Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Dane z USA poprawiły nastroje na rynku

Dane z USA poprawiły nastroje na rynku

2010-09-02 Komentarz poranny TMS Brokers
Pierwsza sesja nowego miesiąca na Wall Street przyniosła solidne wzrosty. Po tym jak sierpień okazał się najgorszy dla giełd od 2001 roku inwestorzy mają nadzieję, że wrzesień przyniesie pewne odbicie na rynku. Wczorajsze lepsze nastroje wśród inwestorów pozwoliły otworzyć się giełdom na plusach, a impulsem do dalszej zwyżki okazała się lepsza od oczekiwań publikacja indeksu ISM dla przemysłu.
Publikacje makro w centrum uwagi

Publikacje makro w centrum uwagi

2010-09-02 Codzienny Puls Rynku IDMSA
Wczoraj rynek poznał dwie istotne publikacje fundamentalne. Obie znacznie odbiegały od prognoz analityków i obie odbiły się czkawką w zachowaniu rynku walutowego. Pierwszą z nich, odczytaną o 14.15, był raport ADP o zmianie zatrudnienia w sektorze prywatnym w USA.

Inwestorzy przystąpili do zakupów

Inwestorzy przystąpili do zakupów

2010-09-02 Komentarz giełdowy Domu Kredytowego Notus
Początek miesiąca na rynkach europejskich upłynął pod znakiem znaczących wzrostów. Inwestorów do kupowania akcji zachęciły lepsze od oczekiwań dane dotyczące sektora przemysłowego najpierw z Chin, a pod koniec dnia ze Stanów Zjednoczonych (indeks ISM dla przemysłu wzrósł do 56,3pkt.).
Na rynku przeważa optymizm

Na rynku przeważa optymizm

2010-09-02 Raport poranny FMCM
Dobre nastroje utrzymane: Po wczorajszej bardzo udanej sesji europejskiej główna para walutowa wyhamowała wzrosty i poddała się stosunkowo niewielkiej korekcie. Jej kurs dziś rano wynosi 1,2815. Pomogły w tym silne wzrosty na amerykańskiej giełdzie, gdzie indeksy zyskały ponad 2,5%.
Zaskakujący wzrost ISM

Zaskakujący wzrost ISM

2010-09-02 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Po nieco zaskakującym wzroście indeksu nastrojów Conference Board, wzrost wskaźnika aktywności w amerykańskim przemyśle zaskoczył jeszcze bardziej. Zignorowane zostały natomiast słabsze dane z rynku pracy, a to właśnie ten temat będzie dominował dziś i jutro.
Rynek pod wpływem danych z USA

Rynek pod wpływem danych z USA

2010-09-01 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
Za nami dość emocjonująca sesja na europejskim rynku walutowym. Pomimo sporej ilości publikacji makroekonomicznych, inwestorzy skupili swoją uwagę na danych, jakie w drugiej części sesji napłynęły ze Stanów Zjednoczonych. O godz. 14.15 poznaliśmy raport agencji ADP o zatrudnieniu w prywatnym sektorze pozarolniczym.
Udany początek miesiąca

Udany początek miesiąca

2010-09-01 Popołudniowy komentarz do rynku złotego X-Trade Brokers
W środę polska waluta zyskał na wartości na fali zdecydowanej poprawy nastrojów na rynkach finansowych. Proces ten wsparł wzrost kursu EUR/USD powyżej 1,28 dolara z 1,2688 wczoraj na zamknięciu. O godzinie 16:55 kurs USD/PLN testował poziom 3,0935 zł, a EUR/PLN 3,9681 zł.
Warszawska giełda nie dała się porwać silnym wzrostom na świecie

Warszawska giełda nie dała się porwać silnym wzrostom na świecie

2010-09-01 Podsumowanie dnia Gold Finance
Przemożną chęć do wzrostu indeksów widać było przez prawie cały dzień na niemal wszystkich giełdach. Do wyjątków należały Szanghaj, Warszawa i Ryga. Inwestorzy w Paryżu, Frankfurcie i Londynie zachwycali się wzrostem wskaźnika aktywności gospodarczej w Chinach bardziej niż sami Chińczycy, ...
Wysoka aktywność gospodarcza na świecie

Wysoka aktywność gospodarcza na świecie

2010-09-01 Raport popołudniowy FMCM
Silny wzrost EUR/USD… Za nami sesja, która praktycznie w całości należała do inwestorów kupujących wspólną walutę. Od samego rana popyt miał przewagę na rynku, w czym w niewielkim stopniu pomogły opublikowane rano dane o indeksie PMI dla sektora produkcyjnego w Strefie Euro (wyniósł 55,1 pkt).
Azjatyckie powody umocnienia złotego

Azjatyckie powody umocnienia złotego

2010-09-01 Komentarz do rynku złotego X-Trade Brokers
Pod znakiem wyraźnego umocnienia złotego upływają środowe notowania na rynku walutowym. Większa w tym zasługa poprawy nastrojów na rynkach finansowych oraz umocnienia euro w relacji do dolara, niż doskonałych danych z polskiej gospodarki.
Napływ dobrych danych wspiera giełdy

