Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Frank coraz słabszy

Frank coraz słabszy

2013-05-22 Popołudniowy komentarz do rynku złotego X-Trade Brokers
Po dwóch dniach relatywnie spokojnego handlu na złotym obserwujemy w końcu większe ruchy. Główny wpływ na notowania złotego mają dane z Wielkiej Brytanii oraz wypowiedzi szefa Szwajcarskiego Banku Narodowego, Thomasa Jordana. Środa nie przyniosła istotnych publikacji z naszej gospodarki.
Pozytywny impuls z USA. Złoty mocniejszy

Pozytywny impuls z USA. Złoty mocniejszy

2013-05-22 Raport popołudniowy FMCM
Dalszy wzrost: Główna para walutowa od kilku dni powoli, ale systematycznie odrabia straty i pnie się na północ. Najważniejszym wydarzeniem dzisiejszej sesji miało być wystąpienie Bena Bernanke przed Komitetem Ekonomicznym amerykańskiego senatu, a przemówienie miało dotyczyć perspektyw amerykańskiej gospodarki.

Wszyscy czekają na szefa FEDu

Wszyscy czekają na szefa FEDu

2013-05-22 Codzienny Puls Rynku IDMSA
Dziś szeroki rynek oczekuje wystąpienia szefa FEDu. O godzinie 16 Ben Bernanke przedstawiać będzie przed Komisją ds. Ekonomicznych amerykańskiego kongresu, sytuację fiskalną USA. Z wypowiedzi pozostałych członków FED może wynikać, że Ben Bernanke pozostawi program luzowania ilościowego na obecnym poziomie.
Kolejne przetasowania w FED?

Kolejne przetasowania w FED?

2013-05-22 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Po tym, jak w ostatni czwartek „gołębi” John Willams z FED zaskoczył rynki stwierdzeniami, że program QE3 powinien być zakończony do końca roku, co motywował sytuacją na rynku pracy, wczoraj podobną niespodziankę mieliśmy ze strony Jamesa Bullarda – tyle, że w drugą stronę.
Intensywny dzień na FX

Intensywny dzień na FX

2013-05-22 Poranny Szkic Walutowy AFS
Po niemrawym poniedziałku rynek walutowy w końcu się rozkręcił, choć na pierwszy rzut oka kalendarz makroekonomiczny na to nie wskazywał. Kwietniowa inflacja CPI w Wielkiej Brytanii okazała się niższa od prognoz (2,4% r/r, prog. 2,6%, poprz. 2,8%), ...
Dalsza deprecjacja złotego chwilowo zatrzymana

Dalsza deprecjacja złotego chwilowo zatrzymana

2013-05-22 Raport poranny FMCM
Czekamy na szefa FED: Dzisiejsza sesja przynosi lekkie osłabienie głównej pary walutowej. Obecnie kurs tej pary wynosi 1,2912. Z technicznego punktu widzenia nadal większe szanse ma strona podażowa, ale od piątku zarysowuje się lekki trend wzrostowy.
Aktywność rośnie, ale powoli

Aktywność rośnie, ale powoli

2013-05-22 Poranny Szkic Walutowy AFS
Dane o produkcji przemysłowej za kwiecień okazały się bliskie konsensu. Polska gospodarka powoli budzi się z letargu. Złoty pozostaje stabilny. Z jednej strony wspierają go poprawiające się perspektywy koniunktury, z drugiej negatywnie oddziałuje spadek popytu na polskiej obligacje. Kluczowa bariera 4,20 na EUR/PLN nie zagrożona.
Rynek czeka na szefa FED, ograniczona reakcja na krajowe dane

Rynek czeka na szefa FED, ograniczona reakcja na krajowe dane

2013-05-22 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Środowy, poranny handel na rynku złotego przynosi stabilizację kwotowań polskiej waluty po lekkim umocnieniu w trakcie wczorajszej sesji amerykańskiej. Złoty wyceniany jest przez rynek następująco: 4,1801 PLN za euro, 3,2325 PLN wobec dolara amerykańskiego oraz 3,3385 PLN względem franka szwajcarskiego.
Dolar ponownie rośnie w siłę

Dolar ponownie rośnie w siłę

2013-05-21 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Teoretycznie inwestorzy powinni obawiać się jutrzejszych bardziej „gołębich” od reszty swoich kolegów słów szefa FED przed Kongresem, a także publikacji zapisków z ostatniego posiedzenia FED, które mogą wskazać, że pozycja „jastrzębi” nie jest silna i tym samym szanse na ograniczenie programu QE3 są niewielkie.
Dane o produkcji nie zaskoczyły rynku

Dane o produkcji nie zaskoczyły rynku

2013-05-21 Komentarz do rynku złotego X-Trade Brokers
Dziś złoty najwięcej zyskał do funta i to nie za sprawą danych z polski, a dzięki danym z Wielkiej Brytanii. Na pozostałych parach obserwujemy względny spokój, podobnie jak i wczoraj, ponieważ w kalendarzu nie było zaplanowanych istotnych publikacji z USA, czy ze strefy euro.
Produkcja nie zachwyciła. Przeciąganie liny na eurodolarze

