Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Deprecjacja dolara częściowo wymazana

Deprecjacja dolara częściowo wymazana

2013-12-30 Komentarz poranny TMS Brokers
Dynamiczne osłabienie dolara amerykańskiego zostało już w znacznej mierze zniesione jeszcze w piątek – kurs, który maksima ustanawiał poniżej 1,39 powrócił poniżej 1,3750. Bardzo długi cień górny świecy wieńczącej poprzedni tydzień jest poważną przestrogą, że popyt stracił siłę.
Niska płynność na złotym pod koniec roku

Niska płynność na złotym pod koniec roku

2013-12-30 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Początek ostatnich dwóch sesji w 2013r. na rynku złotego przynosi stabilizację kwotowań polskiej waluty po ostatnim umocnieniu. Złoty wyceniany jest przez rynek następująco: 4,1467 PLN za euro, 3,0179 PLN wobec dolara amerykańskiego oraz 3,3822 PLN względem franka szwajcarskiego. Rentowności polskiego długu podbiły do poziomu 4,368% w przypadku papierów 10-letnich.

Słabość dolara nie utrzyma się długo

Słabość dolara nie utrzyma się długo

2013-12-27 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Dramatycznie niska płynność nieraz sprzyja ruchom, których racjonalne podłoże może być nieco wątpliwe. I tak dzisiaj notujemy wyraźne osłabienie się jena, pomimo faktu, że nocne dane z Japonii nie były na tyle złe, aby sugerować konieczność szybkich działań poluzowujących politykę ze strony BOJ.
Świąteczny tydzień nie sprzyja dolarowi

Świąteczny tydzień nie sprzyja dolarowi

2013-12-27 Codzienny Puls Rynku IDMSA
Piątek poświąteczny przynosi silnie osłabienie waluty amerykańskiej. Na GBPUSD w dniu dzisiejszym zostało ustanowione nowe tegoroczne maksimum. Para przetestowała poziom 1,6500. EURUSD znajduje się blisko grudniowych szczytów.
Międzyświąteczny brak płynności

Międzyświąteczny brak płynności

2013-12-27 Poranny Szkic Walutowy AFS
Okres między Świętami Bożego Narodzenia a Nowym Rokiem z reguły jest okresem o obniżonej płynności na rynku finansowym. Dziś dodatkowo jest jeszcze piątek, a kalendarium danych makroekonomicznych świeci pustkami.
USD/PLN na 3,0

USD/PLN na 3,0

2013-12-27 Komentarz poranny TMS Brokers
Od początku sesji azjatyckiej amerykańska waluta dynamicznie traci na wartości. Dolar osłabia się wobec wszystkich walut z grona G-10 oraz zdecydowanej większości rynków wschodzących. Kurs EUR/USD po kolejnym odbiciu od linii trendu wzrostowego poprowadzonej od dołka z pierwszego tygodnia listopada zwyżkuje do 1,3770.
Siła złotego niezagrożona

Siła złotego niezagrożona

2013-12-24 Komentarz poranny TMS Brokers
Trudno sobie wyobrazić czynnik, który w najbliższych dniach mógłby zagrozić sile złotego. Nie widzimy jednak potencjału do znacznego spadku kursu EUR/PLN. Obecne wartości EUR/PLN są bowiem w zgodzie z historycznymi zależnościami zachowania kursu i naszego indeksu odzwierciedlającego poziom apetytu na aktywa w grupie państw EMEA.
Świąteczna stabilizacja

Świąteczna stabilizacja

2013-12-24 Poranny Szkic Walutowy AFS
Dobre dane z Polski o sprzedaży detalicznej bez wpływu na złotego. Kursy pozostają blisko kilkumiesięcznych minimów. Podczas wigilijnego handlu, podobnie jak w ostatnich trzech sesjach 2014 r., nie należy spodziewać się większych zmian w notowaniach.
Próby ataku na 1,37

Próby ataku na 1,37

2013-12-23 Raport popołudniowy FMCM
Korekta wzrostowa: W ciągu dnia można było obserwować na głównej parze zarówno ruchy wzrostowe, jak i zejścia do 1,3675 (z punktu widzenia kupujących), ostatecznie jednak strona popytowa odważyła się podjąć atak na poziom 1,37.
Ograniczenie QE3 wydarzeniem tygodnia

Ograniczenie QE3 wydarzeniem tygodnia

2013-12-20 Komentarz tygodniowy TMS Brokers
Najważniejszym wydarzeniem mijającego tygodnia była decyzja Fed o ograniczeniu tempa skupu aktywów. Z początkiem stycznia zostanie ono ograniczone o 10 mld USD.Na tę kwotę składają się po równo obligacje skarbowe i instrumenty powiązane z rynkiem nieruchomości (MBS).
Koniec przedświątecznego tygodnia

