Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Słabe odczyty osłabiają Euro. Dolar drożeje

Słabe odczyty osłabiają Euro. Dolar drożeje

2013-05-15 Raport poranny FMCM
Rating Grecji w górę: Zgodnie z naszą prognozą główna para walutowa kontynuuje ruch na południe. Przebite zostało minimum dzienne z ostatniego piątku, a obecnie znajdujemy się na poziomie 1,2907. Dziś rano wspólnej walucie zaszkodziły przede wszystkim słabe odczyty o PKB za I kwartał z Francji i Niemiec, które wypadły poniżej prognoz.
Bez sygnałów poprawy

Bez sygnałów poprawy

2013-05-15 Komentarz walutowy Alior Bank
Publikacja wstępnego szacunku wzrostu gospodarczego Polski w pierwszym kwartale 2013 r. była sporym rozczarowaniem. Odczyt na poziomie 0,4% r/r był słabszy zarówno od prognoz, jak i wyniku za poprzedni kwartał (oba 0,7%). GUS nie podał rozbicia komponentów wzrostu, jednak bezpiecznie można przyjąć, ...

Rozbieżne drogi gospodarek strefy euro i USA

Rozbieżne drogi gospodarek strefy euro i USA

2013-05-15 Komentarz poranny TMS Brokers
Zgodnie z naszymi oczekiwaniami eurodolar wybił się dołem z trwającego ponad miesiąc trendu bocznego. Od rana wspólna waluta traci na wartości, a kurs EUR/USD zniżkuje do 1,29. Osłabia się również złoty. Kurs EUR/PLN wzrasta pod 4,17, a USD/PLN do 3,23. Dziś poznamy sporo ważnych danych z dynamiką PKB strefy euro za I kw. (11:00) oraz inflacją z Polski (14:00) na czele.
Dane o CPI przypieczętują obniżkę stóp w czerwcu

Dane o CPI przypieczętują obniżkę stóp w czerwcu

2013-05-15 Poranny Szkic Walutowy AFS
Słabe odczyty danych o PKB z Europy powodują przyspieszenia trendu aprecjacji dolara i ostateczne wybicie dołem z krótkoterminowej konsolidacji. Złoty również słabszy, w okolicach miesięcznych dołków. Dziś dzień obfitujący w publikacje. Z Polski kluczowe będą dane o CPI, które wraz z danymi o wzroście przypieczętują obniżkę stóp w czerwcu.
Presja na złotego utrzymuje się, inflacja CPI w kalendarzu

Presja na złotego utrzymuje się, inflacja CPI w kalendarzu

2013-05-15 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Środowy, poranny handel na rynku złotego przynosi stabilizację złotego w zakresie wczorajszej zmienności. Polska waluta wyceniana jest przez rynek następująco: 4,1645 PLN za euro, 3,2200 PLN wobec dolara amerykańskiego oraz 3,3294 PLN względem franka szwajcarskiego. Rentowności polskiego długu wynoszą 3,192% w przypadku obligacji 10-letnich.
Dołek spowolnienia już za nami

Dołek spowolnienia już za nami

2013-05-14 Komentarz poranny TMS Brokers
Pozytywnym zaskoczenie dynamiką sprzedaży detalicznej lekko umocniło amerykańską walutę. W trakcie sesji azjatyckiej dolar jednak stracił na wartości, a kurs EUR/USD osiągnął maksimum na 1,3025 (obecnie powraca w okolice 1,30). Złoty od rana traci na wartości. Przed rozpoczęciem sesji europejskiej kurs EUR/PLN wzrasta powyżej 4,16, a USD/PLN powyżej 3,20.
Eurodolar bez wyraźnego trendu.  Złoty czeka na odczyt

Eurodolar bez wyraźnego trendu. Złoty czeka na odczyt

2013-05-14 Raport poranny FMCM
Impas: W nocy na głównej parze walutowej bykom udało się przebić poziom 1,30, jednak jak na razie jest to tylko kosmetyczna zwyżka i niczego nie przesądza. Na chwilę obecną główna para walutowa jest wyceniana na 1,3002.
Złoty pod presją

Złoty pod presją

2013-05-14 Komentarz walutowy Alior Bank
Rozpoczęta jeszcze w piątek deprecjacja złotego znalazła swoją kontynuację na początku nowego tygodnia, wyprowadzając kurs EUR/PLN ponad 4,16, a zatem najwyżej od 2 maja. Osłabienie polskiej waluty przede wszystkim należy wiązać z korektą na polskim rynku długu, gdzie po utrzymującej się od marca hossie ceny obligacji notują historyczne rekordy.
Wstępny odczyt PKB za I kw. w centrum uwagi

Wstępny odczyt PKB za I kw. w centrum uwagi

2013-05-14 Poranny Szkic Walutowy AFS
Przed danymi o PKB w I kw. złoty pozostaje pod presją na osłabienie. Odczyt danych może zadecydować do dalszych losach kursów w horyzoncie końca tygodnia. Lepszy od prognoz wynik gospodarki w okresie styczeń-marzec oddali kursy od oporów.
Dane dot. PKB za I kw. w centrum uwagi rynku