Napływ dobrych danych wspiera giełdy

2010-09-01 Komentarz giełdowy TMS Brokers
Wczorajszą sesję amerykańskie indeksy rozpoczęły na lekkich minusach, a przebieg całego dnia notowań charakteryzował się brakiem zdecydowania ze strony inwestorów. Indeksy oscylowały wokół poziomu poprzedniego zamknięcia. Ostatecznie Dow Jones oraz S&P 500 zakończyły dzień na ...
Sesja pod znakiem publikacji makro

Sesja pod znakiem publikacji makro

2010-09-01 Komentarz walutowy TMS Brokers
Na początku dzisiejszej sesji europejskiej złoty umacniał się lekko – notowania EUR/PLN zeszły rano chwilowo do poziomu 3,9800. Złotego wsparła poranna zwyżka na europejskich parkietach, a dodatkowo dobre dane, jakie dziś rano napłynęły na rynek z regionu, w tym z krajowej gospodarki.
Wysoka awersja, frank nasilniejszy

Wysoka awersja, frank nasilniejszy

2010-09-01 Codzienny Puls Rynku IDMSA
W dniu wczorajszym poznaliśmy bardzo dobre dane zza oceanu. Indeks zaufania konsumentów Conference Board był zdecydowanie wyższy od prognoz jak rownież od odczytu z poprzedniego miesiąca. Przełożyło się to na wzrosty na rynkach akcji. Poranne straty odrobiły giełdy europejskie, a indeks S&P wzrósł tuż po ogłoszeniu danych o blisko 10 punktów.
Słabe zakończenie miesiąca na giełdach

Słabe zakończenie miesiąca na giełdach

2010-09-01 Komentarz giełdowy Domu Kredytowego Notus
Wtorkowa sesja na giełdach europejskich rozpoczęła się od mocnych spadków. Koniec miesiąca i związany z nim proces podciągania indeksów sprawił, że po południu sytuacja zaczęła się zdecydowanie poprawiać na korzyść strony popytowej.
Huśtawki nastrojów ciąg dalszy

Huśtawki nastrojów ciąg dalszy

2010-09-01 Raport poranny FMCM
Ponownie wyżej na EUR/USD: Po poniedziałkowej wyprzedaży ryzykownych walut, wtorkowa sesja przyniosła zwrot w nastrojach inwestorów i stopniowy powrót na wyższe poziomy. Dzięki temu główna para walutowa znalazła się ponownie powyżej poziomu 1,27.
Dobre wiadomości z Azji

Dobre wiadomości z Azji

2010-09-01 Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Wzrost indeksu nastrojów amerykańskich gospodarstw domowych może cieszyć inwestorów, ale tak naprawdę dobrą wiadomością są dane z Azji – australijski PKB i chiński PMI. Dziś jednak wracamy znów do danych z USA. Czeka nas raport ADP i wskaźnik ISM dla przemysłu.
Inwestorzy chwytają się każdej iskierki nadziei

Inwestorzy chwytają się każdej iskierki nadziei

2010-08-31 Podsumowanie dnia Gold Finance
Sierpień kończy się w kiepskich nastrojach. Dziś pesymizm przeważał niemal przez cały dzień. Jednak o tym, jak bardzo inwestorzy tęsknią za sygnałami, niosącymi choćby cień optymizmu, świadczy reakcja na informację o większym niż się spodziewano wzroście indeksu cen domów za oceanem. Wzrósł on o 4,2 proc., podczas gdy liczono na zwyżkę o 3,5 proc.
Niepewność wśród inwestorów szkodzi surowcom

Niepewność wśród inwestorów szkodzi surowcom

2010-08-31 Komentarz surowcowy TMS Brokers
Miniony tydzień obfitował w istotne publikacje makroekonomiczne oraz innego typu znaczące doniesienia z globalnej gospodarki. Z tego też względu na rynkach różnych klas aktywów nie brakowało powodów do silniejszych ruchów. Nie wszystkie jednak oczekiwania, co do potencjalnych reakcji okazały się zgodne z rzeczywistością.
Niespodziewany powrót optymizmu na rynek walutowy

Niespodziewany powrót optymizmu na rynek walutowy

2010-08-31 Raport popołudniowy FMCM
Zupełne przeciwieństwo wczorajszego dnia: Dzisiejsza sesja europejska była zaprzeczeniem wczorajszego dnia. Praktycznie od samego rana wspólna waluta zyskiwała na wartości i to mimo słabego zachowania giełd w Europie. Ponadto wzrostom nie sprzyjały też pojawiające się dane makro, ...
Wzrost awersji do ryzyka na rynkach

Wzrost awersji do ryzyka na rynkach

2010-08-31 Komentarz poranny TMS Brokers
Polska waluta od wczoraj traci lekko na wartości pomimo lepszych od oczekiwań danych na temat wzrostu gospodarczego w II kwartale. Nastroje na krajowym rynku zostały zdominowane przez słaby sentyment inwestycyjny, panujący na giełdach.