Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Dolar najsilniejszy od dwóch miesięcy

Dolar najsilniejszy od dwóch miesięcy

2014-01-20 Komentarz poranny TMS Brokers
Eurodolar w końcu sforsował linię trendu wzrostowego i spadł do najniższego poziomu od listopada ubiegłego roku - 1,3505. Wpisuje się to w nasze oczekiwania na umocnienie amerykańskiego dolara w najbliższych tygodniach.
Przemysł USA najlepiej od 5 lat. Kolejna obniżka stóp EBC?

Przemysł USA najlepiej od 5 lat. Kolejna obniżka stóp EBC?

2014-01-20 Poranny Szkic Walutowy AFS
Dolar zyskuje w reakcji na kolejne, dobre raporty z gospodarki USA oraz rosnące oczekiwania na obniżkę stóp procentowych w strefie euro. EUR/USD najniżej w tym roku. Złoty nico słabszy. Dziś w Stanach święto Martina L. Kinga. Zapowiada się spokojny handel.

Spokojny początek tygodnia na złotym

Spokojny początek tygodnia na złotym

2014-01-20 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Początek nowego tygodnia na rynku złotego przynosi próbę umocnienia krajowej waluty. Złoty wyceniany jest przez rynek następująco: 4,1643 PLN wobec euro, 3,0794 PLN względem dolara amerykańskiego oraz 3,3754 PLN za franka szwajcarskiego. Rentowności polskiego długu spadły do okolic 4,308% w przypadku papierów 10-letnich.
Ożywienie w USA wspiera dolara

Ożywienie w USA wspiera dolara

2014-01-17 Komentarz tygodniowy TMS Brokers
Ubiegły tydzień przyniósł wymazanie negatywnego zaskoczenia raportem z amerykańskiego rynku pracy za grudzień oraz znaczne zmniejszenie obaw o wyhamowanie ożywienia w USA, a co za tym idzie oddalenie perspektyw wstrzymania ograniczania programu skupu aktywów przez Fed.
Eurodolar w stronę dolara

Eurodolar w stronę dolara

2014-01-17 Raport tygodniowy FMCM
Moc w amerykańskiej walucie? W tym tygodniu na parze EUR/USD ostatecznie zeszliśmy niżej, dochodząc w piątek po południu prawie do minimów z końcówki tygodnia poprzedniego. Prawie, bo dziś ok. 15:30 mamy kurs 1,3575, a tymczasem w poprzedni czwartek (9 stycznia) zdarzyło się nawet zejście poniżej 1,3550.
Dobre dane nie pomogą funtowi na długo

Dobre dane nie pomogą funtowi na długo

2014-01-17 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
We wczorajszym wystąpieniu Ben Bernanke nawiązał do programu QE, ale bardziej pod kątem akademickim – ważnych informacji dla rynku, zatem nie było. Widać, że pałeczka została już przekazana Janet Yellen, chociaż formalnie obejmie ona przewodnictwo w FED dopiero od lutego.
Funt zyskuje po danych

Funt zyskuje po danych

2014-01-17 Codzienny Puls Rynku IDMSA
Sytuacja na eurodolarze ustabilizowała się. Generalnie opublikowane w tym tygodniu dane były pro dolarowe, jednak nie ma to większego przełożenia na spadki na EURUUSD. Wsparciem dla euro pozostają rosnące stawki EONIA, którymi w ostatnim czasie zaniepokojony jest Europejski Bank Centralny.
Dane o produkcji przesądzą o cięciu QE w styczniu?

Dane o produkcji przesądzą o cięciu QE w styczniu?

2014-01-17 Poranny Szkic Walutowy AFS
Słaby raport o zatrudnieniu w USA w grudniu nie spowodował trwałej zmiany postrzegania sytuacji na rynkach. Pozostałe dane, w tym dzisiejszy o produkcji przemysłowej, przesądzą, w mojej ocenie, o kolejnej redukcji programu QE na posiedzeniu Fed 29 stycznia. Dolar będzie zyskiwał, złoty nadal w odwrocie.
Na razie uspokojenie?

Na razie uspokojenie?

2014-01-17 Raport poranny FMCM
W połowie drogi: Wczorajsza sesja na eurodolarze (i na tych parach, na które EUR/USD ma wyraźny wpływ) była dość ciekawa – i to pomimo raczej skromnego kalendarium makroekonomicznego. Oto bowiem z jednej strony notowaliśmy wieczorem minima rzędu 1,3584, ale z drugiej strony darzało się, że wykres wykraczał ponad 1,3650.
Podwyższona zmienność na CHF/PLN, emisja długu w USD

Podwyższona zmienność na CHF/PLN, emisja długu w USD

2014-01-17 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Piątkowy, poranny handel na rynku złotego przynosi lekkie osłabienie kwotowań polskiej waluty, kontynuując wczorajszy trend. Złoty wyceniany jest przez rynek następująco: 4,1677 PLN za euro, 3,0591 PLN wobec dolara amerykańskiego oraz 3,3804 PLN względem franka szwajcarskiego. Rentowności polskiego długu pozostają stabilne blisko 4,37% w przypadku papierów 10-letnich.
GPW z pozytywnym akcentem

