna waluta zyskiwała wyraźnie na wartości, czemu sprzyjały tym razem gorsze wiadomości ze Stanów Zjednoczonych (wzrost liczby nowych bezrobotnych i spadek indeksu FED z Philadelphii).
Gorsze dane zza oceanu dały pożywkę niedźwiedziom

Gorsze dane zza oceanu dały pożywkę niedźwiedziom

2010-08-19 Podsumowanie dnia Gold Finance
Opublikowane dziś dane o wzroście liczby wniosków o zasiłek dla bezrobotnych w Stanach Zjednoczonych do 500 tys., znacznie gorsze, niż się spodziewano, rozczarowujący odczyt indeksu wskaźników wyprzedzających oraz spadek wskaźnika aktywności gospodarczej w rejonie Filadelfii, ...
Podwyższona zmienność na rynku walutowym

Podwyższona zmienność na rynku walutowym

2010-08-19 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
Za nami interesująca sesja na rynku walutowym. Nie doszło wprawdzie do większych rozstrzygnięć na głównych parach, w wymiarze dziennym jednak zmienność była podwyższona w związku z danymi, jakie w ostatnich godzinach napłynęły na rynek.
Negatywne zaskoczenie danymi z USA

Negatywne zaskoczenie danymi z USA

2010-08-19 Raport popołudniowy FMCM
Słabe dane pomogły euro: Po wczorajszym spadku głównej pary walutowej wielu inwestorów liczyło dziś na kontynuację tego ruchu. W efekcie kurs testował rano poziomy pod 1,28. Jednak niedługo potem nastroje uległy wyraźnej poprawie.
Silny spadek Philly FED zaznacza się na rynku

Silny spadek Philly FED zaznacza się na rynku

2010-08-19 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Rano było dość ciekawie. Kurs GBP/USD poszybował gwałtownie w górę, po tym jak opublikowana o godz. 10:30 dynamika lipcowej sprzedaży detalicznej w Wielkiej Brytanii okazała się zaskakująco dobra. To pozwoliło EUR/USD utrzymać wsparcie na 1,2780, ...
Złoty stabilny pomimo słabych danych

Złoty stabilny pomimo słabych danych

2010-08-19 Popołudniowy komentarz do rynku złotego X-Trade Brokers
Kolejne tygodniowe dane z amerykańskiego rynku pracy nie pozostawiają wątpliwości. Największa gospodarka globu ma problemy. Złoty, częściowo korzystając z dobrego sentymentu wobec naszych zachodnich sąsiadów, pozostaje stabilny. Zaszkodzić mu może jedynie silna przecena na globalnych rynkach akcji.
Inwestorzy wciąż niezdecydowani

Inwestorzy wciąż niezdecydowani

2010-08-19 Komentarz poranny TMS Brokers
Środową sesję amerykańskie indeksy rozpoczęły na delikatnych minusach, jednak w dalszej części dnia sukcesywnie odrabiały straty, kończąc dzień na skromnych plusach. Ostatecznie indeks Dow Jones wzrósł o 0,09 proc., S&P 500 o 0,15 proc., natomiast technologiczny Nasdaq zyskał 0,28 proc.