Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Złoty w silnym trendzie deprecjacyjnym

Złoty w silnym trendzie deprecjacyjnym

2013-04-04 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Poranny handel na złotym przebiega w spokojnej atmosferze, gdzie notowania polskiej waluty stabilizują się niedaleko obszarów wczorajszych minimów. Złoty wyceniany jest przez rynek następująco: 4,1929 PLN za euro, 3,4516 PLN wobec dolara amerykańskiego oraz 3,2670 PLN względem franka szwajcarskiego.
Już jutro Draghi

Już jutro Draghi

2013-04-03 Raport popołudniowy FMCM
1,2850 to granica, z którą właśnie zmaga się wykres eurodolara. Przypomnijmy, że wczoraj nad ranem wykres sięgał poziomu 1,2875, później jednak - w takt nadchodzących niezbyt dobrych odczytów makro - wykres schodził w dół.

Inwestorzy czekają na decyzje banków centralnych

Inwestorzy czekają na decyzje banków centralnych

2013-04-03 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Dzisiaj uwagę przyciągnie odczyt ADP nt. nowych etatów w amerykańskim sektorze prywatnym, który nieco ustawi rynek przed piątkowymi danymi Departamentu Pracy, a także nasili dyskusje nt. zmniejszenia skali programu QE3 przez FED jeszcze w tym roku.
Euro nadal pod presją

Euro nadal pod presją

2013-04-03 Codzienny Puls Rynku IDMSA
Wczorajsze słabe odczyty wskaźników PMI dla przemysłu popsuły nastawienie do wspólnej waluty. Eurodolar tracił we wtorek -0,23%. Dziś od rana również tworzy się świeca spadkowa. Najbardziej rozczarowującym odczytem był wskaźnik PMI dla Niemiec.
Oczekiwanie na banki centralne

Oczekiwanie na banki centralne

2013-04-03 Komentarz poranny TMS Brokers
Wspólna waluta ponownie osłabiła się wobec amerykańskiego dolara. Kurs EUR/USD obecnie testuje poziom 1,28. Złoty od rana lekko osłabia się. Kurs EUR/PLN wzrasta do 4,1850, a USD/PLN do 3,27. Dziś najważniejszymi wydarzeniami będą publikacje inflacji CPI ze strefy euro (11:00) oraz z USA raportu ADP (14:15) i indeksu ISM dla usług (16:00).
Włoska robota

Włoska robota

2013-04-03 Komentarz poranny FX Alior Bank
Zaledwie wczoraj rozpoczęły się prace grupy ekspertów powołanych przez prezydenta Włoch Giorgio Napolitano, a już zdążyły przynieść fale krytyki ze strony polityków. Od końca lutego trwa polityczny impas będący skutkiem nierozstrzygających wyborów parlamentarnych, które żadnej z partii nie dały większości w obu izbach parlamentu przy jednoczesnym braku szans na zawiązanie rządzącej koalicji.
Ożywienie w Europie się opóźnia. EBC zainterweniuje?

Ożywienie w Europie się opóźnia. EBC zainterweniuje?

2013-04-03 Poranny Szkic Walutowy AFS
Dane o aktywności w sektorze przemysłowym i bezrobociu w strefie euro wskazują, że sytuacja gospodarcza jest ciągle bardzo zła. Oddalają się perspektywy ożywienia. Jednocześnie ustępuje presja inflacyjna. Stwarza to warunki do wsparcia aktywności przez złagodzenie polityki pieniężnej. Rośną szanse, że EBC zasugeruje w czwartek możliwość obniżenia stóp procentowych w II kw. br.
Dalej na południe

Dalej na południe

2013-04-03 Raport poranny FMCM
W kierunku listopadowych minimów: Wczorajsza sesja rozpoczynała się w okolicach 1,2860 - 1,2870 (jeśli brać pod uwagę czas polski i godzinę 8 rano). Później następowała stopniowa, powolna deprecjacja euro, w wyniku której dziś startujemy w okolicy linii 1,28.
Słabszy PMI popsuł nastroje, niska aktywność rynku złotego

Słabszy PMI popsuł nastroje, niska aktywność rynku złotego

2013-04-03 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Środowy, poranny handel na rynku złotego przynosi lekkie umocnienie polskiej waluty niwelując część wczorajszych strat. Złoty wyceniany jest przez rynek następująco: 4,1810 PLN za euro, 3,2637 PLN wobec dolara amerykańskiego oraz 3,4340 PLN względem franka szwajcarskiego.
Dolar nabiera sił

Dolar nabiera sił

2013-04-02 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Spekulacje, jakoby cypryjski nadzór rozważał poluzowanie kontroli kapitałowej (przelewy do 25 tys. EUR) zostały przykryte przez dymisję tamtejszego ministra finansów, którego dość szybko zastąpił obecny szef resortu pracy.
Słabe odczyty PMI

