Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Dolar australijski zyskuje po decyzji RBA

Dolar australijski zyskuje po decyzji RBA

2013-03-05 Komentarz poranny TMS Brokers
Od rana wspólna waluta lekko traci na wartości. Kurs EUR/USD znajduje się na poziomie 1,3025. Wśród głównych walut najsilniej umacniają się japoński jen oraz australijski dolar. Wobec euro jak i dolara zyskuje również większość walut rynków wschodzących. Notowania złotego pozostają jednak bez większych zmian. Kurs EUR/PLN znajduje się tuż nad 4,13, a USD/PLN nad 3,17.
Niewielka zmienność przed kluczowymi wydarzeniami

Niewielka zmienność przed kluczowymi wydarzeniami

2013-03-05 Poranny Szkic Walutowy AFS
W oczekiwaniu na kluczowe wydarzenia tego tygodnia – dla złotego decyzję Rady Polityki Pieniężnej, dla euro komunikat Europejskiego Banku Centralnego, a dla dolara dane z rynku pracy w USA, rynki pozostają uśpione. Dziś w centrum uwagi dane o aktywności w sektorach usługowych (PMI, ISM).
Wczorajsza sesja przebiegała bardzo spokojnie.

Mała aktywność rynku w oczekiwaniu na RPP

Mała aktywność rynku w oczekiwaniu na RPP

2013-03-05 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Wtorkowy, poranny handel na rynku złotego przebiega w spokojnej atmosferze, przynosząc stabilizację w zakresie wczorajszej zmienności. Złoty wyceniany jest przez rynek następująco: 4,1330 PLN za euro, 3,1682 PLN wobec dolara amerykańskiego oraz 3,3709 PLN względem franka szwajcarskiego.
AUDUSD może odreagować po decyzji RBA

AUDUSD może odreagować po decyzji RBA

2013-03-04 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Prawdopodobieństwo cięcia stóp przez Bank Australii na kończącym się 5 lutego posiedzeniu (decyzja o godz. 4:30 rano) jest niewielkie – główna stopa powinna utrzymać się na poziomie 3 proc. Jeżeli towarzyszący temu komunikat nie będzie wskazywał na konieczność takiego ruchu w kwietniu, ...
Pary złotowe stabilne przed decyzją RPP

Pary złotowe stabilne przed decyzją RPP

2013-03-04 Raport popołudniowy FMCM
Bez przełomu: Poniedziałkowa sesja przebiegała dość sennie, bez większej zmienności kursu, nie przyniosła również przełomu, jeśli chodzi o kierunek podążania wykresu na głównej parze walutowej. Kilkukrotnie przebijany był od góry istotny poziom 1,30, jednak bykom zawsze udawało się wyprowadzić kurs powyżej tej linii.
Nie taki diabeł straszny

Nie taki diabeł straszny

2013-03-04 Codzienny Puls Rynku IDMSA
Wejście w życie cięć budżetowych w USA nie przełożyło się na dużą zmienność na rynkach. W piątek mogliśmy co prawda widzieć spadki na eurodolarze, czy na zagranicznych parkietach, jednak nie były one duże. Wszystko wskazuje na to, że albo rynki już zdyskontowały ten fakt albo inwestorzy uodpornili się na negatywne informacje.
Decyzje władz monetarnych w centrum uwagi

Decyzje władz monetarnych w centrum uwagi

2013-03-04 Komentarz poranny TMS Brokers
Tydzień rozpoczął się od lekkiego osłabienia wspólnej waluty wobec amerykańskiego dolara. Kurs EUR/USD zniżkuje poniżej 1,30. Od rana na wartości traci również polska waluta. Kurs EUR/PLN wzrasta pod 4,14, a USD/PLN powyżej 3,1850.
Lepsze od prognoz dane z gospodarki wspierają złotego

Lepsze od prognoz dane z gospodarki wspierają złotego

2013-03-04 Poranny Szkic Walutowy AFS
Po okresie rozczarowań w danych makroekonomicznych z Polski, przychodzi czas odczytów przewyższające oczekiwania ekonomistów. To sygnał, że gospodarka minęła szczyt niekorzystnych tendencji. Wspiera to scenariusz łagodnej aprecjacji złotego w średnim terminie.
Waluty drożeją. Złoty czeka na decyzję RPP

Waluty drożeją. Złoty czeka na decyzję RPP

2013-03-04 Raport poranny FMCM
Ważny poziom naruszony: Podczas piątkowej sesji kurs głównej pary walutowej na kilka godzin został sprowadzony poniżej istotnego wsparcia 1,30 i osiągnął poziom 1,2967. Dziś rano wynosi dokładnie 1,30. Z technicznego punktu widzenia utrata tego istotnego poziomu może zaowocować spadkami nawet w okolice 1,27.
Rynek czeka na środową decyzję RPP

Rynek czeka na środową decyzję RPP

2013-03-04 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Początek nowego tygodnia na złotym przynosi stabilizację wyceny polskiej waluty w zakresie ubiegłotygodniowych maksimów. Złoty wyceniany jest przez rynek następująco: 4,1309 PLN za euro, 3,1761 PLN wobec dolara amerykańskiego oraz 3,3683 PLN względem franka szwajcarskiego.
Newralgiczny poziom eurodolara naruszony

