Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Kontynuacja umocnienia złotego, względnie udana aukcja długu

Kontynuacja umocnienia złotego, względnie udana aukcja długu

2014-02-07 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Piątkowy, poranny handel na rynku złotego przynosi stabilizację kursów polskiej waluty po 3-sesjach wzrostów. Złoty wyceniany jest przez rynek następująco: 4,1805 PLN za euro, 3,0752 PLN wobec dolara amerykańskiego oraz 3,4147 PLN względem franka szwajcarskiego. Rentowności polskiego długu nieznacznie wzrosły i wynoszą aktualnie 4,564%.
ECB znów w centrum uwagi

ECB znów w centrum uwagi

2014-02-06 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
W listopadzie członkowie Europejskiego Banku Centralnego zdecydowali się wykonać ruch wyprzedzający rynkowe oczekiwania i obniżyli stopy procentowe o 25 p.b. do 0,25 proc. Była to bezpośrednia odpowiedź na spadającą inflację, a także wciąż słabą koniunkturę. Istniały też spore obawy związane z ryzykiem pojawienia się trwalszych tendencji prowadzących do deflacji.

Czy ECB zdecyduje się działać już teraz?

Czy ECB zdecyduje się działać już teraz?

2014-02-06 Codzienny Puls Rynku IDMSA
Niewątpliwie wydarzeniem tego dnia jest decyzja Europejskiego Banku Centralnego w sprawie polityki monetarnej. Rynek zastanawia się, czy obecna sytuacja w strefie euro zmusi ECB do podjęcia działań. Z jednej strony koniunktura gospodarcza ma się nie najgorzej, z drugiej strony mamy jednak wyhamowanie wzrostu podaży pieniądza i niską inflację.
Dziś decyzja ECB

Dziś decyzja ECB

2014-02-06 Raport poranny FMCM
Eurodolar blisko 1,352: Ostatnie kilka godzin handlu na głównej parze walutowej to lekkie spadki wartości eurodolara. Obecnie wyceniany jest on na 1,3524. Na chwilę obecną zmienność na wykresie nie jest zbyt duża, jest to jednak dość zrozumiałe przed takim wydarzeniem jak dzisiejsze.
EBC: Niepewna decyzja, która niewiele zmieni

EBC: Niepewna decyzja, która niewiele zmieni

2014-02-06 Poranny Szkic Walutowy AFS
W centrum uwagi jest dziś przyszłość polityki pieniężnej w strefie euro. Wynik głosowania w gronie EBC jest trudny do przewidzenia. Decyzja ważna dla rynków w krótkim terminie, ale w walce z niską inflacją zmieni niewiele. Potrzeba poważniejszych działań łagodzących politykę pieniężną.
Decyzje władz monetarnych

Decyzje władz monetarnych

2014-02-06 Komentarz poranny TMS Brokers
Eurodolar od początku tygodnia pozostaje w relatywnie wąskim przedziale wahań między 1,3480 – 1,3550. Po wczorajszym umocnieniu, od rana stabilne pozostają notowania polskiej waluty. Kurs EUR/PLN znajduje się na poziomie 4,1870, a USD/PLN na 3,0950.
Deja vu od EBC?

Deja vu od EBC?

2014-02-06 Komentarz walutowy Alior Bank
W czwartek niemal całą uwagę rynków finansowych powinien skraść Europejski Bank Centralny. Nieoczekiwany spadek inflacji HICP Eurolandu do 0,7% r/r w styczniu z 0,9% w grudniu (prog. 0,8%) podsycił spekulacje o możliwym wystąpieniu „deja vu” sytuacji z listopada 2013 r.
RPP nie zaskoczyła, złoty odrobił większość strat

RPP nie zaskoczyła, złoty odrobił większość strat

2014-02-06 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Czwartkowy, poranny handel na rynku złotego przynosi stabilizację polskiej waluty po dwóch sesjach dynamicznego umocnienia. Złoty wyceniany jest przez rynek następująco: 4,1860 PLN za euro, 3,0945 PLN wobec dolara amerykańskiego oraz 3,4250 PLN względem franka szwajcarskiego. Rentowności polskiego długu spadły do 4,547% w przypadku papierów 10-letnich.
Udany dzień dla złotego

Udany dzień dla złotego

2014-02-05 Popołudniowy komentarz do rynku złotego X-Trade Brokers
Dziś polska waluta zyskiwała na wartości względem głównych walut świata. Jest to już trzeci dzień umocnienia PLN, co pokazuje, że sytuacja na rynkach wschodzących się uspokoiła lub też inwestorzy realizują zyski przed jutrzejszą decyzją EBC.
Zbliżają się istotne dni dla eurodolara

Zbliżają się istotne dni dla eurodolara

2014-02-05 Raport popołudniowy FMCM
Dane ADP niemal zgodne z prognozami: Dzisiejsza sesja na głównej parze walutowej mijała na konsolidacji kursu i wyczekiwaniu na kluczowy dziś odczyt z USA, mianowicie raportu ADP czyli raportu przedstawiającego szacunkową zmianę zatrudnienia w tym kraju (poza rolnictwem).
W oczekiwaniu na dane z USA

