Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Wreszcie się udało

Wreszcie się udało

2013-04-17 Raport poranny FMCM
Techniczne przełamanie: Trzeba przyznać, że wczoraj byki nie dały za wygraną i do pewnego stopnia wbrew temu, na co mógłby wskazywać rozwój sytuacji na świecie w długim terminie – przełamały opór w okolicach 1,3138. Jak to często bywa w takich sytuacjach, przełamanie ważnego oporu pociągnęło za sobą dalszą, gwałtowną wędrówkę, nawet jeśli nie przemawiały za nią czynniki fundamentalne.
Rynek bazowy wsparł złotego

Rynek bazowy wsparł złotego

2013-04-17 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Środowy, poranny handel na rynku złotego przynosi stabilizację wyceny polskiej waluty w zakresie wczorajszych sesyjnych maksimów. Złoty kwotowany jest przez uczestników rynku następująco: 4,1056 PLN za euro, 3,1140 PLN wobec dolara amerykańskiego oraz 3,3770 PLN względem franka szwajcarskiego.

uspokojenie na rynku złotego

uspokojenie na rynku złotego

2013-04-16 Komentarz do rynku złotego X-Trade Brokers
Wtorek przynosi stabilizację notowań polskiej waluty. Złoty nieznacznie umacnia się w relacji do dolara i funta, natomiast traci do euro i franka. Ruchy te nie są zbyt pokaźne i notowania nie przekroczyły żadnych istotnych poziomów.
Kolejny atak byków

Kolejny atak byków

2013-04-16 Raport popołudniowy FMCM
Znów porażka popytu? Za nami kolejna sesja, która upłynęła w konsolidacji. Wykres głównej pary znajdował się dziś zarówno na poziomie 1,3029, jak i prawie przy 1,3150. Ten drugi poziom oznaczał, że byki podjęły kolejny szturm na wyższe poziomy.
Selektywne wyrażanie obaw

Selektywne wyrażanie obaw

2013-04-16 Komentarz walutowy Alior Bank
Początek nowego tygodnia nie należał do przyjemnych z punktu widzenia napływających informacji gospodarczych (i nie tylko). Najpierw niepokój wzbudziło niższe od oczekiwań tempo wzrostu gospodarczego Chin w pierwszym kwartale (7,7% r/r, prog. 8%), ...
Surowce bez wpływu na waluty

Surowce bez wpływu na waluty

2013-04-16 Komentarz poranny TMS Brokers
Po chwilowym wybiciu z konsolidacji, eurodolar powrócił do kilkudniowego przedziału wahań (1,3040-1,3135). Obecnie kurs EUR/USD znajduje się na 1,3075. Stabilne pozostają również notowania polskiej waluty. Kurs EUR/PLN obecnie notowany jest na 4,11, a USD/PLN tuż nad 3,14.
Złoty stabilny po danych, opiera się korekcie

Złoty stabilny po danych, opiera się korekcie

2013-04-16 Poranny Szkic Walutowy AFS
Dolar nadzwyczaj słabo reaguje na dynamiczne spadki notowań na rynku towarowym. W ślad za stabilnym eurodolarem niewielkim wahaniom podlega złoty. W mojej ocenie, taka sytuacja jest przejściowa i ostatecznie dojdzie do głębszych spadków kursu EUR/USD, a w konsekwencji korekcyjnej przeceny polskiej waluty.
Perspektywy obniżek stóp i globalny sentyment ciążą złotemu

Perspektywy obniżek stóp i globalny sentyment ciążą złotemu

2013-04-16 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Wtorkowy, poranny handel na rynku złotego przynosi lekkie osłabienie polskiej waluty. Złoty wyceniany jest przez rynek następująco: 4,1091 PLN za euro, 3,1411 PLN wobec dolara amerykańskiego oraz 3,3811 PLN względem franka szwajcarskiego. Rentowności polskiego długu wynoszą aktualnie 3,519% w przypadku obligacji 10-letnich.
Kontynuacja niepewności

Kontynuacja niepewności

2013-04-16 Raport poranny FMCM
Rozwiązania dylematu wciąż brak: W ciągu ostatnich kilkunastu godzin dwukrotnie mieliśmy do czynienia z próbami wyjścia dołem z konsolidacji na wykresie EUR/USD. Po 20:00 notowano minimum na 1,3023, po nieznacznej korekcie późną nocą ponownie przeważyły niedźwiedzie, tym razem co prawda dochodząc tylko do 1,3030. Były to mocne próby, aczkolwiek jeszcze nie zakończyły się powodzeniem.
Inflacja wciąż spada

Inflacja wciąż spada

2013-04-15 Komentarz do rynku złotego X-Trade Brokers
Dziś złoty nieznacznie koryguje zeszłotygodniową falę umocnienia względem głównych walut. Zatrzymanie ostatniego trendu może być spowodowane krótkoterminowym wyprzedaniem na parach z PLN oraz realizacją zysków z pozycji krótkich.
Mamy więcej przesłanek za powrotem do zwyżek dolara