Produkcja nie zachwyciła. Przeciąganie liny na eurodolarze

2013-05-21 Raport popołudniowy FMCM
Eurodolar lekko w dół: Główna para walutowa, po porannym nieznacznym wzroście kursu, przez resztę dnia podążała na południe. Obecnie kurs tej pary wynosi 1,2868. Podczas dzisiejszej sesji nie mieliśmy istotnych odczytów makroekonomicznych.
Dobry początek tygodnia dla euro

Dobry początek tygodnia dla euro

2013-05-21 Codzienny Puls Rynku IDMSA
Poniedziałek zakończył się wzrostami na eurodolarze. Po ubiegłotygodniowych spadkach, wczoraj euro nieznacznie zyskało. Prawdopodobnie rynek w dniu wczorajszym zdyskontował dzisiejszą publikacje inflacji w Wielkiej Brytanii.
Amari został źle zrozumiany

Amari został źle zrozumiany

2013-05-21 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Zdaniem Akira Amari agencje informacyjne źle przetłumaczyły jego niedzielne słowa sugerując, iż dalsze osłabienie japońskiej waluty byłoby szkodliwe dla tamtejszej gospodarki. Minister gospodarki przyznał, iż trudno jest ocenić, kiedy jen przestanie słabnąć.
Dane o produkcji nie wpłyną na decyzję RPP

Dane o produkcji nie wpłyną na decyzję RPP

2013-05-21 Komentarz poranny TMS Brokers
Przy braku ważnych wydarzeń rynkowych wspólna waluta odrobiła część strat wobec amerykańskiego dolara. Kurs EUR/USD wzrasta do 1,29. Uważamy jednak, że w tym tygodniu eurodolar powróci do spadków do czego przyczynić się mogą wypowiedzi członków Fed o zakończeniu QE3.
Spokojne otwarcie tygodnia

Spokojne otwarcie tygodnia

2013-05-21 Komentarz walutowy Alio Bank
Niemal rutyną stało się, że poniedziałkowe notowania na rynku walutowym przebiegają w bardzo spokojnej atmosferze. Wczoraj brak istotnych publikacji makroekonomicznych połączony ze świętem bankowym w niektórych krajach europejskich tylko dopełnił obraz marazmu. Miejscem, gdzie można mówić o podwyższonej zmienności w ciągu ostatnich 24 godzin był rynek jena.
Jak złoty zareaguje na dzisiejszy odczyt? Eurodolar czeka do jutra

Jak złoty zareaguje na dzisiejszy odczyt? Eurodolar czeka do jutra

2013-05-21 Raport poranny FMCM
Nadal lekko w górę: Dzisiejszy poranek przynosi dalszy wzrost głównej pary walutowej, jednak na tę chwile wzrosty są kosmetyczne, a główna para walutowa jest wyceniana na 1,2885. Na gruncie analizy technicznej dopóki trwale nie zostanie przebity opór w okolicach 1,2945, ...
Dane o produkcji potwierdzą odrodzenie aktywności w Polsce

Dane o produkcji potwierdzą odrodzenie aktywności w Polsce

2013-05-21 Poranny Szkic Walutowy AFS
Kwiecień przyniósł moim zdaniem poprawę wyników polskiej gospodarki, co ograniczy pole do redukcji stóp procentowych. W średnim terminie będzie to czynnik sprzyjający polskiej walucie. W krótkim terminie, ożywienie aktywności oznacza jednak mniejszą presją na umocnienie polskich obligacji, ...
Złoty i dług słabną, produkcja przemysłowa w centrum uwagi

Złoty i dług słabną, produkcja przemysłowa w centrum uwagi

2013-05-21 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Wtorkowy, poranny handel na rynku złotego przynosi kontynuację stabilizacji kwotowań polskiej waluty w rejonie miesięcznych minimów. Złoty wyceniany jest przez inwestorów następująco: 4,1833 PLN za euro, 3,2480 PLN wobec dolara amerykańskiego oraz 3,3523 PLN względem franka szwajcarskiego. Rentowności polskiego długu wzrosły powyżej poziomu 3,3% w przypadku obligacji 10-letnich.
Pustawe kalendarium nie rozbudziło inwestorów

Pustawe kalendarium nie rozbudziło inwestorów

2013-05-20 Raport popołudniowy FMCM
Mała zmienność na rynku: Dzisiejsza sesja na rynku walutowym przebiegała w spokojnym tonie, w zakresie małej zmienności. Brak było również istotnych impulsów z rynku. Główna para walutowa wyceniana jest obecnie niemal identycznie jak rano i oscyluje w okolicach 1,2850.
Bez większych zmian

Bez większych zmian

2013-05-20 Komentarz do rynku złotego X-Trade Brokers
Początek tygodnia przynosi spokojny handel na rynku złotego z lekką tendencją na jego osłabienie. Dziś nie poznaliśmy znaczących danych z europejskiej gospodarki, a informacje płynące z Polski nie spowodowały powstania większych trendów na parach ze złotym.