Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Nadal wyraźna polaryzacja opinii w gronie RPP

Nadal wyraźna polaryzacja opinii w gronie RPP

2013-03-29 Poranny Szkic Walutowy AFS
Ograniczenia w przepływie kapitału na Cyprze potrwają najpewniej cały miesiąc. We Włoszech wciąż nie udało się utworzyć nowego rządu. Na EUR/USD łagodna korekta spadków. Świąteczne nastroje będą sprzyjać stabilizacji notowań. Od poniedziałku najpewniej czeka nas kontynuacja trendu aprecjacji dolara.
Przedświąteczny marazm

Przedświąteczny marazm

2013-03-29 Komentarz poranny FX Alior Bank
W obliczu zbliżającego się okresu świątecznego coraz mniej emocji towarzyszy notowaniom na rynku finansowym, a malejąca aktywność sprawia, że najbliższe godziny powinny upłynąć w spokojnej atmosferze. Wydarzenia ostatnich 24 godzin były na tyle wyważone, żeby nie prowokowały gwałtownych reakcji inwestorów.

Przedświąteczna realizacja zysków

Przedświąteczna realizacja zysków

2013-03-28 Popołudniowy komentarz do rynku złotego X-Trade Brokers
Początek dnia przyniósł kontynuację osłabienia polskiej walut ustanawiając nowe szczytu na parach z dolarem, funtem i frankiem. Sytuacja jednak zaczęła się zmieniać już przed południem, odwracając trendy na głównych parach walutowych ze złotym.
Byki wykorzystują szanse. Złoty mocniejszy

Byki wykorzystują szanse. Złoty mocniejszy

2013-03-28 Raport popołudniowy FMCM
Gorsze dane z USA: Dzisiejsza sesja przynosi odreagowanie po ostatnich mocnych spadkach kursu głównej pary walutowej. Można powiedzieć, że dziś byki wykorzystały swoją szansę i sprawiły, że obecna wartość eurodolara to 1,2831.
Cypryjskie banki w centrum uwagi

Cypryjskie banki w centrum uwagi

2013-03-28 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Czy planowane na godz. 11:00 otwarcie cypryjskich banków może wpłynąć na nastroje na rynkach? Może być to dobry pretekst do kontynuacji spadków wspólnej waluty, chociaż w pewnym sensie aspekt ten powinien być już zdyskontowany.
I jeszcze te Włochy…

I jeszcze te Włochy…

2013-03-28 Komentarz poranny FX Alior Bank
Wczoraj inwestorzy przypomnieli sobie, że Cypr nie jest obecnie jedyną zadrą strefy euro. Pogorszenie sentymentu wśród Europejczyków pod natłokiem pesymizmu płynącego ze strony danych gospodarczych oraz doniesień z Cypru i Włoch stawia pod znakiem zapytania szybki powrót ożywienia w bloku.
Nowy szczyt na USDPLN

Nowy szczyt na USDPLN

2013-03-28 Codzienny Puls Rynku IDMSA
W dniu wczorajszym obserwowaliśmy nowe maksima oraz minima na najpopularniejszych parach walutowych wśród polskich inwestorów. EURUSD ustanowił nowe minimum na poziomie 1,2749. Trwa wyraźna kontynuacja trendu spadkowego.
Czy zmniejszona aktywność rynku pomoże dziś bykom?

Czy zmniejszona aktywność rynku pomoże dziś bykom?

2013-03-28 Raport poranny FMCM
Banki na Cyprze otwarte: Dzisiejsza sesja przynosi lekki spadek głównej pary walutowej, jednak w nocy i nad ranem dało się zauważyć wzrost wartości tej pary. Dzisiaj aktywność na rynku powinna stopniowo maleć z racji zbliżających się Świąt.
Otwarto banki na Cyprze

Otwarto banki na Cyprze

2013-03-28 Poranny Szkic Walutowy AFS
Na rynkach wciąż dominuje tendencja ucieczki od ryzyka. Dolar jest w ofensywie, a złoty traci na wartości. W centrum uwagi ponownie Cypr, gdzie rano otwarto banki. Wprowadzono czasowe restrykcje w przepływie kapitału, więc groźba runu na placówki nie jest przesadnie duża. Doniesienia z wyspy mogą jednak w dużej mierze kształtować dzisiejszy handel.
Banki na Cyprze ponownie otwarte

Banki na Cyprze ponownie otwarte

2013-03-28 Komentarz poranny TMS Brokers
Po wczorajszym osłabieniu od rana wspólna waluta zyskuje na wartości. Kurs EUR/USD wzrasta powyżej 1,28. Bez większych zmian pozostają notowania polskiej waluty. Kurs EUR/PLN znajduje się tuż nad 4,18, a silnie ujemnie skorelowany z eurodolarem kurs USD/PLN zniżkuje do 3,26.
Zamykanie pozycji na złotym przed świętami

