Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Lepsze dane z amerykańskiego rynku pracy sprzyjają dolarowi

Lepsze dane z amerykańskiego rynku pracy sprzyjają dolarowi

2014-01-08 Raport popołudniowy FMCM
Eurodolar poniżej 1,36: Dzisiejsza sesja to dalsze spadki eurodolara. Obecnie wyceniany jest on na 1,3596. Na gruncie analizy technicznej trend wzrostowy zapoczątkowany w lipcu zeszłego roku został przełamany i wszystko wskazuje na to, że to jeszcze nie koniec spadków.
Rosną obawy związane z jutrzejszym posiedzeniem ECB

Rosną obawy związane z jutrzejszym posiedzeniem ECB

2014-01-08 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
W dzisiejszej prasie zagranicznej można znaleźć komentarze do wczorajszych danych nt. inflacji w strefie euro. Wstępny wskaźnik HICP spadł w grudniu do 0,8 proc. r/r z 0,9 proc. r/r, ale już jego wartość bazowa (z wyłączeniem zmian cen żywności i energii) wyniosła jedynie 0,7 proc. r/r.

Notatki z grudniowego posiedzenia FOMC w centrum uwagi

Notatki z grudniowego posiedzenia FOMC w centrum uwagi

2014-01-08 Codzienny Puls Rynku IDMSA
Wtorkowa sesja przyniosła stabilizację sytuacji na rynku eurodolara. Para utrzymuje się w wąskim zakresie wahań w oczekiwaniu na publikację notatek z ostatniego posiedzenia FOMC, która będzie miała miejsce dziś wieczorem. Grudniowe posiedzenie było pierwszym, na którym Fed zdecydował się ograniczyć skalę programu skupu aktywów o 10 mld USD miesięcznie.
Korekta w notowaniach walut regionu

Korekta w notowaniach walut regionu

2014-01-08 Komentarz poranny TMS Brokers
Kurs EUR/USD po silnej przecenie porusza się od kilku dni w wąskim przedziale 1,3570 – 1,3650. Notowania od góry ogranicza średnia 100 – godzinowa. Mniejsza zmienność to zjawisko typowe przed serią danych z rynku pracy USA oraz publikacją protokołu z posiedzenia FOMC. Spodziewamy się kontynuacji umocnienia dolara, także względem euro.
Kluczowe dane z USA

Kluczowe dane z USA

2014-01-08 Raport poranny FMCM
Eurodolar w konsolidacji: Podczas dzisiejszej sesji kluczową rolę rolę będą grały dane z amerykańskiego rynku pracy czyli czyli raport ADP. Przypomnijmy jest to dokument przedstawiający szacunkową zmianę zatrudnienia w USA w poprzednim miesiącu, w sektorze prywatnym, poza rolnictwem.
Decyzja RPP bez znaczenia dla PLN

Decyzja RPP bez znaczenia dla PLN

2014-01-08 Komentarz walutowy Alior Bank
Styczniowe posiedzenie Rady Polityki Pieniężnej jest jedyną pozycją w środowym kalendarzu dla Polski, choć jego rezultat jest łatwo przewidywalny. Zgodnie z deklaracją przyjętą w listopadzie, RPP nie zamierza zmieniać poziomu stóp procentowych (referencyjna 2,5%) co najmniej do końca drugiego kwartału 2014 r.
W oczekiwaniu na kluczowe wydarzenia miesiąca

W oczekiwaniu na kluczowe wydarzenia miesiąca

2014-01-08 Poranny Szkic Walutowy AFS
Złoty stabilizuje się przed ważnymi z punktu widzenia przyszłości rynków wydarzeniami. Do czasu publikacji minutes Fed (dziś 20.00) i wystąpienia szefa EBC M. Draghiego (jutro 14.30) EUR/PLN będzie konsolidował się w okolicach poziomu 4,17, a USD/PLN wokół 3,06. EUR/USD utrzyma się w paśmie między 1,3600 a 1,3650, później zacznie ponownie zniżkować.
Złoty zyskuje do CHF, RPP w kalendarzu

Złoty zyskuje do CHF, RPP w kalendarzu

2014-01-08 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Środowy, poranny handel na rynku złotego przynosi próbę korekty ostatniego osłabienia polskiej waluty. Złoty wyceniany jest przez inwestorów następująco: 4,1762 PLN za euro, 3,0608 PLN wobec dolara amerykańskiego oraz 3,3741 PLN względem franka szwajcarskiego. Rentowności polskiego długu ustabilizowały się przy poziomie 4.45% w przypadku obligacji 10-letnich.
Opinia dużych instytucji wpływa na polski rynek

Opinia dużych instytucji wpływa na polski rynek

2014-01-07 Komentarz do rynku złotego X-Trade Brokers
Poświąteczny wtorek przynosi osłabienie naszej waluty względem euro, dolara i funta, złoty zyskuje jedynie do szwajcarskiego franka. Traci także polska giełda, a inwestorzy wyprzedają polskie obligacje, których rentowność dziś rośnie.
Dziś początek posiedzenia RPP. Złoty traci

Dziś początek posiedzenia RPP. Złoty traci

2014-01-07 Raport poranny FMCM
Eurodolar blisko 1,36: Popyt na głównej parze walutowej po nieudanych próbach ataku na poziomy 1,38-39, oddał inicjatywę podaży i w tej chwili kurs pary EUR/USD powoli, ale jednak, zmierza na południe. Obecnie ważnym wsparciem jest poziom 1,36, którego definitywne przebicie wygeneruje mocniejsze spadki kursu.
Co z inflacją w strefie euro?