Newralgiczny poziom eurodolara naruszony

2013-03-01 Raport tygodniowy FMCM
Wybory we Włoszech kształtują nastroje: W tym tygodniu, pomimo wielu odczytów makro, najważniejszym wydarzeniem kreującym nastroje na rynkach były wybory do parlamentu włoskiego. Cofnijmy się do poniedziałku i zobaczmy, jak kształtowały się kursy walut w tym tygodniu.
Euro najsłabsze od ponad dwóch miesięcy

Euro najsłabsze od ponad dwóch miesięcy

2013-03-01 Komentarz tygodniowy TMS Brokers
W ubiegłym tygodniu eurodolar kontynuował rozpoczęty w pierwszych dniach lutego trend spadkowy. Kurs EUR/USD spadł poniżej nienotowanego od ponad dwóch miesięcy poziomu 1,30. W skali całego tygodnia najsłabsza walutą w gronie G-10 była norweska korona. Natomiast, co ciekawe, jedyną walutą z tej grupy, która zyskała wobec dolara był japoński jen.
Włosi nie zaszkodzili złotemu

Włosi nie zaszkodzili złotemu

2013-03-01 Tygodniowy komentarz do rynku złotego X-Trade Brokers
Za nami drugi tydzień umocnienia złotego względem euro. Ten obraz należy uzupełnić jednak o fakt, iż polska waluta czwarty kolejny tydzień traciła w relacji do dolara. To jednak i tak świadczy o odporności złotego, gdyż na rynkach globalnych znów mieliśmy nerwowy tydzień, tym razem dzięki Włochom. Złotemu pomagać mogła jeszcze decyzja Fitch z poprzedniego tygodnia.
Słaby tydzień dla AUD i NZD

Słaby tydzień dla AUD i NZD

2013-03-01 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Zgodnie z oczekiwaniami, wzrost kursu eurodolara do wartości przekraczających 1,31 był krótkotrwały. Wczoraj notowania tej pary walutowej systematycznie spadały, by pod koniec dnia znaleźć się w rejonie 1,3050-1,3060.
Dziś poznamy dane o PKB. Jak wyglądają kwotowania złotego?

Dziś poznamy dane o PKB. Jak wyglądają kwotowania złotego?

2013-03-01 Raport poranny FMCM
Eurodolar blisko 1,31: Kurs głównej pary walutowej konsoliduje się poniżej poziomu 1,31 i obecnie wynosi 1,3093. Podczas dzisiejszej sesji czeka nas kilka ważnych odczytów, które zapewne będą miały wpływ na wycenę tej pary.
USA tnie wydatki

USA tnie wydatki

2013-03-01 Komentarz poranny TMS Brokers
Od rana dolar lekko umacnia się wobec euro. Kurs EUR/USD znajduje się na 1,3070. Na wartości w stosunku do euro, jak i dolara traci polska waluta. Kurs EUR/PLN wzrasta powyżej 4,15, a USD/PLN zbliża się do 3,18. Dziś na rynek największy wpływ będą miały odczyty indeksów PMI z europejskich gospodarek, inflacji ze strefy euro oraz indeksu ISM dla przemysłu w USA.
Spowolnienie w USA przejściowe

Spowolnienie w USA przejściowe

2013-03-01 Poranny Szkic Walutowy AFS
Dziś sesja obfitująca w publikacje istotnych danych z gospodarek. O 10.00 GUS opublikuje raport o PKB w IV kw., który może być decydujący, jeśli chodzi o środową decyzję Rady Polityki Pieniężnej. Dane Markit o PMI w przemyśle wskazują, że polski przemysł nadal z trudem wychodzi z załamania.
Polityczny matrix i finansowa rzeczywistość

Polityczny matrix i finansowa rzeczywistość

2013-03-01 Komentarz ekonomiczny Saxo Bank
Czołowi europejscy politycy będący ostatnio w wyjątkowo dobrych nastrojach, wydają się być mało wiarygodni w zderzeniu z twardymi, finansowymi realiami. Cóż, taka już ich natura… Wracając jednak do rzeczywistości, wyraźnie widać znaczne pogorszenie nastrojów wśród inwestorów podczas dzisiejszej sesji. Przyczyny są tak naprawdę dwie.
Stabilizacja złotego w oczekiwaniu na dane dot. PKB

Stabilizacja złotego w oczekiwaniu na dane dot. PKB

2013-03-01 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Pierwsza sesja na rynku złotego w marcu rozpoczyna się stabilizacją złotego w zakresie wczorajszej zmienności. Inwestorzy wyceniają polską walutę następująco: 4,1448 PLN za euro, 3,1700 PLN wobec dolara amerykańskiego oraz 3,3866 PLN względem franka szwajcarskiego. Rentowności polskiego długu oscylują poniżej poziomu 4,00%, wynosząc aktualnie 3,974% w przypadku obligacji 10-letnich.
Jutro ważny odczyt z Polski. Co z kwotowaniami walut?

Jutro ważny odczyt z Polski. Co z kwotowaniami walut?

2013-02-28 Raport popołudniowy FMCM
Lekki spadek wartości eurodolara: Podczas dzisiejszej sesji mieliśmy kilka publikacji makroekonomicznych. Najważniejszymi z nich były: liczba nowych wniosków o zasiłek dla bezrobotnych w USA, która wyniosła 344 tys., wobec prognozy na poziomie 360 tys., dynamika amerykańskiego PKB (który wzrósł w IV kwartale 2012 roku o 0,1 proc. w ujęciu zanualizowanym k/k, konsensus rynkowy kształtował się na poziomie 0,5 proc.).