Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy
Rynek dostał potwierdzenie
2010-10-13 Poranny komentarz rynkowy X-Trade BrokersWiększość członków Federalnego Komitetu Otwartego Rynku (FOMC) jest gotowa na dalsze łagodzenie polityki pieniężnej w niezbyt odległej przyszłości, wynika z opublikowanego wczoraj protokołu z wrześniowego posiedzenia FOMC.
FED będzie dalej wspierał gospodarkę USA
2010-10-13 Komentarz giełdowy Domu Kredytowego NotusWtorkowa sesja na parkietach europejskich nie wniosła zbyt wiele do obrazu rynku. Ciężko dziwić się inwestorom skoro publikowane dane makroekonomiczne były mało istotne, a najciekawsze informacje światło dzienne ujrzały dopiero po zamknięciu notowań w Europie.
FOMC dodaje bykom energii
2010-10-13 Komentarz poranny DM IDMSADługo oczekiwana za Oceanem publikacja tzw. minutes po posiedzeniu FOMC podtrzymała powszechną opinię ekspertów o prawdopodobnym dalszym luzowaniu polityki pieniężnej. Większość członków w ramach zmniejszenia bezrobocia oraz pobudzenia gospodarki zamierza opowiedzieć się w najbliższej przyszłości za takim rozwiązaniem.
Notatki z posiedzenia FOMC osłabiły dolara
2010-10-13 Raport poranny FMCMCzyżby powrót do wzrostów? Większość wczorajszego dnia charakteryzowała się umacnianiem dolara, co oznaczało spadki głównej pary walutowej. Po południu pojawiły się jednak pozytywne informacje dotyczące aukcji greckich obligacji, co poprawiło na pewien czas nastroje inwestorów.
Rynek czeka na publikację zapisków z posiedzenia FOMC
2010-10-12 Komentarz popołudniowy TMS BrokersDruga sesja bieżącego tygodnia upłynęła w równie spokojnych nastrojach co poniedziałkowe notowania. Brak istotnych publikacji makro ogranicza zmienność i pozwala zrewidować inwestorom swoje dotychczasowe poglądy i oczekiwania dotyczące przyszłości polityki monetarnej w głównych światowych gospodarkach.
Drugi dzień umacniania waluty amerykańskiej
2010-10-12 Raport popołudniowy FMCMDolar nadal zyskuje: Początek dnia wyglądał bardzo słabo na głównej parze. Jej kurs po czasowym wahaniu przebił się przez 1,38 i dotarł do 1,3775. Jednak informacje o całkiem dobrym wyniki aukcji obligacji greckich pomogły poprawić nastroje inwestorów i powstrzymać dalsze spadki.
Dynamika notowań surowców zwalnia tempo
2010-10-12 Komentarz surowcowy TMS BrokersW minionym tygodniu cena ropy naftowej Brent lekko się skorygowała, zniżkując w okolice poziomu 82 USD za baryłkę. Rozpoczęta korekta sprowadzić może cenę „czarnego złota” do psychologicznego poziomu wsparcia 80 USD. Wydaje się, że ostatnia zwyżka notowań ropy dokonała się na fali zbyt optymistycznych nastrojów.
Realizacja zysków
2010-10-12 Komentarz do rynku złotego X-Trade BrokersZłoty we wtorek traci na wartości w ślad za pogarszającymi się nastrojami na rynkach finansowych oraz umocnieniem dolara na świecie. O godzinie 13:40 kurs USD/PLN testował poziom 2,8674 zł, rosnąc o 1,8 gr w stosunku do wczorajszego zamknięcia. Kurs EUR/PLN, po wzroście o 0,9 gr, testował poziom 3,9631 zł.
Stopniowa realizacja zysków w obliczu braku publikacji makro
2010-10-12 Codzienny Puls Rynku IDMSACo przyniosła wtorkowa sesja na rynku walutowym? Gdyby ktoś w odpowiedzi na to pytanie jedynie wzruszył ramionami, nie można by mu było zarzucić braku profesjonalizmu. Ubogi kalendarz wydarzeń makroekonomicznych, a właściwie brak istotnych publikacji, spowodował, że w dniu wczorajszym nie obserwowaliśmy żadnych gwałtownych ruchów.
Dolar zyskuje, bo inwestorzy przestają być pewni
2010-10-12 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walutWtorek przynosi umocnienie dolara względem głównych walut (poza jenem). To wynik wczorajszego wystąpienia Janet Yellen, która nieoczekiwanie przyznała, iż długie utrzymywanie niskich stóp procentowych może inicjować powstawanie baniek spekulacyjnych, ...
Niewielkie osłabienie złotego na początku notowań
2010-10-12 Komentarz poranny TMS BrokersZłoty w ostatnich godzinach nieznacznie stracił na wartości – kursy EUR/PLN oraz USD/PLN odnotowały zwyżkę o ok. 2 grosze odpowiednio w okolice 3,9700 oraz 2,8700. Sytuacja w notowaniach pierwszej z wymienionych par walutowych od ponad miesiąca pozostaje taka sama. Impuls do silniejszych zmian w jej przypadku dostarczy dopiero wybicie z przedziału wahań 3,9200-4,0000.