Słabe odczyty PMI

2013-04-02 Komentarz do rynku złotego X-Trade Brokers
Początek nowego miesiąca przynosi osłabienie złotego w relacji do euro oraz franka i dolara, natomiast polska waluta jest stabilna (po wcześniejszym znaczącym osłabieniu) względem funta. Dziś uwagę inwestorów, którzy wracają po świątecznej przerwie, przykuwał odczyt indeksów PMI dla Polski oraz poszczególnych gospodarek strefy euro.
Orzeł słabnie

Orzeł słabnie

2013-04-02 Raport popołudniowy FMCM
Odczyty „takie-sobie”: Pierwsza część wtorkowej sesji upłynęła w rytmie kolejnych publikacji odczytów PMI dla przemysłu różnych krajów. W kryzysowej Hiszpanii wynik był nader pesymistyczny (spadek z 46,8 pkt do 44,2 pkt), podobnie we Włoszech i w Niemczech.
Rynek ponownie zwróci się w stronę dolara

Rynek ponownie zwróci się w stronę dolara

2013-04-02 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Minimalnie lepsze odczyty ostatecznych indeksów PMI dla strefy euro za marzec, nie mogą stanowić dla rynku wystarczającej motywacji do wykreowania większego odbicia wspólnej waluty. Tym samym słabość dolara po publikacji słabszego ISM dla przemysłu w poniedziałek, będzie krótkotrwała.
Euro lekko odrabia straty

Euro lekko odrabia straty

2013-04-02 Komentarz poranny TMS Brokers
W trakcie świątecznego poniedziałku wspólna waluta odrobiła część strat wobec amerykańskiego dolara. Kurs EUR/USD osiągnął maksimum na 1,2875. Od rana jednak euro ponownie traci na wartości obecnie notowania zniżkują do 1,2850. Dziś największą uwagę powinny przykuć odczyty indeksów PMI dla przemysłu w gospodarkach strefy euro.
Tydzień kluczowy dla rynków finansowych

Tydzień kluczowy dla rynków finansowych

2013-04-02 Poranny Szkic Walutowy AFS
Słabsze dane o kondycji polskiego sektora przemysłowego wskazują, że ożywienie w gospodarce będzie się opóźniać. Również w Stanach Zjednoczonych indeks ISM dla przemysłu nieoczekiwanie spadł w marcu do najniższego poziomu od grudnia. W centrum uwagi dane o kondycji sektora produkcyjnego w Europie.
Zimny kwiecień

Zimny kwiecień

2013-04-02 Raport poranny FMCM
Trend spadkowy: Chłodny początek nowego miesiąca skłania do chłodnego, wyważonego spojrzenia na eurodolara z nieco szerszej perspektywy. Otóż rzut okna na wykres z interwałem ośmiogodzinnym pokazuje, że od samego początku lutego (kiedy to nastąpiło przesilenie w okolicy 1,37 po wcześniejszych wzrostach) mamy trend spadkowy.
Mieszany obraz kondycji światowego przemysłu

Mieszany obraz kondycji światowego przemysłu

2013-04-02 Komentarz poranny FX Alior Bank
Poniedziałek nie wszędzie na świecie był dniem wolnym od pracy, a jak przystało na pierwszy dzień nowego miesiąca przyniósł publikacje indeksów aktywności wytwórczej. Dane z Chin, zarówno te rządowe, jak i przygotowywane przez agencję Markit i HSBC, wskazują na kontynuacje ekspansji przemysłu Państwa Środka, ...
Przemysłowy indeks PMI szybko przywróci aktywność rynku

Przemysłowy indeks PMI szybko przywróci aktywność rynku

2013-04-02 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Poranny, wtorkowy handel na rynku złotego przynosi stabilizację polskiej waluty w okolicy przedświątecznych minimów. Złoty wyceniany jest przez rynek następująco: 4,1731 PLN za euro, 3,2433 PLN wobec dolara amerykańskiego oraz 3,4301 PLN względem franka szwajcarskiego.
Eurodolar pogłębia spadki

Eurodolar pogłębia spadki

2013-03-29 Komentarz tygodniowy TMS Brokers
Rajd ulgi po rozwiązaniu sprawy Cypru nie trwał długo. Od początku tygodnia euro osłabiało się wobec wszystkich walut z grona G-10 oraz rynków wschodzących. Jedynymi walutami wobec, których wspólna waluta zyskała na wartości to duńska korona oraz polski złoty.
Czy włoski polityczny pat wpłynie na rynek walut?

Czy włoski polityczny pat wpłynie na rynek walut?

2013-03-29 Raport popołudniowy FMCM
Lekko w górę: Poranna część sesji przynosi lekki wzrost wartości głównej pary walutowej. Obecnie eurodolar wyceniany jest na 1,2818. Dzisiejsza sesja z racji dnia przedświątecznego będzie cechowała się zmniejszoną aktywnością, a uwaga inwestorów skupi się zapewne na Włochach i negocjacjach ws. utworzenia nowego rządu.