Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Rośnie przestrzeń dla pozytywnych zaskoczeń

Rośnie przestrzeń dla pozytywnych zaskoczeń

2014-02-26 Komentarz poranny TMS Brokers
Od początku tygodnia eurodolar pozostaje w konsolidacji między 1,3710 a 1,3770. Dziś z powodu niewielu ważnych, rynkowych wydarzeń nie powinniśmy zaobserwować trwałego wybicia z tego przedziału.
Znowu słabe dane z USA. W oczekiwaniu na ważne wydarzenia

Znowu słabe dane z USA. W oczekiwaniu na ważne wydarzenia

2014-02-26 Poranny Szkic Walutowy AFS
Rynki w stabilizacji przed zaplanowanymi na przełom miesiąca istotnymi wydarzeniami. Słabsze odczyty z USA bez wpływu na dolara. Słowa członka Fed o zwiększonym ryzyku na rynkach również. Złoty i euro względnie mocne. Przed nami kolejna spokojna sesja.

Gorsze dane z USA już nie pomagają wspólnej walucie

Gorsze dane z USA już nie pomagają wspólnej walucie

2014-02-25 Raport popołudniowy FMCM
Eurodolar blisko oporu: Dzisiejsza sesja to lekkie zwyżki wartości pary EUR/USD. Obecnie wyceniana jest ona na 1,3762. O wyjście na wyższe poziomy może być już dziś trudno. Tym bardziej, że znajdujemy się blisko oporu na poziomie 1,3774.
Kolejny dzień dolarowego rollercoastera?

Kolejny dzień dolarowego rollercoastera?

2014-02-25 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Wczoraj późnym popołudniem dolar zaczął wyraźnie słabnąć wymazując całą zwyżkę wypracowaną we wcześniejszych godzinach (dobrze to widać na wykresie koszyka BOSSA USD). To pokazuje, że inwestorzy z pewnym opóźnieniem zareagowali na słaby wstępny odczyt indeksu PMI dla przemysłu, liczonego przez Markit.
W oczekiwaniu na dane z USA

W oczekiwaniu na dane z USA

2014-02-25 Codzienny Puls Rynku IDMSA
Początek tego tygodnia miał przynieść lepsze dane z USA, jednak tak się nie stało. Według wstępnego odczytu indeks PMI dla sektora usług w lutym spadł do poziomu 52,7 pkt. z 56,7 pkt. Dane te wpisują się więc dobrze w trend obserwowany w lutym czyli słabszych dane napływających z gospodarki amerykańskiej.
Ostatnia nadzieja dolara

Ostatnia nadzieja dolara

2014-02-25 Poranny komentarz walutowy X-Trade Brokers
Dzisiejsza sesja powinna przebiegać w dość spokojnej atmosferze ze względu na niewielką ilość odczytów makroekonomicznych. Na rynku walutowym nadal dużo mówi się o transakcji na linii Verizon – Vodafone, która powinna wspierać brytyjską walutę. Oprócz tego warto zwrócić uwagę na popołudniowe dane ze Stanów Zjednoczonych. Złoty nadal powinien być stabilny.
Linia trendu utrzymana

Linia trendu utrzymana

2014-02-25 Komentarz poranny TMS Brokers
Spadkom EUR/USD ponownie nie udało się trwale sforsować linii trendu wzrostowego poprowadzonej od dołka z pierwszego tygodnia lutego. Obecnie kurs znajduje się na 1,3740. Po wczorajszych lekkich wzrostach par złotowych, obecnie kurs EUR/PLN znajduje się na poziomie 4,1570, a USD/PLN 3,0250.
EBC pod mniejszą presją

EBC pod mniejszą presją

2014-02-25 Poranny Szkic Walutowy AFS
Rewizja danych o inflacji w strefie euro za styczeń zmniejsza presję na obniżkę stóp procentowych przez Europejski Bank Centralny (EBC). W piątek wstępny odczyt CPI za luty. Na rynku spokojnie. Złoty stabilny. Eurodolar w konsolidacji. Taka sytuacja będzie się dziś utrzymywać na rynku.
Inwestorzy w dalszym ciągu śledzą sytuację na Ukrainie

Inwestorzy w dalszym ciągu śledzą sytuację na Ukrainie

2014-02-25 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Poranny, wtorkowy handel na rynku polskiej waluty przynosi stabilizację kwotowań po wczorajszej próbie lekkiego osłabienia PLN. Złoty wyceniany jest przez rynek następująco: 4,1595 PLN za euro, 3,0226 PLN wobec dolara amerykańskiego oraz 3,4098 PLN względem franka szwajcarskiego.
Słabszy PMI dla usług podważa wiarygodność wcześniejszego sygnału

Słabszy PMI dla usług podważa wiarygodność wcześniejszego sygnału

2014-02-24 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Opublikowany dzisiaj o godz. 14:58 wstępny odczyt liczonego przez Markit indeksu PMI dla usług w USA, okazał się dość słaby. Wartość za luty to 52,7 pkt. wobec 56,7 pkt. odnotowanych miesiąc wcześniej. W efekcie zbiorczy PMI (liczony wspólnie dla przemysłu i usług) spadł do 53,5 pkt. wobec 56,3 pkt. w styczniu, co jest najniższą wartością od października 2013 r.
Względny spokój na rynku walutowym