GPW z pozytywnym akcentem

2014-01-16 Komentarz giełdowy DM BOŚ
Od minionego piątku klimat na warszawskim parkiecie zauważalnie się poprawił. Od tamtego czasu notujemy niemalże nieprzerwane zwyżki i dzisiejsza sesja dość dobrze w ten schemat się wpisywała. Niestety wzrostom nie towarzyszy większa aktywność, co oznacza że część inwestorów wciąż rozwój sytuacji obserwuje, a nie w nim uczestniczy.
Dolar stracił, ale tylko na chwilę

Dolar stracił, ale tylko na chwilę

2014-01-16 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Widać, że niektórzy uczestnicy rynku liczyli na to, że dane nt. inflacji CPI z USA, jakie zostały opublikowane dzisiaj o godz. 14:30 przyniosą zaskoczenie, podobnie jak wczorajsze PPI. Takie przełożenie następuje jednak z reguły po kilku miesiącach (czasami w ogóle, kiedy firmy w obawie przed kurczącym się rynkiem godzą się na niższe marże).
Sesja bez niespodzianek

Sesja bez niespodzianek

2014-01-16 Popołudniowy komentarz do rynku złotego X-Trade Brokers
Podczas dzisiejszej sesji zmienność na rynku walutowym jest ograniczona i pozostajemy pod wpływem obowiązujących wcześniej trendów. Polska waluta traci nieznacznie względem wszystkich głównych walut, a kolejną udaną sesję obserwujemy na warszawskiej GPW.
Lekkie odreagowania eurodolara

Lekkie odreagowania eurodolara

2014-01-16 Raport popołudniowy FMCM
Eurodolar lekko w górę: Dzisiejsza sesja przyniosła lekki wzrost wartości głównej pary walutowej. Obecnie wyceniana jest ona na 1,3628. Na gruncie analizy technicznej najbliższym wsparciem są okolice 1,358, oporem zaś krótkoterminowa linia trendu spadkowego.
RBA ma argumenty do działań

RBA ma argumenty do działań

2014-01-16 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Fatalne dane z australijskiego rynku pracy były głównym tematem dzisiejszego handlu w Azji. Spadek nowych miejsc pracy o 22,6 tys. w grudniu, wobec spodziewanego wzrostu o 10 tys., dostarcza nowych argumentów tamtejszemu bankowi centralnemu, który może teraz wykorzystać „gołębią” retorykę do osiągnięcia celu w postaci spadku AUD/USD w okolice 0,85.
Evans popiera redukcję QE3 w styczniu

Evans popiera redukcję QE3 w styczniu

2014-01-16 Codzienny Puls Rynku IDMSA
Dolara amerykańskiego wspierają dobre dane makroekonomiczne napływające w tym tygodniu, a także pozytywne perspektywy dotyczące wzrostu gospodarczego w USA. Dobre dane odnośnie sprzedaży detalicznej w grudniu opublikowane we wtorek oraz wczorajsze wyższe wskazanie indeksu aktywności przemysłowej w regionie Nowego Jorku potwierdzają, ...
Raport Beżowej Księgi optymistyczny

Raport Beżowej Księgi optymistyczny

2014-01-16 Raport poranny FMCM
Eurodolar blisko 1,36: Początek dzisiejszej sesji to lekkie spadki wartości eurodolara. Obecnie para EUR/USD jest ona na 1,3611. Na chwilę obecną sytuacja na wykresie jest bardzo ciekawa. Co prawda popytowi na dolara udało się na chwilę zejść poniżej poziomu 1,36, jednak tu mocnym wsparciem są okolice 1,358.
Linia trendu wybroniona

Linia trendu wybroniona

2014-01-16 Komentarz poranny TMS Brokers
Eurodolar ponownie nie był w stanie sforsować linii trendu wzrostowego poprowadzonej od dołka z lipca ubiegłego roku. Kurs EUR/USD od rana zwyżkuje, obecnie notowania znajdują się na 1,3620. W ostatnich godzinach na wartości lekko traci polska waluta. Kurs EUR/PLN wzrasta do 4,16, a USD/PLN do 3,0550.
Dane z USA wspierają USD

Dane z USA wspierają USD

2014-01-16 Komentarz walutowy Alior Bank
W tym tygodniu główną uwagę inwestorów na rynku walutowym skupiają publikacje z amerykańskiej gospodarki i z każdym dniem otrzymujemy coraz więcej dowodów na to, że fatalny odczyt z rynku pracy w zeszły piątek był fałszywym sygnałem problemów z ożywieniem i bezpodstawna była przecena USD.
Euro w odwrocie. Ważne dane o inflacji z USA

Euro w odwrocie. Ważne dane o inflacji z USA

2014-01-16 Poranny Szkic Walutowy AFS
Dolar mocniejszy, a złoty słabszy przed ważną w kontekście przyszłości programu QE publikacją wskaźnika CPI w Stanach Zjednoczonych. Wzrost inflacji będzie dla Fed oznaczał brak możliwości wstrzymania cięć. Powinno to zachęcać do dalszego akumulowania dolarów. Złoty będzie tracił.