Mamy więcej przesłanek za powrotem do zwyżek dolara

2013-04-15 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Słabe dane z Chin, jakie poznaliśmy w nocy zepsuły nastroje na rynkach azjatyckich. To pokryło się ze wzrostem napięcia na Półwyspie Koreańskim, po tym jak Korea Płd. podała, iż reżim planuje kolejną próbę rakietową. Inwestorzy odnotowali też fakt publikacji okresowego raportu Departamentu Skarbu USA (w piątek wieczorem), gdzie pojawiło się sformułowanie, że USA będą naciskać na Japonię, ...
Dane z Chin umocniły dolara

Dane z Chin umocniły dolara

2013-04-15 Codzienny Puls Rynku IDMSA
Piątkowe dane nt. sprzedaży detalicznej w Stanach Zjednoczonych były kolejnymi, które rozczarowały. Sprzedaż detaliczna w ujęciu miesięcznym spadła o 0,4%. Wynik taki jest zapewne efektem marcowej podwyżki podatków, jak i słabym rynkiem pracy w USA. W piątek eurodolar jeszcze nieznacznie zyskiwał. Dziś w nocy otrzymaliśmy jednak słabe dane z Chin.
Dane o inflacji mogą osłabić złotego

Dane o inflacji mogą osłabić złotego

2013-04-15 Komentarz poranny TMS Brokers
W trakcie sesji azjatyckiej wspólna waluta osłabiła się wobec amerykańskiego dolara. Kurs EUR/USD obecnie znajduje się na 1,3075. Osłabił się również polski złoty. Kurs EUR/PLN obecnie znajduje się na 4,11, a USD/PLN na 3,1450. Dziś najważniejszymi danymi będą inflacja CPI z Polski (14:00) oraz regionalny indeks koniunktury NY Empire State z USA (14:30).
Odczyt inflacji CPI przybliży obniżkę stóp?

Odczyt inflacji CPI przybliży obniżkę stóp?

2013-04-15 Poranny Szkic Walutowy AFS
Łagodnieją wypowiedzi członków Rady Polityki Pieniężnej. Każdy odczyt inflacji CPI za marzec poniżej 1,1 proc. przybliży wizję obniżki stóp w Polsce na przełomie II i III kw. br. Może tym samym osłabić złotego. Słabsze dane z Chin nie sprzyjają wzrostowi popytu na ryzykowniejsze aktywa.
Zła wiadomość to dobra wiadomość

Zła wiadomość to dobra wiadomość

2013-04-15 Komentarz walutowy Alior Bank
Dwie największe gospodarki świata z końcem pierwszego kwartału wykazują oznaki utraty wcześniejszego rozpędu. Opublikowane dziś w nocy dane na temat dynamiki PKB Chin wskazały na nieoczekiwane spowolnienie do 7,7% r/r z 7,9% w ostatnim kwartale 2012 r., podczas gdy konsensus prognoz kształtował się na poziomie 8%.
Na eurodolarze wciąż wahanie

Na eurodolarze wciąż wahanie

2013-04-15 Raport poranny FMCM
W obie strony: Tradycyjnie na rynkach wyróżnia się dwie strony: byki i niedźwiedzie. Pierwszych cieszy, gdy wykres wędruje na północ, drugich – gdy jego wartości spadają. Na eurodolarze sytuacja od dobrych kilku dni jest niepewna.
Stabilizacja złotego, inflacja CPI w centrum uwagi

Stabilizacja złotego, inflacja CPI w centrum uwagi

2013-04-15 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Początek nowego tygodnia handlu na złotym przynosi osłabienie polskiej waluty. Złoty wyceniany jest przez rynek następująco: 4,1070 PLN za euro, 3,1402 PLN wobec dolara amerykańskiego oraz 3,3782 PLN względem franka szwajcarskiego. Rentowności polskiego długu wynoszą 3,584% w przypadku obligacji 10-letnich.
Pozytywny tydzień dla polskich inwestorów

Pozytywny tydzień dla polskich inwestorów

2013-04-12 Tygodniowy komentarz do rynku złotego X-Trade Brokers
Mijający tydzień był dla inwestorów w Polsce wyjątkowo udany. Rekordowo niskie rentowności obligacji skarbowych, umocnienie złotego w stosunku do głównych walut i zdecydowane odbicie na polskiej giełdzie świadczą o wyraźnej poprawie nastrojów na rodzimym rynku.
Makro-mieszanka z USA

Makro-mieszanka z USA

2013-04-12 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Po wczorajszych lepszych danych nt. cotygodniowego bezrobocia, dzisiaj inwestorzy otrzymali gorsze dane odnośnie sprzedaży detalicznej (spadła w marcu o 0,4 proc. m/m), oraz nastrojów konsumenckich Uniwersytetu Michigan (nieoczekiwana zniżka w połowie kwietnia do 72,3 pkt.).
Cięcia w USA odcisnęły piętno na sprzedaży

Cięcia w USA odcisnęły piętno na sprzedaży

2013-04-12 Komentarz tygodniowy TMS Brokers
W tym tygodniu eurodolar testował 200-dniową średnią kroczącą w okolicach 1,3140. Atak na ten poziom oporu odbywał się przy wykupieniu rynku – wskaźnik RSI(14) dla interwału godzinowego wynosił wtedy 77 pkt. Obecnie kurs znajduje się w pobliżu 1,3080.