Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Stabilizacja złotego, inflacja CPI w centrum uwagi

Stabilizacja złotego, inflacja CPI w centrum uwagi

2013-04-15 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Początek nowego tygodnia handlu na złotym przynosi osłabienie polskiej waluty. Złoty wyceniany jest przez rynek następująco: 4,1070 PLN za euro, 3,1402 PLN wobec dolara amerykańskiego oraz 3,3782 PLN względem franka szwajcarskiego. Rentowności polskiego długu wynoszą 3,584% w przypadku obligacji 10-letnich.
Pozytywny tydzień dla polskich inwestorów

Pozytywny tydzień dla polskich inwestorów

2013-04-12 Tygodniowy komentarz do rynku złotego X-Trade Brokers
Mijający tydzień był dla inwestorów w Polsce wyjątkowo udany. Rekordowo niskie rentowności obligacji skarbowych, umocnienie złotego w stosunku do głównych walut i zdecydowane odbicie na polskiej giełdzie świadczą o wyraźnej poprawie nastrojów na rodzimym rynku.

Makro-mieszanka z USA

Makro-mieszanka z USA

2013-04-12 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Po wczorajszych lepszych danych nt. cotygodniowego bezrobocia, dzisiaj inwestorzy otrzymali gorsze dane odnośnie sprzedaży detalicznej (spadła w marcu o 0,4 proc. m/m), oraz nastrojów konsumenckich Uniwersytetu Michigan (nieoczekiwana zniżka w połowie kwietnia do 72,3 pkt.).
Cięcia w USA odcisnęły piętno na sprzedaży

Cięcia w USA odcisnęły piętno na sprzedaży

2013-04-12 Komentarz tygodniowy TMS Brokers
W tym tygodniu eurodolar testował 200-dniową średnią kroczącą w okolicach 1,3140. Atak na ten poziom oporu odbywał się przy wykupieniu rynku – wskaźnik RSI(14) dla interwału godzinowego wynosił wtedy 77 pkt. Obecnie kurs znajduje się w pobliżu 1,3080.
Tydzień ataku na 1,31

Tydzień ataku na 1,31

2013-04-12 Raport popołudniowy FMCM
Raport z posiedzenia FOMC pojawił się wcześniej: Rankiem 8 kwietnia dochodziliśmy na wykresie eurodolara do poziomu 1,30. Był to skutek gwałtownego skoku, który nastąpił w końcówce wcześniejszego tygodnia. Głównym odczytem poniedziałkowym był ten, który dotyczył produkcji przemysłowej w Niemczech. Otrzymano +0,5 proc. m/m.
Spotkanie Eurogrupy

Spotkanie Eurogrupy

2013-04-12 Codzienny Puls Rynku IDMSA
W dniu dzisiejszym ważnym wydarzeniem będzie spotkanie tzw. Eurogrupy w Dublinie. Ministrowie finansów strefy euro dyskutować będą nad proponowaną już wcześniej unią bankową oraz dalszą pomocą najbardziej zadłużonym krajom m.in. Portugalii. Zastanawiający jest fakt, iż w harmonogramie dziennym obrad nie znalazła się Słowenia.
W spokoju do weekendu

W spokoju do weekendu

2013-04-12 Komentarz walutowy Alior Bank
Mijający tydzień można uznać za dość spokojny i relatywnie ubogi w istotne wydarzenia. Wprawdzie na złotym zmienność była dużo wyższa niż ostatnio, jednak była to raczej konsekwencja wydarzeń z poprzedniego tygodnia (zapowiedź ultra-ekspansji Banku Japonii).
Temat ograniczenia QE3 nadal aktualny

Temat ograniczenia QE3 nadal aktualny

2013-04-12 Poranny Szkic Walutowy AFS
W centrum uwagi w piątek dane o sprzedaży detalicznej i nastrojach konsumentów w Stanach Zjednoczonych. Solidne odczyty powinny wesprzeć tracącego od kilku dni dolara. Spadek sprzedaży oraz pogorszenie sentymentu będzie sygnałem do ataku na 1,3140 na parze EUR/USD.
Korekta w notowaniach złotego

Korekta w notowaniach złotego

2013-04-12 Komentarz poranny TMS Brokers
Wspólna waluta ponownie umocniła się wobec dolara. Obecnie kurs EUR/USD znajduje się na 1,3150, czyli w strefie oporu wyznaczonej przez maksima z marca. Złoty nieco stracił na wartości. Obecnie kurs EUR/PLN znajduje się na 4,11, a USD/PLN na 3,1350. Dziś największą uwagę powinien przykuć odczyt dynamiki sprzedaży detalicznej w USA (14:30).
Rynek długu warunkuje zachowanie złotego

Rynek długu warunkuje zachowanie złotego

2013-04-12 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Piątkowy, poranny handel na rynku złotego przynosi stabilizację notowań polskiej waluty po wczorajszym nieznacznym osłabieniu. Inwestorzy wyceniają złotego następująco: 4,1110 PLN za euro, 3,1347 PLN za dolara amerykańskiego oraz 3,3708 PLN względem franka szwajcarskiego. Rentowności polskiego długu ustabilizowały się w okolicach 3,58% (10-YT).
 Lekka korekta na rynku Złotego

