Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

W oczekiwaniu na plan Trumpa

W oczekiwaniu na plan Trumpa

2017-04-26 Raport poranny FMCM
Kwestie podatkowe: Eurodolar jest przy 1,0945 – zatem nadal wysoko. A nawet bardzo wysoko, jeśli za punkt odniesienia brać choćby niektóre kursy z wciąż jeszcze trwającego kwietnia. Teraz istotne będą dwie rzeczy: plan Trumpa i jutrzejsze słowa Mario Draghiego.
Złoty korzysta z lepszych nastrojów, CHF/PLN poniżej 3,90

Złoty korzysta z lepszych nastrojów, CHF/PLN poniżej 3,90

2017-04-26 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Poranny, środowy handel na rynku walutowym przynosi utrzymanie mocniejszego PLN po wczorajszym wyraźnym podbiciu wyceny wobec USD i CHF. Polska waluta kwotowana jest na rynku następująco: 4,2216 PLN za euro, 3,8652 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,8884 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,9559 PLN w relacji do funta szterlinga.

Czy polityka pomaga, czy szkodzi funtowi?

Czy polityka pomaga, czy szkodzi funtowi?

2017-04-25 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Informacja o przeprowadzeniu 8 czerwca przedterminowych wyborów parlamentarnych w Wielkiej Brytanii, jaka pojawiła się w ubiegłym tygodniu w pierwszym momencie stała się akceleratorem wyraźnych zwyżek funta.
Macron trade za Trump trade?

Macron trade za Trump trade?

2017-04-25 Poranny Szkic walutowy AFS
Złoty podtrzymał zyski wypracowane w pierwszych godzinach handlu po wyborach we Francji, a rynki akcji wpadły w prawdziwie euforyczne nastroje. Czy wygasający impuls gry pod stymulację fiskalną Trumpa zastąpi handel z wysokim apetytem na ryzyko na bazie oddalenia groźny rozpadu Unii pod przywództwem Macrona? W dłuższym terminie jest to mało realne, choć jeszcze dziś wzrosty cen akcji będą kontynuowane.
PLN utrzymuje zwyżki po wyborach we Francji

PLN utrzymuje zwyżki po wyborach we Francji

2017-04-25 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Wtorkowy, poranny handel na rynku walutowym przynosi kontynuację stabilizacji kursów PLN po wyraźnej luce weekendowej, wywołanej wynikami I tury wyborów prezydenckich we Francji. Polska waluta wyceniana jest przez rynek następująco: 4,2442 PLN za euro, 3,9055 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,9211 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,9924 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 3,418% w przypadku obligacji 10-letnich.
Czy na eurodolarze poziom opadnie?

Czy na eurodolarze poziom opadnie?

2017-04-25 Raport poranny FMCM
Główna para: Donald Trump znów uderza w protekcjonistyczne tony, strasząc wprowadzeniem 20-procentowego cła na kanadyjskie drewno. Cła działającego zresztą z 90-dniową mocą wsteczną. Spór między Kanadą a USA o import drewna (import z perspektywy Stanów, dla Kanady to eksport) toczy się już od ok. trzech dekad.
Macron pomógł frankowiczom?

Macron pomógł frankowiczom?

2017-04-24 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Fascynacja rynków dobrym wynikiem Emmanuela Macrona po pierwszej turze wyborów prezydenckich we Francji sprawiła, że dzisiaj widoczny był wyraźny odwrót inwestorów od tzw. bezpiecznych przystani – globalna awersja do ryzyka wyraźnie spadła.
Rynki wierzą w Macrona, w Trumpa już nie

Rynki wierzą w Macrona, w Trumpa już nie

2017-04-24 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Dolar amerykański: Łącznie trzy podwyżki stóp procentowych w tym roku są nadal możliwe, co jednak nie oznacza, że FED jest związany tym scenariuszem – stwierdził w piątek wieczorem wiceprezes FED, Stanley Fischer.
Sondaże tym razem miały rację

Sondaże tym razem miały rację

2017-04-24 Komentarz poranny TMS Brokers
Do drugiej tury wyborów prezydenckich we Francji dostali się Emmanuel Macron i Marine Le Pen z ogromnymi szansami na końcowe zwycięstwo tego pierwszego. Rynki dostały przyjazny rezultat, który jednak też jest zgodny z oczekiwaniami i wskazaniami sondaży.
PLN wyraźnie w górę po I turze wyborów we Francji

PLN wyraźnie w górę po I turze wyborów we Francji

2017-04-24 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Początek nowego tygodnia handlu na rynku walutowym przynosi nam mocniejszego PLN za sprawą podbicia globalnych nastrojów po wynikach wyborów (w I turze) we Francji. Polska waluta wyceniana jest przez rynek następująco: 4,2408 PLN za euro, 3,9085 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,9877 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 5,0818 PLN w relacji do funta szterlinga.
Rynki nie obawiają się drugiej tury?

Rynki nie obawiają się drugiej tury?

