Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy
Przecieki w Fed. RPP ponownie gołębio?
2017-04-05 Poranny Szkic walutowy AFSRynek ze stoickim spokojem zareagował na ujawnienie afery przeciekowej i rezygnację członka Fed J. Lackera wskazując, że może nie być to nowe i odosobnione zjawisko. Dziś decyzja w sprawie stóp NBP. Oczekujemy stabilnych stóp oraz łagodnego tonu komunikatu i wypowiedzi prezesa A. Glapińskiego na konferencji prasowej. Powinno to podtrzymać łagodną tendencję słabnięcia złotego.
PMI – tym razem usługi
2017-04-05 Raport poranny FMCMSpokój – ale czy przed burzą? Sytuacja na eurodolarze jest nadal niejasna. Mamy 1,0670, wczoraj byliśmy, zwłaszcza w minimach, trochę niżej, ale bez szoku. Rynek nie jest pewien, w którą stronę prowadzić notowania i jak oceniać przyszłość polityki ekonomicznej Trumpa, a ściślej – jej szans powodzenia.
PLN bez większych zmian, rynek czeka na zapiski FED
2017-04-05 Komentarz do rynku złotego DM BOŚPoranny, środowy handel na rynku przynosi próbę stabilizacji kursu PLN po ostatnich sesjach cechujących się podwyższoną zmiennością. Polska waluta wyceniana jest przez rynek następująco: 4,2471 PLN za euro, 3,9797 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,9715 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,9532 PLN w relacji do funta szterlinga.
Podsumowując wtorek
2017-04-04 Raport wieczorny FMCMEurodolar na spokojnie: Widać swego rodzaju niepewność na eurodolarze. Dziś notowano nieśmiałe zejście do 1,0636, ale byliśmy i powyżej 1,0670. Rynek nie do końca wie, jak traktować przyszłość planów gospodarczych Trumpa, np. to, czy uda mu się przeforsować w Kongresie propozycje podatkowe. W każdym razie powinno być to łatwiejsze niż przepchnięcie Trumpcare.
Niepewność może być niełaskawa
2017-04-04 Komentarz poranny TMS BrokersCzasami niewiele potrzeba, by zmącić spokój rynków finansowych, a wczorajsze tragiczne wydarzenia w Rosji przechyliły szalę na rzecz awersji do ryzyka. Wciąż daleko jesteśmy od oznak rozkręcania się spirali głębszej wyprzedaży, ale rynek akcji jest niżej, spadają rentowności obligacji, zyskuje złoto i jen.
Złoty powoli oddaje zyski
2017-04-04 Poranny Szkic walutowy AFSZłoty wyczerpał krótkoterminowy potencjał wzrostów i będzie się osłabiał. Cele na kwiecień na podstawowych parach (EUR/PLN, USD/PLN) ustawione są nawet 10 groszy wyżej, niż obecnie. Tracą także waluty krajów wschodzących. Trwa odwrócenie trendów obserwowanych w pierwszych miesiącach roku.
Wyhamowanie korekty na PLN
2017-04-04 Komentarz do rynku złotego DM BOŚWtorkowy, poranny handel na rynku walutowym przynosi próbę ustabilizowania wyceny PLN po wczorajszym podbiciu zmienności. Polska waluta wyceniana jest przez rynek następująco: 4,2380 PLN za euro, 3,9695 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,9657 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,9504 PLN w relacji z funtem szterlingiem.
Po południu dane zza Wielkiej Wody
2017-04-04 Raport poranny FMCMKwestia euro i dolara: Na razie zmienność na głównej parze walutowej jest niewielka. Zresztą, w Chinach nie ma np. sesji, bo jest tam obchodzone Święto Zmarłych. Wyłącza to z handlu potencjalnie grube sumy. Wykres eurodolara oscyluje spokojnie w rejonie 1,0660-70. Sytuacja jest patowa – teoretycznie możemy pójść w każdą ze stron.
Temat dolara jeszcze nie całkiem klarowny
2017-04-03 Raport wieczorny FMCMWykres głównej pary: Dzisiejszy zakres wahań na eurodolarze nie był – czy też nie jest – zbyt szeroki. Zanotowano w każdym razie zejście poniżej 1,0645, czyli poniżej minimów z ubiegłego tygodnia. To może sugerować, że strona pro-dolarowa chce jeszcze coś ugrać, ale z drugiej strony dzień dobiega końca na wyższych poziomach.
Nowe rozdanie
2017-04-03 Komentarz poranny TMS BrokersZaczyna się nowy kwartał i mamy nadzieję, że będzie równie ekscytujący, co poprzedni. USD jest niżej licząc do początku roku, ale dziś dane makro mogą przemawiać na jego korzyść; EUR wytraca euforię wywołaną rzekomą zmianą nastawienia ECB; GBP musi zmierzyć się z początkiem procesu Brexitu.
