Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Euro trzyma się mocno – do czasu

Euro trzyma się mocno – do czasu

2013-05-06 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Piątkowe słowa Ewalda Nowotnego z Europejskiego Banku Centralnego, w których dał do zrozumienia, że wprowadzenie ujemnej stopy dla depozytów jest w najbliższym czasie mało realne, to główny powód dla którego wspólna waluta ma się dobrze.
Czy dane makro dostarczą kolejnych impulsów?

Czy dane makro dostarczą kolejnych impulsów?

2013-05-06 Raport poranny FMCM
Indeksy PMI w centrum uwagi: Poniedziałkową sesję rozpoczynamy od osłabienia głównej pary walutowej. Obecnie kurs eurodolara wynosi 1,3106. Podczas dzisiejszego dnia uwagę inwestorów będą przykuwały głównie odczyty indeksu PMI dla usług z Hiszpanii, Włoch, Francji i Niemiec oraz Strefy Euro jako całości.

Tydzień istotny dla przyszłości złotego

Tydzień istotny dla przyszłości złotego

2013-05-06 Poranny Szkic Walutowy AFS
Złoty stabilnie zareagował na obniżkę stóp w strefie euro oraz pozytywny raport z amerykańskiego rynku pracy. W środę decyzję w sprawie stóp podejmie RPP. Brak obniżki w maju otworzy drogę do krótkoterminowego umocnienia polskiej waluty.
Dane z Chin pogorszyły sentyment

Dane z Chin pogorszyły sentyment

2013-05-06 Komentarz poranny TMS Brokers
Po publikacji raportu z amerykańskiego rynku pracy dolar zyskał na wartości. Kurs EUR/USD zniżkował do 1,3040. Obecnie notowania znajdują się jednak na poziomie 1,3120. Po długim weekendzie majowym, pierwszego dnia tygodnia notowania polskiej waluty pozostają stabilne. Kurs EUR/PLN znajduje się na 4,1390, a USD/PLN na 3,1540.
Eurodolar nadal bez powodów do wyłamania z konsolidacji

Eurodolar nadal bez powodów do wyłamania z konsolidacji

2013-05-06 Komentarz walutowy Alior Bank
Zasygnalizowanie przez Mario Draghiego otwartości Europejskiego Banku Centralnego na wprowadzenie ujemnej stopy depozytowej to najważniejsza informacja z ubiegłego tygodnia. Oczekiwaną obniżką stawki referencyjnej (o 25 pb do 0,5%) rynek w zasadzie się nie przejął.
Po decyzji EBC czas na „grę pod RPP”

Po decyzji EBC czas na „grę pod RPP”

2013-05-06 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Początek nowego tygodnia na rynku złotego przynosi neutralne otwarcie na parach związanych z polską walutą. Złoty wyceniany jest przez rynek następująco: 4,1389 PLN za euro, 3,1504 PLN wobec dolara amerykańskiego oraz 3,3714 PLN względem franka szwajcarskiego.
Słaby odczyt PMI dla przemysłu ciąży złotemu

Słaby odczyt PMI dla przemysłu ciąży złotemu

2013-05-02 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Początek bieżącego tygodnia przyniósł umocnienie złotego względem głównych walut. Indeks BOSSAPLN w poniedziałek i wtorek testował poziom 100 pkt. jako techniczny opór. Bariera ta nie została jednak przełamana, a w kolejnych dniach polska waluta nieco straciła na wartości.
W centrum uwagi odczyty PMI i posiedzenie ECB

W centrum uwagi odczyty PMI i posiedzenie ECB

2013-05-02 Raport poranny FMCM
Spadek wartości eurodolara: Dzisiejsza sesja na rynku walutowym zapowiada się bardzo ciekawie, w kalendarzu mamy wiele istotnych figur makroekonomicznych. Dodatkowo na dziś planowane jest posiedzenie Rady Prezesów Europejskiego Banku Centralnego, na którym być może zapadnie decyzja dotycząca obniżki stóp procentowych.
Obniżki stóp procentowych co nie szkodzą walucie?

Obniżki stóp procentowych co nie szkodzą walucie?

2013-05-02 Komentarz walutowy Alior Bank
Rada Zarządzająca EBC na dzisiejszym posiedzeniu będzie miała równie dużo argumentów za tym, aby dokonać obniżki stóp procentowych, jak również od niej się powstrzymać. Seria opublikowanych w kwietniu danych była słaba, oddalając perspektywę odbicia gospodarki strefy euro w drugiej połowie roku.
Po FOMC czas na ECB

Po FOMC czas na ECB

2013-05-02 Komentarz poranny TMS Brokers
Po wczorajszym posiedzeniu FOMC dolar nieco zyskał na wartości. Kurs EUR/USD powrócił poniżej 1,32 i obecnie zniżkuje do 1,3160. W trakcie nieobecności rodzimych inwestorów, notowania polskiej waluty pozostają względnie stabilne.
Co czeka euro w najbliższych dniach?

Co czeka euro w najbliższych dniach?