Lekka korekta na rynku Złotego

2013-04-11 Komentarz do rynku złotego X-Trade Brokers
Dzisiejszy kalendarz ekonomiczny nie obfituje w istotne publikacje ekonomiczne, w związku z tym jesteśmy świadkami spokojnej sesji zarówno na światowych parkietach, jak i rodzimym rynku. Po wczorajszym komunikacie RPP i kolejnym, piątym już dniu umacniania polskiej waluty, dziś przyszedł czas na lekką korektę złotego względem głównych walut.
Eurodolarowy paradoks

Eurodolarowy paradoks

2013-04-11 Raport popołudniowy FMCM
W górę i w dół: Wczesnym rankiem sugerowaliśmy, że na eurodolarze rozpoczął się proces (powolnego i nie do końca oczywistego) schodzenia ze zbudowanej przez kilka dni góry. Znakiem tego miałby być odwrót od 1,31. W ciągu dnia mogło się wydawać, że sugestia była zupełnie nietrafiona, jako że byki podjęły kolejną próbę wejścia wyżej – nawet na 1,3139.
RPP nie zaskoczyła

RPP nie zaskoczyła

2013-04-11 Codzienny Puls Rynku IDMSA
Środa dla polskiego rynku walutowego była ważnym dniem. Rada Polityki Pieniężnej po dwudniowych obradach zdecydowała się pozostawić stopy procentowe na niezmienionych poziomach. Z racji, że decyzja była możliwa do przewidzenia złoty umocnił się nieznacznie w stosunku do głównych walut.
Dolar ponownie słabnie, ale nie na długo

Dolar ponownie słabnie, ale nie na długo

2013-04-11 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Reakcja na opublikowane wczoraj zapiski z posiedzenia FED była krótkotrwała – większe zainteresowanie wzbudzi wyjaśnianie powodów ich nieoczekiwanej publikacji kilka godzin wcześniej. Rynek ignoruje na razie pojawiające się na horyzoncie kolejne problemy w strefie euro – wczorajsza krytyka Komisji Europejskiej względem Francji, ...
Belka jastrzębio, oddala wizję obniżki stóp

Belka jastrzębio, oddala wizję obniżki stóp

2013-04-11 Poranny Szkic Walutowy AFS
Rada Polityki Pieniężnej nie widzi potrzeby dalszego łagodzenia polityki pieniężnej. Nawet przejściowy spadek inflacji poniżej 1 proc. r/r nie będzie oznaczał automatycznych cięć. Rada pozostaje, więc w opozycji do rynku, który nadal dyskontuje spadek stóp w Polce do 2,75 proc.
Aukcja długu ważna dla złotego

Aukcja długu ważna dla złotego

2013-04-11 Komentarz poranny TMS Brokers
Eurodolar wybronił oporu na 1,3105. Lekkiemu umocnieniu dolara pomógł omyłkowo wypuszczony kilka godzin wcześniej niż planowano (jak się okazało jastrzębi) protokół z posiedzenia FOMC. Mimo zgodnej z oczekiwaniami decyzji RPP, złoty pogłębił aprecjację. Kurs EUR/PLN obecnie znajduje się tuż nad 4,09, a USD/PLN na 3,13.
RPP coraz mniej skłonna do obniżek?

RPP coraz mniej skłonna do obniżek?

2013-04-11 Komentarz walutowy Alior Bank
Wczoraj eurozłoty po raz pierwszy od 11 stycznia znalazł się poniżej 4,10 w reakcji na komentarze napływające z konferencji prasowej RPP, które okazały się mniej gołębie niż można było oczekiwać. Zgodnie z powszechnie panującym konsensusem Rada pozostawiła stopę referencyjną na poziomie 3,25%, jednak prezes NBP Marek Belka nie wykluczył kontynuacji obniżek stóp procentowych.
Schodzenie z góry?

Schodzenie z góry?

2013-04-11 Raport poranny FMCM
Bykom zabrakło paliwa: Wczoraj około 16:00 wykres eurodolara znajdował się mniej więcej w okolicy 1,3080, później nastąpiło zejście na jeszcze niższe poziomy – aż do 1,3045 po pierwszej w nocy. Od tego czasu mamy co prawda wzrost do 1,3070, ale na razie to zbyt mało, by przewidywać kolejny mocny skok na 1,31.
RPP nie zaskoczyła, ważna aukcja długu

RPP nie zaskoczyła, ważna aukcja długu

2013-04-11 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Poranny handel na złotym przynosi kontynuację 5-sesyjnego trendu aprecjacyjnego w wycenie polskiej waluty. Złoty wyceniany jest przez rynek następująco: 4,0938 PLN za euro, 3,1332 PLN wobec dolara amerykańskiego oraz 3,3624 PLN względem franka szwajcarskiego.
Stopy zgodnie z oczekiwaniami

Stopy zgodnie z oczekiwaniami

2013-04-10 Popołudniowy komentarz do rynku złotego X-Trade Brokers
Dziś złoty kontynuował trendy, które rozpoczęły się w ubiegłym tygodniu. Oprócz spadku awersji do ryzyka na rynkach globalnych (umocnienie euro względem dolara, S&P500 na historycznych szczytach), polską walutę wsparły również wypowiedzi członków RPP.