Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

ECB bliżej Bundesbanku

ECB bliżej Bundesbanku

2014-01-13 Komentarz poranny TMS Brokers
Po piątkowym, rozczarowującym przyroście zatrudnienia w sektorze pozarolniczym w USA dolar amerykański stracił na wartości wobec większości głównych walut. Kurs EUR/USD odbił się od linii trendu poprowadzonej od dołka z lipca ubiegłego roku i wzrósł do 1,3685.
Umocnienie złotego może nie trwać długo

Umocnienie złotego może nie trwać długo

2014-01-13 Raport poranny FMCM
Eurodolar blisko 1,367: Ostatnie kilkanaście godzin na głównej parze walutowej to konsolidacja kursu w okolicach poziomu 1,367. Przypomnijmy, kurs głównej pary walutowej mocno wzrósł w piątek po gorszych od prognoz danych z amerykańskiego rynku pracy.

Umocnienie złotego ze złych powodów

Umocnienie złotego ze złych powodów

2014-01-13 Komentarz walutowy Alior Bank
Na koniec dnia w piątek eurozłoty spadł poniżej 4,15, a zatem sięgnął poziomów, które ostatni raz były widziane w okolicach świąt Bożego Narodzenia. Za aprecjacją PLN stał czynnik globalny, o czym świadczy podobna reakcja innych walut rynków wschodzących od meksykańskiego peso, przez południowoafrykańskiego randa, po indyjską rupię.
Wielu Amerykanów wciąż poza rynkiem pracy

Wielu Amerykanów wciąż poza rynkiem pracy

2014-01-13 Poranny Szkic Walutowy AFS
Silne korekty na rynkach po zaskakująco słabych danych z USA. Duży wpływ czynników jednorazowych (ostra zima w USA). W mojej ocenie, redukcja QE w styczniu, mimo wszystko, będzie mieć miejsce. Program w ograniczonej formie potrwa jednak prawie do końca 2014 r.
Stabilne otwarcie na złotym po piątkowym umocnieniu

Stabilne otwarcie na złotym po piątkowym umocnieniu

2014-01-13 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Początek tygodnia na rynku złotego przynosi stabilizację polskiej waluty po silnym piątkowym umocnieniu. Złoty wyceniany jest przez rynek następująco: 4,1455 PLN za euro, 3,0315 PLN wobec dolara amerykańskiego oraz 3,3618 PLN względem franka szwajcarskiego. Rentowności polskiego długu zanotowały spadek do poziomu 4,427% w przypadku papierów 10-letnich.
Udany koniec tygodnia dla złotego

Udany koniec tygodnia dla złotego

2014-01-10 Tygodniowy komentarz do rynku złotego X-Trade Brokers
W mijającym tygodniu złoty finalnie umacnia się do wszystkich głównych walut, choć w międzyczasie nasza waluta już dość zdecydowanie traciła na wartości. Powyższy zwrot wynika z opublikowanych dziś danych z amerykańskiego rynku pracy, które były wydarzeniem tego tygodnia.
Banki centralne nie zaskoczyły

Banki centralne nie zaskoczyły

2014-01-10 Komentarz tygodniowy TMS Brokers
Zgodnie z oczekiwaniami Europejski Bank Centralny nie zmienił poziomu stóp procentowych (główna 0,25 proc.). Konferencja prasowa nie zawierała żadnych przełomowych tez, a ton oceny kondycji i perspektyw gospodarki nie zmienił się. Warte odnotowania było natomiast zwiększenie siły zobowiązania Banku do utrzymywania łagodnej polityki.
Dolar wyraźnie stracił po publikacji danych z USA

Dolar wyraźnie stracił po publikacji danych z USA

2014-01-10 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Poprzeczka na odczyty Departamentu Pracy była wysoka. To fakt. Ale to, co zobaczyliśmy o godz. 14:30 zaskoczyło chyba i też pesymistów. Odczyt rzędu 74 tys. etatów poza rolnictwem w grudniu, musiał wzbudzić spore obawy wśród dolarowych „byków”.
Dane z amerykańskiego rynku pracy zmieniają obraz rynku

Dane z amerykańskiego rynku pracy zmieniają obraz rynku

2014-01-10 Raport tygodniowy FMCM
Miniony tydzień na głównej parze walutowej przebiegał głównie pod dyktando wyczekiwania na dzisiejsze dane z amerykańskiego rynku pracy. Do tego czasu przez większość tygodnia kurs pary EUR/USD znajdował się poniżej poziomu 1,36, lecz popyt na dolara nie miał siły, aby zejść poniżej poziomu 1,3550.
Odczyty makro w centrum uwagi

Odczyty makro w centrum uwagi

2014-01-10 Raport poranny FMCM
Eurodolar powyżej 1,36: Ostatnie kilkanaście godzin na głównej parze walutowej to lekkie wzrosty wartości eurodolara. Obecnie kurs tej pary wynosi 1,3610. Przypomnijmy, po wczorajszej konferencji po posiedzeniu ECB spadki sięgnęły nawet poziomu 1,3549, co było najniższym kursem od 5 grudnia zeszłego roku.
Dziś dane z rynku pracy USA

