Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Dolar najtańszy w tym miesiącu

Dolar najtańszy w tym miesiącu

2014-02-10 Raport poranny FMCM
Eurodolar blisko oporu: Dzisiejsza sesja na głównej parze walutowej rozpoczyna się od lekkiego wzrostu wartości eurodolara. Obecnie wyceniany jest on na 1,3635. W tej chwili kurs znajduje się blisko linii trendu spadkowego poprowadzonej po szczytach od 27 grudnia zeszłego roku, linia ta pełni obecnie rolę ważnego oporu.
Podkręcenie zmienności

Podkręcenie zmienności

2014-02-10 Komentarz walutowy Alior Bank
Z jednej strony styczniowe dane z amerykańskiego rynku pracy już drugi miesiąc z rzędu pokazują słabszy od prognoz przyrost zatrudnienia. Na podstawie informacji dostarczonych przez przedsiębiorstwa w ubiegłym miesiącu przybyło zaledwie 113 tys. miejsc pracy, podczas gdy oczekiwano 185 tys. po marnych 75 tys. (korekta z 74 tys.) w grudniu.

Nie taki słaby raport z rynku pracy w USA

Nie taki słaby raport z rynku pracy w USA

2014-02-10 Poranny Szkic Walutowy AFS
Publikacja danych z rynku pracy w USA powoduje zmniejszenie obaw o przyspieszenia redukcji programu QE przez Fed. Jednocześnie, w połączeniu z decyzja EBC o wstrzymaniu się z decyzjami łagodzącymi politykę pieniężną, zamyka drogę do nawrotu tendencji aprecjacji dolara wobec euro. Najbliższe kilka sesji przyniesie stabilizację notowań EUR/USD oraz złotego.
Złoty odrobił straty, możliwe przejście w stan konsolidacji

Złoty odrobił straty, możliwe przejście w stan konsolidacji

2014-02-10 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Początek nowego tygodnia na rynku złotego przynosi nieznacznie mocniejsze otwarcie na polskiej walucie. Złoty wyceniany jest przez rynek następująco: 4,1731 PLN za euro, 3,0625 PLN wobec dolara amerykańskiego oraz 3,4073 PLN względem franka szwajcarskiego. Rentowności polskiego długu wynoszą aktualnie 4,50% w przypadku papierów 10-letnich.
Rozczarowujące dane z USA

Rozczarowujące dane z USA

2014-02-07 Popołudniowy komentarz do rynku złotego X-Trade Brokers
Dzisiejsza publikacja danych z amerykańskiego rynku pracy była drugim najważniejszym wydarzeniem mijającego tygodnia (pierwszym z nich była oczywiście wczorajsza decyzja EBC w sprawie stóp procentowych).
Nerwowy tydzień na rynku walut

Nerwowy tydzień na rynku walut

2014-02-07 Raport tygodniowy FMCM
Ten tydzień minął nam w cieniu wyczekiwania na dwa ważne wydarzenia. Czwartkowe posiedzenie ECB oraz dzisiejsze oficjalne dane na temat sytuacji na amerykańskim rynku pracy. Do tego czasu kurs eurodolara pozostawał w konsolidacji nieco powyżej poziomu 1,35.
Złoty pokazał siłę

Złoty pokazał siłę

2014-02-07 Komentarz tygodniowy TMS Brokers
Po stosunkowo sennym początku tygodnia, w drugiej jego części zmienność na parze EUR/USD zdecydowanie wzrosła. Impuls do umocnienia euro dała decyzja ECB o pozostawieniu kosztu pieniądza na dotychczasowym poziomie, a katalizatorem wzrostu kursu EUR/USD okazał się rozczarowujący raport z amerykańskiego rynku pracy za styczeń.
Strefa euro bez tarczy obronnej?

Strefa euro bez tarczy obronnej?

2014-02-07 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Ciągnąca się od kilkunastu miesięcy sprawa, którą złożyła część niemieckich prawników w tamtejszym Trybunale Konstytucyjnym, zaczyna przybierać niepokojący obrót. Nie tak dawno niemiecka prasa donosiła, ...
W centrum uwagi raport z rynku pracy

W centrum uwagi raport z rynku pracy

2014-02-07 Codzienny Puls Rynku IDMSA
Podczas czwartkowej sesji nie zabrakło większej zmienności na rynku walutowym. Mario Draghi rozczarował tych uczestników rynku, którzy liczyli na zmiany w polityce monetarnej, co przełożyło się na silną aprecjację euro.
Czekamy na dane z USA

Czekamy na dane z USA

2014-02-07 Poranny komentarz walutowy X-Trade Brokers
Wczoraj Europejski Bank Centralny zadecydował, iż jest zbyt wcześnie na cięcie stóp w Strefie Euro i na ewentualne działania Mario Draghiego przyjdzie nam poczekać do następnych posiedzeń. Po decyzji EBC obserwowaliśmy znaczące umocnienie euro względem dolara, ...
Dane w USA w centrum uwagi

