Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Złoty pozostaje stabilny, trwa wyczekiwanie na dane z USA

Złoty pozostaje stabilny, trwa wyczekiwanie na dane z USA

2014-04-04 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Piątkowy, poranny handel na rynku złotego przynosi kontynuację 5-sesyjnej konsolidacji na parach. Złoty wyceniany jest przez rynek następująco: 4,1613 PLN za euro, 3,0346 PLN wobec dolara amerykańskiego oraz 3,4035 PLN względem franka szwajcarskiego. Rentowności polskiego długu spadły do poziomu 4,218% w reakcji na wyniki wczorajszej aukcji.
ECB rozważa niekonwencjonalne działania – euro wyraźnie w dół

ECB rozważa niekonwencjonalne działania – euro wyraźnie w dół

2014-04-03 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Wprawdzie do obniżki stóp procentowych w strefie euro dzisiaj nie doszło, ale Mario Draghi dał podczas konferencji prasowej do zrozumienia, że Europejski Bank Centralny jest bliżej, niż dalej decyzji nt. podjęcia niekonwencjonalnych działań.

EBC osłabia… franka

EBC osłabia… franka

2014-04-03 Popołudniowy komentarz do rynku złotego X-Trade Brokers
EBC po raz kolejny nie zdecydowało się na żadne kroki w celu walce z dezinflacją i niską akcją kredytową w Strefie Euro. Stopy procentowe pozostaną na niezmienionym poziomie co najmniej do następnego posiedzenia. Rynek mimo wszystko został zaskoczony, ponieważ możliwość wprowadzenia programu podobnego do amerykańskiego QE, jest bliższa niż kiedykolwiek.
Po konferencji

Po konferencji

2014-04-03 Raport popołudniowy FMCM
Jednak w dół? Okolice 14:00 – 15:00 tradycyjnie (jak przy okazji niemal każdej konferencji prasowej po posiedzeniu EBC) były czasem zawirowań na eurodolarze i tych parach, które są od niego zależne – jak USD/PLN i EUR/PLN.
Co zrobi Europejski Bank Centralny?

Co zrobi Europejski Bank Centralny?

2014-04-03 Poranny komentarz walutowy X-Trade Brokers
Niższa inflacja ani też komentarze poszczególnych członków Rady EBC nie przekonały rynków. Euro nadal jest mocne, mimo iż z USA napływają niezłe dane. Wydaje się, że zmienić to może w tej chwili EBC. Wszystko czego potrzeba, to niewielka obniżka stóp procentowych. Czy jednak Draghi, który jeszcze miesiąc temu był optymistą, tak szybko zmieni zdanie?
ECB najprawdopodobniej pozostanie bierny

ECB najprawdopodobniej pozostanie bierny

2014-04-03 Codzienny Puls Rynku IDMSA
Wydarzeniem dzisiejszego dnia jest decyzja Europejskiego Banku Centralnego w sprawie stóp procentowych i konferencja prasowa Mario Draghi. Wydawało się, że słaby odczyt inflacji HICP w strefie euro w marcu stanie się impulsem do działań ze strony banku centralnego, jednak wypowiedź Constancio z EBC ostudziła te oczekiwania.
ECB znów nie poluzuje

ECB znów nie poluzuje

2014-04-03 Komentarz poranny TMS Brokers
Od wczorajszego popołudnia kurs EUR/USD stabilizuje się na 1,3765. Od rana natomiast lekko osłabia się polska waluta. Kurs EUR/PLN wzrasta do 4,17, a USD/PLN do 3,03. Do decyzji ECB ws. stóp procentowych zmienność na rynku powinna być ograniczona.
Stabilizacja przed decyzją EBC

Stabilizacja przed decyzją EBC

2014-04-03 Poranny Szkic Walutowy AFS
Rynki stabilnie w oczekiwaniu na konferencję prasową M. Draghiego. Prezes EBC ma powody, by jeszcze bardziej złagodzić ton wypowiedzi dając impuls do przeceny wspólnej waluty. Zmian parametrów polityki pieniężnej nie przewidujemy.
Skutki odwrotu od euro

Skutki odwrotu od euro

2014-04-03 Raport poranny FMCM
Ku wsparciom: EUR/USD nie wzbił się wczoraj nad linię 1,38, tym bardziej zaś nie dokonał tego w nocy. Rankiem budzimy się na poziomach rzędu 1,3760, przy czym nieco niżej mamy charakterystyczny poziom 1,3750, który można uznać za pierwsze wsparcie.
Złoty pozostaje stabilny, aukcja długu i EBC w kalendarzu

Złoty pozostaje stabilny, aukcja długu i EBC w kalendarzu

2014-04-03 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Czwartkowy, poranny handel na rynku złotego przynosi kontynuację konsolidacji na parach. Euro wyceniane jest na 4,1660 PLN, dolar amerykański kwotowany jest na poziomie 3,0267 PLN natomiast kurs franka szwajcarskiego wynosi 3,4125 PLN. Rentowności polskiego długu zanotowały wzrostową sesję i aktualnie wynoszą 4,28% w przypadku papierów 10-letnich.
Solidny raport ADP i oczekiwanie na decyzję EBC