Zamykanie pozycji na złotym przed świętami

2013-03-28 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Poranny, czwartkowy handel na rynku złotego przynosi względną stabilizację wyceny polskiej waluty po wczorajszym osłabieniu (koszyka Bossa PLN stracił 0,35%). Inwestorzy kwotują złotego następująco: 4,1784 PLN za euro, 3,2677 PLN wobec dolara amerykańskiego oraz 3,4288 PLN względem franka szwajcarskiego. Rentowności polskiego długu wynoszą 3,9% w przypadku obligacji 10-letnich.
Gorsze dane z Eurolandu pogarszają nastroje

Gorsze dane z Eurolandu pogarszają nastroje

2013-03-27 Raport popołudniowy FMCM
Eurodolar najniżej od listopada ubiegłego roku: Podczas dzisiejszej sesji główna para walutowa kontynuowała ruch na południe. Przebity został ważny technicznie i psychologicznie poziom 1,28. Otwiera to drogę na jeszcze niższe poziomy, nawet w okolice 1,2660. Obecnie kurs eurodolara wynosi 1,2768 i znajduje się najniżej od 21 listopada ubiegłego roku.
Dalsze umocnienie dolara

Dalsze umocnienie dolara

2013-03-27 Codzienny Puls Rynku IDMSA
W dniu wczorajszym na rynkach obserwowaliśmy niewielką zmienność. Główna para walutowa, EURUSD zamknęła się 8 pipsów powyżej poniedziałkowego zamknięcia. Trend jednak wciąż pozostaje spadkowy i spodziewamy się jego kontynuacji.
Kolejne złe wieści z Eurolandu mogą pogrążyć wspólną walutę

Kolejne złe wieści z Eurolandu mogą pogrążyć wspólną walutę

2013-03-27 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Dyskusja na temat możliwego obciążenia dużych depozytów kosztami ratowania banków w Unii Europejskiej (wczorajsze sygnały z Komisji Europejskiej i Parlamentu Europejskiego) na pewno nie jest tym, czego chcieliby słuchać inwestorzy. Jutro mamy otwarcie cypryjskich banków, albo kolejną próbę…
Ważny poziom przełamany

Ważny poziom przełamany

2013-03-27 Raport poranny FMCM
Nadal na południe: Główna para walutowa rozpoczyna dzisiejszą sesję od spadków i kontynuacji trendu spadkowego. Obecnie kurs pary EUR/USD to 1,2823. W kalendarzu nie mamy zbyt wielu istotnych figur makroekonomicznych. O godzinie 11:00 poznamy koniunkturę gospodarczą za marzec w Strefie Euro.
Złoty najsłabszy w gronie rynków wschodzących

Złoty najsłabszy w gronie rynków wschodzących

2013-03-27 Komentarz poranny TMS Brokers
Od poniedziałkowego popołudnia eurodolar stabilizuje się w wąskim przedziale wahań 1,2830 – 1,2885. Osłabia się jednak polska waluta. W tym tygodniu wśród walut z grona rynków wschodzących najsilniejszej deprecjacji wobec amerykańskiego dolara uległ właśnie złoty. Co więcej jako jedyny nieznacznie osłabił się wobec euro.
Pogorszenie nastrojów amerykańskich konsumentów

Pogorszenie nastrojów amerykańskich konsumentów

2013-03-27 Poranny Szkic Walutowy AFS
Pomimo gorszych odczytów sentymentu wśród konsumentów w USA, co mogłoby wskazywać na oddalenie groźby ograniczenia QE3, dolar pozostaje mocny. Czynnikiem sprzyjającym aprecjacji amerykańskiej waluty jest wzrost awersji do ryzyka. Z tego samego powodu oraz globalnego odwrotu inwestorów od rynków emerging markets pod presją znajduje się złoty.
Malejąca aktywność rynku złotego

Malejąca aktywność rynku złotego

2013-03-27 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Poranny handel na złotym przynosi kontynuację wczorajszego osłabienia polskiej waluty na rynku. Złoty kwotowany jest przez uczestników rynku następująco: 4,1780 PLN wobec euro, 3,2490 PLN względem dolara amerykańskiego oraz 3,4264 PLN za franka szwajcarskiego. Rentowności polskiego długu nieznacznie wzrosły i wynoszą aktualnie 3,941% w przypadku obligacji 10-letnich.
Gorsze dane z USA. Dymisja prezesa Banku Cypru

Gorsze dane z USA. Dymisja prezesa Banku Cypru

2013-03-26 Raport popołudniowy FMCM
Eurodolar względnie stabilny: Dzisiejsza sesja na głównej parze przebiegała względnie stabilnie i mniejszym obszarze zmienności niż to miało miejsce w ostatnich sesjach. Podobnie jak w poprzednich dniach nastroje inwestorów psuł Cypr.
Eurodecydenci forsują kontrowersyjny projekt dla bankowych depozytów

Eurodecydenci forsują kontrowersyjny projekt dla bankowych depozytów

2013-03-26 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Według Komisji Europejskiej istnieje możliwość, aby kosztami ratowania banków obciążać depozyty przekraczające 100 tys. EUR. Zdaniem rzecznik Michel Barnier taka propozycja KE jest obecnie przedmiotem dyskusji.