Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Realizacja zysków po komunikacie FOMC

Realizacja zysków po komunikacie FOMC

2010-08-11 Codzienny Puls Rynku IDMSA
Rynek oczekiwał, że FED zmieni nastawienie na bardziej łagodnie i te oczekiwania zostały zaspokojone. Członkowie FOMC są wyraźnie zaniepokojenie słabnącym wzrostem gospodarczym i ciągłym kurczeniem się akcji kredytowej. Aktywa pracujące banków się kurczą i brakuje chętnych na nowe kredyty. Rynek pracy jest słaby a presja inflacyjna znikoma.
Ryzyko korekty znacznie wzrosło

Ryzyko korekty znacznie wzrosło

2010-08-11 Komentarz giełdowy Domu Kredytowego Notus
We wtorek indeksy od początku sesji traciły na wartości, inwestorzy rozpoczęli realizację zysków przed wieczornymi informacjami po posiedzeniu FOMC. Spekulacje dotyczące ewentualnej pomocy dla amerykańskiej gospodarki oraz brak pewności, że Amerykańska Rezerwa Federalna podejmie jakiekolwiek kroki, wzmocniły siłę sprzedających.

Nietrwała reakcja rynku na komunikat FOMC

Nietrwała reakcja rynku na komunikat FOMC

2010-08-11 Komentarz poranny TMS Brokers
Notowania złotego względem euro pozostają dość stabilne. Chwilowa poprawa nastrojów inwestycyjnych na rynkach po wieczornej publikacji komunikatu Federalnego Komitetu Otwartego Rynku (FOMC) dała impuls do zniżki kursu EUR/PLN do poziomu 3,9700.
Wyraźne reakcje rynku na decyzje FED

Wyraźne reakcje rynku na decyzje FED

2010-08-11 Raport poranny FMCM
EUR/USD mocno w dół… Wczorajsze umocnienie dolara w trakcie sesji europejskiej było kontynuowane w godzinach popołudniowych. Inwestorzy w oczekiwaniu na decyzję FED woleli ograniczać ryzyko, a potencjalne uruchomienie kolejnych programów wspierających gospodarkę USA dodatkowo wzmagało popyt na amerykańską walutę.
Fed zwiększy strumień gotówki

Fed zwiększy strumień gotówki

2010-08-11 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Dobro rzadkie jest dobrem cennym, to zasada bardzo dobrze znana w ekonomii. Tymczasem George Washington i jego następcy z wyższych nominałów nie mają powodów do zadowolenia. W wyniku działań Fed firmowane przez nich banknoty stają się coraz mniej rzadkie i coraz mniej cenne.
Na giełdach nerwowo przed posiedzeniem Fed

Na giełdach nerwowo przed posiedzeniem Fed

2010-08-10 Podsumowanie dnia Gold Finance
Wydawało się, że w oczekiwaniu na wieczorną decyzję Fed na rynkach nie będzie się działo zbyt wiele i może być wręcz nudno. Wbrew temu ruch był jednak całkiem spory. Odbywał się w kierunku niekorzystnym dla posiadaczy akcji.
Komunikat FOMC w centrum uwagi inwestorów

Komunikat FOMC w centrum uwagi inwestorów

2010-08-10 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
W ostatnich godzinach kurs EUR/USD odnotował umiarkowany spadek. Zszedł on nawet pod poziom minimum z drugiej połowy minionego tygodnia, usytuowanego w pobliżu 1,3120. Jeśli przebicie tego wsparcia okaże się trwałe, w notowaniach eurodolara powstanie przestrzeń do większego spadku. Pierwszym jego celem może stać się poziom 1,3000.
Złoty słabnie przed decyzją FED

Złoty słabnie przed decyzją FED

2010-08-10 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Im bliżej terminu publikacji komunikatu FED (godz. 20:15), tym większa niepewność na rynku, który jest dość spolaryzowany – ankieta Ried Thunberg/ICAP na którą powołuje się dzisiaj większość agencji informacyjnych pokazała, iż jedynie 48 proc. ankietowanych oczekuje, iż FED podejmie dzisiaj działania wspierające gospodarkę.
Nerwowo przed wieczorną decyzją FED

Nerwowo przed wieczorną decyzją FED

2010-08-10 Raport popołudniowy FMCM
Dalsza aprecjacja dolara: Za nami sesja na parze EUR/USD podporządkowana stronie podażowej. Już od rana wspólna waluta traciła na wartości i jedynie okolice południa przyniosły stabilizację kursu. Aktualne nastroje związane są z wieczorną decyzją FED odnośnie stóp procentowych, a także niepewnością dotyczącą potencjalnych działań mających wspomóc odrodzenie gospodarcze w USA.
Surowce pod wpływem danych  z USA oraz Chin

Surowce pod wpływem danych z USA oraz Chin

2010-08-10 Komentarz surowcowy TMS Brokers
Miniony tydzień cena ropy naftowej Brent rozpoczęła w okolicach poziomu 83 USD za baryłkę. Jednak w kolejnych dniach notowania tego surowca systematycznie zniżkowały w oczekiwaniu na oficjalne dane Departamentu Pracy USA.
Jak rynek niepewny przed FED, to dolar mocniejszy