Koniec przedświątecznego tygodnia

2013-12-20 Raport tygodniowy FMCM
Zobacz jak wyglądał ten tydzień na rynku walutowym: Informacją tego tygodnia jest bez wątpienia cięcie programu QE3 przez FOMC o 10 mld USD (do 75 mld USD z dotychczasowych 85 mld USD miesięcznie). Decyzja jest dość dużym zaskoczeniem, dodajmy, że nie zmieniono wysokości stóp procentowych – utrzymując je w przedziale 0,0 – 0,25 proc.
Spadki na eurodolarze stały się faktem

Spadki na eurodolarze stały się faktem

2013-12-20 Raport poranny FMCM
Dalsze spadki eurodolara: Początek dzisiejszej sesji to kolejne spadki wartości pary EUR/USD, obecnie jest ona wyceniana na 1,3628. Tak jak pisałem wczoraj, na wykresie wyraźnie widać brak siły popytowej. Na gruncie analizy technicznej przełamany został trend wzrostowy, zapoczątkowany na początku listopada tego roku.
Przedświąteczny rajd dolara

Przedświąteczny rajd dolara

2013-12-20 Komentarz poranny TMS Brokers
Dolar amerykański kontynuuje aprecjację. W trakcie sesji azjatyckiej kurs EUR/USD zniżkował do linii trendu wzrostowego poprowadzonej od dołka z pierwszego tygodnia listopada i osiągnął minimum na 1,3625. Po wczorajszym spadku do 4,1530, kurs EUR/PLN od rana stabilizuje się tuż powyżej tego poziomu.
Spokojny rynek po zmianach z polityce pieniężnej Fed

Spokojny rynek po zmianach z polityce pieniężnej Fed

2013-12-20 Poranny Szkic Walutowy AFS
Dolar kontynuuje wzrosty, tracą amerykańskie obligacje po fundamentalnej zmianie dokonanej przez Rezerwę Federalną. Rynek reaguje bardzo spokojnie. Złoty pozostaje stabilny. Zyskuje do euro i franka, a traci do dolara i funta. Wkrótce rodzima waluta ponownie zostanie poddana testowi odporności.
Złoty mocniejszy na coraz płytszym rynku

Złoty mocniejszy na coraz płytszym rynku

2013-12-20 Komentarz poranny DM BOŚ
Piątkowy, poranny obrót na rynku złotego przynosi lekkie umocnienie złotego w stosunku do euro oraz próby osłabienia krajowej waluty w stosunku do dolara oraz franka. Złoty wyceniany jest przez rynek następująco: 4,1560 PLN za euro, 3,0484 PLN wobec dolara amerykańskiego oraz 3,3933 PLN względem franka szwajcarskiego.
Zmiana kierunku prowadzenia polityki pieniężnej w USA

Zmiana kierunku prowadzenia polityki pieniężnej w USA

2013-12-19 Poranny Szkic Walutowy AFS
Cięciem programu QE Rezerwa Federalna potwierdziła trwałość ożywienia w USA i otworzyła nowy rozdział w polityce monetarnej. Na każdym z posiedzeń Fed można się spodziewać kolejnych redukcji skali zakupów.
Początek końca QE3

Początek końca QE3

2013-12-19 Komentarz poranny TMS Brokers
Po decyzji Rezerwy Federalnej o ograniczeniu programu skupu aktywów dolar amerykański dynamicznie zyskał na wartości. Kurs EUR/USD zniżkował do nienotowanego od dwóch tygodni poziomu 1,3650. Silne ruchy dominowały również na innych parach dolarowych.
Skuteczna neutralizacja postanowień

Skuteczna neutralizacja postanowień

2013-12-19 Komentarz walutowy Alior Bank
Łącząc decyzję o starcie procesu ograniczania skupu aktywów z oddaleniem perspektywy pierwszej podwyżki stóp procentowych, Federalny Komitet Otwartego Rynku (FOMC) zagwarantował sobie utrzymanie dotychczasowych oczekiwań co do „gołębiości” nastawienia banku centralnego i wysłał silny sygnał, że redukcja QE to nie zacieśnianie monetarne.
Bernanke umocni dolara

Bernanke umocni dolara

2013-12-18 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Wygląda na to, że pewien dystans do odczytu indeksu nastrojów wśród niemieckich analityków ZEW, który wczoraj był bardzo dobry, okazał się być właściwy. Ważniejszy, bo pokazujący to co „czuje” biznes, czyli indeks IFO wzrósł w grudniu nieznacznie, zgodnie z szacunkami do 109,50 pkt.
Dziś wszystko kręci się wokół Fed

Dziś wszystko kręci się wokół Fed

2013-12-18 Codzienny Puls Rynku IDMSA
Nastał długo oczekiwany dzień. Grudniowe posiedzenie Federalnego Komitetu Otwartego Rynku przyciąga uwagę rynków już od pewnego czasu, a dzisiaj przekonamy jakie decyzje podejmie Rezerwa Federalna. W kwestii terminu ograniczania luzowania ilościowego zdania są podzielone. Być może już dzisiaj Fed zdecyduje się na cięcie QE.