Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Nie dać się zwieść odbiciu cen ropy

Nie dać się zwieść odbiciu cen ropy

2015-01-15 Komentarz poranny TMS Brokers
Przy braku powiewu pesymizmu z rynku surowców rynek walutowy ma moment uspokojenia. USD powoli stara się odrabiać straty po wczorajszym rozczarowaniu sprzedażą detaliczną z USA. Rano na plus wyróżnia się AUD wsparty zaskakująco dobrymi danymi z rynku pracy Australii.
RPP odkłada decyzję w czasie

RPP odkłada decyzję w czasie

2015-01-15 Komentarz walutowy Saxo Bank
Zgodnie z przewidywaniami analityków, podczas środowego posiedzenia RPP podjęto decyzję o utrzymaniu stóp procentowych na rekordowo niskim poziomie, wynoszącym 2%. "Jeśli wydłuży się oczekiwany okres deflacji i tym samym wzrośnie ryzyko pozostania inflacji poniżej celu w średnim okresie, ...

Zielone światło dla EBC. RPP nieugięta.

Zielone światło dla EBC. RPP nieugięta.

2015-01-15 Poranny Szkic Walutowy AFS
Złoty wyraźnie mocniejszy po decyzji RPP (brak obniżki). Dobre ceny do kupna walut. Wzrosty kursów powrócą. W Europie główny prawnik Trybunał Sprawiedliwości stwierdza zgodność działań EBC z unijnym prawem dając zielone światło do uruchomienia europejskiego QE.
Umocnienie PLN w trakcie konferencji RPP

Umocnienie PLN w trakcie konferencji RPP

2015-01-15 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Czwartkowy, poranny handel na rynku złotego przynosi stabilizację po wczorajszym umocnieniu w drugiej części sesji. Złoty wyceniany jest przez rynek następująco: 4,2572 PLN za euro, 3,6212 PLN wobec dolara amerykańskiego oraz 3,5431 PLN względem franka szwajcarskiego. Rentowności polskiego długu wynoszą 2,297% w przypadku papierów 10-letnich.
Jakie będą czwartkowe zmagania?

Jakie będą czwartkowe zmagania?

2015-01-15 Raport poranny FMCM
Czas dolara: Przed godziną szóstą rano eurodolar oscyluje w okolicach 1,1780. W dalszym ciągu mocna jest więc waluta amerykańska, podczas gdy pieniądz Strefy Euro wyceniany jest nisko. Nie zmienił tego fakt, że wczoraj po 14:30, ...
Po konferencji RPP

Po konferencji RPP

2015-01-14 Raport popołudniowy FMCM
Wpływ danych z USA: Dzisiejsze minima na eurodolarze, notowane ok. godziny 11:00 – 12:00, to nawet 1,1730. Z drugiej strony mieliśmy też i wyraźny szczyt przy 1,1840, zaliczony na krótko przed 15:00. Zgodnie zatem z naszą poranną prognozą, zmienność była większa niż np. wczoraj.
Osłabienie złotego przed posiedzeniem RPP

Osłabienie złotego przed posiedzeniem RPP

2015-01-14 Komentarz walutowy Saxo Bank
Kontynuacja spadków na głównej parze walutowej sprzyjała w czasie wczorajszej sesji niewielkiemu osłabieniu wartości polskiego złotego – kurs USD/PLN wzrósł we wtorek o 0.6%, sięgając poziomu 3.6457. Kluczowe znaczenie dla inwestorów znad Wisły będzie miało dzisiejsze posiedzenie RPP, podczas którego zostanie podjęta decyzja o przyszłości polityki monetarnej Polski.
QE bez większych przeszkód?

QE bez większych przeszkód?

2015-01-14 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Wiele wskazuje na to, że 22 stycznia Europejski Bank Centralny ogłosi decyzję o zainicjowaniu programu skupu aktywów opartego o rządowe obligacje, tzw. sovereign QE. W ostatnich dniach o takiej „możliwości” ponownie przypomnieli członkowie ECB, a dzisiejszy wywiad w Die Zeit z Mario Draghim powiela te wątki.
EBC gotowe do wystrzału

EBC gotowe do wystrzału

2015-01-14 Poranny komentarz giełdowy X-Trade Brokers
Środowy poranek na rynku walutowym obfitował w wiele ciekawych wydarzeń. W oczy rzucała się przede wszystkim słabość australijskiego dolara, który traci pod wpływem czynników fundamentalnych. Na drugim biegunie znajduje się z kolei japoński jen, który zyskuje ze względu na ucieczkę kapitału do rejonów „safe haven”.
Krew o miedzianym odcieniu

Krew o miedzianym odcieniu

2015-01-14 Komentarz poranny TMS Brokers
Po załamaniu notowań ropy naftowej przyszła kolej na miedź, która w pewnym momencie traciła dziś ponad 8 proc. Obawy o perspektywy globalnego popytu, podsycone rewizją prognoz Banku Światowego, ciążą na notowaniach metali przemysłowych. JPY zyskuje kosztem AUD, CAD i NZD. Wzmaga się presja na waluty rynków wschodzących.
Wiele argumentów za obniżką stóp. Czy RPP zaskoczy?