Dane w USA w centrum uwagi

2014-02-07 Raport poranny FMCM
Eurodolar lekko w dół: Ostatnie kilkanaście godzin handlu to odreagowanie po wczorajszej mocnej zwyżce kursu pary EUR/USD, dla której bodźcem była wczorajsza konferencja po posiedzeniu ECB. Przypomnijmy po słowach Mario Draghiego kurs pary EUR/USD dotarł, aż do poziomu 1,3617, ale od tamtej pory zniżkuje. Obecnie wartość eurodolara to 1,3587 PLN.
NFP w centrum uwagi

NFP w centrum uwagi

2014-02-07 Komentarz poranny TMS Brokers
Brak obniżki stóp procentowych przez ECB wyraźnie umocnił wspólna walutę. Euro zyskało na wartości wobec wszystkich walut z grona G-10. Kurs EUR/USD wzrósł do 1,3615. Wzrosty eurodolara przełożyły się na spadki par złotowych. Kurs EUR/PLN osiągnął minimum na 4,1750, a USD/PLN na 3,07.
Stopy bez zmian, Draghi optymistycznie o sytuacji w regionie

Stopy bez zmian, Draghi optymistycznie o sytuacji w regionie

2014-02-07 Poranny Szkic Walutowy AFS
Brak obniżki stóp oraz mniej gołębi niż się spodziewano komunikat po posiedzeniu EBC umocnił euro. Scenariusz dalszych cięć został oddalony. Słabość akcji kredytowej i niska inflacja to procesy przejściowe. Gospodarka pozostaje w fazie łagodnego ożywienia.
Kontynuacja umocnienia złotego, względnie udana aukcja długu

Kontynuacja umocnienia złotego, względnie udana aukcja długu

2014-02-07 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Piątkowy, poranny handel na rynku złotego przynosi stabilizację kursów polskiej waluty po 3-sesjach wzrostów. Złoty wyceniany jest przez rynek następująco: 4,1805 PLN za euro, 3,0752 PLN wobec dolara amerykańskiego oraz 3,4147 PLN względem franka szwajcarskiego. Rentowności polskiego długu nieznacznie wzrosły i wynoszą aktualnie 4,564%.
ECB znów w centrum uwagi

ECB znów w centrum uwagi

2014-02-06 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
W listopadzie członkowie Europejskiego Banku Centralnego zdecydowali się wykonać ruch wyprzedzający rynkowe oczekiwania i obniżyli stopy procentowe o 25 p.b. do 0,25 proc. Była to bezpośrednia odpowiedź na spadającą inflację, a także wciąż słabą koniunkturę. Istniały też spore obawy związane z ryzykiem pojawienia się trwalszych tendencji prowadzących do deflacji.
Czy ECB zdecyduje się działać już teraz?

Czy ECB zdecyduje się działać już teraz?

2014-02-06 Codzienny Puls Rynku IDMSA
Niewątpliwie wydarzeniem tego dnia jest decyzja Europejskiego Banku Centralnego w sprawie polityki monetarnej. Rynek zastanawia się, czy obecna sytuacja w strefie euro zmusi ECB do podjęcia działań. Z jednej strony koniunktura gospodarcza ma się nie najgorzej, z drugiej strony mamy jednak wyhamowanie wzrostu podaży pieniądza i niską inflację.
Dziś decyzja ECB

Dziś decyzja ECB

2014-02-06 Raport poranny FMCM
Eurodolar blisko 1,352: Ostatnie kilka godzin handlu na głównej parze walutowej to lekkie spadki wartości eurodolara. Obecnie wyceniany jest on na 1,3524. Na chwilę obecną zmienność na wykresie nie jest zbyt duża, jest to jednak dość zrozumiałe przed takim wydarzeniem jak dzisiejsze.
EBC: Niepewna decyzja, która niewiele zmieni

EBC: Niepewna decyzja, która niewiele zmieni

2014-02-06 Poranny Szkic Walutowy AFS
W centrum uwagi jest dziś przyszłość polityki pieniężnej w strefie euro. Wynik głosowania w gronie EBC jest trudny do przewidzenia. Decyzja ważna dla rynków w krótkim terminie, ale w walce z niską inflacją zmieni niewiele. Potrzeba poważniejszych działań łagodzących politykę pieniężną.
Decyzje władz monetarnych

Decyzje władz monetarnych

2014-02-06 Komentarz poranny TMS Brokers
Eurodolar od początku tygodnia pozostaje w relatywnie wąskim przedziale wahań między 1,3480 – 1,3550. Po wczorajszym umocnieniu, od rana stabilne pozostają notowania polskiej waluty. Kurs EUR/PLN znajduje się na poziomie 4,1870, a USD/PLN na 3,0950.
Deja vu od EBC?

Deja vu od EBC?

2014-02-06 Komentarz walutowy Alior Bank
W czwartek niemal całą uwagę rynków finansowych powinien skraść Europejski Bank Centralny. Nieoczekiwany spadek inflacji HICP Eurolandu do 0,7% r/r w styczniu z 0,9% w grudniu (prog. 0,8%) podsycił spekulacje o możliwym wystąpieniu „deja vu” sytuacji z listopada 2013 r.