Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Dane znów umocnią dolara

Dane znów umocnią dolara

2013-03-15 Komentarz poranny TMS Brokers
Eurodolar powrócił pod linię krótkoterminowego trendu spadkowego. Obecnie kurs EUR/USD znajduje się na poziomie 1,3020. Po wczorajszym osłabieniu złoty od rana lekko zyskuje na wartości. Kurs EUR/PLN zniżkuje do 4,1515, a USD/PLN do 3,1850. Dziś największy wpływ na rynek powinny mieć dane makro z USA.
Dziś pierwsza sesja włoskiego parlamentu

Dziś pierwsza sesja włoskiego parlamentu

2013-03-15 Raport poranny FMCM
Rekordy na Wall Street: W pierwszej części wczorajszej sesji w newralgicznych momentach główna para walutowa była wyceniana na 1,2912. W drugiej części sesji nastąpiła poprawa nastrojów, która wyprowadziła kurs powyżej poziomu 1,30, a obecnie wartość eurodolara wynosi 1,3035.

Waluty bez większych zmian

Waluty bez większych zmian

2013-03-15 Codzienny Puls Rynku IDMSA
Bardzo pozytywne nastroje panowały w dniu wczorajszym na rynkach finansowych. Indeks akcji amerykańskich DJIA wzrósł po raz dziesiąty z rzędu, a zamknięcie sesji stanowiło także maksimum, co jest zapowiedzią kontynuacji dobrych nastrojów. Wyraźnie rosły także giełdy w Europie. Nowy szczyt ustanowił niemiecki indeks DAX oraz francuski CAC.
Złoty odreagowuje po wczorajszej zniżce

Złoty odreagowuje po wczorajszej zniżce

2013-03-15 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Wczorajsze dane dotyczące inflacji determinowały wartość polskiego złotego wczoraj po południu. Lutowy wskaźnik cen towarów i usług konsumpcyjnych znalazł się na poziomie 1,3%, a więc był to wyraźny spadek inflacji względem stycznia, kiedy to ukształtowała się ona na poziomie 1,7%.
Obniżka inflacji w Polsce

Obniżka inflacji w Polsce

2013-03-14 Raport popołudniowy FMCM
Eurodolar w górę i w dół: Podczas dzisiejszej sesji na głównej parze byliśmy świadkami dominacji zarówno strony podażowej, jak i popytowej. Na początku sesji górą były niedźwiedzie, które zostały wsparte dobrym odczytem z amerykańskiego rynku pracy.
Złoty nadal pod presją

Złoty nadal pod presją

2013-03-14 Komentarz do rynku złotego X-Trade Brokers
Para walutowa USDPLN ponawia swój atak na poziom 3,20. Kolejne osłabienie złotego względem dolara jest spowodowane utrzymującą się presją podażową na parze walutowej EURUSD, na której zobaczyliśmy kolejne tegoroczne minima.
Mamy rewelacyjne dane z Australii

Mamy rewelacyjne dane z Australii

2013-03-14 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Największy od 10 lat miesięczny przyrost etatów musiał przełożyć się na wyraźny wzrost notowań australijskiego dolara. To sprawia, iż za chwilę RBA może mieć znów kłopot ze zbyt mocną walutą. Zwłaszcza, że problem ten dostrzega RBNZ (bank centralny Nowej Zelandii), ...
Echa spadku kursu eurodolara na rynku polskiego złotego

Echa spadku kursu eurodolara na rynku polskiego złotego

2013-03-14 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Środa była dniem, podczas którego kalendarz danych makro w Polsce był w zasadzie pusty, a wartość polskiej waluty w dużej mierze zależała od tego, co działo się na szerokim rynku walut. Poruszanie się notowań złotego względem amerykańskiego dolara i euro było uwarunkowane przede wszystkim sytuacją na wykresie EUR/USD.
Dziś dane z Polski. Co z kwotowaniami złotego?

Dziś dane z Polski. Co z kwotowaniami złotego?

2013-03-14 Raport poranny FMCM
Eurodolar poniżej 1,30: Wczoraj po dobrych odczytach sprzedaży detalicznej ze Stanów Zjednoczonych za luty (odczytana wartość wyniosła 1,1 proc. wobec prognozy na poziomie 0,5 proc.), kurs głównej pary walutowej osunął się i dotarł do poziomu 1,2924, czyli do okolic, których nie obserwowaliśmy od 10 grudnia ubiegłego roku.
Dolar coraz mocniejszy

Dolar coraz mocniejszy

2013-03-14 Codzienny Puls Rynku IDMSA
Wczoraj obserwowaliśmy kolejny dzień wzrostów na giełdzie amerykańskiej. Indeks DJIA wzrósł po raz dziewięty z rzędu, choć zwyżka ta była najmniejsza z możliwych (o 0,1 punkta). Podobna sytuacja na S&P500, który zamknął się 1 punkt powyżej wtorkowego zamknięcia. W trakcie wczorajszej sesji obserwowaliśmy publikację kilku danych makroekonomicznych z USA.
Kolejne dobre dane z USA umacniają dolara