Na giełdach panuje spokój
2010-10-12 Komentarz giełdowy Domu Kredytowego NotusPoczątek tygodnia na giełdach w Europie rozpoczął się bardzo spokojnie. W trakcie sesji inwestorom brakowało impulsów do handlu, ale mimo tego indeksy utrzymywały się na plusach. Warto wspomnieć o dobrych informacjach z Turcji dotyczących prognoz PKB, a także spadku deficytu w kolejnych latach, co przełożyło się na wzrost tamtejszej giełdy o ponad 2,5%.
Popyt na walutę amerykańską utrzymał się w nocy
2010-10-12 Raport poranny FMCMW dalszym ciągu brak istotnych danych: Tak jak można było oczekiwać, wczorajsze sesja amerykańska nie przyniosła dużo większych zmian niż sesja europejska. Jednak nie oznacza to, że obserwujemy dziś na głównej parze walutowej poziomy zbliżone do wczorajszych, bowiem w sesji azjatyckiej kontynuowane były nastroje sprzyjające umacnianiu waluty amerykańskiej oraz wyprzedaży ryzykownych aktywów.
Rachityczne wahania w USA
2010-10-12 Komentarz poranny DM IDMSAWobec braku istotnych danych makro oraz Dnia Kolumba amerykańskie indeksy nie wykazały dużej aktywności i ostatecznie wszystkie blue chipy zgodnie zakończyły sesję niemal idealnie na poziomie piątkowego zamknięcia. Oczekiwane poluzowanie polityki pieniężnej nie daje na tyle siły niedźwiedziom, by pociągnąć notowania wyraźnie w dół.
protokół w centrum uwagi
2010-10-12 Poranny komentarz rynkowy X-Trade BrokersNiewielkimi zmianami indeksów, którym towarzyszyły równie umiarkowane obroty, rozpoczęły światowe giełdy drugi tydzień października. Spadek aktywności inwestorów był pochodną wolnego dnia w Japonii, Dnia Kolumba w Stanach Zjednoczonych oraz braku istotnych publikacji makroekonomicznych. Prawdziwy handel na giełdach powinien rozpocząć się dopiero dziś.
Brak istotnych danych sprzyjał dolarowi
2010-10-11 Raport popołudniowy FMCMZ powodu braku istotnych publikacji makroekonomicznych, które mogłyby podtrzymać trend aprecjacyjny na głównej parze walutowej, tydzień rozpoczęliśmy od korekcyjnych spadków. Kurs EUR/USD odbił się od 1,40 i jeszcze przed południem znalazł w okolicy 1,3920.
Na świecie bez zmian, a w kraju nieco lepiej
2010-10-11 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walutOd rana na rynkach międzynarodowych niewiele się działo. To efekt częściowej absencji inwestorów z Japonii, USA i Kanady (giełda amerykańska działa dzisiaj normalnie). W efekcie nie napłynęły żadne istotne informacje, a notowania EUR/USD zakleszczyły się w rejonie 1,3930. W kraju złoty jednak nieoczekiwanie zyskał.
Spokojna sesja na rynku walutowym
2010-10-11 Komentarz popołudniowy TMS BrokersDzisiejsza sesja europejska miała dość spokojny przebieg. W notowaniach większości głównych par walutowych obserwowaliśmy konsolidację w niezbyt szerokich przedziałach. Uczestnicy rynku łapią obecnie chwilę oddechu po ostatnich dynamicznych wahaniach wartości walut. Oczekują również na impulsy do dalszych zmian.
Rynek pracy w USA zgodnie z oczekiwaniami gorzej od oczekiwań
2010-10-11 Codzienny Puls Rynku IDMSATak jak oczekiwaliśmy piątkowe dane z rynku pracy były gorsze od prognoz. W sektorze prywatnym przybyło jedynie 64 tys. miejsc pracy w stosunku do spodziewanych 75 tys. Wyniki sektora pozarolniczego były jeszcze gorsze. Spodziewano się, że liczba nowych miejsc pracy będzie taka sama jak tych, które zostały zlikwidowane, a okazało się, że netto ubyło ich aż 95 tys.
Słabsze nastroje na rynku złotego
2010-10-11 Komentarz poranny TMS BrokersZłoty rozpoczął nowy tydzień w okolicach poziomu 3,9750. Polska waluta w dalszym ciągu utrzymuje się w kanale wahań, jednak w ostatnim czasie sentyment względem złotego uległ pogorszeniu. Stało się to za sprawą wzrostu obaw o kondycję krajowego budżetu i niezgodność planów polskiego rządu z wytycznymi Komisji Europejskiej w kwestii naprawy finansów publicznych.