2013-04-30 Raport popołudniowy FMCM
Mocny akcent na koniec: Dzisiejsza sesja na głównej parze walutowej przebiegała dość zmiennie. Przez większość czasu wydawało się, że górą będą niedźwiedzie, ale ostatnia godzina handlu przyniosła duże odreagowanie i mocny wzrost wartości wspólnej waluty. Obecnie para EUR/USD jest wyceniana na 1,3133.
Włochy nie pomogły na długo. Złoty lekko słabnie

Włochy nie pomogły na długo. Złoty lekko słabnie

2013-04-30 Raport poranny FMCM
Gorsza sprzedaż w Niemczech: Jeszcze dziś rano główna para walutowa próbowała sforsować poziom 1,31. Przez chwilę mogło się wydawać, że atak zakończy się sukcesem, jednak słaby odczyt z Niemiec o godzinie 8:00, dotyczący sprzedaży detalicznej, ...
Niska inflacja w USA a nowe spekulacje dotyczące QE3

Niska inflacja w USA a nowe spekulacje dotyczące QE3

2013-04-30 Komentarz poranny DM BOŚ
Amerykański dolar rozpoczął bieżący tydzień wyraźnym osłabieniem względem wielu głównych światowych walut. Zostało to odzwierciedlone na indeksie dolara – wczoraj US Dollar Index zanotował spadek o niemal pół procenta, kończąc sesję na poziomie 82,18 pkt. Jest to najniższa wartość indeksu od niemal dwóch tygodni.
Ostatnie wskazania dla władz monetarnych

Ostatnie wskazania dla władz monetarnych

2013-04-30 Komentarz poranny TMS Brokers
Na rynku utrzymuje się względnie pozytywny sentyment. Uczestnicy rynku zdają się oczekiwać na ogłoszenie kontynuacji łagodnej polityki przez FOMC oraz obniżkę stóp przez ECB. Kurs EUR/USD utrzymał się w okolicach wczorajszych maksimów i obecnie znajduje się na1,3090, natomiast EUR/PLN na 4,14, a USD/PLN na 3,16.
Przedświąteczne przygotowania

Przedświąteczne przygotowania

2013-04-30 Komentarz walutowy Alior Bank
Poniedziałkowe notowania inwestorzy spędzili na dyskontowaniu informacji o utworzeniu nowego rządu we Włoszech. Zaprzysiężenie gabinetu premiera Enrico Letty kończy dwumiesięczny okres paraliżu politycznego w kraju i choć trwałość koalicji złożonej ze zwaśnionych ugrupowań lewej i prawej strony w dłuższym terminie stoi pod znakiem zapytania, ...
Umocnienie złotego na płytkim rynku

Umocnienie złotego na płytkim rynku

2013-04-30 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Wtorkowy, poranny handel na rynku złotego przynosi próbę kontynuacji wczorajszego umocnienia polskiej waluty. Złoty wyceniany jest przez inwestorów następująco: 4,1373 PLN za euro, 3,1585 PLN wobec dolara amerykańskiego oraz 3,3703 PLN względem franka szwajcarskiego. Rentowności polskiego długu nieznacznie umocniły się i wynoszą aktualnie 3,305% w przypadku obligacji 10-letnich.
Starcie pod linią 1,31

Starcie pod linią 1,31

2013-04-29 Raport popołudniowy FMCM
Rozstrzygnięcia jeszcze nie ma: Dzisiejsza sesja nie przyniosła, jak dotąd, wyraźnego rozstrzygnięcia na parze EUR/USD. Nad ranem notowano kursy rzędu 1,3050, później byki przystąpiły do ataku, choć trudno sądzić, by było to czymś więcej niż zagrywką czysto spekulacyjną.
Globalne rynki wspierają notowania złotego

Globalne rynki wspierają notowania złotego

2013-04-29 Komentarz do rynku złotego X-Trade Brokers
Pierwsza sesja tego tygodnia przebiega pozytywnie na rodzimym rynku. Złoty umacnia się w stosunku do głównych walut, a WIG20 nie traci na wartości, co w ostatnim czasie nie zdarza się zbyt często. Wpływ na to mają dobre nastroje inwestorów na rynkach globalnych.
Tydzień kluczowych wydarzeń

Tydzień kluczowych wydarzeń

2013-04-29 Komentarz poranny TMS Brokers
Pierwszego dnia tygodnia, za sprawą rozwiązania impasu na włoskiej scenie politycznej, od rana na rynkach finansowych dominuje pozytywny sentyment. Przed rozpoczęciem sesji europejskiej kurs EUR/USD wzrasta w okolica 1,3065. EUR/PLN znajduje się na 4,1540, a USD/PLN na 3,18.
Pora na zamilknięcie przeciwników QE3

Pora na zamilknięcie przeciwników QE3

2013-04-29 Komentarz walutowy Alior Bank
Pomimo że amerykańska gospodarka w pierwszych trzech miesiącach roku nabrała tempa ożywienia po niemal przestanym w miejscu czwartym kwartale, opublikowane w piątek liczby są dalekie od budowania pozytywnego obrazu. Wzrost na poziomie 2,5% w ujęciu zannualizowanym wprawdzie wygląda imponująco na tle 0,4% na koniec 2012 r., ...