Dziś dane z rynku pracy USA

2014-01-10 Komentarz walutowy Alior Bank
Pomimo że dane z rynku racy USA nie są jedyną pozycją w piątkowym kalendarium, marne są szanse, aby rynek walutowy reagował na cokolwiek innego. Konsensus prognoz gromadzonych przez agencję Reuters wskazuje na przyrost nowych miejsc pracy w sektorze pozarolniczym w grudniu o 195 tys.
EBC umiarkowanie gołębi, kluczowe dane z rynku pracy

EBC umiarkowanie gołębi, kluczowe dane z rynku pracy

2014-01-10 Poranny Szkic Walutowy AFS
Zloty nie reaguje na komunikat EBC, eurodolar również stabilny. W centrum uwagi pozostają dane z rynku pracy w USA. Tylko naprawdę solidny raport może spowodować, że przełamany zostanie poziom 1,3550. Polska waluta stabilnie, może lekko tracić.
Uwaga przenosi się na USA

Uwaga przenosi się na USA

2014-01-10 Komentarz poranny TMS Brokers
Konferencja prasowa po posiedzeniu ECB chwilowo podniosła zmienność na parze EUR/USD. Notowania zniżkowały do 1,3550, jednak nie były w stanie trwale sforsować środowych minimów i dziś nad ranem kurs powrócił powyżej 1,36.
Spokojny handel na złotym, udana aukcja MF

Spokojny handel na złotym, udana aukcja MF

2014-01-10 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Piątkowy, poranny handel na rynku złotego przynosi stabilizację wobec euro i dolara oraz lekkie osłabienie wobec franka szwajcarskiego. Złoty wyceniany jest przez rynek następująco: 4,1747 PLN za euro, 3,0653 PLN wobec dolara amerykańskiego oraz 3,3830 PLN względem franka szwajcarskiego.
Stabilizacja notowań, EBC nie zaskoczyło

Stabilizacja notowań, EBC nie zaskoczyło

2014-01-09 Komentarz do rynku złotego X-Trade Brokers
Po ostatniej fali wyprzedaży polskiej waluty notowania głównych par z PLN stabilizują się. Złoty względem dolara znajduje się obecnie na poziomie, który był obserwowany na wczorajszym zamknięciu, a w relacji do euro, franka czy funta, traci nieznacznie.
Polityka ECB pozostanie akomodacyjna

Polityka ECB pozostanie akomodacyjna

2014-01-09 Raport popołudniowy FMCM
Stopa refinansowa bez zmian: Informacją dzisiejszego dnia jest utrzymanie przez ECB stopy refinansowej na niezmienionym poziomie 0,25 proc. Stopa depozytowa również pozostała na dotychczasowym poziomie, czyli 0 proc.
Bez niespodzianek ze strony EBC i Banku Anglii

Bez niespodzianek ze strony EBC i Banku Anglii

2014-01-09 Komentarz walutowy Alior Bank
Europejski Bank Centralny po dzisiejszym posiedzeniu utrzyma stopy procentowe na niezmienionym poziomie i choć podkreślone zostanie, że bank uważnie obserwuje trendy inflacyjne w gospodarce strefy euro, to jednak obecnie nie widzi powodu do działania. Brak presji inflacyjnej w bloku jest problemem, który dostrzega ban centralny.
Wyhamowanie spadku złotego, RPP bez zaskoczenia

Wyhamowanie spadku złotego, RPP bez zaskoczenia

2014-01-09 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Czwartkowy, poranny handel na rynku złotego przynosi stabilizację polskiej waluty w zakresie wczorajszej zmienności. Złoty wyceniany jest przez rynek następująco: 4,1733 PLN za euro, 3,0734 PLN wobec dolara amerykańskiego oraz 3,3699 PLN względem franka szwajcarskiego. Rentowność polskiego długu ustabilizowała się blisko 4,471% w przypadku obligacji 10-letnich.
Dziś RPP, jutro EBC

Dziś RPP, jutro EBC

2014-01-08 Komentarz do rynku złotego X-Trade Brokers
Europejska sesja zbliża się już do końca. W Polsce głównym wydarzeniem było ogłoszenie decyzji RPP, która zgodnie z oczekiwaniami pozostawiła stopy procentowe na niezmienionym poziomie. Jeśli chodzi o rynki globalne to wydarzeniem dnia był odczyt raportu ADP. Dane z amerykańskiego rynku pracy wypadły bardzo obiecująco i wsparły i tak już mocnego dolara.
Dobre ADP to za mało?

Dobre ADP to za mało?

2014-01-08 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Raport niezależnej firmy ADP, jaki poznaliśmy o godz. 14:15 wskazał na wzrost liczby nowych etatów w gospodarce o 238 tys. To szacunki za grudzień. Mediana oczekiwań wynosiła 200 tys. Dodatkowo w górę do 229 tys. z 215 tys. zostały zrewidowane dane listopadowe.