Jak rynek niepewny przed FED, to dolar mocniejszy

2010-08-10 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Malejące przekonanie inwestorów, iż Rezerwa Federalna podejmie dzisiaj jakieś kroki zmierzające do poluzowania polityki pieniężnej, sprawiły, iż w godzinach nocnych zaczęło się pokrywanie krótkich pozycji w dolarze otwieranych m.in. po słabych piątkowych danych Departamentu Pracy USA. W efekcie dolar zyskał na wartości w relacji do euro, ale i także funta.
Rynek czeka na posiedzenie FOMC

Rynek czeka na posiedzenie FOMC

2010-08-10 Komentarz poranny TMS Brokers
Po wczorajszej zniżce notowań EUR/PLN do poziomu 3,9600, dziś rano ma miejsce lekkie odreagowanie. Kurs euro względem złotego zwyżkuje w okolice 3,9800, nie powinien on jednak przekroczyć wartości 4,0000 PLN za EUR.
Wszystkie oczy skierowane na FED

Wszystkie oczy skierowane na FED

2010-08-10 Komentarz giełdowy Domu Kredytowego Notus
Początek tygodnia na rynkach europejskich upłynął pod znakiem wzrostów. Indeksy w Europie po słabym piątkowym zamknięciu odrabiały straty. W trakcie sesji impulsów do handlu w zasadzie nie było, warto jednak wspomnieć o danych dotyczących wzrostu eksportu w Niemczech o 3,8%, czyli o dwa razy więcej niż oczekiwano.
Rośnie presja na FED

Rośnie presja na FED

2010-08-10 Poranny Szkic Walutowy AFS
Dziś wieczorem szef Rezerwy Federalnej Ben Bernanke oraz pozostali członkowie Komitetu Otwartego Rynku (FOMC) będą dyskutować, czy podjąć nowe kroki w celu stymulowania wzrostu gospodarczego. Zaplanowane na godzinę 20.15 oświadczenie jest najważniejszym wydarzeniem tego tygodnia, ...
Inwestorzy czekają na Bernanke

Inwestorzy czekają na Bernanke

2010-08-10 Raport poranny FMCM
Ograniczanie ryzyka na EUR/USD: Wczorajsza sesja stała pod znakiem ograniczania ryzyka i realizacji zysków przed dzisiejszym posiedzeniem FED. Spora część inwestorów postanowiła pozamykać swoje pozycje przed wieczornym ogłoszeniem decyzji, przez co główna para walutowa zanotowała spadek najpierw do 1,32, a następnie jeszcze niżej do 1,3140.
Presja na Fed

Presja na Fed

2010-08-10 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Po serii słabych danych z USA i wypowiedziach Jamesa Bullarda o zagrożeniu deflacją, pojawiły się oczekiwania na nowe działania stymulacyjne ze strony polityki monetarnej. Jeśli jednak Fed zachowa spokój i nie ugnie się pod presją, może zafundować rynkom akcji korektę i przynajmniej przejściowo wzmocnić dolara.
Byki liczą na dostawę dolarów z amerykańskiej rezerwy federalnej

Byki liczą na dostawę dolarów z amerykańskiej rezerwy federalnej

2010-08-09 Podsumowanie dnia Gold Finance
Wszystko wskazuje na to, że kluczowe dla losów letniej hossy będzie wtorkowe posiedzenie Fed. Jeśli w jego trakcie podjęta zostanie decyzja o stymulowaniu mizernie rozwijającej się amerykańskiej gospodarki kolejną dolarową kroplówką, powinniśmy zobaczyć indeksy na rekordowym poziomie.
Spokojna sesja w notowaniach złotego

Spokojna sesja w notowaniach złotego

2010-08-09 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
W trakcie dzisiejszej sesji europejskiej kurs EUR/USD po okresie konsolidacji pod poziomem 1,3300 odnotował umiarkowany spadek w okolice 1,3230. Ruch ten jednak nie przyniósł żadnych istotnych zmian w notowaniach euro względem dolara.
Oznaki zniecierpliwienia?

Oznaki zniecierpliwienia?

2010-08-09 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Jeżeli spojrzeć na dzisiejsze zachowanie się giełd (nieznaczny spadek), czy też dolara na rynkach międzynarodowych (minimalne umocnienie), to można zauważyć, że część inwestorów zaczyna się niecierpliwić wyczekiwaniem na jutrzejszy, wieczorny komunikat FOMC.
Niewiele impulsów do handlu

Niewiele impulsów do handlu

2010-08-09 Raport popołudniowy FMCM
Korekcyjne spadki na EUR/USD: Pierwsza sesja kolejnego tygodnia nie była zbyt emocjonująca. Na początku inwestorzy pozostawali jeszcze pod wpływem piątkowych danych z USA, przez co waluta amerykańska była pod niewielką presją. Jednak im bliżej końca sesji europejskiej, tym podaż wspólnej waluty rosła, a kurs EUR/USD oddalał się od poziomu 1,33.