Solidny raport ADP i oczekiwanie na decyzję EBC

2014-04-02 Popołudniowy komentarz walutowy X-Trade Brokers
Najważniejszym odczytem makroekonomicznym podczas środowej sesji był raport agencji ADP. Dane bardzo nieznacznie odbiegały od konsensusu rynkowego i według agencji zmiana zatrudnienia w marcu wyniosła + 191 tysięcy. Jest to dobry odczyt i podobną figurę możemy zobaczyć podczas piątkowego raportu z rynku pracy USA.
Jednak niżej na eurodolarze

Jednak niżej na eurodolarze

2014-04-02 Raport popołudniowy FMCM
Nie wyszło – przynajmniej na razie: Charakterystyczna linia 1,38 na wykresie EUR/USD nie została przebita, nie nastąpił powrót do tak wysokich obszarów. Ściślej rzecz ujmując: nie nastąpił trwały powrót, bo oczywiście w czasie sesji zdarzały się niezbyt dalekie wyjścia powyżej wspomnianego kursu.
Rynek liczy na bardzo dobre dane z rynku pracy w USA

Rynek liczy na bardzo dobre dane z rynku pracy w USA

2014-04-02 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Przedsmak tego, co będzie się działo w piątek w kontekście publikacji miesięcznych danych Departamentu Pracy, poznamy już dzisiaj. O godz. 14:15 niezależna firma ADP opublikuje swoje wyliczenia nt. liczby nowych etatów w sektorze prywatnym w marcu. Oficjalnie szacuje się wzrost rzędu 195 tys. wobec 139 tys. w lutym.
Dziś dolar może zyskać na wartości

Dziś dolar może zyskać na wartości

2014-04-02 Codzienny Puls Rynku IDMSA
Dzisiejsza sesja na rynku walutowym powinna przebiegać dość spokojnie w oczekiwaniu na dwa najważniejsze wydarzenia tego tygodnia. Mowa oczywiście o decyzji Europejskiego Banku Centralnego w sprawie stóp procentowych oraz raporcie z amerykańskiego rynku pracy. Euro pozostaje mocne w oczekiwanie na te publikacje.
Nastroje coraz lepsze

Nastroje coraz lepsze

2014-04-02 Komentarz poranny TMS Brokers
Od rana na rykach finansowych dominuje stosunkowo pozytywny sentyment. Po tym jak wczoraj indeks S&P 500 notowania zakończył na najwyższym poziomie w historii (1885,5 pkt.), dzisiejszą sesję azjatyckie parkiety również kończą nad kreską.
Złoty słabszy po zakończeniu kwartału. Zadyszka w danych PMI

Złoty słabszy po zakończeniu kwartału. Zadyszka w danych PMI

2014-04-02 Poranny Szkic Walutowy AFS
Nowe otwarcie w związku z rozpoczęciem II kw. wraz ze słabszym odczytem indeksu PMI dla przemysłu osłabia złotego. Tendencja łagodnej deprecjacji polskiej waluty powinna utrzymać się do końca tygodnia. Euro mocne w przeddzień decyzji EBC. Już chyba nikt nie wierzy w nowe działania łagodzące politykę pieniężną.
Na granicy

Na granicy

2014-04-02 Raport poranny FMCM
1,38 – zmagania trwają: Środowy poranek przynosi nam dalsze zmagania z poziomem 1,38 na EUR/USD. Chodzi oczywiście o podchodzenie doń od dołu, a zatem o umacnianie euro kosztem dolara. Na razie nie widać silnych ruchów, ...
Jen coraz słabszy, korekta na rynkach EM

Jen coraz słabszy, korekta na rynkach EM

2014-04-01 Popołudniowy komentarz walutowy X-Trade Brokers
Dzisiejszy dzień przyniósł sporą zmienność na rynku walutowym. Dobre nastroje na rynkach giełdowych (szczególnie na Wall Street) sprzyjają wzrostom na parze USDJPY, która dobiła do najwyższych poziomów od początku marca i znajduje się w okolicach 103,50 jenów za dolara.
AUDUSD koryguje wzrosty

AUDUSD koryguje wzrosty

2014-04-01 Codzienny Puls Rynku IDMSA
Opublikowane dzisiaj ostateczne dane na temat indeksów PMI dla sektora przemysłowego Niemiec i całej strefy euro wskazywały na spadek dynamiki aktywności przemysłu w marcu. Niemiecki indeks PMI spadł do 53,7 pkt. z 54,8 pkt. podczas gdy analitycy oczekiwali 53,8 pkt. , natomiast indeks PMI dla strefy euro ukształtował się na poziomie 53 pkt. zgodnym z prognozami.
Chińczycy nie popsuli nastrojów

Chińczycy nie popsuli nastrojów

2014-04-01 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Opublikowane w nocy dane nt. indeksu PMI dla przemysłu nie okazały się być tragiczne. Rządowy odczyt wzrósł do 50,3 pkt. w marcu wobec 50,2 pkt. odnotowanych w lutym (nie doszło tym samym do naruszenia bariery 50 pkt., czego obawiali się pesymiści). Z kolei indeks liczony przez HSBC/Markit wyniósł ostatecznie równe 48 pkt., wobec 48,1 pkt. w pierwotnym odczycie.