W oczekiwaniu na dane z USA

2014-02-05 Codzienny Puls Rynku IDMSA
Od wczoraj na rynku eurodolara sytuacja pozostaje bardzo stabilna w oczekiwaniu na posiedzenie ECB. Lepsze niż oczekiwano dane odnośnie indeksów PMI dla sektora usług z krajów strefy euro nie mają większego przełożenia na notowania wspólnej waluty.
Dziś kolejne ważne dane makro

Dziś kolejne ważne dane makro

2014-02-05 Raport poranny FMCM
Eurodolar blisko 1,35: Ostatnie kilkanaście godzin to konsolidacja pary EUR/USD w okolicach poziomu 1,35, a obecnie wartość eurodolara wynosi 1,3511. W tej chwili na wykresie widać pewną niemoc i brak impulsu, który mógłby doprowadzić do wybicia dołem lub górą.
Pauza i odreagowanie, ale jeszcze nie zwrot

Pauza i odreagowanie, ale jeszcze nie zwrot

2014-02-05 Komentarz walutowy Alior Bank
Nie wdając się zbytnio w szczegóły, klimat inwestycyjny wokół rynków wchodzących uległ poprawie, w rezultacie czego wczoraj obserwowaliśmy umocnienie walut segmentu od liry tureckiej (1,6%), przez południowoafrykańskiego randa (1,1%), meksykańskie peso (1,1%), rosyjskiego rubla (1,4%), forinta węgierskiego (1,6%), ...
Rynki wschodzące złapały oddech

Rynki wschodzące złapały oddech

2014-02-05 Komentarz poranny TMS Brokers
W notowaniach EUR/USD trwa konsolidacja w przedziale 1,3475 – 1,3540. Uważamy, że kurs wyjdzie z tego zakresu dołem, co w kolejnych dniach otworzy przestrzeń do zniżek do 1,34. Sygnały techniczne na wykresie miesięcznym (objecie bessy) wpisują się w nasze oczekiwania zakładające długoterminowe spadki EUR/USD.
Złoty mocniejszy przed decyzją RPP

Złoty mocniejszy przed decyzją RPP

2014-02-05 Poranny Szkic Walutowy AFS
Złoty zyskał wyraźnie wobec najważniejszych walut osiągając docelowy poziom korekcyjnego umocnienia do w relacji do euro (4,20). Obecnie polska waluta powinna wejść w fazę konsolidacji lub ponownie lekko się umocnić.
Odbicie korekcyjne na złotym, RPP w kalendarzu

Odbicie korekcyjne na złotym, RPP w kalendarzu

2014-02-05 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Poranny, środowy handel na rynku złotego przynosi stabilizację krajowej waluty po wczorajszym wyraźnym umocnieniu. Złoty kwotowany jest przez inwestorów następująco: 4,2068 PLN za euro, 3,1149 PLN wobec dolara oraz 3,440 PLN względem franka szwajcarskiego.
Poprawa nastrojów na złotym

Poprawa nastrojów na złotym

2014-02-04 Raport popołudniowy FMCM
Eurodolar blisko 1,351: Dzisiejsza sesja to konsolidacja kursu pary EUR/USD w okolicach 1,352. Obecnie wartość tej pary wynosi 1,351. Dziś brak było istotnych impulsów, które mogłyby doprowadzić do zdecydowanego ruchu na wykresie.
Szereg mieszanych sygnałów

Szereg mieszanych sygnałów

2014-02-04 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Gorszy ISM dla przemysłu zaszkodził wczoraj wieczorem dolarowi, ale nie pozwolił rozwinąć na tej bazie większej fali spadkowej. Z kolei waluty emerging markets po chwilowym osłabieniu po ISM, dzisiaj nadal odrabiają straty, a więc kontynuują trend rozpoczęty wczoraj rano. Wyjątkiem jest tylko brazylijski real, któremu zaszkodziły opublikowane rano słabsze dane nt. deficytu handlowego.
AUD zyskuje po posiedzeniu RBA

AUD zyskuje po posiedzeniu RBA

2014-02-04 Codzienny Puls Rynku IDMSA
Decyzją Banku Rezerw Australii główna stopa procentowa została utrzymana na niezmienionym poziomie. RBA zmienił natomiast retorykę na bardziej neutralną tym samym wykluczając możliwość obniżki stóp procentowych w najbliższych miesiącach. W treści komunikatu RBA nie doszukamy się już również stwierdzenia, że kurs AUDa pozostaje zbyt wysoki.
Poprawa perspektyw europejskiego przemysłu, w USA słabiej

Poprawa perspektyw europejskiego przemysłu, w USA słabiej

2014-02-04 Poranny Szkic Walutowy AFS
Jeszcze lepsze od wstępnych szacunków odczyty PMI dla europejskiego przemysłu są silnym argumentem przeciwko obniżce stóp. Jeśli wziąć pod uwagę szerszy obraz koniunktury w regionie i perspektywy na nadchodzące miesiące cięcie stóp nie jest niezbędne. Rynki wschodzące w stabilizacji. Złoty powinien dalej lekko zyskiwać.