Względny spokój na rynku walutowym

2014-02-24 Popołudniowy komentarz walutowy X-Trade Brokers
Podczas dzisiejszej sesji nie poznaliśmy wielu ważnych publikacji makroekonomicznych, a mimo tego ruchy na głównych parach walutowych są dość spore. Dolar zyskuje znacząco względem euro i funta. Odwrotnie skorelowany z EURUSD złoty lekko traci.
Zadyszka wspólnej waluty

Zadyszka wspólnej waluty

2014-02-24 Raport popołudniowy FMCM
Eurodolar blisko wsparcia: Dzisiejsza sesja to spadki kursu pary EUR/USD. Tak jak wspominałem rano, na wykresie widać pewną niemoc byków i brak siły popytowej mogącej wyprowadzić kurs eurodolara na wyższe poziomy.
Indeks Ifo pozytywnie zaskoczył

Indeks Ifo pozytywnie zaskoczył

2014-02-24 Codzienny Puls Rynku IDMSA
Kolejny tydzień za nami i po raz kolejny już od trzech tygodni euro zyskuje na wartości względem waluty amerykańskiej. Eurodolar porusza się w ramach kanału wzrostowego na wykresie dziennym, jak na razie broniąc linii poprowadzonej po ostatnich minimach lokalnych.
Duża zmienność na parach z GBP

Duża zmienność na parach z GBP

2014-02-24 Popołudniowy komentarz walutowy X-Trade Brokers
Już w piątek w godzinach popołudniowych obserwowaliśmy większą zmienność na parach z brytyjskim funtem. Waluta ta była wyprzedawana po godzinie 17:00 względem większości innych walut, a dokładne przyczyny tego ruchu nie są znane.
Ważny odczyt z niemieckiej gospodarki

Ważny odczyt z niemieckiej gospodarki

2014-02-24 Raport poranny FMCM
Eurodolar blisko 1,374: Ostatnie kilkanaście godzin handlu to stabilizacja kursu pary EUR/USD w okolicach poziomu 1,374. Wspólna waluta pozostaje nadal mocna, jednak na wykresie widać w tej chwili brak siły popytowej mogącej poprowadzić kurs tej pary na wyższe poziomy.
ECB znów pod ścianą

ECB znów pod ścianą

2014-02-24 Komentarz poranny TMS Brokers
Kurs EUR/USD od rana porusza się wzdłuż linii trendu wzrostowego poprowadzonej dołka z pierwszego tygodnia lutego. Obecnie notowania wzrastają do 1,3750. Od rana notowania złotego pozostają relatywnie stabilne. Kurs EUR/PLN znajduje się na 4,15, a USD/PLN na 3,02.
Uspokojenie dzięki Ukrainie. Sporo danych makro

Uspokojenie dzięki Ukrainie. Sporo danych makro

2014-02-24 Poranny Szkic Walutowy AFS
Złoty i euro pozostają mocne. Sprzyja im obniżenie ryzyka destabilizacji na Ukrainie. Kluczowe informacja dziś o 10. Wskaźnik nastrojów z Niemiec może zaskoczyć negatywnie. Dane z Polski raczej bez silniejszego wpływu na rynek. Na przestrzeni tygodnia w centrum uwagi wstępne dane o inflacji CPI w Niemiec i strefy euro oraz wystąpienie J. Yellen przed Senatem.
Utrzymanie siły złotego, kluczowa sytuacja zewnętrzna

Utrzymanie siły złotego, kluczowa sytuacja zewnętrzna

2014-02-24 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Początek nowego tygodnia na rynku walutowym przynosi mocniejsze otwarcie na wycenie polskiej waluty. Złoty kwotowany jest przez rynek następująco: 4,1510 PLN za euro, 3,0207 PLN wobec dolara amerykańskiego oraz 3,4035 PLN względem franka szwajcarskiego. Rentowności polskiego długu ustabilizowały się blisko poziomu 4,485% w przypadku papierów 10-letnich.
Rośnie presja na ECB

Rośnie presja na ECB

2014-02-21 Komentarz tygodniowy TMS Brokers
Po wzroście do 1,3770, kurs EUR/USD zniżkował do linii trendu wzrostowego poprowadzonej od dołka z pierwszego tygodnia lutego i osiągnął minimum na 1,3690. Uważamy, że wspomniana linia może zostać przebita już w poniedziałek, po rozczarowaniu jakie przyniesie odczyt indeksu Ifo ...
Poznaliśmy dane z Wielkiej Brytanii i Kanady

Poznaliśmy dane z Wielkiej Brytanii i Kanady

2014-02-21 Popołudniowy komentarz walutowy X-Trade Brokers
Wśród dzisiejszych publikacji największy wpływ na rynek walutowy miały dane o sprzedaży detalicznej w styczniu w Wielkiej Brytanii, oraz dane o inflacji CPI w Kanadzie. Sprzedaż detaliczna w Wielkiej Brytanii spadła w ujęciu miesięcznym o 1,5% oraz wzrosła o 4,3% r/r. Rynek oczekiwał kolejno spadku o 0,9% m/m i wzrostu o 5% w ujęciu rocznym.