Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Dobre PMI to za mało, by oddalić obniżkę stóp w strefie euro?

Dobre PMI to za mało, by oddalić obniżkę stóp w strefie euro?

2014-02-03 Poranny Szkic Walutowy AFS
Rosnące oczekiwania na obniżkę stóp procentowych po niskim odczycie inflacji CPI w strefie euro powodują przecenę wspólnej waluty wobec dolara. EUR/USD jest na najniższym poziomie od dwóch miesięcy. Dobre dane o kondycji sektora przemysłu z Polski (PMI) powinny ustabilizować złotego i przyczynić się do wejścia kursów w krótkoterminową tendencję spadkową.
Odczyty indeksów w centrum uwagi

Odczyty indeksów w centrum uwagi

2014-02-03 Raport poranny FMCM
Eurodolar czeka na nowe impulsy: Ostatnie kilkanaście godzin handlu na głównej parze walutowej to stabilizacja kursu pary EUR/USD w okolicach poziomu 1,3485. Na chwilę obecną brak jest impulsów, których istnienie mogłyby doprowadzić do większej zmienności kursu, ...

W połowie drogi

W połowie drogi

2014-02-03 Komentarz walutowy Alior Bank
Rozpoczynający się tydzień może być wyjątkowo ciekawy od strony zmienności na rynku walutowym. Na pierwszym miejscu należy oczywiście wskazać proces dostosowawczy zachodzący na rynkach wschodzących, który wydaje się być dopiero w połowie drogi. Niezależnie, czy dany kraj/rynek ma gorsze, ...
Złoty w okolicy kilkumiesięcznych minimów

Złoty w okolicy kilkumiesięcznych minimów

2014-02-03 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Początek nowego tygodnia na rynku złotego przynosi otwarcie w okolicach 3-miesiecznych minimów na wycenie polskiej waluty. Złoty kwotowany jest przez rynek następująco: 4,2508 PLN za euro, 3,1488 PLN wobec dolara amerykańskiego oraz 3,4749 PLN względem franka szwajcarskiego. Rentowności polskiego długu wzrosły do 4,76% w przypadku papierów 10-letnich.
Styczeń pod znakiem dolara

Styczeń pod znakiem dolara

2014-02-02 Raport miesięczny FMCM
Spadek wartości eurodolara: Pierwszy miesiąc nowego roku upłynął nam (jak można było przypuszczać) na odwrocie od bardziej ryzykownych aktywów i umocnieniu dolara. O ile jeszcze na początku stycznia notowane były kursy rzędu 1,378, co było najwyższą wartością w tym miesiącu, to obecnie wartość tej pary wynosi 1,3497 i jest to najniższy kurs zanotowany od początku roku.
Rynki wschodzące w centrum uwagi

Rynki wschodzące w centrum uwagi

2014-01-31 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Wczoraj można było już zauważyć nieco mniejszą podaż na walutach rynków wschodzących. Podobnie jest też dzisiaj rano. Impet ruchu pomału gaśnie, chociaż nie pojawiły się ku temu żadne mocne powody. Więc, albo uznano, że przecena była zbyt duża i poziomy zaczynają już „odzwierciedlać fundamenty”, ...
Czy dane o inflacji w strefie euro zmuszą Draghi’ego do działania?

Czy dane o inflacji w strefie euro zmuszą Draghi’ego do działania?

2014-01-31 Codzienny Puls Rynku IDMSA
W ostatnich tygodniach rynek zastanawia się nad tym, czy obecna sytuacja w strefie euro zmusi Europejski Bank Centralny do podjęcia działań. Jak na razie Mario Draghi pozostawał bierny w swoich poczynaniach i podkreślał, że ECB jest gotów do działania w sytuacji, kiedy warunki na rynku pieniężnym ulegną pogorszeniu bądź w przypadku dalszego spadku oczekiwań inflacyjnych.
Gorsza sprzedaż w Niemczech, czas na kolejne dane z USA

Gorsza sprzedaż w Niemczech, czas na kolejne dane z USA

2014-01-31 Raport poranny FMCM
Stabilizacja na 1,3550: Ostatnie kilkanaście godzin handlu to stabilizacja wartości głównej pary walutowej na wsparciu w okolicach 1,355. Ma to jednak miejsce po wcześniejszym mocnym spadku wartości pary EUR/USD. Teraz wydaje się, że naturalnym kierunkiem eurodolara jest poziom 1,35, jednak dotarcie i przebicie tego poziomu nie będzie pewnie takie proste.
Rośnie presja na ECB

Rośnie presja na ECB

2014-01-31 Komentarz poranny TMS Brokers
Decyzja o dalszym zmniejszeniu programu comiesięcznego skupu aktywów prowadzonego przez Rezerwę Federalną zadziałała na amerykańską walutę z nieco opóźnionym zapłonem. Dolar bowiem zaczął umacniać się dopiero od pierwszych godzin wczorajszej sesji europejskiej.
Uporczywie niska inflacja w strefie euro