2017-04-24 Raport poranny FMCM
To niekoniecznie dziwne: Stało się. Marine Le Pen odniosła swój życiowy sukces, tzn. prawdopodobnie – według sondażowych wyników – przeszła do drugiej tury wyborów prezydenckich we Francji. Jej rywalem jest Emanuel Macron.
Skrajności kontra centrum – Francja od lewej do prawej

Skrajności kontra centrum – Francja od lewej do prawej

2017-04-21 Raport tygodniowy FMCM
Czterech na prowadzeniu: Europa i świat żyją już francuskimi wyborami prezydenckimi, które odbędą się w niedzielę, czyli 23 kwietnia. Z tego zapewne względu na eurodolarze mamy ucieczkę do waluty amerykańskiej – i nie notujemy już okolic 1,0775 (które były badane np. wczoraj), ale raczej 1,07 i nawet niższe wartości.
CHF/PLN powrócił ponad poziom 4 zł

CHF/PLN powrócił ponad poziom 4 zł

2017-04-21 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Pierwsza tura wyborów prezydenckich we Francji zbliża się wielkim krokami (23.IV). Teoretycznie sondaże faworyzują proeuropejskiego Macrona, ale różnice pomiędzy 4-kandydatów nie są aż tak duże, a spora część wyborców nadal nie wie, kogo ostatecznie wybierze. Stąd piątkowy handel upływa pod znakiem nieco większej nerwowości rynków – na tym tle widać presję na EUR/CHF, który dzisiaj spada wymazując zwyżki z ostatnich dni.
Zamieszanie na ostatniej prostej

Zamieszanie na ostatniej prostej

2017-04-21 Komentarz poranny TMS Brokers
Na ostatniej prostej kampanii prezydenckiej we Francji dochodzi do znacznych przetasowań. Liderująca w sondażach Marine Le Pen traci poparcie. Dynamika wydarzeń jest po stronie republikańskiego Fillona i skrajnie lewicowego Melechona.
Świetne dane, słabszy złoty. Bez reakcji także po S&P?

Świetne dane, słabszy złoty. Bez reakcji także po S&P?

2017-04-21 Poranny Szkic walutowy AFS
Globalni gracze zignorowali optymistyczne informacje z polskiej gospodarki i przed decyzją agencji Standard&Poor’s w sprawie ratingu pozbywają się złotego. Rynek zachował się tak, jak przypuszczaliśmy. Rodzima waluta pozostanie w fazie osłabiania co najmniej do pierwszych dni maja.
PLN nieco słabszy, agencja S&P dokona rewizji ratingu

PLN nieco słabszy, agencja S&P dokona rewizji ratingu

2017-04-21 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Piątkowy, poranny handel na rynku walutowym nie przynosi większych zmian na wycenie złotego. Polska waluta kwotowana jest przez inwestorów następująco: 4,2635 PLN za euro, 3,9772 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,9818 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 5,0896 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 3,412% w przypadku obligacji 10-letnich.
Czekając na Francję

Czekając na Francję

2017-04-21 Raport poranny FMCM
Kwestie międzynarodowe: Eurodolar jest dziś rano w okolicach 1,0715-20. Trochę się cofnął w porównaniu z wczorajszymi maksimami. Być może gracze odebrali wypowiedź S. Mnuchina o reformie podatkowej jako uspokajającą w porównaniu z wypowiedzią sprzed kilku dni.
Dolar blisko ważnych wsparć, euro ślepo wierzy w Macrona

Dolar blisko ważnych wsparć, euro ślepo wierzy w Macrona

2017-04-20 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Gospodarka w okresie od połowy lutego do końca marca rosła w tempie „skromnym do umiarkowanego”, a presja inflacyjna pozostawała ograniczona – takie zapisy pojawiły się w opublikowanym wczoraj wieczorem raporcie z dystryktów FED, nazywanym Beżową Księgą.
Dług nie sprzyja dolarowi

Dług nie sprzyja dolarowi

2017-04-20 Komentarz poranny TMS Brokers
W ostatnich miesiącach poprawa w danych makroekonomicznych z USA w dużej mierze opierała się na tzw. danych miękkich, czyli ankietowych badaniach koniunktury. Wskaźniki takie jak produkcja przemysłowa, czy nowe zamówienia na środki trwałe pozostawały daleko w tyle i nie sugerowały, że gospodarka przyśpieszy na tyle by przełożyć się na silną presję cenową.
Złoty w fazie osłabienia

Złoty w fazie osłabienia

2017-04-20 Poranny Szkic walutowy AFS
Wzrost oczekiwań na podwyżkę stóp procentowych NBP, który mógł się pojawić w reakcji na wysoki odczyt dynamiki wynagrodzeń nie wsparł złotego, który traci z powodu cykli i czynników globalnych. W piątek decyzja ws. ratingu. Podwyżka oceny wzmocni złotego tylko chwilowo, jej brak wyniesie kursy w rejon 2-miesięcznych maksimów.