Wzmocniona atrakcyjność USD, obniżona PLN
2017-04-03 Poranny Szkic walutowy AFSSpadek inflacji w marcu oddala perspektywę wzrostu stóp procentowych, co zmniejsza atrakcyjność złotego w transakcjach typu carry trade. Kwiecień upłynie naszym pod znakiem osłabienia polskiej waluty. Na rynku międzynarodowym wzmocniona pozycja dolara. Wskaźnik PCE w USA powyżej celu Fed przybliża kolejną podwyżkę stóp.
Kontekstem będą indeksy PMI i głosy z FOMC
2017-04-03 Raport poranny FMCMNa głównej parze: Na eurodolarze mamy ok. 1,0670. Wykres powoli podnosi się po minimach z końca ubiegłego tygodnia. Może to oznaczać, że nie dobijemy do linii wzrostowej łączącej dołki z 3 stycznia i 2 marca (linia ta biegnie obecnie trochę poniżej 1,06).
PLN jedną z najmocniejszych walut I kw.
2017-04-03 Komentarz do rynku złotego DM BOŚPoczątek nowego tygodnia handlu na rynku walutowym nie przynosi większych zmian na wycenie PLN wobec zagranicznych dewiz. Polska waluta wyceniana jest przez rynek następująco: 4,2291 PLN za euro, 3,9599 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,9541 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,9646 PLN w relacji do funta szterlinga.
Banki, jastrzębie, pieniądze
2017-03-31 Raport tygodniowy FMCMŚpiew ptaków: W tytule raportu pominęliśmy gołębie. W zasadzie to błąd, który trzeba natychmiast skorygować – albowiem jest faktem, że w obrębie Fed mamy także i tych, którzy nie są aż tak bardzo nastawieni na zacieśnianie polityki monetarnej.
Przegląd wydarzeń następnego tygodnia
2017-03-31 Komentarz tygodniowy TMS BrokersW pierwszym tygodniu kwietnia uwaga przenosi się na dane makro z USA i wskazówki z nich płynące dla polityki monetarnej. Raport z rynku pracy jest głównym wydarzeniem, ale minutki FOMC też rzucą więcej światła na przyszłą ścieżkę stóp procentowych. Mamy też decyzje banków centralnych w Australii i Polsce oraz serię odczytów PMI/ISM.
Inflacja hamuje, inflacja przyśpiesza
2017-03-31 Komentarz poranny TMS BrokersWczorajsze dane o inflacji z Niemiec i Hiszpanii to silne rozczarowania słabością presji cenowej. Odczyty z Francji nie potwierdzają wprawdzie dezinflacyjnych tendencji, ale szanse na zgodny z konsensusem odczyt dla całej strefy euro na poziomie wskaźnika HICP są właściwie pogrzebane.
Uspokojenie na rynkach korzystne dla EM
2017-03-31 Poranny Szkic walutowy AFSW marcu na emerging markets napłynęło najwięcej kapitału od 26 miesięcy, a złoty zaliczył najdłuższą falę umocnienia od 7 lat. Stabilny handel i brak poważniejszych zagrożeń sprzyjają inwestycjom opartym na różnicach w stopach (carry trades), co dodatkowo wspiera rodzimą walutę. Kwiecień nie będzie już pod tym względem tak atrakcyjny.
Piątek zaczyna się z mocnym USD
2017-03-31 Raport poranny FMCMDolar i jego tematy: Wczoraj jastrzębio wybrzmiał komunikat Loretty Mester, zdaniem której perspektywy rynku pracy USA są dobre, podobnie jak perspektywy inflacji. Podwyżki stóp powinny być realizowane. Inna rzecz, że eurodolar i tak szedł już na południe, a i sama Mester nie zaskoczyła, bo przecież jest standardowym jastrzębiem.
EUR/PLN poniżej 4,21, impuls aprecjacyjny wygasa
2017-03-31 Komentarz do rynku złotego DM BOŚPoranny, piątkowy handel na rynku walutowym przynosi lekkie wzrosty wyceny złotego wobec euro oraz utrzymanie korekty na pozostałych zestawieniach. Polska waluta wyceniana jest przez rynek następująco: 4,2108 PLN za euro, 3,9455 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,9378 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,9240 PLN w relacji do funta szterlinga.
W programie PKB Stanów Zjednoczonych
2017-03-30 Raport poranny FMCMCzas na dane: O 9:00 ukaże się publikacja szwajcarska, która może mieć pewien wpływ na kurs par powiązanych z frankiem. Mowa o indeksie instytutu KOF. Prognozuje się jego spadek ze 107,2 pkt do 106 pkt. O 11:00 mamy indeksy koniunktury gospodarczej w Strefie Euro za marzec. To aż pięć kategorii.