Wiele argumentów za obniżką stóp. Czy RPP zaskoczy?

2015-01-14 Poranny Szkic Walutowy AFS
Niemal wszyscy ekonomiści zakładają, że stopy procentowe w Polsce nie zostaną dziś zmienione, ale argumentów za cięciem jest równie dużo, jak za pozostawieniem ich na dotychczasowym poziomie. Które skrzydło w Radzie zwycięży?
Zmienność będzie większa?

Zmienność będzie większa?

2015-01-14 Raport poranny FMCM
Istotne kwestie: Dziś o 11:00 dowiemy się, jak w listopadzie kształtowała się dynamika produkcji przemysłowej w Strefie Euro. Odczyty o tej tematyce należą zwykle do najistotniejszych, niewykluczone więc, że wyniki odbiegające w rażący sposób od prognoz zrobią na rynkach pewne wrażenie.
Dzień pod znakiem RPP

Dzień pod znakiem RPP

2015-01-14 Komentarz poranny DM BOŚ
Środowy, poranny handel na rynku złotego przynosi stabilizację kwotowań w ramach wczorajszej zmienności w oczekiwaniu na decyzję RPP. Polska waluta wyceniana jest przez rynek następująco: 4,2824 PLN za euro, 3,6274 PLN wobec dolara amerykańskiego oraz 3,5648 PLN względem franka szwajcarskiego. Rentowności polskiego długu wynoszą 2,292% w przypadku papierów 10-letnich.
AUD robi się nerwowy przed czwartkowymi danymi

AUD robi się nerwowy przed czwartkowymi danymi

2015-01-13 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Wtorek okazuje się być dość ważnym dniem dla funta. Uwagę na to zwracaliśmy jeszcze w rannym komentarzu zastanawiając się, czy dzisiejszy niski odczyt inflacji CPI w grudniu (jedynie 0,5 proc. r/r) nie jest czasami sygnałem zbliżającego się „dołka” na tym wskaźniku.
W zasadzie zgodnie z prognozą

W zasadzie zgodnie z prognozą

2015-01-13 Raport popołudniowy FMCM
Eurodolar niżej: Wczesnym rankiem zakładaliśmy, że EUR/USD po lekkim podejściu do góry, wykreowanym w nocy, powtórzy wczorajszy scenariusz, tj. po godzinie 8 – 9 zejdzie niżej, w kierunku 1,18 czy nawet 1,1775. W istocie tak się mniej więcej stało, po 14:00 notowane są już wartości niższe niż 1,18.
Spekulacje na temat ECB

Spekulacje na temat ECB

2015-01-13 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Ciekawe plotki opublikowała ostatnio agencja MNI powołując się na swoje źródła w Europejskim Banku Centralnym. Wątek dotyczy Grecji, a konkretnie tego, czy ECB powinien w ramach programu QE nabywać także greckie papiery. Decyzja ta nie jest łatwa, bo posiedzenie ECB jest zaplanowane na 22 stycznia, a wyniki wyborów w Grecji poznamy najwcześniej 25 stycznia późnym wieczorem.
Brak przekonania

Brak przekonania

2015-01-13 Komentarz poranny TMS Brokers
Kontynuowany spadek cen ropy naftowej uderza w sentyment na rynkach finansowych, hamując popyt na ryzykowne aktywa. Jednak paradoksalnie nie widać też wyraźnej ucieczki do „bezpiecznych przystani”, co podkreśla brak przekonania inwestorów do dalszego kierunku.
Złoty stabilny w oczekiwaniu na RPP. Dobre dane z gospodarki.

Złoty stabilny w oczekiwaniu na RPP. Dobre dane z gospodarki.

2015-01-13 Poranny Szkic Walutowy AFS
Korekcyjne wzmocnienie złotego zostało zahamowane. Rynek pozostaje w oczekiwaniu na wynik jutrzejszych głosowań w sprawie stóp procentowych. Eurodolar szykuje się do silniejszej korekty (co najmniej do 1,20).
PLN nieznacznie niżej, trwa wyczekiwanie na RPP

PLN nieznacznie niżej, trwa wyczekiwanie na RPP

2015-01-13 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Wtorkowy, poranny handel na rynku złotego przynosi kontynuację wczorajszego lekkiego osłabienia polskiej waluty. Złoty wyceniany jest przez rynek następująco: 4,2767 PLN za euro, 3,6191 PLN wobec dolara amerykańskiego oraz 3,5593 PLN względem franka szwajcarskiego. Rentowności polskiego długu lekko zniżkują i wynoszą 2,302% w przypadku papierów 10-letnich.
Co stanie się w środę?

Co stanie się w środę?

2015-01-12 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Teoretycznie to wydarzenie wydaje się być mało istotne. Praktycznie – może rodzić pewne implikacje. W środę 14 stycznia Europejski Trybunał Sprawiedliwości wyda opinię nt. legalności poprzedniego programu zapowiadanego przez Europejski Bank Centralny, czyli OMT.