Co z inflacją w strefie euro?

2014-01-07 Poranny Szkic Walutowy AFS
W tygodniu decyzji banków centralnych oraz publikacji danych z rynku pracy w USA żadna informacja na bieżąco napływająca na rynek nie może silniej wpływać na notowania. Stąd dzisiejszy odczyt inflacji w strefie euro czy bezrobocia w Niemczech pozostanie bez echa.
Inflacja HICP ze strefy euro w centrum uwagi

Inflacja HICP ze strefy euro w centrum uwagi

2014-01-07 Komentarz walutowy Alior Bank
Chociaż wstępnie wtorek zapowiadał się na raczej spokojny dzień na rynku walutowym, notowania mogą nabrać kolorów pod warunkiem, że niespodziankę przyniesie jeden spośród niewielu dzisiejszych odczytów.
Tydzień ważnych wydarzeń

Tydzień ważnych wydarzeń

2014-01-07 Komentarz poranny TMS Brokers
Od początku sesji azjatyckiej dolar amerykański lekko zyskuje na wartości. Kurs EUR/USD zniżkuje do 1,3620. Dziś największą uwagę powinien przykuć odczyt inflacji CPI ze strefy euro (11:00). Kluczowe dla rynków finansowych wydarzenia będą jednak miały miejsce w kolejnych dniach bieżącego tygodnia.
Kontynuacja słabości złotego

Kontynuacja słabości złotego

2014-01-07 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Wtorkowy, poranny handel na rynku złotego przynosi próbę stabilizacji krajowej waluty po wczorajszym osłabieniu. Złoty wyceniany jest przez rynek następująco: 4,1740 PLN za euro, 3,0650 PLN wobec dolara amerykańskiego oraz 3,3830 PLN względem franka szwajcarskiego. Rentowności polskiego długu wzrosły do poziomu 4,478% w przypadku obligacji 10-letnich.
EUR/USD poniżej wsparcia na 1,3624

EUR/USD poniżej wsparcia na 1,3624

2014-01-03 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Po dość męczącej konsolidacji, która trwała kilka godzin, rynek ruszył w dół łamiąc minimum z 20 grudnia na 1,3624. To może sugerować ruch równy wcześniejszej konsolidacji, tj. w rejon 1,34. Niemniej nie doszło jeszcze do trwałego naruszenia poziomu 1,36, a także złamania oporu na 68,95 pkt. przez BOSSA USD.
Noworoczny tydzień za nami

Noworoczny tydzień za nami

2014-01-03 Raport popołudniowy FMCM
Miniony tydzień wyglądał nieco inaczej niż zwykle, a to z racji okresu poświątecznego i nowego roku, które tradycyjnie cechują się zmniejszoną płynnością. Szczególnie w pierwszej połowie tygodnia. Wczoraj (2 stycznia) na rynku pojawili się już niemal wszyscy uczestnicy, a płynność znacznie wzrosła - co wyeliminowało również (po części) przypadkowe wahania kursu.
Czekając na sygnały z FED

Czekając na sygnały z FED

2014-01-03 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Piątek i sobota upłyną pod znakiem wystąpień kilku członków FED. Głos zabiorą Jeremy Stein, Charles Plosser, Jeffrey Lacker, Ben Bernanke, Eric Rosengren, Narayana Kocherlakota i William Dudley.
Dolar w fazie korekty

Dolar w fazie korekty

2014-01-03 Codzienny Puls Rynku IDMSA
Początek tego roku na rynku walutowym przynosi korektę trendów obserwowanych w minionym roku. Na wszystkich głównych parach walutowych widzimy silne odreagowanie ostatnich ruchów. Waluta amerykańska zyskuje na wartości względem euro, funta czy złotego. Z drugiej strony obserwujemy osłabienie dolara względem tzw. commodity currencies (AUD, NZD).
Spadki złotego wyhamowały. Czy na długo?

Spadki złotego wyhamowały. Czy na długo?

2014-01-03 Raport poranny FMCM
Eurodolar w konsolidacji: Dzisiejsza sesja rozpoczyna się od lekkich spadków wartości eurodolara. Obecnie wyceniany jest on na 1,3636. Na gruncie analizy technicznej wczorajszy spadek wartości tej pary spowodował przełamanie zapoczątkowanego na początku listopada zeszłego roku trendu wzrostowego na tej parze, jednak od kilkunastu godzin można mówić o konsolidacji na tej parze.
Spokojnie, to tylko korekta

Spokojnie, to tylko korekta

2014-01-03 Komentarz walutowy Alior Bank
Wczoraj praktycznemu wymazaniu uległy zmiany na głównych parach, które nastąpiły w okresie międzyświątecznym, tak jakby skutek nie w pełni płynnego handlu był do zignorowania. Bez wątpienia największym beneficjentem stał się USD, który wobec koszyka głównych walut zanotował największy dzienny zysk od 5 miesięcy.