Uporczywie niska inflacja w strefie euro

2014-01-31 Poranny Szkic Walutowy AFS
Spadek inflacji w Niemczech w styczniu niweczy pozytywny obraz sytuacji w strefie euro powstały po publikacjach wskaźników PMI. Rosną oczekiwania na obniżkę stóp procentowych EBC. Odczyt PKB z Polski potwierdza dobre perspektywy gospodarki w najbliższych kwartałach. Dziś ostatni dzień wyprzedaży złotego i kilkunastodniowe uspokojenie.
Mocne spadki na długu i na złotym, dane niewiele pomogły

Mocne spadki na długu i na złotym, dane niewiele pomogły

2014-01-31 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Piątkowy, poranny handel na rynku złotego przynosi lekkie osłabienie krajowej waluty po tym jak wczorajsza próba umocnienia okazała się nieudana. Złoty wyceniany jest przez rynek następująco: 4,2342 PLN za euro, 3,1252 PLN wobec dolara amerykańskiego oraz 3,4613 PLN względem franka szwajcarskiego.
Rynek kieruje się ku dolarowi

Rynek kieruje się ku dolarowi

2014-01-30 Raport popołudniowy FMCM
Eurodolar w dół: Dzisiejsza europejska sesja to spadki wartości pary EUR/USD i umocnienie dolara. Jest to jeszcze pochodna wczorajszej decyzji FED-u o ograniczeniu skupu aktywów. Wczoraj, po samej decyzji ruch nie był tak gwałtowany, lecz dziś kiedy w grze pojawili się europejscy gracze, ...
Złoty słaby wraz z innymi walutami krajów EM

Złoty słaby wraz z innymi walutami krajów EM

2014-01-30 Komentarz do rynku złotego X-Trade Brokers
Złoty osłabia się dziś głównie w stosunku do dolara amerykańskiego. Przyczyną jest już nie tylko odpływ kapitału z krajów rozwijających się, ale także spadek pary EURUSD, wywołany cięciem QE3 przez FED, kolejnymi dobrymi danymi z USA oraz niższą inflacją w Niemczech.
Po decyzji FED

Po decyzji FED

2014-01-30 Raport poranny FMCM
Eurodolar blisko ważnego wsparcia: Dzisiejsza sesja rozpoczyna się od spadków wartości pary EUR/USD. Obecnie jest ona wyceniana na 1,3611. Powyższa sytuacja to pochodna wczorajszej decyzji FED, który zdecydował się na kolejne cięcie programu QE3.
Kryzys zaufania trwa

Kryzys zaufania trwa

2014-01-30 Komentarz walutowy Alior Bank
Na niewiele zdały się agresywne podwyżki stóp procentowych w Turcji i RPA dla zatrzymania kapitału w kraju i uchronienia liry oraz randa przed deprecjacją. Pogrom na rynkach wschodzących trwa, mimo że brak nowych negatywnych informacji o globalnym ...
Fed jednogłośnie za dalszymi cięciami

Fed jednogłośnie za dalszymi cięciami

2014-01-30 Poranny Szkic Walutowy AFS
Fed podtrzymuje stanowisko, że sytuacja na rynku pracy poprawia się i po raz drugi redukuje programu skupu obligacji. Reakcja rynku jest stonowana. Trwa odwrót od rynków wschodzących. Złoty jest najsłabszy od 4 miesięcy.
Złoty w defensywie, PKB za 2013r. w kalendarzu

Złoty w defensywie, PKB za 2013r. w kalendarzu

2014-01-30 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Czwartkowy, poranny handel na rynku złotego przynosi stabilizację kwotowań w zakresie 5-miesiecznych minimów. Złoty wyceniany jest przez rynek następująco: 4,2205 PLN za euro, 3,0964 PLN wobec dolara amerykańskiego oraz 3,4528 PLN względem franka szwajcarskiego.
Sytuacja na rynkach wschodzących nie wpłynie na FED

Sytuacja na rynkach wschodzących nie wpłynie na FED

2014-01-29 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Po tym, jak turecka lira zaczęła dzisiaj ponownie wyraźnie słabnąć, pomimo faktu wczorajszej decyzji Banku Turcji (o tym, że będzie ona nieskuteczna, tak jak wcześniejsze fizyczne interwencje na rynku walutowym, pisałem rano), a rekordy słabości odnotował też południowoafrykański rand ...
Duża nerwowość przed decyzją FOMC

Duża nerwowość przed decyzją FOMC

2014-01-29 Raport popołudniowy FMCM
Eurodolar po 1,3650: Wielu osobom wydawało się, że to może być spokojna sesja i wyczekiwanie przed decyzją FOMC w sprawie stóp procentowych. Nic jednak takiego nie miało miejsca, a rynek zachowywał się bardzo niespokojnie.
Rynek znów zaczyna grać przeciwko Turcji

Rynek znów zaczyna grać przeciwko Turcji

2014-01-29 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Wczoraj pisaliśmy, że nawet większa od oczekiwanej skala podwyżki stóp procentowych w Turcji, nie będzie w stanie trwalej odwrócić niekorzystnego trendu na lirze. Tym samym trudno jest uwierzyć wczorajszym zapewnieniom banku centralnego, że utrzyma rekordowo wysokie stopy procentowe przez dłuższy czas.