Dane dot. PKB za I kw. w centrum uwagi rynku

2013-05-14 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Wtorkowy, poranny handel na rynku złotego przynosi stabilizację kwotowań polskiej waluty w rejonie 8-sesyjnych minimów. Złoty wyceniany jest przez rynek następująco: 4,1603 PLN za euro, 3,1956 PLN wobec dolara amerykańskiego oraz 3,3550 PLN względem franka szwajcarskiego. Rentowności polskiego długu wzrosły do poziomu 3,212% w przypadku obligacji 10-letnich.
Złoty nadal słaby

Złoty nadal słaby

2013-05-13 Komentarz do rynku złotego X-Trade Brokers
Początek tygodnia przynosi kontynuację trendów, które powstały pod koniec ubiegłego tygodnia. W konsekwencji złoty osłabia się wobec głównych światowych walut. Dziś w kalendarzu makroekonomicznym nie było istotnych danych, ale jutro czeka nas pewna niespodzianka.
Lepsze dane o sprzedaży detalicznej z USA to na razie za mało…

Lepsze dane o sprzedaży detalicznej z USA to na razie za mało…

2013-05-13 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
… aby popchnąć rynki do wyraźniejszego umocnienia dolara, ponad to, które było obserwowane chwilę po publikacji danych o godz. 14:30. W kwietniu sprzedaż wzrosła o 0,1 proc. m/m po słabym marcu (rewizja do -0,5 proc. m/m z -0,4 proc. m/m), chociaż bez uwzględnienia samochodów spadek był zgodny z szacunki (0,1 proc. m/m).
Fitch straszy. Sprzedaż w USA w górę

Fitch straszy. Sprzedaż w USA w górę

2013-05-13 Raport popołudniowy FMCM
Lepsza sprzedaż w USA: Dzisiejsza sesja na głównej parze walutowej nadal nie przyniosła rozstrzygnięcia na wykresie, choć (jak wspominałem wcześniej) nadal większe są szanse na wyjście dołem z szerokiej konsolidacji, niż powtórne dotarcie do poziomu 1,31 PLN.
Dolar może dalej zyskiwać

Dolar może dalej zyskiwać

2013-05-13 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
W sobotnim artykule zamieszczonym w Wall Street Journal, Jon Hilsenrath zwraca uwagę, że FED już „zadecydował” o skróceniu programu QE3 – w grę wchodzi tylko właściwy timing oficjalnego przyjęcia tej decyzji i sposób wprowadzenia jej w życie.
Dolar nadal mocny

Dolar nadal mocny

2013-05-13 Codzienny Puls Rynku IDMSA
W weekend odbyło się spotkanie przywódców państw G7. Większość dyskusji skupiona była wokół luźnej polityki monetarnej głównych światowych gospodarek. Na celowniku znalazła się Japonia, która posądzana jest za zbyt agresywną politykę monetarną. Przypomnijmy, iż w zeszłym tygodniu dolar osiągnął pułap 100 jenów.
Eurodolar poniżej 1,30

Eurodolar poniżej 1,30

2013-05-13 Raport poranny FMCM
Po piątkowym przełamaniu wsparcia na poziomie 1,30 na głównej parze walutowej, dziś rano mamy lekkie odreagowanie i wzrost wartości eurodolara, jednak jak na razie są to kosmetyczne wzrosty. Obecnie kurs pary EUR/USD wynosi 1,2987.
Plany zakończenia QE3 umocnią dolara

Plany zakończenia QE3 umocnią dolara

2013-05-13 Komentarz poranny TMS Brokers
Po umocnieniu amerykańskiej waluty z końcówki ubiegłego tygodnia, dziś od rana dolar lekko się osłabia. Obecnie kurs EUR/USD znajduje się na 1,2980. Od umocnienia tydzień rozpoczyna polska waluta. Obecnie kurs EUR/PLN zniżkuje poniżej 4,14, a USD/PLN poniżej 3,19.
Dolar wraca do łask

Dolar wraca do łask

2013-05-13 Komentarz walutowy Alior Bank
W związku z weekendowym spotkaniem ministrów finansów i bankierów centralnych grupy G7 jedyną wartą nadmienienia informacją było przemilczenie kwestii silnej deprecjacji jena zainicjowanej zapowiedziami ekspansji monetarnej i fiskalnej władz japońskich.
Złoty pod presją z powodu realizacji zysków na obligacjach

Złoty pod presją z powodu realizacji zysków na obligacjach

2013-05-13 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Początek nowego tygodnia na rynku złotego przynosi lekkie osłabienie polskiej waluty za sprawą rozpoczęcia notowań za pomocą weekendowej luki. Złoty wyceniany jest przez rynek następująco: 4,1460 PLN za euro, 3,1950 PLN wobec amerykańskiego dolara oraz 3,3336 PLN względem franka szwajcarskiego. Rentowności polskiego długu wynoszą 3,166% w przypadku obligacji 10-letnich.
Sytuacja nadal niewyjaśniona. Złoty słabnie

Sytuacja nadal niewyjaśniona. Złoty słabnie

2013-05-10 Raport poranny FMCM
Blisko 1,30: Wczoraj kurs głównej pary walutowej po przełamaniu wsparcia na 1,31 kierował się dalej na południe docierając do granicy niemal 1,30. Obecnie kurs tej pary EUR/USD wynosi 1,3027. Na gruncie analizy technicznej sytuacja nadal jest niewyjaśniona gdyż żadna ze stron, ani popyt ani podaż nie może na dłużej przejąć inicjatywy.