Kolejne dobre dane z USA umacniają dolara

2013-03-14 Poranny Szkic Walutowy AFS
Umocnienie konsumpcji w Stanach Zjednoczonych wyrażone przez mocny wzrost sprzedaży detalicznej zwiększa oczekiwania na przyspieszenie amerykańskiej gospodarki, a co za tym idzie obawy o skrócenie QE3. Złoty pozostaje stabilny. Dziś w centrum uwagi dane o inflacji CPI i deficycie handlowym. Mogą zdecydować o przyszłości polskiej waluty w horyzoncie najbliższych kilku dni.
Silne ruchy walut antypodów

Silne ruchy walut antypodów

2013-03-14 Komentarz poranny TMS Brokers
Po danych o sprzedaży detalicznej dolar dynamicznie zyskał na wartości. Kurs EUR/USD zniżkował do 1,2925 – euro nie było tak słabe od trzech miesięcy. W trakcie sesji azjatyckiej notowania wykonały ruch powrotny do przebitych dołków i obecnie eurodolar znajduje się na poziomie 1,2955.
Dane wsparły dolara

Dane wsparły dolara

2013-03-13 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Sprzedaż detaliczna w lutym na poziomie 1,1 proc. m/m i 1,0 proc. m/m bez uwzględnienia wolumenu samochodów to kolejne bardzo dobre dane, które potwierdziły dobrą passę dla dolara. W obliczu kolejnych kłopotów w Europie – spadek produkcji przemysłowej w styczniu o 0,4 proc. m/m, wzrosty rentowności włoskich obligacji po dzisiejszej aukcji, ...
Kluczowy odczyt ze Stanów zmienia układ sił. Dolar drożeje

Kluczowy odczyt ze Stanów zmienia układ sił. Dolar drożeje

2013-03-13 Raport popołudniowy FMCM
Mocny spadek eurodolara: Dziś poznaliśmy ważne odczyty ze Strefy Euro, jednak najpierw poznaliśmy dane dotyczące inflacji CPI (czyli inflacji konsumenckiej) dla Francji, Słowacji i Hiszpanii. Odczyty w większości okazały się niższe od prognoz.
Złoty znacząco osłabia się do dolara

Złoty znacząco osłabia się do dolara

2013-03-13 Komentarz do rynku złotego X-Trade Brokers
Dziś kurs pary USDPLN próbuje pokonać poziom 3,20. Tym samym notowania mogą już niedługo znaleźć się na poziomach, które były ostatnio obserwowane w listopadzie 2012 roku. Natomiast polska waluta jest dość stabilna względem pozostałych walut, nieznacznie tracąc do euro, franka i funta.
Wszystkiego po trochu…

Wszystkiego po trochu…

2013-03-13 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Słowa szefa Ludowego Banku Chin sugerujące zmianę nastawienia banku centralnego ws. stóp procentowych mogą nieco martwić, choć na razie są ignorowane przez rynek. Dzisiaj rano dolar zaczął jednak się ponownie umacniać, choć kluczowe dane nt. sprzedaży detalicznej w USA są dopiero przed nami (godz. 13:30).
Dzień spokoju

Dzień spokoju

2013-03-13 Codzienny Puls Rynku IDMSA
W dniu wczorajszym większość głównych instrumentów finansowych zamknęła się na poziomie poniedziałkowego zamknięcia. W trakcie wtorkowej sesji nie napływały na rynek żadnej istotne dane, które mogłyby w istotny sposób zmienić notowania.
Dziś w centrum uwagi dane o sprzedaży detalicznej w USA

Dziś w centrum uwagi dane o sprzedaży detalicznej w USA

2013-03-13 Raport poranny FMCM
Wybicie eurodolara: Środową sesję rozpoczęliśmy od odczytów inflacji CPI (czyli inflacji konsumenckiej) dla Francji, Słowacji i Hiszpanii. Odczyty w większości okazały się niższe od prognoz, co wzmocniło nieco wspólną walutę. Obecnie jesteśmy na poziomie 1,3061, ale dopiero przebicie poziomu 1,31 może wygenerować mocniejsze wybicie, a do tego potrzebny jest silniejszy impuls.
Siła złotego względem głównych walut

Siła złotego względem głównych walut

2013-03-13 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Wczoraj notowania polskiego złotego były w dużej mierze uwarunkowane tym, co działo się na rynkach walutowych na świecie. Warto jednak zaznaczyć, że wtorek nie obfitował w dane makro.
Jednym z ważniejszych odczytów były wczoraj dane dotyczące produkcji przemysłowej w Wielkiej Brytanii.
Złoty odporny na zawirowania w regionie

Złoty odporny na zawirowania w regionie

2013-03-13 Poranny Szkic Walutowy AFS
Polska waluta pozostaje niewrażliwa na gwałtowne osłabienie forinta wywołane zmianami w konstytucji, zapowiedzią nacjonalizacji do 50 proc. sektora bankowego i rosnącym prawdopodobieństwem dalszych obniżek stóp procentowych. Potwierdza to solidne podstawy złotego i przybliża realizację scenariusza jego łagodnej aprecjacji w horyzoncie najbliższych Kiku tygodni.